Seznam olympijských medailistů v plavání mužů – 100 m volný způsob

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Plavání
na letních olympijských hrách
Swimming pictogram.svg Olympic rings without rims.svg

Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v plavání v disciplíně 100 m volný způsob od roku 1896.

100 m volný způsob[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1896  Alfréd Hajós
Maďarsko (HUN)
 Otto Herschmann
Rakousko (AUT)
neudělena
1900–1904 nebyly na programu OH
LOH 1908  Charles Daniels
Spojené státy americké (USA)
 Zoltán Halmay
Maďarsko (HUN)
 Harald Julin
Švédsko (SWE)
LOH 1912  Duke Kahanamoku
Spojené státy americké (USA)
 Cecil Healy
Australasie (ANZ)
 Kenneth Huszagh
Spojené státy americké (USA)
LOH 1920  Duke Kahanamoku
Spojené státy americké (USA)
 Pua Kealoha
Spojené státy americké (USA)
 William Harris
Spojené státy americké (USA)
LOH 1924  Johnny Weissmüller
Spojené státy americké (USA)
 Duke Kahanamoku
Spojené státy americké (USA)
LOH 1928  Johnny Weissmüller
Spojené státy americké (USA)
 István Bárány
Maďarsko (HUN)
 Katsuo Takaishi
Japonsko (JPN)
LOH 1932  Jasudži Mijazaki
Japonsko (JPN)
 Tatsugo Kawaishi
Japonsko (JPN)
 Albert Schwartz
Spojené státy americké (USA)
LOH 1936  Ferenc Csík
Maďarsko (HUN)
 Masanori Yusa
Japonsko (JPN)
 Shigeo Arai
Japonsko (JPN)
LOH 1948  Walter Ris
Spojené státy americké (USA)
 Alan Ford
Spojené státy americké (USA)
 Géza Kádas
Maďarsko (HUN)
LOH 1952  Clarke Scholes
Spojené státy americké (USA)
 Hiroshi Suzuki
Japonsko (JPN)
 Göran Larsson
Švédsko (SWE)
LOH 1956  Jon Henricks
Austrálie (AUS)
 John Devitt
Austrálie (AUS)
 Gary Chapman
Austrálie (AUS)
LOH 1960  John Devitt
Austrálie (AUS)
 Lance Larson
Spojené státy americké (USA)
 Manuel dos Santos
Brazílie (BRA)
LOH 1964  Don Schollander
Spojené státy americké (USA)
 Robert McGregor
Velká Británie (GBR)
 Hans-Joachim Klein
Tým sjednoceného Německa (EUA)
LOH 1968  Mike Wenden
Austrálie (AUS)
 Kenneth Walsh
Spojené státy americké (USA)
 Mark Spitz
Spojené státy americké (USA)
LOH 1972  Mark Spitz
Spojené státy americké (USA)
 Jerry Heidenreich
Spojené státy americké (USA)
 Vladimir Bure
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976  Jim Montgomery
Spojené státy americké (USA)
 Jack Babashoff
Spojené státy americké (USA)
 Peter Nocke
Západní Německo (FRG)
LOH 1980  Jörg Woithe
Německá demokratická republika (GDR)
 Per Holmertz
Švédsko (SWE)
 Per Johansson
Švédsko (SWE)
LOH 1984  Rowdy Gaines
Spojené státy americké (USA)
 Mark Stockwell
Austrálie (AUS)
 Per Johansson
Švédsko (SWE)
LOH 1988  Matt Biondi
Spojené státy americké (USA)
 Chris Jacobs
Spojené státy americké (USA)
 Stéphan Caron
Francie (FRA)
LOH 1992  Alexandr Popov
Sjednocený tým (EUN)
 Gustavo Borges
Brazílie (BRA)
 Stéphan Caron
Francie (FRA)
LOH 1996  Alexandr Popov
Rusko (RUS)
 Gary Hall, Jr.
Spojené státy americké (USA)
 Gustavo Borges
Brazílie (BRA)
LOH 2000  Pieter van den Hoogenband
Nizozemsko (NED)
 Alexandr Popov
Rusko (RUS)
 Gary Hall, Jr.
Spojené státy americké (USA)
LOH 2004  Pieter van den Hoogenband
Nizozemsko (NED)
 Roland Mark Schoeman
Jihoafrická republika (RSA)
 Ian Thorpe
Austrálie (AUS)
LOH 2008  Alain Bernard
Francie (FRA)
 Eamon Sullivan
Austrálie (AUS)
 César Cielo Filho
Brazílie (BRA)
 Jason Lezak
Spojené státy americké (USA)
LOH 2012  Nathan Adrian
Spojené státy americké (USA)
 James Magnussen
Austrálie (AUS)
 Brent Hayden
Kanada (CAN)
LOH 2016  Kyle Chalmers
Austrálie (AUS)
 Pieter Timmers
Belgie (BEL)
 Nathan Adrian
Spojené státy americké (USA)
LOH 2020