Seznam postav ve světě Warcraftu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Toto je seznam postav ve světě Warcraftu'.

Obsah

Alexstrasza[editovat | editovat zdroj]

Alexstrasza, Nositelka života je také známa jako Dračí královna, Královna života, Alexstrasza Rudá, Strážkyně života nebo také Matka života. Je známá svou láskou ke všemu živému, což jí nebrání v boji s těmi, jež ho ohrožují. Je jedním z 5 dračích Aspektů, strážců Azerothu jmenovaných po odchodu Titánů . Z čehož Alexstrasza od Rudé letky je Strážkyně života, Malygos od Modré letky Strážcem magie, Nozdormu od Bronzové letky Pánem času, Ysera od Zelené letky Ta ze sna a Neltharion (později Deathwing) od Černé letky Strážcem země. Patří mezi nejstarší a nejmocnější bytosti Azerothu.

Když Titáni porazili Staré bohy a přeměnili Azeroth své představě, rozhodli se odejít a na ochranu nově obrozeného světa jmenovali nejmocnější draky z každé letky, Aspekty. Alexstrasza byla obdarována mocí nad životem Eonar, titánskou patronkou všeho života.

Během Války prastarých shromáždila všechny dračí letky pro boj s Plamennou legií, ale také uložila část své moci do artefaktu známého jako Duše démona stejně jako ostatní Aspekti nevědíc nic o zrádných úmyslech Nelthariona, kterému Staří Bohové zastínili mysl a chtějí ho využít k tomu aby s pomocí Duše osvobodil je a jejich přisluhovače a s pomocí Duše pro ně zničil nenáviděné Titány. Neltharion při útoku na legii zničil nejen část armády legie a nevinných elfů, ale i téměř celou Malygosovu letku. V rozhodující bitvě stanula po boku Nočních elfů a dalších ras při záchraně Azerothu. Po rozdělení světa společně s Nozdormu a Yserou zasadila Strom světa.

Během Druhé války byla zajata pomocí znovunalezené Duše démona orčím Warlockem Nekrosem Skullcrusherem, aby zásobovala Hordu rudými draky pro boj Lidmi, Elfy a Trpaslíky. Osvobodil ji lidský mág Rhonin s velkou pomocí jejího partnera Korialstrasze. Během osvobozování padl její starší partner Tyrannistrasz/Tyranastrasz(jeho lebka je vystavena v Ironforge) v boji s šíleným Neltharionem (nyní známým jako Deathwing). Alexstrasza se uchýlila do ústraní, aby obnovila svou letku a díky vejcům modrých draků zachráněným Korialstraszem během Války prastarých i tu Malygosovu.

V současné době vede frakci The Wyrmrest Accord složenou z Rudé, Bronzové, Zelené a Černé dračí letky proti Malygosovi, který z víry, že všechny problémy světa (invaze Plamenné legie a podobně) způsobily smrtelné rasy svým neuváženým využíváním magie převádí všechny magické proudy do svého sídla v Northrendu.

Aman'Thul[editovat | editovat zdroj]

Aman'Thul (občas nazývaný "Nejvyšší Otec") je nejstarší a nejmoudřejší titán vůbec. Vede Pantheon - radu Titánů, která dohlíží na všechny světy, které vytvořila. Aman'Thul je pravděpodobně nejvýznamnější a nejvýše postavená entita v celém světě Warcraft. Jako Stvořitel je zodpovědný za stvoření všech světů (včetně Azerothu) ve vesmíru. Jeho bratrem je titán-démon Sargeras. Jeho předlohou je pravděpodobně Zeus.

Anduin Lothar[editovat | editovat zdroj]

Anduin Lothar byl poslední opravdový potomek prastaré Arathijské krevní linie, šampion království Azerothu během První války, a vrchní velitel vojsk Lordaeronské Aliance během Druhé války. Lothar bojoval mečem Quel'Zaram. První rytíř krále Llanea.

Lothar vyrostl na Azerothském dvoře jako dětský přítel prince Llanea Wrynna a Medivha. Trojice v mládí prožila spoustu dobrodružství v divočině Azerothu. Když dospěl, připojil se Lothar k Azerothské milici a rychle se vypracoval na pozici zbrojmistra Bratrstva Koně, a nakonec vedl Azerothské vojsko v pozici prvního rytíře.

První válka[editovat | editovat zdroj]

Když orkové prvně přišli do Azerothu a začali svůj úvodní útok na Lorderon, Lothar agresivně obhajoval útok proti nim. Král Adamant Wrynn III sdílel Lotharův pohled na věc, a slíbil, že zbaví svou milovanou zemi orků. Nicméně zemřel, než stihl svůj slib splnit, a na trůn nastoupil jeho syn, Llane Wrynn I. Nový král pokračoval v úkolu svého otce a bojoval proti orkům. V této době byli útočníci zatlačeni do Bažin smutku.

V jeden čas během války byl skupinou ogrů, vedenou lordem Turokem, ukraden Foliant Bohosloví, velmi cenná kniha pro Kleriky (Kněze) z Norhtshire. Lothar vedl výpravu do úkrytu ogrů, Deadmines ve Westfallu, ale byl poražen a zajat. Lothar zůstal v jeskyních uvězněn dvacet měsíců, než jej a pár přeživších zachránili Azerothští vojáci. Získal Foliant Bohosloví a vrátil se do Azerothu se zachráněnou knihou Northshireského opatství. Po návratu do války Lothar pokračoval ve velení armádě Azerothu.

Lothar byl šokován, když mu mág Khadgar, učeň jeho starého přítele Medivha, přijel říci, že velký mág všechny zradil přivoláním orků do Azerothu. Po vášnivé debatě ve Stormwindu Lothar osobně vedl útok na Karazhan a s Khagdarem zabil Medivha. Skupina vojáků, spolu s Lotharem, Khadgarem a půl-orkou Garonou, sestoupila do podzemní věže a napadla šíleného strážce. Khadgar probodl Medivhovo srdce a Lothar mu jedním máchnutím svého meče usekl hlavu.

Medivhova smrt však nemohla zastavit řádění Hordy. Štěstí se otočilo k Azerothu zády a orkové se poučili ze svých chyb pod velením náčelníka Blackhanda. Král Llane byl brzy zavražděn agentkou Hordy Garonou a Stormwind padl. Lothar se s vědomím, že Království Azerothu padlo rozhodl zachránit co zbylo z jeho kdysi mocného lidu. Shromáždil zdecimované zbytky armády a tolik civilistů, kolik jen mohl zachránit, a vedl je v zoufalém útěku přes Velké moře, až nakonec přistáli u břehů Lordaeronu.

Druhá válka[editovat | editovat zdroj]

Na dvoře krále Terenase Menethila II. z Lordaeronu Lothar vyprávěl svůj hrozný příběh každému, kdo byl ochotný naslouchat. Lotharovy prosby nakonec svedly lidská království dohromady na koncil, kde mistrovská politika jeho přítele Terenase dala vzniknout Lordaeronské Alianci. Kontaktování Terenasem s Lotharovým příběhem obvykle lhostejní vysocí elfové poslali kontingent svých sil, s vědomím, že konečně mohou splatit svůj dluh Arathijské krevní linii za jejich pomoc během Trollích válek. Wildhammerovi trpaslíci z Aerie byli také napadení Hordou a rychle přislíbili pomoc Lotharovi. Alliance byla později podpořena Bronzebeardovými trpaslíky a gnómy z Khaz Modanu, kteří byli vytlačeni postupem Hordy ze svých zemí.

Vzhledem k jeho velkým válečnickým schopnostem a zkušenosti s orky, a protože severští králové nebyli ochotní nechat své vojáky pod velením nějaké jiné rasy, Lothar byl jmenován vrchním velitele Aliančních sil. Okamžitě jmenoval Turalyona svým zástupcem, a admirála Daelina Proudmoora, Uthera Lightbringera a arcimága Khadgara svými poručíky. Zkušeně vedl své síly se slávou od bitvy k bitvě. Po záhadném útěku Hordy z Lordaeronu a po sérii vítězství velkoadmirála Daelina Proudmoora na moři, Lothar dovedl armády Aliance k osvobození většiny Azerothu a Khaz Modanu, a nakonec k samotnému Černému močálu. Lothar byl zabit na úpatí Blackrokck Spire poté, co byly Alianční síly, jimž sám velel, napadeny Hordou.

Zůstal oddělený od hlavního vojska v možná největší bitvě v historii Azerothu. Uprostřed bitevní vřavy se střetl s Orgrimem Doomhammerem, náčelníkem Hordy; po dlouhém a vyčerpávajícím boji byl Lothar poražen, když Doomhammer roztříštil jeho meč. Jeho lebka byla rozbita mocným máchnutím legendární zbraně. Nicméně někteří věří, že Doomhammer nezvítězil férově a Lothar byl zabit poté, co ho přepadla skupina válečníků Hordy.

Doomhammer věřil, že Lotharova smrt pozvedne bojovného ducha jeho vojska, ale stal se pravý opak. Po Lotharově smrti se jeho nejdůvěryhodnější generál, Turalyon, chopil jeho štítu a meče a vedl armády Aliance ke konečnému vítězství nad obránci Blackrock Spire, aby umožnil Lotharovu starém příteli, Khadgarovi, později zničit Temný portál.

Anduin nežil tak dlouho, aby spatřil svoji milovanou domovinu osvobozenou od orků, ale obrovská socha ztvárňující Lothara při jeho posledním útoku byla postavena (nikým jiným než orčími vězni) a stále stojí v Planoucích stepích, směřujíce vzdorně vstříc Blackrosk Spire. Dědictví lorda Lothara žije dál ve všech svobodných občanech Stormwindu. Současný král nese Lotharovo jméno.

Vzpomínkový památník v Honor Hold byl také postaven jako vzpomínka na vše, zač bojoval.

Antonidas[editovat | editovat zdroj]

Antonidas byl arcimágem a představeným (vůdcem) magického řádu Kirin Tor ve městě Dalaranu. Při bitvě mezi Pohromou a již zmiňovaném městě Kirin Tor bojoval proti Pohromě a Arthasovi, který ho poté zabil. Jako učně měl Jainu Proudmoore, která je dnes považována za nejmocnějšího (nebo jednoho z nejmocnějších) lidského čaroděje v Kalimdoru.

Anub'arak[editovat | editovat zdroj]

Poprvé se ve hře objevil v datadisku Warcraft III: The Frozen Throne v kampani za Pohromu, tedy za Nemrtvé.

Před tím, než se k pohromě připojil, byl Nerubianem žijícím v podzemním království Azjol-Nerub v zemi na chladném severu, Northrendu. Jako někdejší král Azjol-Nerubu byl společně s dalšími Nerubiany zabit ve Válce pavouků, poté byli rituálně mumifikováni. Když bylo podzemní království zničeno a poslední přežívající Nerubiani se roztrousili, Ner'zhul, Král lichů, pozvedl nejvyšší lordy pavoučího království na Nemrtvé, aby plnili jeho příkazy. Mezi nimi byl i Anub'arak.

Když u ledovce ledové koruny přistál princ Arthas, byl Anub'arak poslán, aby se s ním setkal a aby jej přivedl k ledovému trůnu. Předtím, než se s ním mohl setkat, prince napadly jednotky Krvavých elfů pod vedením Illidana. Anub'arak tento útok odrazil, pomohl Arthasovi v blízkosti místa jeho setkání zřídit základnu. Poté se společně vydali skrz zničené podzemní království Azjol-Nerub k ledovému trůnu, kde svedli bitvu o Ledový trůn s Illidanem. Anub'arak vedl bitvu a chránil Arthase, který mezitím aktivoval čtyři obelisky, aby mohl otevřít Ledový trůn. Když byly všechny čtyři otevřeny, Anub'arak stál při Arthasovi, když stoupal po schodech ke svému osudu.

Archimonde[editovat | editovat zdroj]

Archimonde Znesvětitel byl pravou rukou zradce Titána Sargerase. Archimonde se stal jedním z největších a nejtemnějších eredarů. Díky své nelítostné a vychytralé povaze rychle šplhal po žebříčku mezi eredary, až nakonec stanul na vrcholu.

Před dvaceti pěti tisíci lety byl Archimonde, jeden ze tří vůdců (ostatní byli Kil'jaeden a Velen) domovského světa eredarů Argus, kontaktován Sargerasem, který mu nabídl nesmírnou moc výměnou za loajalitu. Archimonde a Kil'jaeden to pohotově přijali, ale Velen nejenže odmítl, ale dokonce se vzbouřil a uprchl z Argusu se svými následovníky s Draenei.

Válka Prastarých[editovat | editovat zdroj]

Někdy před deseti tisíci lety, když bezohledná magie královny Azshary přitáhla pozornost. Sargerase, Archimonde a Mannoroth začali katastrofickou, ničivou invazi. S tisíci démonických služebníků za zády prošli portálem Studny Věčnosti a začali ničit prastarou zemi Kalimdoru. Zničili každou budovu a prolili krev každého stvoření, co jim zkřížilo cestu.

Nicméně mladý druid Malfurion Stormrage shromáždil malou skupinu nočních eflů a s pomocí Cenariových lesních spojenců a Alexstrasziných dračích letek dokázali zatlačit démonické hordy zpět, v epické bitvě portál vybouchl, rozdělil svět a vypudil Archimonda s jeho nohsledy zpátky do planoucích pekel Spletitého podsvětí.

Bitva o horu Hyjal[editovat | editovat zdroj]

Po neúspěchu invaze Legie na Azeroth se Archimond rozhodl zaútočit znovu a vysát magii Studny Věčnosti, která se nacházela pod Nordrassilem, stromem světa. Zatímco Legie postupovala Ashenvalem až k Hyjalu, Medivh se snažil přesvědčit Allianci pod vedením Jainy a Hordu pod vedením Thralla, aby zanechali dávných sporů a pomohli bránit Strom Světa. Alliance i Horda dorazila včas, vymysleli plán na zničení Archimonda a také ho provedli (poslední mise za noční elfy ve Warcraftu III.)

Arthas Menethil[editovat | editovat zdroj]

Arthas je jediným synem krále Lordaeronu Terenase Menethila II. Za třetí války byl poslán společně s paladinem Utherem Lightbringerem, aby uchránil Azeroth před orky, ale poté narazil na nemrtvé, kteří vypouštěli nakažená obilná zrna mezi obyvatele Azerothu a tak rozšiřovali své řady. Proto Arthas, za pomoci arcimágyně Jainy Proudmoore vyhledal nemrtvého nekromancera Kel'Thuzada a zabil ho. Ten mu ovšem ještě před smrtí oznámil, že za nákazou stojí také Pán děsu Mal'ganis a Arthas ho může nalézt ve Stratholmu. Arthas po cestě potkal Medivha, který mu prorokoval nebezpečí, nicméně Arthas ho neposlechl. Ve Stratholmu už bylo obilí rozdáno a tak se Arthas rozhodl zabít nakažený lid. Jaina s Utherem si o Arthasovi mysleli, že zešílel a nechali ho jít. Arthas se probil až k Mal'ganisovi, který utekl a Arthasovi nabídl duel v Northrendu. Arthas potřeboval pomstu a tak vyrazil. V Northrendu potkal trpasličí výpravu společně s jejich vůdcem Muradinem Bronzebeardem a ten mu nabídl pomoc a informaci o legendárním mocném runovém meči Frostmournu. Arthas se ho vydal zmocnit a přes četná varování meč, který nakonec Muradina zabil(nezabil,ale omráčil a vymazal mu paměť), získal. Arthas, společně s vojsky lidí a trpaslíků, zničil základnu nemrtvých a dostal se k Mal'ganisovi, kterého zavraždil. Meč, skrz který k Arthasovi promlouval sám Lich King, se začal postupem času zmocňovat Arthasovy duše a zastřel mu mysl. Když se vrátil do Lordaeronu, zabil svého otce Terenase. Tímto činem se stal rytířem smrti.

Rytíř smrti[editovat | editovat zdroj]

Když sloužil pohromě, temný pán děsu Tichondrius pověřil Arthase oživením Kel'Thuzada, protože ten jediný mohl otevřít portál, kterým mohl do světa vstoupit lord Archimonde, současný spoluvelitel Plamenné legie. Na Kel'Thuzadovo znovuzrození byla potřeba silná energetická niva a tak bylo potřeba přenést jeho ostatky do elfí říše Quel'Thalasu, přesněji do Sluneční studny. Na přenesení ostatků byla potřeba speciální urna, ve které odpočíval zrovna Arthasův otec a hlídal ji Uther Lightbringer, kterého Arthas při této příležitosti zabil. Při dobývání Quel Thalasu měl menší problém s elfskou hraničářkou Sylvanas Windrunner, kterou ovšem nakonec zabil a udělal z ní nemrtvou. Když dosáhl studny věčnosti, oživil Kel'Thuzada. Pak bylo potřeba promluvit s Archimondem. Jediné místo, kde to bylo možné byl jedině portál u orků. Po boji s orky se od Archimonda dozvěděli, že na otevření portálu pro Archimonda je potřeba starobylá kniha Medivhova. Ta se nachází v lidské kouzelnické pevnosti Dalaran. Když Archimonde vstoupil na svět, nebyly už služby pohromy zapotřebí. To se nelíbilo Arthasovi, Kel'Thuzadovi ani králi Lichů (dávnému hordskému šamanovi Ner'zhulovi, kterého plamená legie uvěznila na Ledovém trůnu aby jim sloužil) a tak se rozhodli plamenou legii zničit. První krok byl zabít Tichondria, který byl však takřka nedotknutelný kvůli starobylému artefaktu Gul'danově lebce, kterou ovládal. Proto Arthas pověřil Illidana Stormrage, aby vyčistil přístup k lebce, kterou měl pak Arthas zničit. Illidan se však rozhodl, že on se zmocní lebky a pak bude moct zničit Tichondria. Poté byla Plamená legie poražena a tak se Arthas rozhodl, že ovládne svět.

Nejdřív musel zničit tři Pány děsu - Balnazzara, Detheroca a Varimathrase. Ti mu však unikli a pak ho dokonce uvěznili. V tu dobu Arthas začal ztrácet své schopnosti, protože král Lichů, který mu je propůjčoval, slábnul kvůli trhlině v ledu, ze které unikala jeho moc. Proto byl Arthas přivolán Ner'zhulem. Arthas z vězení utekl, tam ho však čekala Sylvanas Windrunner se svou skupinou nemrtvých a smrtonošek a chtěla se Arthasovi pomstít za to, že jí po porážce v Silvermoonu proměnil v královnu smrtonošek, ale pomohl mu Kel'Thuzad a Arthas se podruhé vydal do Northrendu. Tam ho z obklíčení Krvavými elfy zachránil Anub'arak. Ten byl vyslán králem Lichů, aby pomohl Arthasovi dostat se k Ledové koruně. Aby ušetřili čas, vydali se přes podzemní království Azjol-Nerub, kde se utkali s trpaslíky, Nerubiany a nakonec i s Beztvářnými a Starým Bohem (Old God). Nakonec se Arthasovi vrátila všechna jeho síla, aby stihnul aktivovat čtyři obelisky, dřív než Illidan, který chtěl krále Lichů zničit. Nakonec se to Arthasovi podařilo, utkal se s Illidanem, porazil ho a spojil se s králem Lichů.

Lich King - Král lichů[editovat | editovat zdroj]

Arthas plánoval vybudovat ohromnou armádu složenou z největších hrdinů Aliance a Hordy a ty použít proti jejich vlastním lidem. Proto vyprovokoval u obou frakcí tzv. "dobývání Northrendu", jež mělo přivést do Northrendu nejsilnější válečníky, které chtěl poté zabít a konvertovat na nemrtvou stranu. Jeho plán se podařil a jak Horda, tak Aliance poslali do Northrendu své nejzkušenější a nejlepší hrdiny (Garrosh Hellscream, Bolvar Fordragon, Tirion Fordring, Darion Mograine, Saurfang mladší, Sylvanas Windrunner, Varian Wrynn, Jaina Proudmoore a další). Do čela odboje se postavil právě Tirion Fordring, nový Ashbringer. Arthasovi se podařilo některé protivníky zabít a zkonvertovat na svou stranu (např. Saufranga mladšího, ze kterého se stal největší rytíř smrti všech dob - The Deathbringer). Spojencům v čele s Fordringem se ale podařilo prorazit až do Arthasova sídla a tam po ohromné bitvě přesekl Fordring Arthasův meč (Mrazivý smutek) a tím zlomil Arthasovu moc a zničil část Ner'zhulovy duše. Poražený Arthas byl vysvobozen z kletby Mrazivého Smutku, uvědomil si vše, co napáchal a umřel po boku propuštěné duše jeho otce Terenase. Novým Lich Kingem se stal mučený Bolvar Fordragon, který se nazval "Věznitelem Prokletých" a který prokázal Azerothu velikou službu, protože Pohroma bez Krále Lichů by se stala víc nebezpečnější (jak řekl Uther the Lightbringer v Halls of Reflections), se rozhodl vzít toto břímě na sebe.

Azshara[editovat | editovat zdroj]

Azshara byla královnou nočních elfů tisíce let před První válkou. Byla nesmírně krásná a milovaná svým lidem a hlavní město bylo po ní pojmenováno Zin-Azshari (Sláva Azshary). Později ale upadla do šílenství a spojila se s temným titánem Sargerasem, pánem Plamenné legie. Po její porážce Malfurionem Stormragem a Rozdělení světa spadla jako ostatní Urození do vod Studny věčnosti a transformovala se do císařovny Nazjataru, vůdkyně hadích nagů.

Cairne Bloodhoof[editovat | editovat zdroj]

Cairne Bloodhoof je náčelníkem Taurenů v Kalimdoru. Je to mocný válečník, je zodpovědný za spojenectví Tauřích kmenů, klanů Bloodhoof, Grimtotem a Runetotem, které bojuje proti Kentaurům, odvěkým a úhlavním nepřátelům Taurů. Později se připojil k Orčí Hordě vedené náčelníkem Thrallem. Pomohl mu dostat se na sever Kalimdoru k bájnému věštci a pomohl Thrallovi a Jaině Proudmoore osvobodit duši Groma Hellscreama, Thrallova přítele, náčelníka a pána mečů kmene Warsong.

Cairne Bloodhoof je starý 99 let, předpokládá se, že trénuje svého syna, Bainea Bloodhoofa, který by měl být jeho nástupcem.

Cairne Bloodhoof je jedním z nejmocnějších smrtelníků. Je to hratelný charakter ve třetím díle herní série.

Cenarius[editovat | editovat zdroj]

Byl jedním z nejmocnějších a nejvýznamnějších polobohů Azerothu, Pán lesa, a patron všech druidů. Taurenský mýtus o Bílém jelenovi a Měsíci vypráví o zrození Cenaria ze spojení měsíce, Mu'sha, a bílého jelena Malornea. Ysera naučila Cenaria tajemství Smaragdového snu a přírodního světa.

Elune porodila Cenaria, ale dala ho Malornemu, protože Cenarius byl spíš bytost smrtelného světa a nemohl být s ní. Malorne, který měl poměr s Elune i Yserou, věděl, že nemůže svému synovi poskytnout dostatečnou péči, ale Yseřina láska k Malornemu byla tak velká, že vzala Cenaria jako svého vlastního. A proto je jeho matkou (nebo adoptivní matkou.)
— Richard A. Knaak

Polobůh vyrostl v mocnou a chytrou bytost, spojení nebes a země. Měl moc nad přírodou, kterou zdědil po svém otci, Malornem. Měl mnoho dětí. Jeho dcery jsou známy jako dryády a jeho synové jako Strážci Háje, nebo jednoduše strážci, mezi nimiž jsou Strážci Remulos, Zaetar a Ordanus.

V souladu s legendou nočních elfů zmíněnou v manuálu k Warcraft III, Bestiáři a herní příručkou Hordy, kentauři jsou jeho levobočci.

Temní elfové se občas nazývají jako "Cenariovy nejoblíbenější děti", vzhledem k jejich spojení s dryádami a strážci, kteří jsou popisováni s horní polovinou těla jako temní elfové.

Shan'do Cenarius[editovat | editovat zdroj]

Taurové věří, že Cenariovo nejranější spojení se smrtelnými rasami bylo právě s nimi, když je jako první naučil cestám druidismu. Po nespočetné věky před úsvitem známé historie mu pomáhali chránit rovnováhu přírody.

Ve skutečnosti se spřátelil s temnými elfy a učil pár vyvolených druidské umění. Krátce před Válkou Prastarých Cenarius začal učit bratry Illidana a Malfuriona Stormrage. Malfurion Stormrage se stal prvním smrtelným druidem v Azerothu.

Válka Prastarých a Dlouhé bdění[editovat | editovat zdroj]

Když Archimonde začal první invazi do Azerothu, Malfurion Stormrage a kněžka Tyrande Whisperwind volali po Cenariově pomoci. Vědom si, že příroda je ohrožena Plamennou legií, Cenarius shromáždil armádu lesních spojenců. Bojovali proti Azshaře a jejím ďábelským následovníkům z Legie, a nakonec zničili Studnu věčnosti v obrovském explosi, která rozdělila svět.

Poté, co Illidan znovuvytvořil Studnu na Hyjalu, Cenarius s Malfurionovou pomocí uvěznil elfa pod zemí.

Cenarius naučil temné elfy cestu lesa, a druidismus se stal rozšířeným mezi muži. Elfové se stali přátelé s mnoha Cenariovými stvořeními, třeba s hippogryfy, kteří svolili být pilotování elfími lukostřelci. Když druidové vstoupili do Smaragdového snu, Cenarius pomohl Tyrande a jejím Strážkyním během Dlouhého bdění. On a jeho děti, Strážci háje a jejich sestry dryády pomohly hlídat zemi z Moonglade.

Návrat Legie[editovat | editovat zdroj]

Po příjezdu orků do Kalimdoru byl Grom Hellscream poslán těžit dřevo do Ashenvale. Tohle vyvolalo pozornost Stráží, které okamžitě zaútočily na orky. Když je Grom zatlačil zpět, Cenarius osobně přešel do popředí.

Mannoroth v naději, že znovu využije orky, prolil svou krev do jezírka a naprosto jej zkazil. Grom byl přiveden k jezírku, kde přesvědčil svůj klan k napití se démonické krve, navzdory námitkám, že je to proti všemu, co je naučil Thrall. Po napití se orkové změnili v silnější orky chaosu, kteří mohli čelit mocnému Cenariovi.

V epické bitvě byl Cenarius Hellscreamem zabit, jak Mannoroth doufal. Mannoroth se o chvíli později objevil před Hellscreamem a jeho muži a zotročil je. Od chvíle, co se napili jeho krve, byli znovu pod jeho kontrolou.

Smrt Cenaria z rukou orků rozzuřila temné elfy a sjednotila v myšlence, že barbarští, zelení (i když teď rudí) netvoři jsou jejich nepřátelé. Když Malfurion zvažoval možnost spojení svých sil s Jaininými a Thrallovými v boji proti Legii, Tyrande vehementně protestovala proti něčemu takovému a zdůrazňovala fakt, že zabití Cenaria dělá z orků nepřátele.

Díky svému silnému spojení se silami přírody a Smaragdovým snem Cenariova duše žije dál ve Smaragdovém snu. Temní elfové věří, že Cenarius ve Smaragdovém snu spí a až se zahojí jeho zranění, vrátí se k nim.

Jediným důkazem Cenariových současných aktivit pochází z rozhovoru mezi jeho synem Remulem a Malfurionem. Vypadá to, že Cenarius právě pomáhá Malfurionovi v boji proti Noční můře, kterou mají na svědomí zkažení Čtyři draci a která ruší Smaragdový sen.

Durotan[editovat | editovat zdroj]

Durotan byl syn Garadův, byl náčelníkem klanu klanu Frostwolf, druh Draky a otec budoucího Náčelníka Thralla. Byl současníkem Orgrima Doomhammera.

Během festivalu Kosh'harg v Nagrandu potkal orka z Blackrocku jménem Orgrim, syn Telkara Doomhammera, a brzy se z nich stali přátelé, navzdory tomu, že pocházeli z rozdílných klanů. Durotan byl na žádost předků přiveden k "posvátné hoře" Oshu'gun, aby zjistil, jestli se stane šamanem stejně jako náčelník jeho klanu; předky neviděl, i když věděl, že tam někde jsou.

Když spolu závodili v Tekkoraském lese, Durotan a Orgrim byli napadeni běsnícím ogrem, a byli by oba jistě mrtví, kdyby je na poslední chvíli nezachránila skupina lovců z Telmoru, vedená Rastalaanem. Rastalaan poslal zprávu jejich klanům, vzal oba orky do Telmoru a informoval je, že draeneiský vůdce, Velen, je ve městě a zve je oba na večeři. Mluvili spolu o historii svého lidu a Durotan poznamenal, že on a Orgrim se za ten večer naučili od draneicích víc než celá jejich rasa za století.

Po návratu ke svému klanu Durotan potkal mladou orku jménem Draka. Durotan se zamiloval na první pohled, a nemohl uvěřit tomu, že je z jeho klanu. Ačkoliv jej prvně odmítla, když ji pozval na společný lov, dali se dohromady.

Náčelník Frostwolfů[editovat | editovat zdroj]

O nějaký čas později byl Durotanův otec Garad zabit gronnem a Durotan se podle dědičného práva stal náčelníkem klanu Frostwolf. Brzy poté Ner'zhul, duchovní vůdce orků a náčelník klanu Shadowmoon, svolal náčelníky a šamany klanů k Oshu'gunu. Ner'zhul jim řekl, o čem věřil, že mu prozradili předkové - že dranei jsou nepřátelé orčího lidu. Tohle byla část plánu, který vymyslel eredarský lord Kil'jaeden, jeden z poručíků Temného titána Sargerase. Kil'jaeden vedl Plamennou legii na lov draenei - odpadlých eredarů, kteří uprchli, když přišel Sargeras - před celými věky, ale v minulosti našel jen pozůstatky míst, kde byli.

Ner'zhul poslal Durotana za skupinou poblíž Oshu'gunu, vedenou Velenem osobně. Tam Prorok odhalil, že ve skutečnosti duše předků řídil umírající naaru jménem K'ure, který pomohl před dvaceti pěti tisíci lety draeneiům uprchnout z Argusu. To vyvolalo u orků nedůvěru a otevřené nepřátelství - hlavně u Drek'thara, šamana klanu Frostwolf, který nazval Velena rouhačem. Navzdory rozkazu přivést Proroka a jeho skupinu k Ner'zhulovi je Durotan propustil, protože podle něj není žádná čest odvést vězně, který se nebrání.

Během bitvy, ve které byli poraženi Rastalaanovými silami, si šaman Frostwolfů uvědomil, že jsou odříznuti od duchů. Durotan a Draka to vzali jako znamení, že je něco opravdu špatně, přestože jim Ner'zhul tvrdil, že předkové mu řekli, že tato válka je jen válka. V této době se orkové - pod vedením Ner'zhulova ambiciózního učně Gul'dana - dali na cestu magie černokněžníků. Duron, který nechtěl, aby se na něj upřela nežádoucí pozornost, povolil Drek'Tharovi a jeho šamanům černokněžnický výcvik.

Náčelník a obléhání Telmoru[editovat | editovat zdroj]

Díky Gul'danovým manipulacím - posílených Kil'jaedenem - se orčí klany sjednotily v První Horděm a několik náčelníků klanů, včetně Durotana, se ucházelo o pozici Náčelníka. Nicméně jasný favorit byl bojechtivý Blackhand, náčelník klanu Blackrock. Nikdo samozřejmě nevěděl, že Blackhand je ve skutečnosti Gul'danova loutka.

Blackhand, s informacemi od Orgrima (nyní známého jako Doomhammer, protože jeho otec zemřel zhruba ve stejné době jako Durotanův), Durotanovi přikázal zaútočit na Telmor, který ležel blízko území klanu Frostwolf. Jako chlapec viděl Rastalaana, jak vytahuje z tajného místa v lese vytahuje zelený krystal - Leafshadow, jeden z úlomků krystalu ata'mal, vytvářejícího iluzi, která skrývá město před ogry, gronny a jinými hrozbami. Orgrim Blackhandovi řekl, že Durotan má schopnost vše si pamatovat (což měl), a tak si může vzpomenout na zaklínadlo, které zruší iluzi. Durotan tak neochotně učinil, takže Horda vyplenila Telmor a zabila každého, na koho narazila, včetně Restlaana, kterého zabil Durotan osobně.

Smlouva s démonem[editovat | editovat zdroj]

Krátce před útokem na hlavní draeneiské město Shattrath Gul'dan svolal klany k hoře, kterou pojmenoval Kil'jaedenův trůn, aby se napili Kil'jaedenova "daru" - Mannorothovy krve. Durotan - varovaný nyní poníženým Ner'zhulem - se napít odmítl, stejně jako přítel Orgrim, takže je Gul'dan začal podezřívat.

Po pádu Shattrathu a zmizení se Kil'jaedena se Horda obrátila proti sobě, protože neměla s kým bojovat. V té době Gul'dana ve snech navštívil lidský čaroděj Medivh, který byl posedlý Temným titánem. Medivh Gul'danovi přikázal postavit bránu, díky které budou moci otevřít Portál mezi Draenorem a světem Medivha. Durotan stále kritizoval vedení Hordy, takže když Horda prošla do Azerothu, Gul'dan Durotana a celý jeho klan vyhostil.

Exil a smrt[editovat | editovat zdroj]

Durotan a klan Frostwolf se smířili se svým osudem a usadili se hluboko ve skrytém údolí Alterackých hor, daleko na sever od Království Azerothu. Tady přežili První válku. Drek'thar opustil cestu černokněžníka, obnovil své spojení s duchy a vrátil se k šamanismu. Jeho pomoc se stala neocenitelnou, protože pomohla klanu přežít v kruté zemi, kterou teď Frostwolfové nazývali domovem. Rovněž se spřátelili s bílými vlky, kteří údolí obývali. Bylo to na konci První války, když Draka, Durotanova družka a nejsilnější opora, dala život Durotanovu synovi a dědici, orkovi, který vstoupil ve známost jako Thrall (Thrallovo pravé jméno je Go´el). S vědomím, že je teď v sázce mnohem víc, když jeho odkaz bude žít, se Durotan rozhodl vystoupit proti zlému Gul'danovi. Odcestoval do tábora jediného jiného orka, který při něm stál: Orgrima Doomhammera.

Doomhammer v té době zabil Blackhanda a stal se Náčelníkem Hordy. Přivítal Durotana a Draku ve svém táboře. Durotan mu vysvětlil, co věděl - o Guldanovi, Radě stínů, démonickém poutu. Doomhammer slíbil, že se postaví na Durotanovu straně a společně konfrontují Gul'dana s jeho zločiny, ale - pro dobro jeho válečníků stejně jako pro Durotanovo dobro - jej poslal pryč na bezpečné místo. Až později vyšlo najevo, že několik Doomhammerových válečníků byli Gul'danovi špehové... a jeden z nich se připojil k Durotanovi a Drace na jejich "bezpečném místě".

Zrádná stráž přivolala vrahy, aby zabili náčelníka Frostwolfů a jeho družku. I když jednoho z nich zabil, byl Durotan příliš zraněný na to, aby mohl pokračovat. S useknutou rukou Durotan pomalu umíral na vykrvácení, a jeho poslední myšlenkou bylo vědomí, že alespoň neuvidí svého syna trhaného na kusy lesní zvěří.

Odkaz[editovat | editovat zdroj]

Durotan je pohřben v Alterackém údolí, pod pomníkem známým jako Durotanův kámen.

Thrall po Durotanově smrti přežil. Našel jej lidský důstojník Aedelas Blackmoore a vychoval ho jako otroka a gladiátora. Nakonec utekl, Drek'thar ho vycvičil jako šamana, a pomohl osvobodit svůj lid, a po Doomhammerově smrti v bitvě se stal se Náčelníkem Hordy. Po exodu do Kalimdoru a boji na hoře Hyjal se Thrall a jeho li usadili ve východním Barrens, a měli poprvé svou vlastní zemi. Thrall pojmenoval nové království Durotar, na památku svého zavražděného otce, s hlavním městem Orgimmar, na památku Orgima Doomhammera, po kterém zdědil Kladivo Zhouby (Doomhammer).

Grom Hellscream[editovat | editovat zdroj]

Grommash (Grom) Hellscream byl náčelníkem klanu Warsong, a nejlepší přítel a rádce náčelníka Thralla. Ale byl také jedním z náčelníku, kteří dobrovolně přijali krev Mannorotha Ničitele, čímž dostali Hordu pod vliv Plamenné legie - a nakonec zaplatil nejvyšší cenu za vlastní vysvobození z kletby.

"Grommash" v orkštině znamená „Srdce obra“. Grom, mocný břitmistr, byl nejlepším přítelem a rádcem Thralla, tak blízkým, že ho Thrall považoval za bratra. Bojovali společně proti démonické bytosti, která držela orčí rasu v zajetí: Mannorothovi. Dvojice orků zvítězila, ale za strašlivou cenu; Gromův život. Je pohřbený v Ashenvale, v místě známém jako Demon Fall Canyon, které je blízko místa, kde on a Thrall zničili Mannorotha. Jako vpomínka na něj je Grommashova država (Grommash hold) v Orgrimmaru. Hned vedle držení je Mannorothovo brnění, i s dírou po sekeře, s plaketou věnovanou Gromovi. Jeho sekera, Gorehowl, je nyní v držení prince Malchezaara z Karazhanu.

Život[editovat | editovat zdroj]

Jeden z orčích náčelníků z legend. Dříve než byl stvořen Temný portál, byl Grom Hellscream nezpochybnitelným vůdcem klanu Warsong, nápadný svou štíhlou postavou a černě potetovanou spodní čelistí.

Ačkoliv byl tvrdohlavý, byl první kdo si všiml vyhlídky na válku, když Ner'zhul varoval ostatní klany před „novým starým nepřítelem“, dreanejovci. Zatímco byl jeho klan ušetřen porážek během Druhé války, byl působivě využit Ner'zhulem po druhé válce. Jeho síly spojené s klanem Bleeding Hollow, vedeným Kilroggem Deadeyem, byly nasazeny ve strategických útocích „udeř a uteč“ určených k získání několika nejsilnějších artefaktů v Azerothu.

Obnovení Hordy[editovat | editovat zdroj]

Když byla zničena jejich jediná cesta domů a orské útočné síly byly rozprášeny, Grom a klan Warsong byli nuceni se ukrýt v Lordaeronské divočině. Skrývali se na okraji lidské civilizace téměř patnáct let.

Po celou tu dobu byl Grom nucen bojovat s démonickou kletbou, která ho dělala slabým a netečným. Kde ostatní orkové propadli této malátnosti, Grom proti ní bojovoval do konce svých dní. Jak se počet svobodných orků zmenšoval bojem a stářím, jejich situace vypadala více a více beznadějněji.

Pak Groma našel mladý ork jménem Thrall. Inspirovaný Thrallovou odvahou, silou a slitováním, přijal mladého psance a učil Thralla více o orčím národu. Když se lidé pátrající po Thrallovi dostali moc blízko, Thrall opustil klan Warsong. Dostal Gromův náhrdelník jako symbol důvěry v něj.

Klan Warsong byl znovusjednocen s Orgrimem Doomhammer a Thrallovým ztraceným klanem - Frostwolf. V bojích proti lidksým internačním táborům shromážděným kolem pevnosti Durnholde dva orčí klany osvobodily a obnovily orčí národ.

Když orčí Horda hledala v Lordaeronu místo, kde usadit, nový náčelník Thrall nařídil cestu před moře do nového tajemného kontinentu - Kalimdoru.

Invaze do Kalimdoru[editovat | editovat zdroj]

Když Grom znovu začal cítit bodavou bolest démonické kletby, ukázal se jako neschopný odolat jejímu sladkém vábení. Po útoku na lidské sídliště v Stonetalonských horách, čímž neuposlechl Thrallovy rozkazy, dostal za úkol, co se zpočátku zdálo jako lehký úkol - vyčistit zem a shromáždit dřevo na novou základnu Hordy. Nicméně noční elfové se rozzuřili, když Gromovi orkové začali kácet stromy v Ashenvalském lese a bez varování zaútočili. Warsong se pod Gromovým vedením úspěšně ubránil a zabil útočníky, ale zatímco tak činili, zaměřila se na ně pozornost poloboha Cenaria. Rozhodnutý pomstít smrt nočních elfů, kteří padli v boji proti Warsongu a ochránit lesy před tím, co sám viděl jako znesvěcení, se Cenarius pokusil orky zmasakrovat. Zdálo se, že Cenarius ví něco o historii orků a byl přesvědčený, že jsou „odporní zplozenci démonů“, kteří si zaslouží jedině smrt. Během jedné potyčky se Grom snažil Cenaria přesvědčit, že orkové už neslouží démonům, ale polobůh mu nevěřil a dál se snažil je všechny pozabíjet. Orkové rychle zjistili, že Cenarius je imunní vůči běžným útokům. Smrt z rukou Cenaria se zdála nevyhnutelnou.

Jedna z trollích čarodějek v klanu Warsong řekla Gromovi, že poblíž vycítila zvláštní síly, které by mohly pomoci v porážce Cenaria. Když to Grom zkoumal, zjistil, že objevil jezírko krve. To bylo vytvořeno pánem pekel Mannorothem, který původně zotročil orky, když je Gul'dan přesvědčil, aby pili jeho krev jako příslib moci. Mannoroth viděl Cenaria jako impozantní překážku v plánech Legie, stejně jako během Války prastarých. Démon vypustil svou krev do jezírka (na podnět Tichondria) v naději, že se orkové znovu napijí krve a stanou se dostatečně naplnění démonickou silou, aby zabili Cenaria.

Když Grom přivedl své vojáky k jezírku, o kterém mu trolí čarodějka řekla, že z něj cítí démonickou energii. Jeden z Gromových vojáku se jej snažil přesvědčit, že když se napijí z jezírka, prohřeší se tím proti všemu, co je kdy Thrall učil. Ale Groma tohle nezajímalo. Zoufalý z vystavení svého klanu nové hrozbě se Grom napil z jezírka a buď přesvědčil nebo donutil své vojáky udělat to samé. Znovu se nechat ovládnut démonickou silou. Grom zaútočil a zničil Cenariovy síly. Dokonce ani polobůh samotný nic nezmohl proti vzteku orčího náčelníka s démonickou mocí.

Po Cenariově smrti se objevil Mannoroth. Opětovným napitím se Mannorothovy krve byl Warsong znovu povolný kontrole démona. Když to Mannotorth Gromovi řekl, byl Grom zděšem, ale hrůza byla jednou z jeho posledních svobodných myšlenek, než Mannoroth zotročil Groma a zbytek jeho klanu, a způsobil jejich opovržení Thrallem a zbytkem Hordy a nechal je zaútočit na ně a na lidi pod vedením Jainy Proudmoore, se kterou Thrall uzavřel spojenectví.

Rozhodnutý zachránit starého přítele se Thrall postavil Gromovi a během bitvy se zkaženým klanem Warsong. Když se střetli, Grom řekl Thrallovi strašnou pravdu o démonickém prokletí. Náčelníci orčích klanů ochotně přijali krvežíznivost nabízenou Plamennou legií. Orkové byli spíše zničeni než prokleti ochotnou volbou svých po moci lačnících vůdců.

Thrall (s pomocí Cairna Bloodhoofa a jeho taurenů) zajal Groma a přivedl ho k Jaině, která ve spolupráci s ostatními uživateli magie a Thrallem vykonali rituál, který zbavil Groma kontroly Legie.

Spása a smrt[editovat | editovat zdroj]

Když se dozvěděl pravdu, Thrall spolu s Gromem vyrazil ulovit Mannorotha. Našli démona v, jak se mu dnes říká, Demon Fall Canyon v Ashenvale. S zuřivým řevem náčelník mrštil Doomhammer po Mannorothovi, ale démon se jen oklepal a odhodil Thralla ve svém protiútoku. Nicméně tohle nechalo pána pekel nebráněného proti Gromovi, který zaťal sekeru do Mannorothovy hrudi, roztříštil hrudní plát a rozsekl démonovi srnce. Smrtelně raněný Mannoroth vybuchl v plamenech… a Grom sám čelil běsnění ohně. Ve výbuchu pekelného ohně padl Mannoroth Ničitel mrtvý k zemi…

Když z démona nezbylo nic než jen roztříštěná zbroj, Thrall přešel k místu, kde ležel v prach obrácený Hellscream. Karmínový žár jeho očí vyhasínal; krvavá kletba, která na zatratila jeho rasu na desítky let, konečně skončila. Po boku se svým nejlepším přítelem a velitelem stále neporažený náčelníkem zemřel na místě se svého největšího triumfu, jak nad zkažeností Plamenné legie, tak nad stíny vlastní duše. Když Mannoroth zemřel, nadvláda Legie nad orčí rasou byla navěky zničena. Dokonce i ty, kteří pili Mannorothovu krve (dobrovolně nebo jinak), prokletí opustilo a jejich duše byly osvobozené od zkažeností démonů. S tímto vědomím Grom Hellscream opustil smrtelné tělo jako vykoupená duše…

Gul'dan[editovat | editovat zdroj]

Gul'Dan, velitel Stínové rady a Ničitel Snů, byl nejmocnější čaroděj Hordy, vlastně nejmocnější neeredarský čaroděj co kdy žil. Byl původně členem klanu Shadowmoon a projevoval velmi dobré schopnosti s ovládáním přírodních elementů - šamanismu. Za tuto svou vlastnost byl zvolen jako zástupce lídra klanu - Ner'Zhula. Objevil, že se Ner'zhul sešel s Kil'Jaedenem, který mu namluvil, že Eredaři jsou jejich nepřátelé a musí být vyhlazeni. Ner'Zhul však objevil, že Plamená legie to s Hordou stejně nemyslí dobře a od plánu ustoupil. Kil'Jaeden si poté vybral Gul'Dana, aby provedl jeho plán. Gul'Dan sestavil mocnou armádu orků,kterou ovládala Stínová rada.Horda, armáda orků která ovládala démonické síly částečně získané vypitím Mannorothovy krve. S krví získali i ohromnou divokost a krvežíznivost a tyto vlastnosti dokázali tím, že vraždili každého Eredara, na kterého narazili. Gul'Dan byl kontaktován Medivhem, ve kterém již byl usazený Sargeras a pomohl mu s otevíráním Temného Portalu, kterým se měli dostat na Azeroth. Když byla Horda poprvé poražena, Gul'Dan se ukryl, a jeho warloci i celé Stínová rada byli rozprášeni. Šla po něm aliance, tak i Horda se svým novým vůdcem Orgrimmem Doomhammerem. Za druhé války se však Gul'Dan s Orgrimmem spojil. Poté si vyvolal armádu nemrtvých válečníků se kterou za Druhé války bojoval. Jeho touha po moci však nešla ukojit. Vzal dva orčí klany a vydal se hledat Sargerasovu hrobku. Našel ji na dně oceánu a svou ohromnou silou dostal celý ostrov na hladinu. Vstoupili do hrobky, ale když se dostali až k Sargerasově mrtvole, objevilo se ohromné množství démonů, které orky i s Gul'Danem zabili. Jeho mrtvola však byla přetvořena na legendární artefakt známý jako Gul'Danova lebka. Nejprve byla použita Ner'Zhulem k otevření několika portálů z Dreanoru a později Khadgarem k zavření Dark Portalu. Ani potom však jeho ostatky neměly klid. Plamennná Legie použila lebku k prokletí Felwoodu a až poté byla zničena Illidanem, i když z něj udělala polodémona. I nyní je Gul'Danův duch k vidění v Shadowmoon Valley v Outlandu

Illidan Stormrage[editovat | editovat zdroj]

Illidan Stormrage, známý jako Zrádce, je v současné době samozvaným vládcem Outlandu, (dříve to byl Maghteridon, ale toho Illidan svrhnul z trůnu) vládnoucím z Black Temple. Narodil se jako temný elf, a jak uvedla Maiev Shadowsong, není nyní "ani démon, ani temný elf, ale něco víc". Je bratrem Malfuriona Stormrage, a byl (možná stále je) zamilovaný do Tyrande Whisperwind. Dříve byl neobvykle nadaný čaroděj, ale jeho současné síly je těžké určit.

Jeho zájem o moc a mistrovství v tajemných silách ho donutily spáchat několik odporných činů proti jeho vlastnímu lidu a rasám Azerothu, například přeběhnutí k Sargerasovi během Války prastarých a vytvoření druhé Studny věčnosti. Za své činy byl uvězněn po deset tisíc let, dokud nebyl před téměř deseti lety propuštěn.

Válka prastarých[editovat | editovat zdroj]

V době, kdy Urození poprvé otevřeli portál, Illidan studoval spolu se svým bratrem druidismus pod vedením mýtického poloboha Cenaria, protože doufal, že tato cesta netradičního praktikování magie mu pomůže najít osud, předurčený jeho, u temných elfů tolik vzácnýma, zlatýma očima. Nicméně tudy Illidanova cesta nevedla a pod vlivem mnoha okolností skončil jako osobní čaroděj lorda Ravencresta. V jeho službách se setkal s lidským čarodějem Rhoninem, který se stal Illidanovým mentorem a naučil ho být nezávislý na magickém zdroji Studny.

Když démoničtí válečníci Plamenné legie opustili Zin-Ashari a začali pustošit Kalimdor, lord Ravencrest sestavil hnutí odporu a postavil se v boji proti démonům. Illidan během války začal čím dál víc žárlit nejen na mnohem respektovanější schopnosti jeho bratra, ale i na lásku, kterou Tyrande vůči Malfurionovi projevovala(Sémě této nenávisti však do něj zasel služebník legie,satyr Xavius, podlým kouzlem). Vše vyvrcholilo tím, že Illidan opustil vojsko a zběhl k démonům.

Tam nabídl vládci Plemenné Legie Sargerasovi řešení, jak by se mohl dostat do Azerothu - Duši démona. Sargeras, nadšený jeho nápadem, odměnil Illidana vypálením jeho zlatých očí a nahradil jeho zrak mnohem lepším magickým viděním. Rovněž na Illidanovo tělo vypálil složité magické ornamenty, které znásobily jeho moc.

Později se ale ukázalo, že Illidan neplánoval Sargerasovi pomoci do Kalimdoru ale naopak chtěl jeho snažení překazit.Původně myslel že to zvládne za pomoci již zmíněné Duše démona,ale okolnosti zavinili že se do jeho vlastnictví nedostala a on se nakonec spojil znovu se svým bratrem a uzavřeli portál, kterým se snažil Sargeras projít.

Po Velkém rozdělení Illidan na vrcholku Mount Hyjalu vytvořil druhou Studnu věčnosti, protože věřil, že až se Legie jednou vrátí, budou ji potřebovat, avšak několik šlechticů a Urozených ho přistihlo při činu a Illidan přesvědčen, že koná správnou věc je zabil, za což byl odsouzen k doživotnímu žaláři.

Propuštění z vězení[editovat | editovat zdroj]

Illidan slábl po deset tisíc let v temném vězení. Califax, Strážce háje, a kontingent temných elfů soustavně držel stráž nad Zrádcem. Propuštění neočekávaně přišlo z rukou Tyrande, která pozabíjela stráže v naději, že Illidana využije v boji proti Legii, která se navrátila díky Pohromě do Azerothu. Díky neutuchající lásce k Tyrande Illidan souhlasil. Přísahal, že zažene Legii zpět a navždy odejde od temných elfů.

Malfurion nesouhlasí s Tyrandiným rozhodnutím, a myslel si, že pobití stráží a Illidanovo propuštění byla katastrofická chyba. Zklamaný, že se jeho bratr nezměnil a horlivý dokázat, že nad ním démoni nemají žádnou moc, nechal Illidan bratra za zády a vedl skupinu temných elfů do Felwoodu na lov Legie. Ve Felwoodu narazil na Arthase, šampiona Krále Lichů, a pustil se s ním do boje. Oba ale byli vyrovnaní bojovníci a souboj vypadal nerozhodně. Illidan boj zastavil a dožadoval se vysvětlení, proč jej Arthas sledoval. Arthas odpověděl otevřeně, řekl mu o Gul'danově lebce, démonickém artefaktu, který zkazil lesy Felwoodu. Vysvětlil mu, že když bude artefakt zničen, zkáza lesů přestane. Aby se ujistil, že Illidan se chytí na návnadu, Arthas nevynechal žádný detail o moci Lebky, a dodal, že jeho mistr ví o Illidanově žízni po moci.

Ačkoliv Illidan Arthasovi nevěřil ani slovo, stejně Lebku a její moc vyhledal. Domníval se, že zničení lebky dosáhne očisty Felwoodu a, co je hlavní, její moc přejde na něj. Rozsekl proto lebku vejpůl a nasál veškerou energii, která se z ní uvolnila. Získal moc, kterou nikdy neokusil, ale cena byla strašlivá. Stal se polodémonem, napůl elf a napůl démon. Opilý nově nabytou mocí, Illidan našel a zabil pána děsu Tichondria, čímž nevědomky odstranil Arthasovi další překážku na cestě ku moci. Zkáza Fellwoodu byla natolik hluboká, že toto nestačilo, ba co víc, Malfurion Stormrage svého bratr zavrhl poté, co se dostal na místo bitvy a prohlásil, že nemají už nic společného. Illidan odešel, ve hněvu vykřikujíc, že svět,a hlavně jeho bratr o něm ještě uslyší... Netrvalo to dlouho.

Jaina Proudmoore[editovat | editovat zdroj]

Studium a první láska[editovat | editovat zdroj]

Jaina je dcerou admirála a vládce Kul'tirasu Daelina Proudmoora. Již jako malá projevovala výjimečnou inteligenci a nadání. V jedenácti jí bylo umožněno studovat v nádherném městě čarodějů - v Dalaranu. Pár dní pobyla v hlavním městě Lordearonu, kde byla hostem královské rodiny. Tam se seznámila s o rok starším princem Arthasem Menethilem. Stali se z nich kamarádi a Arthas se nabídl, že ji do Dalaranu doprovodí. Cestou přespali venku a Jaina s Arthasem se tajně vplížili do jednoho z internačních táborů, aby si prohlédli orky zblízka. Jaina tedy studovala, a chtěla se stát mocnou čarodějkou. Díky jejím výsledkům si jí vybral za učednici sám arcimág Antonidas. V Dalaranu se seznámila s hodně významnými osobnostmi, například s princem vysokých elfů Kael'thasem Sunstriedrem, který si její přítomnost velmi oblíbil. Když bylo Jaině devatenáct, čekalo jí v Dalaranu, velmi milé překvapení. Do města přijel její přítel z dětství - Arthas. Jaině řekl, že přijel kvůli tomu, aby si osvojil základy magie a dozvěděl se něco o historii svého národa, ale naznačoval, že jde o něco víc. Pár dní po slavnostní večeři si Arthas s Jainou vyjeli na piknik. Zdánlivě nevinná vyjížďka skončila vášnivým polibkem a vznikl mezi nimi jakýsi utajený vztah. Jaina získala přízeň jednoho prince, ale naopak Kael'thas, který ji jednou nachytal, jak se líbají na chodbě, nešťastný, že Jaina jeho city neopětuje, se urazil a odešel. Arthas s Jainou se později stali milenci, a už to vypadalo na svatbu, jenže jednou, když jen tak mezi řečí Jaina nahodila téma děti, Arthas řekl, že na to nejsou připravení a rozešel se s ní. Jaina se pak vrátila ke studiu v Dalaranu.

Nákaza[editovat | editovat zdroj]

Pár let po jejich rozchodu si jí nechal zavolat Antonidas a poslal jí, aby vyšetřila záhadnou magickou epidemii, která se šířila královstvím. Nejspíš záměrně jí jako doprovod zařídil prince a paladina Arthase Menethila. Znovu se sbližují, ale jejich cesty se rozejdou, když se Arthas rozhodne srovnat se zemí zamořené město Stratholme. Jaina poté poslechne slova proroka a vede lidi do západního kontinentu Kalimdoru. Zde se setkává s vůdcem orků Thrallem, s nímž poté spolupracuje. Účastní se také vítězství nočních elfů, lidí a orků nad Plamennou legií u hory Hyjal.

Jaina se následně po ústní dohodě s Thrallem stáhla na ostrov Theramore v Dustwallow Marsh, kde založila lidskou kolonii – městský stát Theramore. Poté, co Thrall založil kolonii orků v Durotaru však připlul otec Jainy, admirál Proudmore, a i přes námitky své dcery orky napadl. Nevěří, že by se orkové kdy změnili. Poté, co je Thrallem a Rexxarem (který jako první odhalí, že jsou napadány osady orků) zatlačen zpět až na ostrov Theramore, prosí Jaina Thralla, aby ušetřil její lidi. To se i stane a poté, co je admirál Proudmore zabit, stáhnou se orci zpět do Durotaru.

World of Warcraft[editovat | editovat zdroj]

V MMORPG hře World of Warcraft, která navazuje na příběh předchozích strategických her Warcraft, sídlí Jaina na vrcholu věže na alianční základně na ostrově Theramore. Hráč se s ní může setkat v jedné z misí, do které na konci zasáhne. Jaina zde není považována za jednoho z vůdců Aliance a za její zabití se nezískává výrazná odměna, neboť po patchi 2.1 se již odměny za zabití NPC nedostávají.

Domněnky[editovat | editovat zdroj]

Populárním tématem diskuse, pokud jde o Jainu, je její vztah s Thrallem. Jejich vztah je silný i přesto, že Thrall byl nucen zabít jejího otce. Teorie o jejich romantickém vztahu též podporuje jedna z kartiček, kterou může hráč dekódovat v dungeonu Gnomeregan. Je na ní napsáno:

„Thrall and Jaina, sitting in a tree, K-I-S-S-I-N-G“
„Thrall a Jaina sedí v koruně stromů a L-Í-B-A-J-Í S-E“

Kargath Bladefist[editovat | editovat zdroj]

Náčelník Kargath Bladefist je vládce pekelných orků a náčelník klanu Shattered Hand. Přídomek "Bladefist" si vysloužil poté, co se dostal na pozici grunta a uřízl si ruku, kterou nahradil smrtící kosou. Později se vypracoval na pozici náčelníka klanu Shattered Hand.

Kargath byl původním členem Rady stínů a jediný ne-černokněžník, který se dostal do Vnitřních kruhu.

Když první vlna klanů přišla do Azerothu, Bladefist závistivě zůstal v Draenoru, pod velením Ner'zhula a jediného ogřího mága v Draenoru - Dentarga. Když se po několika letech vrátil klan Bleeding Hollow, Bladefist se okamžitě se svým klanem nabídl jako dobrovolník na cestu do Azerothu, v naději, že slavně povraždí lidi a pomstí své padlé nebo zajaté bratry a sestry. Očividně věci nešly podle plánu...

Po dokončení své práce oba klany - Shattered Hand a Warsong - zůstaly v Azerothu. I když byl Temný portál konečně zničen, Bladefistovi se nějak podařilo kontaktovat Magtheridona a stal se vůdcem pekelných orků v citadele Hellfire, kde se prohlásil za pravého Náčelníka Hordy. Jak se vrátil je záhada, kterou se doposud nepodařilo vysvětlit, ačkoliv je možné, že se vrátil skrz Temný portál, když jej Ner'zhul znovu otevřel.

Kil'jaeden[editovat | editovat zdroj]

Kil'jaeden je v současnosti nejmocnější eredarský lord, bývalá levá ruka titána Sargerase a po Sargerasově zmizení i faktický vůdce Plamenné legie. Kil'jaeden, stejně jako jeho 2 největší přátelé z dětství: Archimonde a Velen, pochází ze světa Argus - světa eredarské civilizace. Kvůli své obrovské inteligenci patřil mezi největší eredarské lordy. Když přišel na Argus titán Sargeras, který hledal rasy, které by mohl začlenit do - v té době rodící se - Plamenné legie, byl ohromen schopnostmi, kterými Archimonde, Kil'jaeden a Velen oplývali. Nabídl jim vysoké posty v Plamenné legii - Kil'jaeden a Archimonde přijali, Velen po radě s naaru (Sargerasovými nepřáteli) odmítl a utekl s dalšími z Argusu. Toto považoval Kil'jaeden za obrovskou zradu a z Velena, kterého považoval za bratra, se stal jeho největší nepřítel.

Díky své obrovské inteligenci a lstivosti se stal Kil'jaeden pravou rukou Sargerase, velitele Plamenné legie. Zatímco brutální Archimonde, který byl považován za levou rukou Sargerase, měl na starosti armádu a její velení, vychytralý Kil'jaeden stál více v pozadí a jeho úkolem bylo hledat vhodné kandidáty do řad Plamenné legie a poté je přesvědčovat, aby do ní vstoupili. Stejně jako Archimonde, jenž velel rasám, které reprezentovali brutální sílu (Pit Lords, Doomguards), měl i Kil'jaeden svou hierarchii služebníků. Jeho přímými podřízenými byly např. pánové děsu (Mal'ganis, Tichondrius), temní kněží aj.

Poté co byl Kil'jaeden pověřen hledáním vhodných vojáků do Plamenné legie, vypravil se na cestu vesmírem. Jednoho dne narazil na svět, který vykazoval známky eredarské magie, Draenor. Ke svému překvapení zjistil, že na tomto světě přebývá Velen - jeho hlavní nepřítel. Spolu s uprchlými eredary byla na tomto světě ještě jedna rasa - orci, Kil'jaeden vymyslel plán, jak se Velenovi pomstít. Namísto použití brutální síly zkorumpoval velitele orků - šamana Ner'zhula. Kil'jaeden pomocí Ner'zhula rozpoutal válku mezi orky a eredary. Ner'zhul ale vykazoval známky neposlušnosti a Kil'jaedenovi komplikoval plány. Proto si vyhlídl lepšího adepta pro svůj plán - warlocka Gul'dana. Ten s Kil'jaedenovou pomocí převzal kontrolu na orky a poslušně vykonával všechny rozkazy, mezi nimiž bylo i napití se Mannorothovi krve. Nakonec zničil město Shattrath a pomstil se tak Velenovi za jeho zradu. Poté, co byl Dreanor zpustošen hledali orkové další oběti, aby ukojili "bloodlust" - Mannorothovo prokletí. Po otevření portálu do Azerothu Medievhem, ovládaným Sargerasem, byla třeba síla, která by Azeroth vyplenila - a Kil'jaeden znovu použil Gul'dana a jeho orkskou hordu. Ta vtrhla do Azerothu a vyplenila téměř celé Eastern Kingdoms. Nicméně, poté co Gul'dan zradil orkského náčelníka Orgrimma Doomhammera a šel se svými vojáky hledat Sargerasovu hrobku, byla Horda poražena a Kil'jaeden zuřil.

Aby se neopakovala stejná chyba, musel Kil'jaeden eliminovat prvek svobodné vůle ze své armády. Proto kontaktoval Ner'zhula, kterému nabídl volbu: buď bude mučen a nebo se stane Lich Kingem - velitelem nové, centrálně kontrolované armády nemrtvých: Pohromy. Ta měla za úkol zničit jakoukoliv resistenci a umožnit tak přivolání Plamenné legie do Azerothu - což se jí povedlo, zničila Lordaeron a Quel'Thalas, a posléze umožnila přivolání Archimonda. Nicméně, Ner'zhul se pomalu začal vymykat kontrole a skrze Arthase přesvědčil Illidana, aby zabil Tichondriuse - jednoho z hlavních stratégů Plamenné legie. To bylo velkou ranou pro Plamennou legii a přispělo velkou měrou k její porážce v bitvě o Hyjal (a tak ke smrti Archimonda). Lich King se tak stal hlavním nepřítelem.

Kil'jaeden si našel nového kandidáta na pomstu - Illidana. Slíbil mu velkou moc výměnnou za zničení Lich Kinga. To se ale nepovedlo a Lich King se spojil s Arthasem dříve než mohl Illidan Lich Kinga zničit. To byl poslední Kil'jaedenův, který se stal po smrti Archimonda a zmizení Sargerase nejvyšším velitelem Plamenné legie, významný počin.

Povaha a schopnosti

Kil'jaeden je považován za nejinteligentnějšího a nejlstivějšího démona vůbec. Na rozdíl od brutálního Archimonda, který se svými podřízenými zacházel ve stylu "úspěj nebo zemři", je Kil'jaeden mnohem více chladný a vypočítavý. Často odpouští, pokud se podřízeným něco nepovede a nabízí druhou šanci výměnnou za absolutní loajalitu. Je považován za hlavního myslitele a architekta Plamenné legie. Sám málo kdy bojuje v přímém boji, a to i přes to, že jeho fyzické a magické síly jsou ohromné - je téměř nezranitelný, umí se měnit, vytvářet iluze, ovládá mocná kouzla apod. Jeho hlavní silou je ale jeho mysl a plánovaní. Dokáže ovládat a manipulovat téměř kohokoliv tak, aby za něj vyhráli válku - bez používání kouzel dokázal přimět orkské vůdce, aby bojovali proti Velenovi nebo vyplenili Azeroth.

Zodpovědný za:

Kil'jaeden má přímo na svědomí velké množství událostí nebo projektů. Mezi nejvýznamnější patří:

 • Ovládnutí orků na Dreanoru (Outlandu) a jejich bloodlust způsobený pitím krve Mannorotha
 • Vyhnání dreanaiů a zničení Dreanoru, ze kterého se poté stal tzv. Outland
 • Invazi orků do Azerothu
 • Vytvoření Pohromy
 • Vytvoření Lich Kinga
 • Zkorumpování Illidana

Kilrogg Deadeye[editovat | editovat zdroj]

Kilrogg Deadeye byl legendární orčí válečník a náčelník kmene Bleeding Hollow ve smyšleném světě Warcraft. Byl jedním z prvních náčelníků, kteří uzavřeli krvavou smlouvu-vypili krev Manorotha a ovládla je démonická zuřivost a krvelačnost. Jeho jméno je podle toho že ztratil pravé oko. Kilrogg bojoval v první válce proti Azerothu, bojoval proti Stormwindu s klanem Twilight's Hammer vedeným ogřím mágem Cho'Gallem a po návratu temným portálem do Draenoru byl oslavován jako hrdina. Bleeding Hollow se při závěrečné bitvě v Draenoru s Khadgarem dostal do Azerothu před zničením portálu. Věří se že Kilrogg padl v bitvě proti Khadgarovi, ale jeho tělo se nikdy nenašlo. Ve hře World o Warcraft dokáže třída Warlock použít kouzlo Eye of Kilrogg, které vyvolá oko, které slouží k průzkumu.

Korialstrasz[editovat | editovat zdroj]

Korialstrasz je členem Rudé letky a také partner Alexstraszy velké královny života. Je to moudrý drak který se zapletl s většinou problémů které ohrožovaly svět Azerothu. Spolu se svým přítelem Rhoninem již dvakrát zabránili vstupu Plamenné legie do tohoto světa. Vládne ohromnou magickou silou , a ve své době je členem skupiny kouzelníků, kteří si říkají Kirin Tor. Jeho největším nepřítelem je černý drak Neltarion, též Deathwing, který zradil všechny draky a zničil celou modrou letku Aspekta magie Malygose, pomocí Duše démona.

Kur'talos Ravencrest[editovat | editovat zdroj]

Lord Kur'talos Ravencrest se objevuje v knižní trilogii Válka Prastarých. Kur'talos Ravencrest byl pán pevnosti Black Rook, později se stal velitelem obrany Nočních elfů ve Válce Prastarých, kdy bojovali proti Plamenné legii. Byl zabit služebníkem královny Azshary. Za svého života byl patronem Illidana Stormarage a udělal z něj vrchního čaroděje, když zabil nestvůru Pekelného psa, která pozabíjela většinu skupiny čarodějů měsíční hlídky. Po jeho smrti převzal velení obrany Desdel Stareye. Zbytky ruin Ravencrastova monumentu lze nalézt v jižní Azshaře. Ruiny jsou však zamořeny nagy. Ve hře je také meč pojmenovaný Ravencrest's Legacy (Ravencrestovo dědictví). Je pravděpodobné že ten samý meč byl používán Ravencrestem již před 10 000 lety ve válce prastarých.

Lady Vashj[editovat | editovat zdroj]

Lady Vashj je postava ze světa Warcraft. Narodila se před více než 10 000 lety ve městě Zin-Azshari, hlavní město Nočních Elfů, a patřila mezi nejvýše postavené. Sloužila jako služebná královny Azshary. Poté co byla Azshara zabita, spadla Lady Vashj do magického jezera zvaného studna věčnosti a to ji změnilo tak, že mohla dýchat pod vodou a stvořilo to zní nestvůrnou podvodní bytost zvanou Naga. Vashj si vydobyla respekt ostatních urozených, co spadli do studny a stali se Nagy a tak se stala jejich vůdkyní.

Lady Vashj ve World of Warcraft[editovat | editovat zdroj]

Lady Vashj je v MMORPG World of Warcraft konečným bossem raidové instance Serpentshrine Cavern v oblasti "Coilfang Reservoir" Vashj v boji spoléhá více na fyzické schopnosti než na magii, ale stále je schopná čarodějka. Se svým dlouhým lukem jménem Frostfathom, který byl vyroben Měsíčními strážemi a očarován královnou Azsharou, umí velice přesně střílet.

Lord Perenolde[editovat | editovat zdroj]

Lord Perenolde byl vládce státu lordaeronské Aliance Alteracu. Když se domníval že je Aliance zkažená, zradil ji a spolčil se s Orčí hordou. Jeho zrada netrvala dlouho, protože se armáda aliance zaměřila především na zrádného krále. Perenoldova vojska padla a král sám byl zabit. V pozdější době byly ostatky Lorda Perenolda vzkříseny, aby sloužil králi Lichů.

Mal'ganis[editovat | editovat zdroj]

Mal'ganis byl jedním z pánů děsu, které Tichondrius poslal, aby přetvořily Lidi na Nemrtvé použitím nakaženého obilí. V šíření tohoto obilí mu pomáhal jeho sluha Kel'Thuzad, který byl ale ve skutečnosti oddaným služebníkem krále Lichů. Když se nákaza šířila ulicemi města Stratholme, stanul Mal'ganis v tváří v tvář synu krále lidí Terenase, paladinovi Arthasovi. V přímém boji s ním ale prohrál a prchl zpátky na svoji základnu v Northrendu, zemi na severu. Arthas jej pronásledoval, v Northrendu se k němu připojila trpasličí expedice vedená Muradinem Bronzebeardem. Později se však dostali do obklíčení Mal'ganisových vojsk. Tehdy se Arthas s pomocí Muradina a jeho trpaslíků zmocnil legendárního mocného meče zvaného Mrazivý smutek. Poté se u Mal'ganisovy černé citadely rozhořela bitva, ve které nakonec vojsko lidí a trpaslíků přemohlo vojsko Mal'ganise. Ten byl poté zabit princem Arthasem.

Malfurion Stormrage[editovat | editovat zdroj]

Malfurion Stormrage je šířitel druidismu a bratr Illidana Stormrage.

V první válce proti plamenné legii jako mladík sám porazil démona Archimonda a se silou celého Kalimdoru zahnal démony a zachránil svět. Byl žákem lesního poloboha Cenaria. Později s mnoha druidy vstoupil do zvláštní roviny reality-smaragdového snu.

Z dlouhého spánku jej probudila kněžka Tyrande, aby pomohl zastavit Archimonda a planoucí legii. V dobách před první válkou byl považován za blázna, ale nakonec zachránil celý svět, temným elfům ukázal jak je magie nebezpečná a naučil je druidismu. Při druhé invazi zabil Archimonda a znovu zachránil svět, ovšem za cenu ztráty nesmrtelnosti temných elfů.

Mannoroth[editovat | editovat zdroj]

Mannoroth byl démon, velitel Pánů Jam pod vedením Archimonda. Dal vypít svou krev orkům v Draenoru a tím je ovládl a zahájil orkskou expanzi do Azerothu skrz Temný Portál. Byl zabit velitelem klanu Warsong, Gromem Hellscreamem a náčelníkem Orkské Hordy Thrallem v Ashenvalu. Po Mannorothově smrti se velitelem Pánů Jam stal Azgalor a kletba nad orky jenž vypili Mannorothovu krev se zlomila.

Medivh[editovat | editovat zdroj]

Je to nejmocnější bytost Azerothu a Aliance. Syn Aegwyn, která v poslední bitvě s démony porazila vůdce démonů Sargerase a „odklidila“ ho pod led. Ovšem jeho duch přetrval, a jak Aegwyn stárla a po její moci toužili všichni čarodějové Azerothu, rozhodla se nechat moc v pokrevní linii, proto si udělala dítě (Medivha) s nejmocnějším čarodějem Azerothu, Niealasem Aranem. Zanedlouho se narodil syn Medivh a přenechala mu svoji moc, ovšem na tak nevyvinuté tělo byla tato moc příliš silná. Medivh se spřátelil s mladým králem Llanem a jeho prvním rytířem Lordem Lotharem. Podnikali spolu různá dobrodružství a jednou Medivh upadl do hlubokého kómatu. Probudil se a zjistil, že je dospělý. Medivh se usídlil ve věži v Karazhanu (jižní Azeroth). Medivh stárl a velká rada v Kirin tor (sídlo většiny velkých čarodějů) čekala, jestli si vybere nějakého následníka. Stal se jím Khadgar, později velký čaroděj, nyní však mladý chlapec (17 let), který byl vyslán za Medivhem do Karazhanu. Zde ho Medivh učil, až do doby, co se v Azerothu začali objevovat orkové. Pátral po tom, jak k tomu došlo, neboť orkové nebyli tak mocní, aby si mohli vyčarovat portál. Nakonec zjistil, že za to může Medivh, a že je posednutý duchem Sargerase, který chtěl zničení lidí a poslední bašty lidí Stormwindu. Khadgar vyhrál souboj a osvobodil Medivha od Sargerase, ovšem během bitvy mezi nimi se z Khadgara stal starý muž (medivhovo kouzlo). Nakonec se Medivh rozhodl, že musí napravit všechny své chyby.

Muradin Bronzebeard[editovat | editovat zdroj]

Muradin Bronzebeard byl hrdinou Lordaeronské Aliance, mladším bratrem trpasličího krále Magni Bronzebearda a starším bratrem proslulého průzkumníka Branna Bronzebearda. Během Druhé války Muradin sloužil jako oficiální spojka mezi Lordaeronem a Khaz Modanem, a připojil se k armádám Aliance krátce před bitvami u Blackrock Spire a Temného Portálu. Během té doby se seznámil s královskou rodinou a spřátelil se s mladým princem Arthasem. Jak Arthas dospíval, Muradin na sebe vzal učení mladého prince v boji se zbraněmi a zažili spolu několik dobrodružství.

Muradin byl rovněž jedním ze zakládajících členů trpasličí Průzkumnické guildy, která se oddala průzkumu a archeologii po celém světě. Byl zrovna na misi Guildy v Northrendu, kde pátral po runovém meči zvaném Mrazivý smutek, když se znovu potkal s Arthasem. Ve své posedlosti zabít Mal'ganise Arthas Muradina k Mrazivému smutku přivedl.

Starší a moudřejší Muradin byl sklíčený ze změny, kterou viděl na mladém princi, ale Arthas odmítl poslouchat jeho rady. Muradin dal poslední varování ohledně prokletého ostří, a stal se jeho první obětí, když se ledové vězení meče roztříštilo a probodlo jej. Nicméně Muradin přežil byť na krátko ztratil paměť později se v ledové citadele utíká s Arthasem. A po jeho smrti se vrací do Ironforgu kde vstupuje do rady tří kladiv.

Neltharion[editovat | editovat zdroj]

Neltharion též Deathwing, je velký Aspekt Země a největší ze všech draků vůbec. Je to postava z fiktivního světa Warcraftu. Dříve než se ho zmocnilo šílenství, byl nejmoudřejším ze všech aspektů. Bojoval za dobro světa Azerothu a zaslíbil se chránit nižší rasy.

Zradil svou vlastní rasu v následku posedlosti duší démona. V průběhu 1.války s Plamennou Legií je zradil a vyvraždil letku svého druha a přítele Malygose. V pozdějších dobách terorizoval mladší rasy. Čarodějové z Kirin Tor proti tomu jediní zasáhli a téměř to vypadalo že opravdu zemřel. Ale jeho šílenství bylo tak silné, že si nechal od goblinů ukovat brnění z Adamantia a přitlouci si ho na sebe, čímž se stal ještě děsivějším. V pozdějších dobách se vydával za nižšího šlechtice jménem lord Prestor a skoro se stal následníkem Loarderonského trůnu. Ale v tom mu zabránil Korialstrasz a Rhonin. Společně se svými přáteli zničili duši démona, čímž vrátili sílu ostatním aspektům a ti si s ním pak hravě poradili.

Ner'zhul[editovat | editovat zdroj]

Orčí šaman Ner'zhul byl prvním své rasy, koho kontaktoval Kil'Jaeden při snaze rozšířit řady Plamenné Legie. Po příslibu velké moci Ner'zhul souhlasil a začal se společně se svým žákem Gul'danem učit démonické magii. Tuto magii společně rozšířily mezi všechny orčí klany, které pod Ner'zhulovým vedením zaútočily na rasu Draenei, kteří již jednou před Kil'Jaedenem byli nuceni uprchnout. Boje s nimi skončily Orkové až v okamžiku, když si mysleli, že je do posledního vyhladily. Draeneiové, ale navzdory jejich snahám přežili a ukryli se před světem. Brzy po konci této války se Kil'Jaeden rozhodl, že orčí Hordu využije jako prostředek pro návrat na Azeroth. Poslední věcí, kterou před tím plánoval, bylo svázání orků s jedním z velitelů Plamenné Legie, Mannorothovi, pomocí vypití jeho krve. Když Ner'zhul zjistil, jaký je skutečný záměr Legie s jeho rasou, odvolal smlouvu s Kil'Jaedenem. Na rozdíl od něj, byl jeho učedník Gul'dan oddán věci Legie a rozhodl se pokračovat ve spolupráci. Ner'zhul odhalil plány Legie vůdci klanu Frostwolf, Durotanovi, který se jako jediný rozhodl nenapít se Mannorothovi krve a společně se svým klanem prchl přes Temný Portál, který otevřel Gul'dan k invazi do Azerothu a schoval se tam. Horda navzdory Kil'Jaedenově představě válku prohrála a Lidé se dokonce začali probíjet skrz Temný Portál do Draenoru. Zatímco se snažily uzavřít Portál, Ner'zhul otevřel ve strachu před Kil'Jaedenovou pomstou za neúspěch, několik dalších portálů, čímž rozerval Draenor na kusy. I přesto se mu před Eredarovým hněvem nepodařilo utéct a byl podroben hrozivému mučení na těle i duchu. Nakonec byl uzamčen do podoby brnění v bloku ledu, známého jako Ledový Trůn, který Kil'Jaeden přesunul na sever Azerothu, přičemž byl obdařen obrovskou silou pocházející přímo do generála Legie. Zde měl vytvořit armádu, která měla dokončit práci započatou Hordou. Od této chvíle byl nazýván Král Lichů, protože tak nazýval své nejmocnější sluhy. Jeho sluhů postupně přibývalo, jelikož svou ohromnou silou dokázal oživit a podmanit si mrtvé. Tento postup mu zajistil velkou armádu na necivilizovaném Northrendu, ale stále to na invazi proti lidstvu nestačilo. K jeho oslabení použil dalaranského mága Kel'thuzada, který založil Kult Proklatých, skupinu mágů, kteří jako první začali využívat nečisté magie Krále Lichů k rozšíření magické choroby mezi lidstvem. Nákaza, která měnila lidi na Nemrtvé, ze kterých se zformovala armáda bývalého orka zvaná Pohroma, oslabila Alianci a rozběhla řetězec událostí, který Král Lichů naplánoval ke svému útěku z područí Legie. Nákazu se vydal vyšetřovat Lordaeronský princ Arthas, který se následně postavil proti celé Pohromě. Jeho snaha o její zničení ho zavedla až na samotný Northrend, kde se rozhodl utkat s domnělým vůdcem Pohromy. Tím byl Mal'Ganis, Nathrezim, který byl vyslán Kil'Jaedenem, aby na Krále Lichů dohlédl. Arthas se ve snaze o jeho zničení rozhodl chopit magického meče Mrazivého Smutku. Netušil, že meč byl vykován samotným Králem Lichů a k čemu byl vykován. Mrazivý Smutek zničil Arthasovu duši a podrobil ho moci Krále Lichů. Veden jeho hlasem zabil Mal'Ganise, který byl jednou z překážek k osvobození Krále Lichů. Zatímco ostatní Nathrezimové proti Králi Lichů dosud nepojali podezření, protože Arthas jakožto nový šampion Pohromy pokračoval v čištění cesty pro Legii. Během této křížové výpravy, o jejímž pravém účelu neměl ani sám bývalý princ nejmenší tušení, oživil Arthas Kel'Thuzada, kterého sám při své první čistce zabil. Protože tak učinil pomocí Sluneční Studny, dávného zdroje magie Vysokých elfů, tuto rasu zrádný šlechtic téměř vyhladil a zároveň tak naplnil znovuoživeného Kel'thuzada velkou mocí liche. Zatímco Arthas pracoval na vyhlazení všech možných odpůrců Legie, Král Lichů se připravoval na její zrazení. Když jeho šampion otevřel cestu Archimondovi a tím i Legii, dle Ner'zhulova očekávání byla vláda nad Pohromou svěřena Nathrezimům. Král Lichů tedy vyslal Arthase do Kalimdoru, aby v tajnosti oslabil síly Legie tak, aby nakonec válku prohrála. K tomu Arthas využil nedávno osvobozeného Illidana. Navedl ho ke zničení artefaktu Gul'Danovy lebky, pomocí které Legie ničila pradávné lesy v oblasti Felwoodu. Illidan Arthase poslechl a zároveň zabil vůdce Nathrezimů Tichondria. Další část plánu Krále Lichů zapadla na své místo a Legie nakonec v bitvě u hory Hyjal válku prohrála. Arthas se vrátil zpět do Lordaeronu a vyhnal tamější Nathrezimské správce. Znovu se chopil vlády nad Pohromou. Král Lichů tou dobou prodělával úbytek moci, spojený s trhlinou v Ledovém Trůnu, která vznikla při Arthasově zmocnění se Mrazivého Smutku. Povolal svého šampiona zpět na Northrend, kde se Arthas musel utkat s armádami, nyní pro Legii pracujícího Illidana. Nakonec porazil i Illidana samotného a vystoupal na vrchol Ledového Trůnu, kde spočívala fyzická část Krále Lichů. Arthas rozbil jeho vězení a oblékl si jeho brnění. Tímto se vědomí Krále Lichů zmocnilo jeho těla a zároveň ne něj přešla i jeho obrovská moc. Král Lichů poté usnul na svém trůnu Spánkem Smrti na pět let. Když se probudil, oživil jednoho z největších modrých draků Sindragosu. Poté se musel postavit silám Aliance a Hordy ve výpravě za jeho zničením.

Nozdormu[editovat | editovat zdroj]

Představuje ho štíhlý vlnitý drak, jehož barva šupin je bronzová, oči jsou drahokamy s barvou slunce. Tělo je tvořeno pískem, a proto může kdykoliv změnit svůj tvar. I přes svoji velikost je velmi pohyblivý. Je jedním ze strážců světa Azerothu, je pánem času.

Stvoření Azerothu[editovat | editovat zdroj]

Když Titáni stvořili Azeroth, dali 5 drakům kteří zastupovali letky (Červenou, Modrou, Bronzovou, Zelenou a Černou) různé úkoly. Nejvyšší Titán dal Nozdormu moc nad časem a zodpovědnost za správný průběh. A takto působil než se po 3. válce dostal do časové anomálie.

Válka prastarých[editovat | editovat zdroj]

Po 24 letech vzestupu Hordy a následné první válce, byl Nozdormu chycen Starými bohy do časové anomálie. Kontaktoval Krasuse (Korialstrasz) na pomoc, Krasus neváhal a zavolal na pomoc svého učedníka, aby to prozkoumali. Ve stejnou dobu Velitel Hordy Thrall poslal válečníky Broxigara Rudého s Gaskalem. Anomálie je odeslala 10 000 let zpět před invazí Plamenné legie

První válka (invaze orků do Azerothu)[editovat | editovat zdroj]

Nozdormu byl přemluven dračím aspektem Yserou, aby pomohl zachránit Alextraszu, která byla vězněna orčím klanem Dragonmaw.

World of WarCraft: The Burning Crusade[editovat | editovat zdroj]

Nozdormu je neznámo kde, ale jeho družka vládne frakci Miska času (Scale of sand), jeho syn vládne frakci Potomstvo Nozdormu a jeho zástupci (Andormu & Nozari) vedou frakci Hlídači času (Keepers of time).

Orgrim Doomhammer[editovat | editovat zdroj]

Orgrim Doomhammer byl náčelníkem Hordy během konce První války a celé Druhé války. Město Orgrimmar je pojmenováno po něm.

První a druhá válka[editovat | editovat zdroj]

Doomhammer byl jedním z Blackhandových nejdůvěryhodnějších poručíků, který velel v množství bitev proti Království Azerothu, ale když Gul'dan upadl do kómatu, ve snaze dostat tajemství z hlavy umírajícího Medivha, Orgrim chytil za pačesy šanci stát se náčelníkem, a zabil Blackhanda, a tolik nekrolytů a černokněžníků, kolik mohl. Doomhammer také chytil Garonu a mučil ji, aby z ní dostal pozici Rady stínů.

Doomhammer nechtěl být loutkou Gul'dana a jeho Rady stínů jako Blackhand. Když se Gul'dan probudil, zjistil, že nový Náčelník zničil Radu stínů - označil kastu černokněžníků jako zrádce a všechny je popravil - a rovněž zamýšlel zabít i jeho. V kleče u Doomhammerových nohou mu Gul'dan připomněl, že s odchodem Rady stínů je pouze on poslední pravý čaroděj v Hordě. Černokněžník slíbil, že vytvoří armádu všemocných nekromancerů, loajálních k Náčelníkovi: Rytíře smrti. Doomhammer ochotně souhlasil, navzdory podezření z Gul'danovy zrady. Měl pravdu; když byla Horda připravena k obrovskému útoku na Lordaeron, Gul'danův klan Stormreaver a Cho'gallův klan Twilight's Hammer, a všichni ostatní loajální černoknížkovi, opustili Hordu a odpluli na jih. Orgrim a jeho klan Blackrock Gul'dana pronásledovali k Sargerasově hrobce, kde na oba klany zaútočili. Gul'dan a jeho černokněžníci vstoupili do Sargerasovy hrobky, ale byli pozabíjeni démony uvnitř.

Oslaben ztrátami způsobenými Gul'danovou zradou byl Doomhammer donucen ustoupit od hlavního města Lordaeronu ke své pevnosti Blackrock Spire. Zde vybojoval poslední bitvu Druhé války proti Lordaeronské Alianci, když vedl výpad z Blackrock Spire proti Anduinovi Lotharovi a jeho paladinské stráži. Lidé a orkové bojovali vzájemně v obrovské bitvě, která oba dva válečníky vyčerpala, ale Náčelník dokázal zabít Regenta Azerothu. Nicméně Lotharova smrt neměla účinek, jaký Doomhammer očekával. Místo ztráty morálky se Aliance - vedená Lotharovým důstojníkem Turalyonem - sebrala a zničila Doomhammerovy síly.

Setkání s Thrallem[editovat | editovat zdroj]

Po porážce u Blackrock Spire byl Doomhammer zadržen a držen jako výstřednost (jeho vlastní slova) v paláci krále Terenase z Lordaeronu. Nicméně Doomhammer snadno z hlavního města unikl a vydal se do internačního tábora, kde viděl, co se stalo s jeho lidem. Namísto krvežížnivých válečníků, které vedl do bitvy, našel Doomhammer jen letargické, zničené duše. Zoufalý Doomhammer sám se téměř stal obětí letargie, ale rozhodl se udržet si dostatek sebe sama k útěku z internačního tábora. Žil jako poustevník v méně osídlených částech Lordaeronu, dokud jej jednoho dne nekontaktoval Drek'Thar z klanu Frostwolf.

Starý šaman informoval Doomhammera, že u Frostwolfů vysoko v horách Alteracu přebývá mladý ork. Tento ork se objevil jako dlouho ztracený syn Durotana, který uprchl, poté co vyrostl jako lidský otrok a začal pátrat po svém lidu. Durotanův syn, Thrall, byl rozhodnutý najít způsob jak osvobodit uvězněné orky a vrátit jim jejich bývalou slávu. Orgrim už o Thrallovi slyšel dříve od Groma Hellscreama, kterého Thrall potkal než začal pátrat po svém klanu.

Zaujatý Doomhammer navštívil Frostwolfy, aby viděl Thralla osobně, ale předem ujasnil, že nechce, aby Thrall věděl, kdo je. Když Doomhammer dorazil, nikdo o něm Thrallovi neřekl ani ho neuvedl jménem. Takže když Thrall té noci viděl Doomhammera, nemohl tušit, že má co do činění s bývalým vůdcem Hordy, o kterém toho tolik slyšel; pouze viděl cizího orka hřejícího se u ohně. Jak noc pokročila, začal být Thrall stále víc otrávený z tajemnosti cizince, který začal mluvit o tom, jak nemá cenu zkoušet bojovat s lidmi. Když Thrall naléhal, že stojí za to bojovat za svobodu orků, cizinec se ho zeptal, proč se tedy skrývá v horách s ostatními Frostwolfy, když tomu opravu věří. Stále více vzteklý Thrall řekl, že se na jaře chystá odejít na jih a připojit se ke Gromu Hellscreamovi a jeho klanu Warsong, a společně dobyjí tábory a osvobodí orčí vězně. Cizinec se nápadu vysmál a opovržlivě označil Hellscreama jako "démony ovládaného snílka". Thrall už slyšel dost a tak vyzval tohoto cizince, který oplácel pohostinnnost Frostwolfů urážkami, na souboj. To bylo přesně to, v co Doomhammer doufal, že se stane. Naznačil, že Frostwolfové jsou zbabělci, a že orkové jako rasa nemohou porazit lidi, v naději, že se Thrall postaví za svůj klan a lid, a Thrall ho nezklamal. Teď se měl Doomhammer dozvědět, zda jsou Thrallovy bojové schopnosti skutečně tak působivé.

Osvobození orků[editovat | editovat zdroj]

Poražen mladým šamanem, a ušetřen jím, odhalil se jako Náčelník. Ze začátku byl Thrall zděšený, že ohrozil tak důležitou osobu, jakou je Orgrim Doomhammer a začal se přehnaně omlouvat, ale Orgrim ho zastavil a řekl mu, že to není nutné, a vysvětlil mu své důvody, proč zůstával v anonymitě. Pokračoval, že má plán na osvobození zajatých orků, a Thrall s Drek'tharem mu slíbili pomoc. Společně s Hellscreamem a jeho Warsongy dobyli čtyři internační tábory a osvobodily orky uvnitř. Nicméně u pátého byla Aliance připravena. Přepadla orky, a Ogrim byl smrtelně raněn "zbabělým" zásahem zezadu - probodnut kopím vojáka s takovou silou, že projelo černým plátem jeho brnění a skrz tělo promáčklo i hrudním plát. S posledním výdechy věnoval Orgrim titul Náčelníka spolu se svým velkým válečným kladivem a černou zbrojí Thrallovi. Bývalý internační tábor je nyní základnou Hordy Hammerfall v Arathi Highland

V mnoha bitvách kladivo i zbroj Thrallovi výborně posloužily, a nyní sedí s ním na trůnu v Orgrimmaru, hlavním městě Hordy, pojmenovaném po velkém Náčelníkovi Orgrimu Doomhammerovi. Jeho kladivo a zbroj, na novém vůdci Hordy, očekávají, kdy příště budou zavolány do bitvy, aby chránily Hordu.

Prastaří bohové[editovat | editovat zdroj]

Prastaří bohové ze světa Warcraftu je trojice bohů chaosu, kteří vládli na světě Azeroth před příchodem Titánů, kteří s nimi bojovali a porazili je. Titáni ale zjistili, že prastaří bohové jsou příliš spojeni s Azerothem, a proto by jejich smrt znamenala zkázu i samotného Azerothu. Namísto zničení je tedy uvěznili. I tak byla ale jejich přítomnost znatelná. Po tisíce let pomalu manipulovali s nejrůznějšími hrdiny, kteří potom propadali šílenství. Jejich hlasům podlehl například titán Loken, věznitel Yogg-Sarona (jednoho z prastarých bohů), ale například i Neltharion, později známý jako Deathwing.

Prastaří bohové jsou přímo či nepřímo zodpovědní za:

 • Curse of Flesh (kletbu masa) - Původní "kamenné" rasy, jako Trpaslíci nebo Gnomové, postihnuté touto kletbou, mají dnes tělo z masa a kostí.
 • Zkorumpování Nelthariona - Deathwinga, Azshary, Lokena
 • Zkažení Smaragdového snu
 • Vytvoření časové trhliny, ve které se ztratil dračí aspekt času Nozdormu
 • Vytvoření anomálie, která mněla ohltit svět a poslat ho o 10 000 let do minulosti. Kde by se pokusili válku o Azeroth znovu vyhrát
 • Vytvoření/zotročení ras jako Faceless Ones a Quiraji
 • Zotročení některých elementů
 • Vytvoření rasy Nagů
 • Vytvoření artefaktu Demon Soul
 • Otevření portálu pro Sargerase

Síla Prastarých bohů[editovat | editovat zdroj]

Prastaří bohové jsou neuvěřitelně mocné entity, jejichž síla je údajně větší i než síla Titánů, dokonce i Sargerase (se kterým mají prastaří bohové plány - chcou z krze něj otevřít svoue vězení a dostat se na svobodu). Na zdolání jednoho prastarého boha je třeba síla až několika titánů. Prastaří bohové velí armádě elementů skrz jejich pány (jako Ragnaros, Al'Akir...), rase Faceless, rase Quiraji a skrze mága Cho'galla i klanu Twilight Hammer. I Deathwing je podezřívaný z toho, že ho ve skutečnosti řídí prastaří bohové. Sami prastaří bohové bojují spíše vychytrale. Málokdy dochází k fyzickému střetu, naproti tomu používají mentální schopnosti, vkládají do mysli nepřítele falešné obrazy a vize dokud nepřítel nepodlehne a nezešílí. Jsou schopni rozvrátit a poštvat proti sobě navzájem celou skupinu nepřátel.

Nejznámější bohové[editovat | editovat zdroj]

Celkový počet prastarých bohů není znám, ale odhaduje se na pět až šest.

Zatím známí bohové:

Rexxar[editovat | editovat zdroj]

Rexxar půl-ogr je znám jako poslední syn Mok'Nathalů. Je šampionem Hordy. Je epický pán šelem z klanu Mok'Nathal, a možná jeden z posledních půl-ogrů v klanu. Zachránil město Orgrimmar před nenávistí nepřátel Hordy. Byl nástrojem v pomoci Hordě po pádu Plamenné legie. Díky smíšenému rodokmenu je ohromný a nelítostný válečník, a třímá dvě obrovské sekery. Rexxar je pokaždé viděn se svým medvědím společníkem Mishou.

Před datadiskem Burning Crusade tento válečník putoval po cestě ze Spáleného údolí (Charred Vale) v Stonatalonských horách, dál hlavní cestou skrz Desolaci, pokračujíce k Twin Colossals v severním Feralasu. V současné době se nachází v Thunderlord Stronghold v Blade's Edge Mountain v Outlandu, chráníc tamní obyvatelstvo proti ogrům a gronnovi, a snaží se najít další svého lidu.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Rexxar byl jedním z mála orčích válečníků, kteří byli zplozeni ze spojení mezi orky a ogry. Rexxar byl původně součástí pacifistického kmene Mok'Nathal se sídlem v Draenoru v Blade's Edge Mountain, pod bdělým dohledem svého otce, Leoroxxe. Ale jejich pacifistické zvyky mu nedávali žádný důvod zůstat a navzdory přáním svého otce, se připojil k Hordě a odešel přes Temný portál. Rexxarovo pohrdání démony posílenou Hordou ho donutilo opustit Hordu v mladém věku a během svých cest pustinou se spřátelil s očarovaným medvědem Mishou, který přijde, kdykoliv ho Rexxar přivolá. Společně odcestovali do Kalimdoru, kde se toulají v Barrens, daleko od civilizace. Ale během svého putování neviděl nic jiného, než války mezi takzvanými „civilizovanými“ bytostmi.

Na svých cestách narazil na Mogrina, orčího válečníka, kterého přepadla skupina ostnatých kanců. Rexxar se pokusil orkovi pomoci, ale kanci zasadili poslední ránu, a válečník padl. Mogrin požádal Rexxara o doručení zprávy Thrallovi, orčímu Náčelníkovi, do města Orgrimmaru, aby mohl zemřít s vědomím, že jeho úkol bude splněn. Rexxar souhlasil, a vydal se do Orgrimmaru.

Když dorazil, našel Thralla a doručil mu zprávu, a Thrall ho pozval, abych chvíli zůstal, že tahle zem je Rexxarova, stejně jako jeho. Rexxar ale nechtěl ve městě zůstat jen tak, a rozhodl se Thrallovi pomoci. Navštívil Drek'Thara, Nazgrela a Gazlovea, kteří ho pověřili k získání Blikotavky z pohoří Thunder Ridge, zabití královny harpyjí Bloodfeather a zničení koboldích podpůrných trámů. Na pomoc dostal lovce stínů Rokhana.

Při plnění svých úkolů rovněž potkal veselého pandarenského pivovarníka Chena Stormstouta a zabil mocného kobolda Nogrina Onetootha. Pomohl orčímu šamanovi Morgu Wolfsongovi znovuzískat jeho čest, když pozabíjel skupinu orčích černokněžníku, kteří šamanovi vyvraždili skupinu.

Poté, co pomohl Thrallovým přátelů, byl Rexxar vyslán na Gar'thokovu základu, kde ork zkoumal pobřežní činnost. Rexxar se probojoval do blízké observatoře a zjistil, podezřelou aktivitu lidí podél pobřeží.

Rexxar oznámil své zjištění Thrallovi, který poslal Nazgrela spolu s Rexxarem zpátky ke Gar'thokově základně.

Poté byl Rexxar vyslán aby zjistil, co se stalo s hromovými ještěry na Hřebenu hromů. Našel tam lidskou pilu. Sdělil to Thralovy a ten mu zadal úkol zničit lidský tábor. Když se Rexxar po zničení vrátí, Thrall řekl, že se má sejít s poslem. Rexxar si myslel, že to je past a šel tam místo něj. Past to skutečně byla, Rexxar zabil všechny lidi a poté, co to řekl Thrallovi, odletěl s Chenem a Rokhanem k nové vesnici Vol´jina.

Sargeras[editovat | editovat zdroj]

Sargeras je tvůrcem a vůdcem Plamenné Legie. Byl kdysi Titánem, šampion Pantheonu vyvoleným k ochraně světů, jež stvořili. Sargeras se během milénií změnil. Zatímco kdysi sloužil své rase jako ochránce, nyní je jejich největším nepřítelem. Sargeras se snaží odstranit to, o co titáni dlouhé věky usilovali. Nyní je pánem všeho co je zlé a démonické. Nižší tvorové se před ním třesou a prchají.

Sargeras je mohutným stvořením skoro mimo chápání. Je zcela oblečen v planoucím obleku roztaveného černého brnění. Divoce tančící plameny obklopují jeho hlavu a tvoří husté vlasy a široký vous. Pár rohů trčí z jeho čela a plápolající ocas vzadu, nechává žhnoucí uhlíky v jeho brázdě. Jedna z jeho paží třímá masivní kopí, které je lemované řadou zlověstných ostnů. Plameny daly Sargerasovu tělu jeho démonický vliv.

Historie

Vyvolený Pantheonu, Sargeras, byl mocným obrem z roztaveného bronzu jenž vedl armády Titánů, byl vyvoleným Titánů. Stejně jako ostatní Titáni byl spravedlivý a na srdci mu leželo dobro ostatních, nebyl schopen zla. Sargeras byl povolán, aby porazil a uvěznil hordy démonů zrozené v Twisting Nether, aby jejich zlo nemohlo pošpinit řád vytvářený Titány. Sargeras oddaně plnil svůj úkol po nesčetná milénia. Během jeho nikdy nekončícího boje proti zlu ve vesmíru byl Sargeras stále více otřesen chaosem, jenž viděl rozsévaný všemi druhy zla. Zatímco se jeho deprese a rozpolcení prohlubovali, byl nucen vést boj s další skupinou pokoušející se narušit řád nastolený Titány: s Nathrezimy. Tato temná rasa upířích démonu (také známá jako Páni Děsu) pokořila několik světů posednutím jejich obyvatelstva a jeho obrácením k temnotě. Hanební a úskoční Páni Děsu obrátili celé národy proti sobě tím, že je zmanipulovali do nemyslící nenávisti a nedůvěry. Sargeras porazil Nathrezim snadno, ale jejich zkaženost ho hluboce ovlivnila. Otřesen zlem démonů obecně a konkrétně zlem právě Nathrezim, Sargeras začal pochybovat o svém úkolu a stále víc upadal do deprese. Jak zoufalství přemohlo Sargerasovy smysly, ztratil víru nejen ve svůj úkol, ale také v samotnou vizi Titánů o řádu ve vesmíru. Nakonec dokonce uvěřil, že samotný koncept řádu je špatný a že jediným zákonem temného a opuštěného vesmíru je chaos. Ostatní Titáni se snažili Sargerase přesvědčit o jeho chybě a uklidnit jeho rozlícené emoce, ale on jejich optimistickou víru nebral v potaz. Opustivší jejich řady na věky, Sargeras se vydal hledat své vlastní místo ve vesmíru. Přestože byli Titáni zarmouceni jeho odchodem, nikdy nepředvídali a ani nemohli, jak daleko až jejich ztracený bratr půjde.

Pád Sargerase a úsvit Plamenné Legie

Postupem času Sargerasovo šílenství pohltilo poslední zbytky jeho chrabré duše a začal věřit, že sami Titáni jsou příčinou chyby stvoření. Nakonec se rozhodl skoncovat se vším, co Titáni stvořili ve vesmíru a jal se sestavit nezastavitelnou armádu, jež zanechá hmotný vesmír v plamenech. Jedinou cestou jak napravit chybu Titánů bylo zničení všech světů, které stvořili a nastolili na nich řád před mnoha věky. Sargeras putoval skrz Twisting Nether a osvobozoval mnoho ras démonů, které kdysi lovil a uvěznil. Stal se známým jako „Velký, Temný bůh Bezejmenné Prázdnoty“. Učinil nově osvobozené démony podřízené jeho vůli a použil je ke stvoření nezměrné armády, jenž se stala později známou jako Plamenná Legie. Tyto mazané stvůry se sklonily před běsněním temného titána nabídli mu své zlomyslné služby. Avšak mezi těmito stvořeními nebyl nikdo dost mazaný a mocný, aby mohl v jeho nové armádě plnit roli vůdců a velitelů, a tak Sargeras hledal rasu stvoření, jež by mu sloužili jako jeho vyvolení agenti výměnou za hrůznou moc. Na planetě Argus našel, co hledal. Rasu vysoce inteligentních stvoření s přirozenými vlohami k magii ve všech jejích formách – Eredar. Sargeras se zjevil třem největším vůdcům Eredar, jmenovitě Kil’jaedenovi, Archimondovi a Velenovi a učinil svou nabídku: Nevýslovná moc výměnou za jejich věrnost. Přestože Velen pochyboval, Kil’jaeden a Archimonde okamžitě souhlasili. Velen a jeho následovníci uprchli, aby se stali Draeneii. Ostatní z Eredar se podvolili temnotě a stali se stvůrami z nočních můr: Man’ari eredar. Sargeras pověřil Kil’Jadena Podvodníka, aby pátral po těch nejtemnějších rasách vesmíru a přivedl je do Sargerasových řad. Mezitím, Archimond Znesvěcovatel, měl vést Sargerasovy armády do boje proti každému, kdo by se mohl protivit jeho vůli. Teď, když byly jeho armády shromážděny a připraveny následovat každý jeho rozkaz, vypustil své běsnící síly do vesmíru. Není známo, kolik světů od té doby Plamenná legie pohltila na své křížové výpravě vesmírem.

První Invaze na Azeroth

Sargeras a Legie si postupně všimli mladého světa Azerothu díky bezohlednému zacházení Elfů s Magií a Sargeras začal toužit po neomezené energii Studny Věčnosti. Elfská královna Azshara a její lid, Urození, používali magii jako svou hračku. Sargeras, jež viděl potenciál Studny a věděl, že může ukojit jeho hlad po magii, povolal Plamennou Legii na okraj Azerothu a Nepřítel Všeho Živého oslovil Azsharu. Královna Urozených byla ohromena velkou mocí Sargerase. Ten použil lstivou formu hypnózy, zatímco hovořil s ní a s jejím rádcem, Xaviem. Oba viděli Sargerase jako boha a začali jej uctívat. Azshara souhlasila, že mu umožní vstup na její svět třeba jen za zlomek jeho znalostí a energie (dokonce si myslela, že ji vezme za svou choť). Tak začala první invaze na Azeroth. Archimonde a velký pán propasti Mannaroth se prořítili Kalimdorem, obracejíc Azeroth v prach a vysávajíc všechnu energii, kterou tam našli. Sargeras mezitím čekal v Twisting Nether dokud Azshara neposílí portál dost, aby on sám mohl projít. Ten okamžik se velmi rychle blížil. Každopádně, v poslední chvíli, Noční Elfové, doprovázení Cenariovými lesními tvory a Alexstraszařinými draky, sebrali své síly a vzbouřili se proti Urozeným v mohutné bitvě, jež zničila Studnu věčnosti a rozdrtila většinu kontinentu na sutiny. Obránci Azerothu zaplatili velkou cenu, aby zahnali démony zpět do Twisting Nether, ale nakonec se jim podařilo, že byl Sargeras poprvé poražen. Neboť portál do Twisting Nether náhle zmizel v tak velké přehlídce magické moci, že síly držící svět pohromadě se zpřetrhaly, což způsobilo, že se Studna Věčnosti zbortila sama do sebe. Mohutná část Kalimdoru se potopila do oceánu a tam, kde dřív bývala Studna, zůstal jen gigantický vodní vír, později pojmenovaný Maelstrom.

Aegwynn a Medivh

Asi devět tisíc let po Válce Prastarých, Aegwynn neustále bděla nad Azerothem, ničíc démony kdekoliv je našla. Sargeras viděl v Aegwynn opravdovou hrozbu ale také viděl, jak ji může využít. Temný Titán poslal své démonické sluhy na velký lov draků a démoni jich zabili mnoho, dokud se Aegwynn neobjevila a drakům nepomohla. Společně zničily démoní hordy dřív, než stačily napáchat nenapravitelné škody. Jak Aegwynn prozkoumala okolí boje, našla trhlinu, kterou agenti Legie vstoupili do Storm Peaks. Skrz tento portál se Sargeras dostal na Azeroth v podobě Avatara. Tvrdí se, že tento Avatar byl posílen částí Sargerasovy duše, kterou ovládal. Strážkyně Tirisfalu neváhala zaútočit, ale Sargeras se držel zpět a nechal kouzelnici zničit jeho fyzické tělo. Přesto, jakmile zemřel, Sargerasova duše vstoupila do nitra Aegwynnina těla a tam se ukryla, nečinně tak čekajíc po mnoho let. Nevědoma si jeho přítomnosti ve svém těle, Aegwynn pohřbila Sargerasovo tělo do hrobky hluboko v oceánu. Po letech informoval Řád Tirisfalu Aegwynn, že její čas jako Strážce vypršel a že se má vrátit do Dalaranu aby zvolila svého nástupce. Aegwynn ale neuposlechla a rozhodla se, že jen někdo z její vlastní krve může na něco takového stačit. Vyhledala velkého mága a rádce krále Landena Wrynna, Nielase Arana. Aegwynn mága svedla aby později počala jeho syna. Sargerasova duše v jejím těle se tak probudila a posedla mysl jejího dosud nenarozeného syna, Medivha. Tak se zrodil Medivh, syn Aegwynn. Když Medivh dosáhl věku čtrnácti let, jeho síly jako Strážce se projevili tím, že upadl do hlubokého spánku na dobu dvaceti let. Během této doby Sargeras okusil Strážcovu moc a když se Medivh konečně probudil, temný Titán měl nad ním téměř úplnou kontrolu. Ve svém novém těle Sargeras kontaktoval orčího čaroděje Gul’dana, vůdce mnoha orků sídlících na Draenoru – světě, jenž objevil Kil’jaeden několik generací předtím. Medivh odešel do Černých bažin, vzdálené jižní části Azerothu a otevřel Temný Portál, umožňující orkům nepřetržitý vstup na planetu. Gul’danova Orčí Horda se vyřítila skrz portál a začala válčit s místním lidským královstvím. Medivh se po svém dvacetiletém spánku změnil a jeho nejbližší přátelé a příbuzní poznali, že je něco v nepořádku. Jeho matka Aegwynn, nyní vyhnaná kvůli svému neuposlechnutí příkazů Řádu Tirisfalu, přišla na to, co jí Sargeras udělal a kontaktovala Krále Llanea a jeho generála, Lorda Lothara. Lothar cítil, že nemá jinou možnost než zkaženého Medivha zničit, aby tak zabránil zlému Strážci napáchat ještě větší škody na Azerothu. Medivhův učedník, Khadgar, pomohl Lotharovi a orčí emisar, Garona, vnikla do Medivhovy temné věže, Karazhanu. I přes svou nezměrnou moc byl Medivh překvapen nepřipraven a byl nakonec zabit svými bývalými přáteli a druhy ve své podzemní pracovně Sargeras požadoval odplatu vůči lidským královstvím a očekával, že orkové přijdou skrz portál a lidi zničí. Přestože orkové vstoupili portálem na Azeroth a způsobili mnoho škod lidským královstvím, Sargeras absolutně selhal ve svých plánech kvůli Medivhově příliš brzké smrti. Sargeras chtěl nakonec opustit tělo Medivha a znovu na sebe vzít formu Avatara, ale neměl k tomu dost času.

Sargerasův osud

Jak Medivh zemřel, zlomek Sargerasovi duše, který ho posedl, byl uvolněn a rychle se rozptýlil. Tato duše byla poslána svíjejíc se v bolestech zpět do Twisting Nether. Dodnes se neví, co se doopravdy stalo se Sargerasovým pravým tělem nebo jeho Avatarem. Mnozí věří, že Sargerasova duše ještě stále přetrvává, hladovějíc po odplatě vůči jedinému světu, jenž kdy odolal moci Plamenné Legie… Brann Bronzebeard je přesvědčen, že pravý Sargeras nikdy nevstoupil na půdu Azerothu, ukazujíc tak na to, že pravý Sargeras je stále někde v Twisting Nether. Tomu napovídá i skutečnost, že ve Válce Prastarých byla ke vstupu Sargerase na Azeroth potřeba moc Studny Věčnosti k vytvoření dost silného portálu a k tomu bylo potřeba mnoho času. Portál, který přivedl Sargerase, kterého porazila Aegwynn, byl vytvářen pouze hrstkou démonů a byl stvořen za pár minut

Sen'jin[editovat | editovat zdroj]

Duchovní vůdce kmene Darkspear, Sen'jin, byla tajemný šaman (witch-doctor) s hlubokým a vážným spojení s duchy a jejím věčně deštivým ostrovem. Sen'jin žila vcelku poklidný život než nastaly problémy s lidmi z Kul Tirasu, kteří přišli na ostrov a začali trolly utlačovat hlouběji do ostrova. Mezitím, kdysi poklidní murlokové se stali agresivními, hnánií temnou Mořskou Čarodějnicí, které dávali své oběti.

Poté jednou v noci, Sen'jin prozřela...

Viděl mladého orka - proroka, který vyžene lidi pryč a zachrání její lid, vedouce je z ostrova.

To se brzo stalo skutečností. Jak Sen'jinino prozření řeklo, Thrall a jeho posádka byli nuceni zakotvit na ostrově poté co Vír (Maelstrom) téměř zničil jeho lodě. Sen'jin přistoupila k orkům, varujíce je před lidmi poblíž. Thrall slíbil, že vyžene lidi z jeho ostrova. Po poražení arcimága a donucení je ustoupit, byli náhle napadeni murloky, kteří zajmuli Sen'jininy trolly, šamanku samotnou, také tak Thralla a jeho lid.

Thrallovi se dokázalo uprchnout z vězení a zachránit spoustu orků a trollů, avšak nejvyšší černokněžník (sorcerer) murloků zatáhl Sen'jina do nejhlubší části doupěte, kde ji surově napadli právě když Thrall dorazil.Thrall se dokázal probojovat přes murloky a zabít nejvyššího černokněžníka, ale Sen'jininy rány byly hluboké a umírala.

V jeho posledním dechu Sen'jin žadonila Thralla, aby vzal jeho lid pryč z ostrova a zachránil je tak před jeho zkázou.

World of Warcraft[editovat | editovat zdroj]

Jeden z realmů ve World of Warcraft je pojmenován po Sen'jin. Dále "Trollí město" v Durotaru, kde si Trollové mohou pořídit raptořího mounta, se nazývá Sen'jin village.

Sylvanas Windrunner[editovat | editovat zdroj]

Sylvanas je nemrtvá královna banshee rasy Forsaken - jedné z ras Hordy. Za svého života byla generálem hraničářů elfského království Quel'Thalasu. Je sestrou Allerie, Vereesy a také jejího méně známého bratra Liratha.

Když se princ Arthas stal služebníkem krále lichů a zahájil invazi do Quel'Thalasu, byla to právě Sylvanas, která vedla obranu. Dlouhou se jí dařilo zdržovat postup Pohromy, ale nakonec byla poražena. Arthas, nepříčetný její zarputilostí a problémy, které mu způsobila, ji odmítl prostě zabít a učinil z ní nemrtvou banshee, otrokyni vůle krále lichů.
Krátce po porážce Plamenné legie na hoře Hyjal pokračovali Arthas, Sylvanas a Kel'Thuzad ve vyhlazování zbytků lidí v Lordaeronu, avšak v důsledku neúspěšného útoku Illidana Stormrage na ledové vězení, ve kterém byl uložen král lichů, slábne vliv vůle jmenovaného na Sylvanas. Ta a značná část nemrtvých Pohromy se osvobodí a Sylvanas, hnána touhou pomstít se za tu zrůdnost, kterou ji Arthas způsobil, připraví na Arthase past. Tomu se sice podaří za pomocí Kel'Thuzada uniknout, ale nemá čas na odvetu, protože musí spěchat do Northrendu na pomoc svému pánovi, králi lichů.
Sylvanas se podaří zajmout Varimathrase a ten výměnou za svůj život, zabije dva své bratry, pány děsů Balnazzara a Detheroca. Sylvanas následně dokončí stavbu Undercity - podzemního města pod bývalým hlavním městem Lordaeronu a upevní tak svoji nadvládu nad Tirisfal Glades.

World of Warcraft[editovat | editovat zdroj]

Příběh Sylvanas stále pokračuje, protože vystupuje jako jeden z frakčních vůdců na straně Hordy. S tou se spojila, protože se domnívá, že ji Horda může pomoci v konečné porážce Pohromy a hlavně Arthase. Sídlí v královských komnatách v Undercity, odkud koordinuje stále pokračující boj s Pohromou. Hráč od ní může dostat řadu úkolů ke splnění.

Motivace[editovat | editovat zdroj]

Sylvanas se stále chová jako ochránkyně Quel'Thalasu. Posílá své jednotky na pomoc krvavým elfům při obraně Silvermoonu. Také vyvíjí novou formu moru, takového, který vyhubí Pohromu a zničí Arthase, kterého nenávidí. Zatím není jasné, zda má ještě nějaké další skryté motivace.

Spor ohledně podoby[editovat | editovat zdroj]

Sylvanas je zobrazována jako poněkud bledá noční elfka, přitom prokazatelně pochází z rasy vysokých elfů. Po příchodu datadisku World of Warcraft: Burning Crusade, kde tato rasa přibyla na straně Hordy jako další frakce, je rozdíl podoby ještě markantnější. Po příchodu druhého datadisku World of Warcraft: Wrath of the Lich King, byla Sylvanas změněna, vypadá přesně jako ve hře Warcraft 3 a její model se k ní nyní hodí mnohem více než dříve.

Terenas[editovat | editovat zdroj]

Terenas vládl v lidském království Lordaeron. Poprvé se objevil ve druhém díle této série, skrz něj byla založena Aliance mezi Lidmi, Trpaslíky a Elfy. Toto spojenectví mělo čelit druhé invazi Orčí hordy posílené o Ogry, Lesní Trolly a Gobliny. Později však udělal obrovskou chybu, když nevyslechl Medivha, který se vrátil, aby lidi varoval před blížící se zkázou a doporučil jim odchod do Kalimdoru. V té době se na severu země šířila podivná nákaza, za kterou stála Pohroma Nemrtvých vedená pánem děsu Mal'ganisem. Na sever země poslal arcimágyni Jainu Proudmoore a svého jediného syna, prince Arthase. Arthas později pronásledoval Mal'ganise až do Northrendu, kde se zmocnil meče zvaného Mrazivý smutek. S touto zbraní pak Mal'ganise zabil. Meč jej však ovládl a po svém návratu do Lordaeronu Terenase zabil. Po králově kremaci byla jeho urna střežena nejslavnější a nejmocnějším paladinem, Utherem Lightbringerem. Ten později padl taktéž v souboji s Arthasem, svým žákem, který se mezitím působením meče přeměnil z paladina na rytíře smrti a z člověka na nemrtvého.

Hrobka krále Terenase se nachází ve hře World of Warcraft. Nachází se v ruinách hlavního města říše mezi trůnní místností a výtahy do podzemního města, ve kterém sídlí Nemrtví.

Thrall[editovat | editovat zdroj]

Thrall, syn Durotanův, je Náčelník obnovené šamanistické Hordy a vládce rudé země Durotaru v Kalimdoru.

Mládí a odhalení[editovat | editovat zdroj]

Thrall je syn Durotana, náčelníka klanu Frostwolf a Draky. Thralla našel Aedelas Blackmoor, velitel orčích internačních táborů, mezi zkrvavenými těly jeho zavražděných rodičů. Blackmoore se s ním vrátil do své pevnosti Durnholde a vychoval Thralla jako gladiátora - s veškerou zuřivostí orků, ale se strategickým intelektem lidí. Thrall se ukázal jako výjimečný student a úžasný bojovník. Byl chytrý, rychlý a velký i na orčí poměry. Až jednoho dne Thrall uprchl.

Thralla chytili a zavřeli do internačního tábora. Tam se Thrall setkal se starým orkem s rudýma očima jménem Kelgar, který mu pověděl o zkaženosti Gul'dana, a jak byly pro Hordu lepší staré způsoby. Pověděl mu také o posledním svobodném orčímu náčelníkovi, Gromu Hellscreamovi z klanu Warsong. Když jiný ork Thrallovi řekl, že tu po něm pátrá Blackmoore, Thrall znovu uprchl a vyhledal Hellscreama.

Když ho našel a prokázal se mu, Hellscream vzal Thralla pod svá křídla, naučil ho orčímu jazyku a řekl mu - podle otrhaného kusu látky, který mu Thrall ukázal - že je členem vyhoštěného klanu Frostwolf. Po nějakém čase s Hellscreamem se Thrall rozhodl opustit jej a vydal se hledat své kořeny do Alterackých hor.

Po dlouhé cestě, při které téměř zemřel vyčerpáním, byl Thrall zachráněn Frostwolfy, kteří ho vzali do svého tábora. Tam poznal Drek'Thara, který mu řekl, že je synem náčelníka Frostwolfů. Když Thrall našel své místo mezi Frostwolfy, Drek'Thar ho naučil starým způsobům Hordy, a brzy byl Thrall přijat jako člen klanu. Krátce poté si jej Drek'Thar zavolal na místo, kde Thrall nikdy nebyl a tam ho zasvětil.

Při jedné z nejvýznamnějších zkušeností svého života se Thrall spřátelil s duchy Země, Vzduchu, Ohně, Vody a Divočiny. Stal se prvním šamanem od doby, kdy Gul'dan zkazil Hordu. Vrátil se do tábora jako nový ork, plně zasvěcený do starých způsobů šamanů, a jeho klan jej přijal jako syna náčelníka. To byla významná a symbolická událost, protože Thrall byl prvním šamanem přijatým duchy od Drek'Thraových časů. Což znamenalo, že duchové konečně odpustili orkům jejich přijetí démonický sil.

Tábor brzy navštívil cizinec. Nejprve s ním Thrall mluvil slušně, ale začal být vzteklejší, když cizinec obvinil Frostwolfy, že se skrývají v horách. Jeho vztek - a orčí hrdost - v něm rostly, a informoval cizince, že na jaře se připojí k Hellscreamovi a klanu Warsong a budou obléhat internační tábory. Cizinec prohlásil, že Hellscream je "démony ovládaný snílek" a že nestojí za to s lidmi bojovat. Rozzuřený Thrall vyzval cizince na souboj. Cizinec shodil svůj plášť a odhalil obnošené černé plátované brnění a masivní bojové kladivo. Po odzbrojení a následném poražení Thrall odmítl cizince zabít. V tu chvíli se cizinec odhalil jako Orgrim Doomhammer - Náčelník Hordy. Drek'Thar kontaktoval Doomhammera ohledně návratu Durotanova syna. Náčelník se rozhodl vyprovokovat Thralla k boji a zjistit, jestli je tak dobrý, jak Drek'Thar říká. Byl.

Tichondrius[editovat | editovat zdroj]

Tichondrius byl jedním z prvních upířích Nathrezimů, jedním z prvních pánů děsu. Původně sloužil jako královský posel démonickým pánům z Plamenné legie. V té době byli pouze další dva páni děsu, kteří byli Tichondriovými bratry - Anetheron a Mephistroth. Při vpádu Legie do Lordaeronu mu bylo svěřeno vedení nad Pohromou společně s lordem Archimondem. Zadával osobně úkoly novému rytíři smrti Arthasovi, aby oživil Kel'Thuzada, zničil Dalaran a vyvolal Archimonda, obávaného démona. Když Tichondrius přicestoval do Kalimdoru, získal kontrolu nad mocným démonickým artefaktem, Gul'danovou lebkou a usadil se v temných lesích Felwoodu. Tam byl zabit elfským lovcem démonů Illidanem Stormragem, který předtím zničil Gul'danovu lebku a získal její sílu. Illidan byl ale ve skutečnosti pověřen princem Arthasem, aby Tichondria zabil, protože věděl, že s vítězstvím Plamenné legie by Pohroma byla zničena.

Po smrti Tichondria se vlády chopil Anetheron. Byl ovšem zabit poté, co se zúčastnil bitvy u hory Hyjal, kterou Legie prohrála. Co se stalo s Tichondriovým bratrem Mephistrothem, není známo. Někteří si myslí, že později zemřel, jiní si myslí, že se vrátil tam, kde předtím sídlil.

Tyrande Whisperwind[editovat | editovat zdroj]

Tyrande Whisperwind zastává pozici nejvyšší kněžky Elune. Je bývalým generálem Strážců Nočních Elfů a současnou Vůdkyní Sesterstva Elune. Společně se svým celoživotním přítelem, Arcidruidem Malfurionem Stormragem se stala „vůdkyní“ Nočních Elfů po pádu královny Azshary a Urozených před deseti tisíci lety. Je odhodlaná udělat cokoliv pro ochranu své rasy a těch, co miluje. Je velmi oblíbená u většiny Kaldorei, za to, co pro jejich rasu udělala.

Životopis

Tyrande vyrůstala ještě se dvěma Nočními Elfy, Malfurionem a Illidamen Stormragem(dvojčata) v hlavním městě Kaldorei, Suramaru. Byli nerozluční kamarádi, hráli si v lese, závodili, učili se lovit. Tyrande neustále v těchto disciplínách dvojčata překonávala. Jakmile dovršili dospělého věku, společně hledali své povolání. Tyrande našla mír v Chrámu Elune v Suramaru a stala Kněžkou-novickou v řádu sester Elune. Zatímco Malfurion se zajímal o druidismus a učil se od samotného Cenária, Illidan se zajímal o tajemná umění.

Válka Prastarých

Když válka začala, celý řád Elune se přidal k armádě. Zde léčili raněné a ještě k tomu pomáhali v boji v prvních liniích. V této době přišli k Tyrande přišli jiné sestry Elune a oznámili jí, že Velekněžka Dejhana, byla při přesunu z chrámu smrtelně zraněna jedním z pekelných strážců a jako její nástupkyni si zvolila právě ji, jelikož ji měla Elune obzvlášť ráda. Tak tedy tyrande neochotně přijala hodnost Velekněžky, protože měla výhrady k její schopnosti vést Noční Elfy. Při jedné z bitev byla Tyrande unesena Satyry do paláce v Zin-Azshari, kde se jí snažili mučit, jenže Tyrande byla obdařena neprostupnou Aurou své Bohyně tak byla před mučením v bezpečí. Ve vězní, kde byla vězněna se seznámila s Urozeným, který nesouhlasil s novými způsoby královny Azshary a Plamenné Legie. Ještě s několika jinými Urozenými plánoval útěk z vězení, který byl nakonec úspěšný, a přeživší se přidali k armádě Nočních Elfů. Když válka skončila, pomáhala Tyrande se znovuvybudováním Elfské civilizace. Když vyklíčil Nordrassil a Urození byli vyhoštěni, Malfurion, Tyrandina láska, se s ostatními druidy vydal do Smaragdového Snu. V době jeho nepřítomnosti se ujala vlády nad Elfy a vybudovala armádu Strážkyň, se kterýma bránila jejich lesy.

Invaze do Kalimdoru, boj na hoře Hyjal

Cenarius vyučuje Tyrande, Malfuriona a Illidana. Tak tomu bylo mnoho dlouhých let a staletí, než se objevila nová hrozba. Na Kalimdor připluli Orkové a chladnokrevně zabili Cenária. Po téhle události s nimi svedla mnoho bitev, ale dozvěděla se, že je zde jiná hrozba, nebezpečnější a silnější než Orkové. Byla to Plamenná legie. Kudy prošla, nechala za sebou pouze zničenou zem. Tohle bylo pro Tyrande znamení a vydala se pro Artefakt druidů, nazvaný Cenáriův Roh, pomocí kterého probudila Malfuriona ze svého dlouhého snu. Společně s ním vzbudila i ostatní Druidy. Při této cestě se náhodou ocitli v kobce, kde byl uvězněný Illidan. Tyrande se rozhodne, že by mohl být dobrým spojencem proti Plamenné Legii a proti vůli Mafuriona se vydá Illidana vysvobodit z jeho dlouhého vezení. Nokonec se Elfové spojí s Lidmi vedenými Jainou Proudmoore a Orky pod vedením jejich náčlníka Thralla, aby zahnali Legii ze světa jednou pro vždy. V dlouhé a krvavé bitvě na hoře Hyjal nakonec zvítězili a porazili vůdce Legie Archimonda, ovšem za vysokou oběť.

Hrůza, přicházející z hlubin

Chvíli nastal klid, až do doby, než se ozvala Maiev Shadowsong, původní strážkyně Illidana ve vězení, oznámila, že se Illidan spolčil s Nagy a děla nekalé věci. Společně s Malfurionem se vydala po jeho stopách a po několika bitvách se Illidan rozhodl uprchnout za moře, do Lordaeronu. Poté, co je Malfurion na chvíli opustil se Tyrande a Maiev setkají s princem Kael'thasem a jeho Krvavými Elfy. Tyrande se po vylsechnutí jeho příběhu zavázala, že mu pomůže. Pomáhala mu odrážet útoky, a když se rozhodla nemrtvé skutečně zastavit tak se pod ní propadl most a proudem byla odnesena neznámo kam. Krátkou chvíli po tom, co se stalo Tyrande, se vrátil Malfurion a Maiev, které šlo pouze o pomstu mu zalhala, že na vlastní oči viděla, jak Kněžka zemřela. Malfurion s Nočními elfy porazil Illidana v troskách Dalaranu kde se dozvěděl, že by mohla být Tyrande ještě naživu. Tak se s ne s moc dobrým pocitem rozhodl že se jí s Illidanem vydá zachránit. Illidanovi a jeho Nagům se povedlo Tyrande včas nalézt a osvobodit. Za tenhle čin mu Malfurion daroval milost. Maiev s propuštěním Illidana nesouhlasila a i přes Malfurionův zákaz se ho vydala pronásledovat. Tyrande se i s Malfurionem vrátili do Ashenvalu

Uther Lightbringer[editovat | editovat zdroj]

Lord Uther Lightbringer byl první paladin Rytířů Stříbrné ruky, který během Druhé války vedl Řád v boji proti Hordě. Během Třetí války byl Uther zrazen a zavražděn svým nejmilovanějším žákem, princem Arthasem, když bránil urnu s ostatky Arthasova otce, krále Terenase. Byl prohlášen za svatého Chrámu světla.

Vzestup paladinství[editovat | editovat zdroj]

Během První války byl Uther rytířem a učedníkem Alonsuse Faola. Prvně se s Faolem setkal, když byl pouhý biskup Faol. Sloužil jako Utherův duševní vůdce a mentor. Pád Stormwindu Faolovi ukázal, že pouhá víra v boji proti zlým silám nestačí. Rozhodl se založit nový řád, který by bojoval s nepřáteli pomocí daru světla a bojovými schopnostmi. Nabídl Utherovi místo mezi Rytíři Stříbrné ruky - a Paladinové byli na světě. V Alonsusově kapli ve Stratholmu se Uther stal prvním členem Řádu, stejně jako jeho vůdcem. Pro Alianci a věřící ve Svaté světlo to byla slavná chvíl

Události během Druhé války a po ní[editovat | editovat zdroj]

Uther se zúčastnil několika nejkrvavějších konfliktů během Druhé války, včetně obléhání Lordaeronu Orgrimem Doomhammerem, ve kterém pomohl v porážce Hordy - oslabené zradou Gul'dana a z toho vyplývajího oslabení sil Hordy. Po bitvě u Blackrock Spire byl Turalyonem, bratrem Paladinem a poručíkem Anduina Lothara, pojmenován "Lightbringer" (Světlonoš).

Uther byl na cestě k jezeru Darrowmere, když na něj zaútočili Alteračtí piráti, čímž odhalili spiknutí, kterým Alterac zradil Alianci. Mimo jiné své činy Lightbringer vedl finální útok proti klanu Burning Blade a Temnému portálu po Turalyonově boku.

V letech následujíchíh po Druhé válce Uther pokračoval ve službě jako oddaný rytíř a ochránce lidu, urovnával spory mezi lidmi a násilnější záležitosti s hrozivými netvory. Když se stal nejelitnějším ze zbývajících Paladinů, začal učit talentovaného syna krále Terenase, prince Arthase (který se později stal Králem Lichů), v cestě Světla. Stali se dobrými přáteli a jeden druhému téměř rodinou.

Příchod Pohromy[editovat | editovat zdroj]

Uther byl poctěn připojením Arthase v obraně města Strahnbradu před nájezdnými orčími nájezdníky z klanu Blackrock pod vedením smrtícího břitmistra Jubei'Those. Zatímco Arthas bránil město, Uther objevil tábor orků. S Utherovou pomocí Arthas zničil tábor a dočasně porazil Jubei'Those.

Uther nebyl povolán do akce dokud jej jednoho dne neočekávaně nenavštívila Jaina. Pospíchala z Heartglenu s zprávou, že město je pod těžkým útokem Pohromy. Uther spěchal společně se Stříbrnou rukou do Heartglenu, ale město bylo hrozně poškozeno, a Arthas byl zatlačen pryč.

Zděšený, ponížený a znepokojoný svou téměř porážkou, Arthas rychle odjel do Statholmu, kde doufal, že najde Mal'Ganise. Uther ho následoval, a objevili, že Stratholme byl nakažen Morem. Artas, který věděl, co to znamená, přikázal Utherovi vyčistit město. Uther to odmítl udělat, takže ho Arthas obvinil ze zrady, rozpustil Řád Stříbrné ruky a poslal ho pryč.

Poté, co Arthas odjel do Northrendu, Uther se svěřil Terenasovi a poslali emisara, aby jej našel a přikázal mu vrátit se zpět.

Arthas se o několik týdnů později konečně vrátil, ačkoliv byl nějaký jiný. Nicméně Lordaeronské hlavní město začalo slavit návrat hrdiny. Oslava se změnila v hrůzu, když Arhas vstoupil do trůnního sálu a probodl svého otce runovým mečem, Mrazivým smutkem.

Utherova smrt[editovat | editovat zdroj]

Terenas byl ceremoniálně zpopelněn a jeho popel vložen do magické urny. Uther, zděšený ztrátou dvou přátel, dobrovolně osobně strážil magickou urnu v Andorhalu. Město bylo napadeno Arthasem a jeho nemrtvými přisluhovači, kteří pátrali po magické urně pro nekromantické účely. Uther bojoval proti Arthasovi a jeho přisluhovačům, ale v epickém souboji byl poražen - zabit rukou svého bývalé žáka, kterého tak hluboce miloval.

Utherovo tělo bylo následovníky Aliance vybojováno a uloženo k odpočinku ve velké hrobce. Hrobka leží ve Western Plaguelands, jižně od tábora Chillwind - jediné světlo v zemi temnoty. Náhrobek nese tato slova:

Zde leží Uther Lightbringer
První Paladin - Zakladatel Řádu Stříbrné ruky

Uther žil a zemřel při obraně Království Lordaeronu. Ač zrazen svým nejmilovanějším studentem, věříme, že jeho duše žije dál. Stále na nás dává pozor, i když jsme obklíčeni stínem v naší zničené zemi. Jeho světlo je světlem veškeré lidskosti - a dokud budeme ctít jeho příklad, nikdy nevybledne.

— Anonym

Dědictví[editovat | editovat zdroj]

Ačkoliv jeho tělo bylo zabito, nestačilo to ke zničení tak velkého šampiona Světla, jakým Uther byl. Lidé navštěvují jeho hrobku ve Western Plaguelands, aby mohli spatřit význam slov vytesaných do náhrobku na jeho hrobce, protože jeho duch žije dál, a zjevuje se dobrodruhům, jak Aliance, tak Hordy. Jeho duch vyjadřuje moudrost; slova vděčnosti těm, kteří přišli uctít jeho památku, a slova odpouštění těm, kteří by pro něj zabíjeli.

Uther je obvykle viděn jako hrdina a mučedník, který byl loajální ke svému národu, řádu a králi až za hrob. Jako zakladatel Rytířů Stříbrné ruky, velitel během Druhé války a nástroj, který pomohl vést otřesenou Alianci po smrti Anduina Lothara k vítězství, se stal pro mnoho lidí nesmrtelným jako jeden z největších rytířů a světců jaký kdy žil.

Nicméně jsou Paladinové, kteří jej kritizují za věci, za které je vychvalován. Říkají, že Uther byl tak loajální k trůnu, že se ani nepokusil zastavit Arthase při zabíjení občanů Stratholme. Touto dichotomií se Uther pro jedny stal zdrojem naděje a inspirace, ale pro druhé ukázkou slepé oddanosti a nedbalosti.

Lightbringerovo kladivo[editovat | editovat zdroj]

Topůrko obouručního kladiva je z leštěného mahagonu, zatímco hlavice je z adamantinu. Tato mocná zbraň byla ukovaná, když arcibiskup Faol založil Rytíře Stříbrné ruky, a arcibiskup ji odkázal prvnímu velmistrovi řádu - Utherovi. Skupina Paladinů po Utherově smrti získala kladivo, ale žádný z nich se necítil být hoden ho nosit.

Zul'jin[editovat | editovat zdroj]

Zul'jin je lesní troll z fiktivního světa Warcraftu. Pravděpodobně to je nejdůležitější troll v dějinách světa Warcraftu. V době před druhou válkou se stal vůdcem kmene Amani a ten se pak stal součástí Hordy. Na jejím konci Trollové Hordu opustili a Zul'jin se krátce ocitl v zajetí Aliance. Po útěku se ukrýval a plánoval útok na Krvavé Elfy, kteří se později stali součástí Hordy.

Zul'jin pochází z kmene Amani a vydobyl si uznání jako válečník, lovec i jako vůdce. Dokázal totiž něco, co nedokázal žádný jiný troll v historii poté, co byli trollové poraženi ve válce s lidmi a elfy: Sjednotil roztroušené trollské kmeny v Zul'Amanu pod vládu jediného vůdce. Jeho lovci a sekerníci přepadávali lidské a elfské karavany a prováděli loupeživé nájezdy na malé vesnice v okolí Zul'Amanu. Původně plánoval sjednotit úplně všechny trolly pod jedinou vládu a pomstít se elfům a lidem, ale nakonec se z důvodu invaze Orků na sever proti lidem musel rozhodnout pro jiný postup.

Druhá válka[editovat | editovat zdroj]

Když začala Druhá válka, náčelník Hordy Orgrim Doomhammer kontaktoval Zul'jina a požádal trolly o výpomoc proti lidem. Zul'jin nejprve odmítnul, ale když se na stranu lidí přidali odvěcí nepřátelé trollů Vysocí elfové, změnil názor, protože by se tato Aliance hned po zničení Orků obrátila proti trollům. Navíc byl zajat lidmi a posléze osvobozen orčími nájezdníky, kteří prováděli průzkum jižního pobřeží Lordaeronu. Za svou záchranu Hordou se definitivně rozhodl, že se k ní přípojí.

Během války samotné se soustředil zejména na dobývání elfského území při hranicích s Quel'Thalasem a na ovládnutí území, které trollové v dřívějších dobách ovládali. Nicméně neúspěch tažení proti hlavnímu elfskému městu Silvermoonu kvůli stažení hlavních orčích vojsk z Quel'Thalasu, aby mohl Doomhammer obléhat hlavní město Lordaeronu, Zul'jina velmi rozzuřil. I přesto ale potom dokázal sám se svými trolly vyhrát mnoho bitev s elfy.

Když už to vypadalo, že Horda válku prohraje, vrátili se mnozí trollové ke své dřívější rozštěpenosti a Hordu opustili zrovna tak rychle, jak do ní vstoupili. Zul'jin navíc také „zmizel“. Mnozí věřili, že ho zabila Alleria Windrunner, ale ve skutečnosti byl dopaden jinou skupinou elfů, a ti ho několik hodin mučili. Během mučení přišel o jedno oko. Po těch několika hodinách byli jeho mučitelé přepadeni jednou z rozštěpených trollích smeček a v nastalém chaosu si Zul'jin oštěpem, který u něj zanechal jeden z elfů, uříznul paži a uprchnul ze zajetí. Zul'jin se pak po několik následujících let ukrýval neznámo kde.

Po Třetí válce[editovat | editovat zdroj]

Zul'jin se nakonec objevil na pozici náčelníka Kmene Revantusk, který sídlil kdesi v Lordaeronu a který během Druhé války Zul'jina zklamal neschopností dostát závazkům Hordě, když prohrávali. Zul'jin na popud Thralla krátce znovu vstoupil do Hordy, ale brzy opět záhadně zmizel. To bylo v době, kdy nastaly potyčky mezi různými trollími kmeny. Zul'jin se ale vracel zpět do Zul'Amanu, aby obnovil kdysi mocnou trollskou armádu. Chtěl se totiž definitivně pomstít, tentokrát Krvavým elfům, ale zjistil, že se právě stali součástí Hordy. To Zul'jin považoval za nejhorší zradu, jakou kdy trollové zažili. Malacrass, trollí čaroděj lékař, navrhnul, aby Zul'jin a jeho trollové získali sílu prostřednictvím temné moci, Zul'jin vzteklý po této zradě ochotně souhlasil. Nyní Zul'jin plánuje zničit jak Krvavé elfy, tak i celou Hordu.

Slavné výroky[editovat | editovat zdroj]

Zul'jin stručně vypráví svůj životní příběh:

To býla naše zem. TROLLÍ zem! My Amani býli zde před všemi! Ty elfové a ta Aliance nás přišla zničit. Ale my se nikdy nevzdáme. My nikdy nezapomenem…

Ty elfové mi vzali oko. Já si usek paži abych jim utek... a teď, mám bojovat spolu s tou HORDOU?! KAŠLU na tu Hordu! Nenávidím vás, nenávidím vás všechny... Ale mám pro tebe překvápko, tak poď dovnitř…

Amani se nikdy nevzdaj! My nikdy nezapomenem! My nikdy nezemřem! To je naše zem: Ty chceš zůstat, zůstaneš navždy! Pohřbíme tě tu.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]