Seznam medailistů na mistrovství světa ve volném stylu – muži, bantamová váha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam medailistů na mistrovství světa mužů ve volném stylu (bantamová váha).

Bantamová váha[editovat | editovat zdroj]

  • 57 kg: 1951–1995
  • 58 kg: 1997–2001
  • 55 kg: 2002–2013
  • 57 kg: 2014–
Rok Zlatá medaile - Zlato Stříbrná medaile - Stříbro Bronzová medaile - Bronz
MS 1951 Turecko Nasuh Akar Finsko Niilo Turkkila Írán Mehdi Yaghoubi
MS 1954 Turecko Mustafa Dağıstanlı Maďarsko Lajos Bencze Finsko Tauno Jaskari
MS 1957 Turecko Hüseyin Akbaş Finsko Tauno Jaskari Japonsko Jasujuki Šimamura
MS 1959 Turecko Hüseyin Akbaş Finsko Tauno Jaskari Sovětský svaz Vladimir Arsenjan
MS 1961 Írán Ebrahim Seifpour Maďarsko János Varga Turecko Hüseyin Akbaş
MS 1962 Turecko Hüseyin Akbaş Japonsko Masaaki Hatta Maďarsko János Varga
MS 1963 Sovětský svaz Ajdin Ibrahimov Japonsko Hiroši Ikeda Bulharsko Mladen Georgiev
MS 1965 Japonsko Tomiaki Fukuda Írán Mohammad Ali Farrokhian Západní Německo Karl Dodrimont
MS 1966 Sovětský svaz Ali Alijev Turecko Hasan Sevinç Írán Aboutaleb Talebi
MS 1967 Sovětský svaz Ali Alijev Indie Bishamber Singh Írán Aboutaleb Talebi
MS 1969 Japonsko Tadamiči Tanaka USA Don Behm Írán Aboutaleb Talebi
MS 1970 Japonsko Hideaki Janagida Jižní Korea An Jae-Woon Bulharsko Jančo Patrikov
MS 1971 Japonsko Hideaki Janagida USA Don Behm Mongolsko Megdiin Choilogdorj
MS 1973 Írán Mohsen Farahvashi Mongolsko Megdiin Choilogdorj Sovětský svaz Vladimir Jumin
MS 1974 Sovětský svaz Vladimir Jumin Írán Ramezan Kheder Východní Německo Hans-Dieter Brüchert
MS 1975 Japonsko Masao Arai Sovětský svaz Vladimir Jumin Bulharsko Miho Dukov
MS 1977 Japonsko Tadaši Sasaki Sovětský svaz Viktor Alexejev USA Jack Reinwand
MS 1978 Japonsko Hideaki Tomijama Sovětský svaz Busaj Ibragimov Mongolsko Dugarsurengijn Ojuunbold
MS 1979 Japonsko Hideaki Tomijama Sovětský svaz Sergej Beloglazov USA Joe Corso
MS 1981 Sovětský svaz Sergej Beloglazov Bulharsko Stefan Ivanov Japonsko Hideaki Tomijama
MS 1982 Sovětský svaz Anatolij Beloglazov Japonsko Hideaki Tomijama Bulharsko Stefan Ivanov
MS 1983 Sovětský svaz Sergej Beloglazov Japonsko Hideaki Tomijama Bulharsko Stefan Ivanov
MS 1985 Sovětský svaz Sergej Beloglazov USA Kevin Darkus Bulharsko Georgi Kalčev
MS 1986 Sovětský svaz Sergej Beloglazov Bulharsko Georgi Kalčev USA Barry Davis
MS 1987 Sovětský svaz Sergej Beloglazov USA Barry Davis Turecko Ahmet Ak
MS 1989 Severní Korea Kim Yong-Sik Írán Askari Mohammadian Bulharsko Rumen Pavlov
MS 1990 Kuba Alejandro Puerto Bulharsko Rumen Pavlov Sovětský svaz Sergej Smal
MS 1991 Sovětský svaz Sergej Smal USA Brad Penrith Írán Oveis Mallah
MS 1993 USA Terry Brands Jižní Korea Shim Sang-Ho Mongolsko Tserenbaataryn Tsogtbayar
MS 1994 Kuba Alejandro Puerto Írán Mohamed Talájí Rusko Bagavdin Umakhanov
MS 1995 USA Terry Brands Kanada Givi Sisauri Turecko Harun Doğan
MS 1997 Írán Mohamed Talájí Uzbekistán Ramil Islamov Kanada Givi Sisauri
MS 1998 Írán Alírezá Dábir Turecko Harun Doğan Kanada Givi Sisauri
MS 1999 Turecko Harun Doğan Írán Alírezá Dábir Uzbekistán Damir Zakhartdinov
MS 2001 Kanada Givi Sisauri Mongolsko Oyuunbilegiin Pürevbaatar Gruzie Davit Pogosijani
MS 2002 Kuba René Montero Ázerbájdžán Namig Abdullajev Ukrajina Oleksandr Zacharuk
MS 2003 Uzbekistán Dilšad Mansurov Moldavsko Ghenadie Tulbea Ukrajina Oleksandr Zacharuk
MS 2005 Uzbekistán Dilšad Mansurov Bulharsko Radoslav Velikov Mongolsko Bayaraagiin Naranbaatar
Severní Korea Jon Hyon-Guk
MS 2006 Bulharsko Radoslav Velikov Rusko Besik Kuduchov Ázerbájdžán Namig Abdullajev
USA Sammie Henson
MS 2007 Rusko Besik Kuduchov Mongolsko Bayaraagiin Naranbaatar Bělorusko Rizvan Gadzhiev
Kuba Andy Moreno
MS 2009 Severní Korea Jang Kjong-il Turecko Sezar Akgül Bělorusko Rizvan Gadzhiev
Rusko Viktor Lebeděv
MS 2010 Rusko Viktor Lebeděv Ázerbájdžán Togrul Asgarov Kuba Frank Chamizo
Japonsko Yasuhiro Inaba
MS 2011 Rusko Viktor Lebeděv Bulharsko Radoslav Velikov Írán Hasan Rahímí
Kazachstán Daulet Niyazbekov
MS 2013 Írán Hasan Rahímí Indie Amit Kumar Rusko Nariman Israpilov
Turecko Sezar Akgül
MS 2014 Severní Korea Jang Kjong-il (PRK) Gruzie Vladimer Chinčegašvili (GEO) Bělorusko Uladzislau Andreyeu (BLR)
Írán Hasan Rahímí (IRI)
MS 2015 Gruzie Vladimer Chinčegašvili (GEO) Írán Hasan Rahímí (IRI) Mongolsko Erdenebatyn Bekhbayar (MGL)
Rusko Viktor Lebeděv (RUS)
MS 2016 Gruzie Vladimer Chinčegašvili (GEO) Írán Hasan Rahímí (IRI) Mongolsko Erdenebatyn Bekhbayar (MGL)
Rusko Viktor Lebeděv (RUS)
MS 2017  Japonsko Juki Takahaši (JPN)   USA Thomas Gilman (USA)   Mongolsko Erdenebatyn Bechbayar (MGL) 
 Ukrajina Andrij Jacenko (UKR) 

Reference[editovat | editovat zdroj]