Seznam medailistů na mistrovství světa ve vzpírání mužů – lehkotěžká váha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vzpírání

Lehkotěžká váha[editovat | editovat zdroj]

Rok Limit Zlato Stříbro Bronz
MS 1920 82,5 kg Německo Josef Straßberger Rakousko Franz Zuba Rakousko Leopold Hennermüller
MS 1922 82,5 kg Francie Roger François Estonsko Johannes Toom Estonsko Rudolf Tihane
MS 1923 82,5 kg Československo Jaroslav Skobla RakouskoSebastian Haberl RakouskoAugust Böhnel
MS 1937 82,5 kg Rakousko Fritz Haller Francie Louis Hostin Nacistické Německo Anton Gietl
MS 1938 82,5 kg USA John Davis Rakousko Fritz Haller Francie Louis Hostin
MS 1946 82,5 kg Sovětský svaz Grigorij Novak USA Frank Kay Francie Henri Ferrari
MS 1947 82,5 kg USA John Terpak neznámá vlajka Keevil Daly Finsko Juhani Vellamo
MS 1949 82,5 kg USA Stanley Stanczyk Francie Jean Debuf Írán Rasoul Raeisi
MS 1950 82,5 kg USA Stanley Stanczyk Sovětský svaz Arkady Vorobyov Egypt Arabi Awadi
MS 1951 82,5 kg USA Stanley Stanczyk Francie Jean Debuf Írán Hassan Rahnavardi
MS 1953 82,5 kg Sovětský svaz Arkady Vorobyov Sovětský svaz Trofim Lomakin USA Stanley Stanczyk
MS 1954 82,5 kg USA Tommy Kono Sovětský svaz Trofim Lomakin Francie Jean Debuf
MS 1955 82,5 kg USA Tommy Kono Sovětský svaz Vasily Stepanov USA Jim George
MS 1957 82,5 kg Sovětský svaz Trofim Lomakin USA Jim George Írán Jalal Mansouri
MS 1958 82,5 kg Sovětský svaz Trofim Lomakin USA Jim George Polsko Ireneusz Paliński
MS 1959 82,5 kg Sovětský svaz Rudolf Plyukfelder Polsko Ireneusz Paliński USA Jim George
MS 1961 82,5 kg Sovětský svaz Rudolf Plyukfelder Maďarsko Géza Tóth USA Tommy Kono
MS 1962 82,5 kg Maďarsko Győző Veres USA Tommy Kono Maďarsko Géza Tóth
MS 1963 82,5 kg Maďarsko Győző Veres Sovětský svaz Rudolf Plyukfelder Maďarsko Géza Tóth
MS 1964 82,5 kg Sovětský svaz Rudolf Plyukfelder Maďarsko Géza Tóth Maďarsko Győző Veres
MS 1965 82,5 kg Polsko Norbert Ozimek Sovětský svaz Aleksandr Kidyayev Polsko Jerzy Kaczkowski
MS 1966 82,5 kg Sovětský svaz Vladimir Belyayev Maďarsko Győző Veres Československo Hans Zdražila
MS 1968 82,5 kg Sovětský svaz Boris Selitsky Sovětský svaz Vladimir Belyayev Polsko Norbert Ozimek
MS 1969 82,5 kg Japonsko Masashi Ouchi Maďarsko Károly Bakos Sovětský svaz Boris Selitsky
MS 1970 82,5 kg Sovětský svaz Gennady Ivanchenko Polsko Norbert Ozimek Sovětský svaz David Rigert
MS 1971 82,5 kg Sovětský svaz Boris Pavlov Finsko Kaarlo Kangasniemi Maďarsko György Horváth
MS 1972 82,5 kg Norsko Leif Jenssen Polsko Norbert Ozimek Maďarsko György Horváth
MS 1973 82,5 kg Sovětský svaz Vladimir Ryzhenkov Východní Německo Frank Zielecke Polsko Stefan Sochanski
MS 1974 82,5 kg Bulharsko Trendafil Stoychev Norsko Leif Jenssen Západní Německo Rolf Milser
MS 1975 82,5 kg Sovětský svaz Valery Shary Bulharsko Trendafil Stoychev Finsko Juhani Avellan
MS 1976 82,5 kg Sovětský svaz Valery Shary Bulharsko Trendafil Stoychev Maďarsko Péter Baczakó
MS 1977 82,5 kg Sovětský svaz Gennady Bessonov Maďarsko Péter Baczakó Polsko Paweł Rabczewski
MS 1978 82,5 kg Sovětský svaz Yurik Vardanyan Maďarsko Péter Baczakó Polsko Paweł Rabczewski
MS 1979 82,5 kg Sovětský svaz Yurik Vardanyan Bulharsko Blagoy Blagoev Československo Dušan Poliačik
MS 1980 82,5 kg Sovětský svaz Yurik Vardanyan Bulharsko Blagoy Blagoev Československo Dušan Poliačik
MS 1981 82,5 kg Sovětský svaz Yurik Vardanyan Bulharsko Asen Zlatev Československo Dušan Poliačik
MS 1982 82,5 kg Bulharsko Asen Zlatev Sovětský svaz Aleksandr Pervy Maďarsko Bertalan Mandzák
MS 1983 82,5 kg Sovětský svaz Yurik Vardanyan Bulharsko Asen Zlatev Maďarsko László Barsi
MS 1984 82,5 kg Rumunsko Petre Becheru Austrálie Robert Kabbas Japonsko Ryoji Isaoka
MS 1985 82,5 kg Sovětský svaz Yurik Vardanyan Bulharsko Asen Zlatev Maďarsko László Király
MS 1986 82,5 kg Bulharsko Asen Zlatev Sovětský svaz Israil Arsamakov Maďarsko László Barsi
MS 1987 82,5 kg Maďarsko László Barsi Sovětský svaz Sergey Li Bulharsko Asen Zlatev
MS 1989 82,5 kg Bulharsko Kiril Kounev Bulharsko Plamen Bratoychev Východní Německo Ingo Steinhöfel
MS 1990 82,5 kg Sovětský svaz Altimurat Orazdurdiev Sovětský svaz Sergey Li Bulharsko Kiril Kounev
MS 1991 82,5 kg Sovětský svaz Ibragim Samadov Sovětský svaz Aleksandr Blyshchyk Bulharsko Plamen Bratoychev
MS 1993 83 kg Řecko Pyrros Dimas Německo Marc Huster Austrálie Kiril Kounev
MS 1994 83 kg Německo Marc Huster Arménie Sergo Chakhoyan Turecko Sunay Bulut
MS 1995 83 kg Řecko Pyrros Dimas Německo Marc Huster Moldavsko Vadim Vacarciuc
MS 1997 83 kg Polsko Andrzej Cofalik Turecko Dursun Sevinç Polsko Krzysztof Siemion
MS 1998 85 kg Řecko Pyrros Dimas Německo Marc Huster Rusko Yury Mishkovets
MS 1999 85 kg Írán Shahin Nassirinia Řecko Pyrros Dimas Německo Marc Huster
MS 2001 85 kg Gruzie Giorgi Asanidze Bělorusko Aliaksandr Anishchanka Bulharsko Milen Dobrev
MS 2002 85 kg Bulharsko Zlatan Vanev Gruzie Giorgi Asanidze Bělorusko Ruslan Novikau
MS 2003 85 kg Rumunsko Valeriu Calancea Čína Yuan Aijun Austrálie Sergo Chakhoyan
MS 2005 85 kg Kazachstán Ilja Ilin Čína Lu Yong Rusko Aslanbek Ediev
MS 2006 85 kg Bělorusko Andrej Rybakou Rusko Aslanbek Ediev Arménie Tigran Martirosyan
MS 2007 85 kg Bělorusko Andrej Rybakou Rusko Aslanbek Ediev Bělorusko Vadzim Straltsou
MS 2009 85 kg Čína Lu Yong Bělorusko Siarhei Lahun Kazachstán Vladimir Kuznetsov
MS 2010 85 kg Polsko Adrian Zieliński Rusko Aleksey Yufkin Bělorusko Siarhei Lahun
MS 2011 85 kg Írán Kianoush Rostami Francie Benjamin Hennequin Polsko Adrian Zieliński
MS 2013 85 kg Rusko Apti Aukhadov Bulharsko Ivan Markov Rusko Artem Okulov
MS 2014 85 kg Írán Kianoush Rostami Bulharsko Ivan Markov Rusko Artem Okulov
MS 2015 85 kg Rusko Artem Okulov Írán Kianoush Rostami Rusko Apti Aukhadov
MS 2017 85 kg Chile Arley Méndez Polsko Krzysztof Zwarycz Itálie Antonino Pizzolato
MS 2018 89 kg Rusko Artem Okulov (RUS) Bělorusko Pavel Khadasevich (BLR) Gruzie Revaz Davitadze (GEO)
MS 2019 89 kg