Směr jih

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Směr jih
Původní název Due South
Žánr komediální drama
Námět Paul Haggis[1]
Hrají Paul Gross
David Marciano
Callum Keith Rennie
Země původu KanadaKanada Kanada
Jazyk angličtina
Počet řad 4
Počet dílů 67
Obvyklá délka 45 minut
Produkce a televizní štáb
Hudba Jay Semko
Premiérové vysílání
TV stanice CTV
Vysíláno 22. září 1994 14. března 1999
Směr jih na ČSFD IMDb TV.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Směr jih (v anglickém originále Due South) je kanadský komediální a akční seriál, který byl navržen Paulem Haggisem pro společnost Alliance Communications. Hlavní role v seriálu ztvárnili Paul Gross, David Marciano a v později odvysílaných epizodách i Callum Keith Rennie.[2][3] Seriál byl původně odvysílán mezi lety 1994 a 1999 a měl celkem 67 epizod.

Seriál se odehrává v Chicagu a sleduje osudy konstábla Bentona Frasera (Paul Gross), jež slouží u kanadské jízdní policie (Royal Canadian Mounted Police, RCMP) a jeho kolegy z Chicagského policejního oddělení Raymonda Vecchia (David Marciano). Benton Fraser byl k tomuto oddělení přiřazen kanadským konzulátem pro řešení případů s mezinárodním i městským důsledkem. Další roli v seriálu má Fraserův pes Diefenbaker.[4] Od třetí série Fraser pracuje s detektivem Stanley Kowalskim, jež nahradil Vecchia, který odešel k tajným policejním jednotkám.[5]

Komediální prvky seriálu jsou zaměřeny na stereotypní rozdíly mezi kanadskou a americkou kulturou a také na extrémní slušnost a zvláštní schopnosti Frasera v porovnání s robustními a nevybíravými metodami detektiva Vecchia. Český dabing zajistili herci Petr Svoboda a Jiří Kvasnička.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Setting A New Course. Sun Sentinel. Dostupné online [cit. 2010-10-25]. (anglicky) 
  2. JOHNSON, Allan. Parting Company. articles.chicagotribune.com. Chicago Tribune, 1998-01-06. Dostupné online [cit. 2010-08-30]. (anglicky) 
  3. ROSENBERG, Howard. When a Mountie's as Thick as a Brick. articles.latimes.com. The Los Angeles Times, 1994-09-26. Dostupné online [cit. 2010-08-30]. (anglicky) 
  4. Who's The Nice-guy Hero In The Red Suit ?. Chicago Tribune. Dostupné online [cit. 2010-10-25]. (anglicky) 
  5. Entertainment: Debuting Thursday, "Due South" will be the first Canadian-produced series to appear on an American television network in prime time.. The Los Angeles Times. Dostupné online [cit. 2010-10-25]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]