Seznam olympijských medailistů ve veslování (mužská čtyřka bez kormidelníka)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v veslování (mužská čtyřka bez kormidelníka) od roku 1904 do roku 2016.

Veslování
na letních olympijských hrách
Rowing pictogram.svg Olympic rings without rims.svg

Čtyřka bez kormidelníka[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1904  
Spojené státy americké (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
 
Spojené státy americké (USA)
Frederck Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
 
Spojené státy americké (USA)
Gustav Voerg
John Freitag
Louis Helm
Frank Dummerth
LOH 1908  
Velká Británie (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
 
Velká Británie (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
 
Kanada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
 
Nizozemsko (NED)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon
1912–1920 závod nebyl na programu LOH
LOH 1924  
Velká Británie (GBR)
Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
 
Kanada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson
William Wood
 
Švýcarsko (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
LOH 1928  
Velká Británie (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
 
Spojené státy americké (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
 
Itálie (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
LOH 1932  
Velká Británie (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
 
Německo (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
 
Itálie (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
LOH 1936  
Německo (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
 
Velká Británie (GBR)
Thomas Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
 
Švýcarsko (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
LOH 1948  
Itálie (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Francesco Faggi
 
Dánsko (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde Hansen
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
 
Spojené státy americké (USA)
Frederick Kingsbury
Stuart Griffing
Gregory Gates
Robert Perew
LOH 1952  
Jugoslávie (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
 
Francie (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
 
Finsko (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
LOH 1956  
Kanada (CAN)
Archibald McKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
 
Spojené státy americké (USA)
John Welchli
John McKinlay
Arthur McKinlay
James McIntosh
 
Francie (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
LOH 1960  
Spojené státy americké (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
 
Itálie (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
 
Sovětský svaz (URS)
Igor Akhremchik
Yuri Bachurov
Valentin Morkovkin
Anatoly Tarabrin
LOH 1964  
Dánsko (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
 
Velká Británie (GBR)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
 
Spojené státy americké (USA)
Geoffrey Picard
Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
LOH 1968  
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
 
Maďarsko (HUN)
Zoltán Melis
József Csermely
György Sarlós
Antal Melis
 
Itálie (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
LOH 1972  
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
 
Nový Zéland (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
 
Západní Německo (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
LOH 1976  
Německá demokratická republika (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
 
Norsko (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
 
Sovětský svaz (URS)
Raul Arnemann
Nikolai Kuznetsov
Valeri Dolinin
Anushavan Gasan-Dzhalalov
LOH 1980  
Německá demokratická republika (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
 
Sovětský svaz (URS)
Aleksei Kamkin
Valeri Dolinin
Aleksandr Kulagin
Vitaly Yeliseyev
 
Velká Británie (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
LOH 1984  
Nový Zéland (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
 
Spojené státy americké (USA)
David Clark
Jonathan Smith
Phillip Stekl
Alan Forney
 
Dánsko (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
Erik Christiansen
LOH 1988  
Německá demokratická republika (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
 
Spojené státy americké (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
 
Západní Německo (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Joerg Puttlitz
LOH 1992  
Austrálie (AUS)
Andrew Cooper
Nicholas Green
Mike McKay
James Tomkins
 
Spojené státy americké (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
 
Slovinsko (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
LOH 1996  
Austrálie (AUS)
Nicholas Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
 
Francie (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
 
Velká Británie (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
LOH 2000  
Velká Británie (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
 
Itálie (ITA)
Walter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
 
Austrálie (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoffrey Stewart
Bo Hanson
LOH 2004  
Velká Británie (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
 
Kanada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
 
Itálie (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
LOH 2008  
Velká Británie (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
 
Austrálie (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
 
Francie (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
LOH 2012  
Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
 
Austrálie (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
 
Spojené státy americké (USA)
Charles Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
LOH 2016  
Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
 
Austrálie (AUS)
Will Lockwood
Josh Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
 
Itálie (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino