Seznam olympijských medailistů v jachtingu – muži třída Star

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Třída Star[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1932  Gilbert Gray
Andrew Libano (USA)
 George Colin Ratsey
Peter Jaffe (GBR)
 Gunnar Asther
Daniel Sundén-Cullberg (SWE)
LOH 1936  Peter Bischoff
Hans-Joachim Weise (GER)
 Arvid Laurin
Uno Wallentin (SWE)
 Bob Maas
Willem de Vries Lentsch (NED)
LOH 1948  Hilary Smart
Paul Smart (USA)
 Carlos de Cardenas
Carlos de Cardenas, Jr. (CUB)
 Adriaan Maas
Edward Stutterheim (NED)
LOH 1952  Agostino Straulino
Nicolò Rode (ITA)
 John Price
John Reid (USA)
 Joaquim Fiúza
Francisco de Andrade (POR)
LOH 1956  Herbert Williams
Lawrence Low (USA)
 Agostino Straulino
Nicolò Rode (ITA)
 Durward Knowles
Sloane Farrington (BAH)
LOH 1960  Timir Pinegin
Fyodor Shutkov (URS)
 Mario Gentil
Jose Gentil (POR)
 William Parks
Robert Halperin (USA)
LOH 1964  Durward Knowles
Cecil Cooke (BAH)
 Richard Stearns
Lynn Williams (USA)
 Pelle Pettersson
Holger Sundström (SWE)
LOH 1968  Lowell North
Peter Barrett (USA)
 Peder Lunde, Jr.
Per Olav Wiken (NOR)
 Franco Cavallo
Camillo Gargano (ITA)
LOH 1972  David Forbes
John S. Anderson (AUS)
 Pelle Petterson
Stellan Westerdahl (SWE)
 Wilhelm Kuhweide
Karsten Meyer (FRG)
LOH 1976 závod nebyl na programu LOH
LOH 1980  Valentin Mankin
Aleksandr Muzychenko (URS)
 Karl Ferstl
Hubert Raudaschl (AUT)
 Giorgio Gorla
Alfio Peraboni (ITA)
LOH 1984  William Earl Buchan
Steven Erickson (USA)
 Joachim Griese
Michael Marcour (FRG)
 Giorgio Gorla
Alfio Peraboni (ITA)
LOH 1988  Michael McIntyre
Bryn Vaile (GBR)
 Mark Reynolds
Harold Haenel (USA)
 Torben Grael
Nelson Falcão (BRA)
LOH 1992  Mark Reynolds
Harold Haenel (USA)
 Roderick Davis
Donald Cowie (NZL)
 Ross MacDonald
Eric Jespersen (CAN)
LOH 1996  Torben Grael
Marcelo Ferreira (BRA)
 Hans Wallen
Bobby Lohse (SWE)
 Colin Beashel
David Giles (AUS)
LOH 2000  Mark Reynolds
Magnus Liljedahl (USA)
 Ian Walker
Mark Covell (GBR)
 Torben Grael
Marcelo Ferreira (BRA)
LOH 2004  Torben Grael
Marcelo Ferreira (BRA)
 Ross MacDonald
Mike Wolfs (CAN)
 Pascal Rambeau
Xavier Rohart (FRA)
LOH 2008  Iain Percy
Andrew Simpson (GBR)
 Robert Scheidt
Bruno Prada (BRA)
 Fredrik Lööf
Anders Ekström (SWE)
LOH 2012  Fredrik Lööf
Max Salminen (SWE)
 Iain Percy
Andrew Simpson (GBR)
 Robert Scheidt
Bruno Prada (BRA)
LOH 2016
LOH 2020