Seznam postav seriálu Skins

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam fiktivních postav z britského televizního seriálu Skins.

První generace[editovat | editovat zdroj]

Jméno Představitel Série Hlavní epizody
Anthony "Tony" Stonem Nicholas Hoult 1 – 2 1.01, 2.01, 2.06
Tony je typický svým manipulováním ostatních, které mu často prochází bez jakéhokoliv povšimnutí. Mezi ostatními se těší celkem velké popularitě a právě díky tomu si může prosadit svou. Volný čas tráví s Michelle a i přes své úlety s Abogail a Maxiiem v průběhu děje vyjadřuje nakonec své city k ní. Krátce poté je však sražen autobusem, v důsledku toho je duševně indisponován a nevybavuje si některé okamžiky a osoby. Díky dlouhodobé a neustálé práci a snaze si ale postupně začíná vzpomínat a pomalu získává zpět i všechny svoje vlastnosti a schopnosti. Další jeho výraznou vlastností je rovněž starostlivost o jeho sestru Effy, protože ona ho zná takového, jaký je ve skutečnosti.

Rodina: otec, Jim Stonem (Harry Enfield); matka, Anthea Stonem (Morwenna Banks); sestra, Effy Stonem (Kaya Scodelario)

Michelle Richardson April Pearson 1 – 2 1.07, 2.04
Michelle je Tonyho přítelkyně, přestože se první polovinu první série líbí hlavně Sidovi. S Tonym se však rozejde poté, co ho zastihne, jak flirtuje s Maxxiem. Na konci první série Tony vyjádří své city k ní, krátce na to je však sražen autobusem a ocitá se v kómatu. Po nehodě, kdy Tony ztratí paměť, se Michelle opakovaně pokouší o návrat k němu. Krátce se však stýká i se Sidem, až do doby, než si Tony opět rozpomene na své city chované k ní.

Rodina: matka, Anna Richardson (Arabella Weir); bývalý otčím, Malcolm (Danny Dyer); současný otčím, Ted (Tim Wallers); nevlastní sestra Scarlett (Tedova dcera) (Sia Berkeley)

Sidney "Sid" Jenkins Mike Bailey 1 – 2 1.05, 2.03
Sid je na počátku zoufalý kvůli svému panictví a kvůli svým citům vůči Michelle přehlíží Cassiin zájem. Následně si však vše uvědomí a určitou dobu udržuje s Cassie, jejíž rodina se přestěhovala do Skotska, vztah na dálku. Sid však nejprve začne podezírat z nevěry Cassie a pak sám naváže vztah s Michelle. Poté co Cassie utíká do New Yorku, Sid ji následuje. Tehdy poprvé od konce první série uposlechne Tonyho rady.

Rodina: otec (zemřel), Mark Jenkins (Peter Capaldi); matka, Elizabeth "Liz" Jenkins (Josie Lawrence); dědeček, Alex (Maurice Roëves); strýc, Sandy (Michael Nardone); bratranci, Lex (Jonny Forrest) a Ally Jenkins (Bryan Wilson)

Cassandra "Cassie" Ainsworth Hannah Murray 1 – 2 1.02, 2.09
Kvůli poruchám příjmu potravy je Cassi přijata na kliniku, kde se léčí. Občas však léčebnu opouští. Díky tomu se na jednom večírku potká se Sidem a propadne hlubokým citům vůči němu. Následně se spolu začnou scházet, Cassie však ocdcestuej do Skotska a Sid ji podezírá z nevěry, zároveň se Sid obává jejich osudu po absolvování střední školy. Poté, co Cassi jako první zří Chrisovu smrt, prchá do New Yourku, následována Sidem.

Rodina: otec, Marcus Ainsworth (Neil Morrissey); matka, Margeritte Ainsworth (Naomi Allisstone); bratr (batole), Reuben Ainsworth (neznámý představitel)

Christopher "Chris" Miles Joe Dempsie 1 – 2 1.04, 2.05
Chris is the teenage party animal. After his mother leaves unexpectedly, he is forced to live on campus in student lodging. His crush on psychology teacher Angie leads to a relationship, despite Angie's uneasiness with the situation. Chris is eventually expelled from college, consequently forcing him out of student housing and into a job. He becomes interested in Jal, and the two become involved in a relationship, despite having to overcome some problems dealing with Angie. Jal falls pregnant with his baby. Chris dies from a subarachnoid haemorrhage in Series 2, Episode 9 "Cassie".

Rodina: odloučený otec, Graham Miles (Mark Heap); odloučená matka, Chrisova máma (Annie Hulley); macecha, Mary Miles (Sarah Lancashire); zemřelý bratr, Peter Miles; nevlatsní bratr (batole), Sammy Miles (neznámý představitel)

Jalander "Jal" Fazer Larissa Wilson 1 – 2 1.03, 2.08
Jal is a musician who plays the clarinet. She spends much of her time practicing for the Musician of the Year, but does not win. She lives with her musician dad and two brothers, Lynton and Ace. She grows a fondness for Chris, and after the two become a couple, she becomes pregnant with his child, but she later aborts it.

Rodina: otec, Ronny Fazer (Mark Monero); odloučená matka, Jalina máma (Josette Simon); bratři, Ace Fazer (Troy Glasgow) a Lynton Fazer (Adrian Fergus Fuller)

Maxxie Oliver Mitch Hewer 1 – 2 1.06, 2.01
Maxxie je neskývaným gayem, který se s oblibou věnuje tanci. Svým rodičům dává opakovaně najevo, že nechce studovat na vysoké škole, nýbrž se věnovat kariéře tanečníka. Je pronásledován zvláštní dívkou nazývanou Sketch, která se – v momentě, kdy se jí nedaří přitáhnout Maxxieho – začíná s Maxxieho nejlepším přítelem Anwarem a snaží se z něj vytvořit Maxxieho věrnou kopii.

Rodina: otec, Walter Oliver (Bill Bailey); matka, Jackie Oliver (Fiona Allen)

Anwar Kharral Dev Patel 1 – 2 1.06
Anwar is a Muslim boy with a dominating family, and is criticised because of his selective approach to his faith: he attributes his dislike of gay people to the Koran, but has no qualms about sex, alcohol, or drugs. He engages in a sexual relationship with Sketch, even though his best friend Maxxie disapproves of their relationship. Sketch attempts to change Anwar into a clone of Maxxie, but when Anwar finds out, he dumps her.

Rodina: otec, Istiak Kharral (Inder Manocha); matka, Bibi Kharral (Nina Wadia); uncle, Muneer (Nish Nathwani); tři starší, nejmenované sestry

Elizabeth "Effy" Stonem Kaya Scodelario[1] 1 – 4 1.08, 2.07, 3.08, 3.10, 4.07
Tajmená a nevýrazná Effy je atraktivní mezi všemi lidmi ve svém okolí, plně samostatná a nezávislá. Effy je mladší sestoru Tonyho. Ve srovnání s její prvotní nevýraznou osobností se postupně stává dobrodružnou, neomezovanou a až promiskuitní dívkou.[2]

Rodina: otec, Jim Stonem (Harry Enfield); matka, Anthea Stonem (Morwenna Banks); bratr, Tony Stonem (Nicholas Hoult)

Sketch (Lucy) Aimee-Ffion Edwards 2 2.02
Sketch žije se svojí matkou, která trpí roztroušenou sklerózou, ve stejném bytovém domě jako Maxxie, kterého pronásleduje a je jím nebezpečně posedlá. Své matce tvrdí, že Maxxie jej jejím přítelem, přestožeje je gay. Maxxie však Sketch ukazuje, že k ní nepociťuje žádný zájem, Sketch se proto začne scházet s Anwarem a pokouší se z něj vytvořit přesnou kopii Maxxieho.

Rodina: matka, Sheila (Maria Miles)[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. New 'Skins' cast revealed! [online]. Digital Spy [cit. 2008-12-29]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. http://www.e4.com/skins/the-gang/profile-effy.html
  3. Maria Miles on IMDB