Seznam medailistů na mistrovství světa ve sportovní gymnastice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Víceboj[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = all-around
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903 Belgie Antverpy Francie Josef Martinez Belgie Georges Wierincky
Francie Joseph Lux
bez umístění
MS 1905 Francie Bordeaux Francie Marcel Lalue Francie Daniel Lavielle Francie Lucien Démanet
MS 1907 Rakousko-Uhersko Praha České království Josef Čada Francie Jules Rolland České království František Erben
MS 1909 Lucembursko Lucemburk Francie Marco Torrès České království Josef Čada Francie Armand Coidelle
MS 1911 Itálie Turín České království Ferdinand Steiner České království Josef Čada České království Karel Starý
České království Svatopluk Svoboda
MS 1913 Francie Paříž Francie Marco Torrès České království Karel Stary České království Josef Sýkora
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922 Jugoslávie Lublaň Československo František Pecháček
Jugoslávie Peter Šumi
bez umístění Jugoslávie Stane Derganc
MS 1926 Francie Lyon Jugoslávie Peter Šumi Československo Josef Effenberger Československo Ladislav Vácha
MS 1930 Lucembursko Lucemburk Jugoslávie Josip Primožič Československo Jan Gajdoš Československo Emanuel Löffler
MS 1934 Maďarsko Budapešť Švýcarsko Eugene Mack Itálie Romeo Neri Československo Emanuel Löffler
MS 1938 Československo Praha Československo Jan Gajdoš Československo Jan Sládek Švýcarsko Eugene Mack
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Švýcarsko Walther Lehmann Švýcarsko Marcel Adatte Finsko Olavi Rove
MS 1954 Itálie Řím Sovětský svaz Viktor Čukarin
Sovětský svaz Valentin Muratov
bez umístění Sovětský svaz Hrant Šahinjan
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Boris Šachlin Japonsko Takashi Ono Sovětský svaz Jurij Titov
MS 1962 Československo Praha Sovětský svaz Jurij Titov Japonsko Jukio Endó Sovětský svaz Boris Šachlin
MS 1966 Západní Německo Dortmund Sovětský svaz Michail Voronine Japonsko Shuji Tsurumi Japonsko Akinori Nakayama
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Japonsko Eizo Kenmotsu Japonsko Mitsuo Tsukahara Japonsko Akinori Nakayama
MS 1974 Bulharsko Varna Japonsko Shigeru Kasamatsu Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Japonsko Eizo Kenmotsu
MS 1978 Francie Štrasburk Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Japonsko Eizo Kenmotsu Sovětský svaz Alexandr Diťatin
MS 1979 USA Fort Worth Sovětský svaz Alexandr Diťatin USA Kurt Thomas Sovětský svaz Alexander Tkatchev
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Jurij Koroljov Sovětský svaz Bogdan Makuts Japonsko Koji Gushiken
MS 1983 Maďarsko Budapešť Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Japonsko Koji Gushiken Čína Lou Yun
Sovětský svaz Arthur Akopian
MS 1985 Kanada Montréal Sovětský svaz Jurij Koroljov Sovětský svaz Vladimir Arťomov Východní Německo Sylvio Kroll
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Sovětský svaz Jurij Koroljov Sovětský svaz Vladimir Arťomov
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Sovětský svaz Ihor Korobčynskyj Sovětský svaz Valentin Mogilnyj Čína Li Jing
MS 1991 USA Indianapolis Sovětský svaz Grigory Misutin Sovětský svaz Vitalij Ščerbo Sovětský svaz Valeri Liukin
1992 Francie Paříž Nekonalo se
MS 1993 Spojené království Birmingham Bělorusko Vitalij Ščerbo Rusko Sergej Charkov Německo Andreas Wecker
MS 1994 Austrálie Brisbane Bělorusko Ivan Ivankov Rusko Alexej Voropajev Bělorusko Vitalij Ščerbo
MS 1995 Japonsko Sabae Čína Li Siao-šuang Bělorusko Vitalij Ščerbo Rusko Evgeni Shabaev
1996 Portoriko San Juan Nekonalo se
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Bělorusko Ivan Ivankov Rusko Alexej Bondarenko Japonsko Naoya Tsukahara
MS 1999 Čína Tchien-ťin Rusko Nikolaj Krjukov Japonsko Naoya Tsukahara Bulharsko Jordan Jovčev
MS 2001 Belgie Gent Čína Feng Jing Bělorusko Ivan Ivankov Bulharsko Jordan Jovčev
2002 Maďarsko Debrecín Nekonalo se
MS 2003 USA Anaheim USA Paul Hamm Čína Jang Wej Japonsko Hiroyuki Tomita
MS 2005 Austrálie Melbourne Japonsko Hiroyuki Tomita Japonsko Hisashi Mizutori Bělorusko Denis Savenkov
MS 2006 Dánsko Aarhus Čína Jang Wej Japonsko Hiroyuki Tomita Německo Fabian Hambüchen
MS 2007 Německo Stuttgart Čína Jang Wej Německo Fabian Hambüchen Japonsko Hisashi Mizutori
MS 2009 Spojené království Londýn Japonsko Kóhei Učimura Spojené království Daniel Keatings Rusko Yury Ryazanov
MS 2010 Nizozemsko Rotterdam Japonsko Kóhei Učimura Německo Philipp Boy USA Jonathan Horton
MS 2011 Japonsko Tokio Japonsko Kóhei Učimura Německo Philipp Boy Japonsko Koji Yamamuro
MS 2013 Belgie Antverpy Japonsko Kóhei Učimura Japonsko Ryohei Kato Německo Fabian Hambuechen
MS 2014 Čína Nan-ning Japonsko Kóhei Učimura Spojené království Max Whitlock Japonsko Yusuke Tanaka
MS 2015 Spojené království Glasgow Japonsko Kóhei Učimura Kuba Manrique Larduet Čína Deng Shudi
MS 2017 Kanada Montréal Čína Xiao Ruoteng Čína Lin Chaopan Japonsko Kenzō Shirai
MS 2018 Katar Dauhá Rusko Artur Dalaloyan Čína Xiao Ruoteng Rusko Nikita Nagornyy
MS 2019 Německo Stuttgart Rusko Nikita Nagornyy Rusko Artur Dalaloyan Ukrajina Oleh Verňajev
MS 2021 Japonsko Kitakjúšú Čína Zhang Boheng Japonsko Daiki Hashimoto Ukrajina Illia Kovtun

Hrazda[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = horizontal bar
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903 Belgie Antverpy Francie Josef Martinez Belgie Charles Van Hulle
Francie Jules Lecoutre
Francie Pierre Paysse
bez umístění
MS 1905 Francie Bordeaux Francie Marcel Lalue Francie Josef Martinez Francie Pierre Paysse
Francie Lucien Démanet
MS 1907 Rakousko-Uhersko Praha Francie Georges Charmoille
České království František Erben
bez umístění Francie Jules Rolland
MS 1909 Lucembursko Lucemburk Francie Josef Martinez České království František Erben
České království Josef Čada
České království K. Fuchs
-
MS 1911 Itálie Turín České království Josef Čada Francie Marco Torrès Itálie Giorgio Romano
České království Svatopluk Svoboda
MS 1913 Francie Paris Francie Marco Torrès
České království Josef Čada
bez umístění Belgie A. Demol
Itálie Osvaldo Palazzi
České království Josef Sykora
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922 Jugoslávie Lublaň Jugoslávie Leon Stuckelj Československo Miroslav Klinger
Československo Stanislav Indruch
Jugoslávie Vladimir Simoncic
Jugoslávie Stane Vidmar
bez umístění
MS 1926 Francie Lyon Jugoslávie Leon Stuckelj Jugoslávie Josip Primožič Československo Ladislav Vácha
MS 1930 Lucembursko Lucemburk Maďarsko Istvan Pelle Maďarsko Miklos Peter Jugoslávie Leon Stuckelj
MS 1934 Maďarsko Budapešť Flag of Germany 1933.svg Ernst Winter Flag of Germany 1933.svg Heinz Sandrock
Švýcarsko Georges Miez
bez umístění
MS 1938 Československo Praha Švýcarsko Michael Reusch Československo Alois Hudec Švýcarsko Walter Beck
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Finsko Paavo Kikuchi Finsko Vaikko Uthanen Švýcarsko Walther Lehmann
Švýcarsko Josef Stalder
MS 1954 Itálie Řím Sovětský svaz Valentin Muratov Západní Německo Helmuth Bantz
Sovětský svaz Boris Šachlin
bez umístění
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Boris Šachlin Sovětský svaz Albert Azarjan Japonsko Masao Takemoto
Sovětský svaz Jurij Titov
MS 1962 Československo Praha Japonsko Takashi Ono Japonsko Jukio Endó
Sovětský svaz Pavel Stolbov
bez umístění
MS 1966 Západní Německo Dortmund Japonsko Akinori Nakayama Japonsko Jukio Endó Japonsko Takashi Mitsukuri
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Japonsko Eizo Kenmotsu Japonsko Akinori Nakayama Východní Německo Klaus Koeste
Japonsko Takuji Hayata
MS 1974 Bulharsko Varna Západní Německo Eberhard Gienger Východní Německo Wolfgang Thüne Japonsko Eizo Kenmotsu
Polsko Andrzej Szajna
MS 1978 Francie Štrasburk Japonsko Shigeru Kasamatsu Západní Německo Eberhard Gienger Bulharsko Stojan Deltchev
Sovětský svaz Gennadi Kryssin
MS 1979 USA Fort Worth USA Kurt Thomas Sovětský svaz Alexander Tkatchev Sovětský svaz Alexandr Diťatin
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Alexander Tkatchev Západní Německo Eberhard Gienger
Sovětský svaz Arthur Akopyan
bez umístění
MS 1983 Maďarsko Budapešť Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Francie Philippe Vatuone
Sovětský svaz Alexandre Pogorelov
bez umístění
MS 1985 Kanada Montréal Čína Tong Fei Východní Německo Sylvio Kroll Japonsko Mitsuaki Watanabe
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Kanada Curtis Hibbert Východní Německo Holger Behrendt
Maďarsko Zsolt Borkai
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Čína Li Chunyang Sovětský svaz Vladimir Arťomov Japonsko Yukio Iketani
MS 1991 USA Indianapolis Čína Li Chunyang
Německo Ralf Buechner
bez umístění Sovětský svaz Vitalij Ščerbo
MS 1992 Francie Paříž SNS Grigory Misutin Čína Li Jing SNS Ihor Korobčynskyj
MS 1993 Spojené království Birmingham Rusko Sergej Charkov Rumunsko Marius Gherman Maďarsko Zoltan Supola
MS 1994 Austrálie Brisbane Bělorusko Vitalij Ščerbo Maďarsko Zoltan Supola Bělorusko Ivan Ivankov
MS 1995 Japonsko Sabae Německo Andreas Wecker Japonsko Yoshiavaki Hatakeda Bulharsko Krasimir Dounev
Čína Zhang Jinjing
MS 1996 Portoriko San Juan Španělsko Jesus Carballo Bulharsko Krasimir Dounev Bělorusko Vitalij Ščerbo
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Finsko Jani Tanskanen Španělsko Jesus Carballo Ukrajina Olexander Beresh
MS 1999 Čína Tchien-ťin Španělsko Jesus Carballo Kanada Alexander Jelkov Čína Jang Wej
MS 2001 Belgie Gent Řecko Vlasios Maras Ukrajina Olexander Beresh
Austrálie Philippe Rizzo
bez umístění
MS 2002 Maďarsko Debrecín Řecko Vlasios Maras Bělorusko Ivan Ivankov Slovinsko Aljaž Pegan
MS 2003 USA Anaheim Japonsko Takehiro Kashima Itálie Igor Cassina Rusko Alexej Němov
MS 2005 Austrálie Melbourne Slovinsko Aljaž Pegan Francie Yann Cucherat Ukrajina Valerij Hončarov
MS 2006 Dánsko Aarhus Austrálie Philippe Rizzo Slovinsko Aljaž Pegan Řecko Vlasios Maras
MS 2007 Německo Stuttgart Německo Fabian Hambüchen Slovinsko Aljaž Pegan Japonsko Hisashi Mizutori
MS 2009 Spojené království Londýn Čína Cou Kchaj Nizozemsko Epke Zonderland Itálie Igor Cassina
MS 2010 Nizozemsko Rotterdam Čína Zhang Chenglong Nizozemsko Epke Zonderland Německo Fabian Hambüchen
MS 2011 Japonsko Tokio Čína Cou Kchaj Čína Zhang Chenglong Japonsko Kóhei Učimura
MS 2013 Belgie Antverpy Nizozemsko Epke Zonderland Německo Fabian Hambüchen Japonsko Kóhei Učimura
MS 2014 Čína Nan-ning Nizozemsko Epke Zonderland Japonsko Kóhei Učimura Chorvatsko Marijo Moznik
MS 2015 Spojené království Glasgow Japonsko Kóhei Učimura USA Danell Leyva Kuba Manrique Larduet
MS 2017 Kanada Montréal Chorvatsko Tin Srbić Nizozemsko Epke Zonderland Nizozemsko Bart Deurloo
MS 2018 Katar Dauhá Nizozemsko Epke Zonderland Japonsko Kóhei Učimura USA Sam Mikulak
MS 2019 Německo Stuttgart Brazílie Arthur Mariano Chorvatsko Tin Srbić Rusko Artur Dalaloyan
MS 2021 Japonsko Kitakjúšú Čína Hu Xuwei Japonsko Daiki Hashimoto USA Brody Malone

Prostná[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = floor
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1930 Lucembursko Lucemburk Jugoslávie Josip Primožič Československo Emanuel Löffler Francie Alfred Krauss
MS 1934 Maďarsko Budapešť Švýcarsko Georges Miez Švýcarsko Eugene Mack Flag of Germany 1933.svg Kurt Kroetzsch
MS 1938 Československo Praha Československo Jan Gajdoš Švýcarsko Eugene Mack
Československo Alois Hudec
bez umístění
1942 Nekonalo se - druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Švýcarsko Ernst Gebendinger
Švýcarsko Josef Stalder
- Francie Raymond Dot
MS 1954 Itálie Řím Japonsko Masao Takemoto
Sovětský svaz Valentin Muratov
bez umístění Švédsko Karl William Thoresson
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Japonsko Masao Takemoto Japonsko Takashi Ono Sovětský svaz Jurij Titov
MS 1962 Československo Praha Japonsko Nobuyuki Aihara
Japonsko Jukio Endó
bez umístění Itálie Franco Menichelli
MS 1966 Západní Německo Dortmund Japonsko Akinori Nakayama Japonsko Jukio Endó Itálie Franco Menichelli
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Japonsko Akinori Nakayama Japonsko Eizo Kenmotsu Japonsko Takeshi Kato
MS 1974 Bulharsko Varna Japonsko Shigeru Kasamatsu Japonsko Hiroshi Kajiyama Bulharsko Andrei Keranov
MS 1978 Francie Štrasburk USA Kurt Thomas Japonsko Shigeru Kasamatsu Sovětský svaz Alexandr Diťatin
MS 1979 USA Fort Worth Východní Německo Roland Bruckner
USA Kurt Thomas
bez umístění Sovětský svaz Alexander Tkatchev
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Čína Li Yuan
Sovětský svaz Jurij Koroljov
bez umístění Japonsko Koji Gushiken
MS 1983 Maďarsko Budapešť Čína Tong Fei Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Čína Li Ning
MS 1985 Kanada Montréal Čína Tong Fei Sovětský svaz Jurij Koroljov Čína Li Ning
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Čína Lou Yun Sovětský svaz Vladimir Arťomov Bulharsko Lyubomir Gueraskov
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Sovětský svaz Ihor Korobčynskyj Sovětský svaz Vladimir Arťomov Čína Li Chunyang
MS 1991 USA Indianapolis Sovětský svaz Ihor Korobčynskyj Sovětský svaz Vitalij Ščerbo Japonsko Daisuke Nishikawa
MS 1992 Francie Paříž SNS Ihor Korobčynskyj SNS Vitalij Ščerbo Německo Maik Krahberg
MS 1993 Spojené království Birmingham Ukrajina Grigory Misutin Bělorusko Vitalij Ščerbo
Spojené království Neil Thomas
bez umístění
MS 1994 Austrálie Brisbane Bělorusko Vitalij Ščerbo Spojené království Neil Thomas
Řecko Ioannis Melissanidis
bez umístění
MS 1995 Japonsko Sabae Bělorusko Vitalij Ščerbo Čína Li Siao-šuang Ukrajina Grigory Misutin
MS 1996 Portoriko San Juan Bělorusko Vitalij Ščerbo Rusko Alexej Voropajev Ukrajina Grigory Misutin
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Rusko Alexej Němov Francie Dimitri Karbanenko Čína Li Xiaopeng
MS 1999 Čína Tchien-ťin Rusko Alexej Němov Španělsko Gervasio Deferr Čína Xing Aowei
MS 2001 Belgie Gent Bulharsko Jordan Jovčev
Rumunsko Marian Drăgulescu
bez umístění Lotyšsko Igors Vihrovs
MS 2002 Maďarsko Debrecín Rumunsko Marian Drăgulescu Bulharsko Jordan Jovčev USA Paul Hamm
MS 2003 USA Anaheim USA Paul Hamm
Bulharsko Jordan Jovčev
bez umístění Kanada Kyle Shewfelt
MS 2005 Austrálie Melbourne Brazílie Diego Hypólito Kanada Brandon O'Neill Maďarsko Róbert Gál
Čína Liang Fuliang
MS 2006 Dánsko Aarhus Rumunsko Marian Drăgulescu Brazílie Diego Hypólito Kanada Kyle Shewfelt
MS 2007 Německo Stuttgart Brazílie Diego Hypólito Španělsko Gervasio Deferr Japonsko Hisashi Mizutori
MS 2009 Spojené království Londýn Rumunsko Marian Drăgulescu Čína Zou Kai Izrael Alexander Shatilov
MS 2010 Nizozemsko Rotterdam Řecko Eleftherios Kosmidis Japonsko Kóhei Učimura Spojené království Daniel Purvis
MS 2011 Japonsko Tokio Japonsko Kóhei Učimura Čína Zou Kai Brazílie Diego Hypolito
Izrael Alexander Shatilov
MS 2013 Belgie Antverpy Japonsko Kenzo Shirai USA Jacob Dalton Japonsko Kóhei Učimura
MS 2014 Čína Nan-ning Rusko Denis Abljazin Japonsko Kenzo Shirai Brazílie Diego Hypolito
MS 2015 Spojené království Glasgow Japonsko Kenzo Shirai Spojené království Max Whitlock Španělsko Rayderley Zapata Santana
MS 2017 Kanada Montréal Japonsko Kenzō Shirai Izrael Artem Dolgopyat USA Yul Moldauer
MS 2018 Katar Dauhá Rusko Artur Dalaloyan Japonsko Kenzō Shirai Filipíny Carlos Yulo
MS 2019 Německo Stuttgart Filipíny Carlos Yulo Izrael Artem Dolgopyat Čína Xiao Ruoteng
MS 2021 Japonsko Kitakjúšú Itálie Nicola Bartolini Japonsko Kazuki Minami Finsko Emil Soravuo

Bradla[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = parallel bars
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903 Belgie Antverpy Francie Josef Martinez
Lucembursko François Hentges
Belgie Eugène Dua
Lucembursko André Bordang
MS 1905 Francie Bordeaux Francie Josef Martinez
Francie Marcel Lalue
Francie Pierre Paysse
MS 1907 Rakousko-Uhersko Praha Francie Joseph Lux České království Josef Čada Francie Louis Ségura
České království František Erben
MS 1909 Lucembursko Lucemburk Francie Josef Martinez Francie Marco Torrès
Francie Auguste Castille
České království Josef Čada
bez umístění
MS 1911 Itálie Turín Itálie Giorgio Zampori Francie Dominique Follaci Belgie Jules Labeeu
Francie Antoine Costa
Francie Jules Lecoutre
Itálie Paolo Salvi
České království Stane Vidmar
České království Ferdinand Steiner
MS 1913 Francie Paříž Itálie Giorgio Zampori
Itálie Guido Boni
bez umístění Lucembursko Pierre Hentges
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922 Jugoslávie Lublaň Jugoslávie Leon Stuckelj Československo Miroslav Klinger
Československo Stanislav Indruch
Jugoslávie Stane Vidmar
Jugoslávie Stane Derganc
Jugoslávie Vladimir Simoncic
bez umístění
MS 1926 Francie Lyon Československo Ladislav Vácha Československo Jan Gajdoš Jugoslávie Leon Stuckelj
MS 1930 Lucembursko Lucemburk Jugoslávie Josip Primožič Francie Alfred Krauss Československo Ladislav Vácha
MS 1934 Maďarsko Budapešť Švýcarsko Eugene Mack Švýcarsko Josef Walter Švýcarsko Walter Bach
MS 1938 Československo Praha Švýcarsko Michael Reusch Československo Alois Hudec Jugoslávie Josip Primožič
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Švýcarsko Hans Eugster Finsko Olavi Rove Francie Raymond Dot
MS 1954 Itálie Řím Sovětský svaz Viktor Čukarin Švýcarsko Josef Stalder Západní Německo Helmuth Bantz
Japonsko Masao Takemoto
Švýcarsko Hans Eugster
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Boris Šachlin Japonsko Takaši Ono Sovětský svaz Pavel Stolbov
MS 1962 Československo Praha Jugoslávie Miroslav Cerar Sovětský svaz Boris Šachlin Japonsko Jukio Endó
MS 1966 Západní Německo Dortmund Sovětský svaz Sergej Diomidov Sovětský svaz Michail Voronin Jugoslávie Miroslav Cerar
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Japonsko Akinori Nakajama Japonsko Eizó Kenmocu
Sovětský svaz Michail Voronin
MS 1974 Bulharsko Varna Japonsko Eizó Kenmocu Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Sovětský svaz Vladimir Marčenko
MS 1978 Francie Štrasburk Japonsko Eizó Kenmocu Japonsko Hiroši Kadžijama
Sovětský svaz Nikolaj Andrianov
MS 1979 USA Fort Worth USA Bart Conner Sovětský svaz Alexandr Tkačov
USA Kurt Thomas
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Japonsko Kódži Gušiken
Sovětský svaz Alexandr Diťatin
Japonsko Nobujuki Kadžitani
MS 1983 Maďarsko Budapešť Čína Lou Jün
Sovětský svaz Vladimir Arťomov
Čína Tchung Fej
Japonsko Kódži Sotomura
MS 1985 Kanada Montréal Východní Německo Sylvio Kroll
Sovětský svaz Valentin Mogilnyj
Japonsko Kódži Gušiken
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Sovětský svaz Vladimir Arťomov Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Východní Německo Sven Tippelt
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Čína Li Ťing
Sovětský svaz Vladimir Arťomov
Východní Německo Andreas Wecker
MS 1991 USA Indianapolis Čína Li Ťing Sovětský svaz Ihor Korobčynskyj Čína Kuo Lin-jao
MS 1992 Francie Paříž Čína Li Ťing
SNS Alexej Voropajev
bez umístění SNS Valerij Běleňkij
MS 1993 Spojené království Birmingham Bělorusko Vitalij Ščerbo Ukrajina Ihor Korobčynskyj Německo Valerij Běleňkij
MS 1994 Austrálie Brisbane Čína Chuang Li-pching Ukrajina Rustam Šaripov Rusko Alexej Němov
MS 1995 Japonsko Sabae Bělorusko Vitalij Ščerbo Čína Chuang Li-pching Japonsko Hikaru Tanaka
MS 1996 Portoriko San Juan Ukrajina Rustam Šaripov Bělorusko Vitalij Ščerbo
Rusko Alexej Němov
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Čína Čang Ťin-ťing Čína Li Siao-pcheng Japonsko Naoja Cukahara
MS 1999 Čína Tchien-ťin Jižní Korea Lee Joo-Hyung Rusko Alexej Bondarenko
Japonsko Naoja Cukahara
bez umístění
MS 2001 Belgie Gent USA Sean Townsend Kuba Eric Lopez Rios Bělorusko Ivan Ivankov
MS 2002 Maďarsko Debrecín Čína Li Siao-pcheng Slovinsko Mitja Petkovšek Bělorusko Alexej Sinkevič
MS 2003 USA Anaheim Čína Li Siao-pcheng Čína Chuang Sü
Rusko Alexej Němov
bez umístění
MS 2005 Austrálie Melbourne Slovinsko Mitja Petkovšek Čína Li Siao-pcheng Francie Yann Cucherat
MS 2006 Dánsko Aarhus Čína Jang Wej Japonsko Hirojuki Tomita
Jižní Korea Yoo Won-Chul
bez umístění
MS 2007 Německo Stuttgart Jižní Korea Kim Dae-Eun
Slovinsko Mitja Petkovšek
bez umístění Uzbekistán Anton Fokin
MS 2009 Spojené království Londýn Čína Wang Kuan-jin Čína Feng Če Japonsko Kazuhito Tanaka
MS 2010 Nizozemsko Rotterdam Čína Feng Če Čína Tcheng Chaj-pin Japonsko Kóhei Učimura
MS 2011 Japonsko Tokio USA Danell Leyva Řecko Vasileios Tsolakidis Čína Čang Čcheng-lung
MS 2013 Belgie Antverpy Japonsko Kóhei Učimura
Čína Čchao-pchan Lin
bez umístění USA John Orozco
MS 2014
Čína Nan-ning Ukrajina Oleh Verňajev USA Danell Leyva Japonsko Rjóhei Kató
MS 2015 Spojené království Glasgow Čína Jou Chao Ukrajina Oleh Verňajev Ázerbájdžán Oleh Stepko
Čína Teng Šu-ti
MS 2017 Kanada Montréal Čína Zou Jingyuan Ukrajina Oleh Verňajev Rusko David Belyavsky
MS 2018 Katar Dauhá Čína Zou Jingyuan Ukrajina Oleh Verňajev Rusko Artur Dalaloyan
MS 2019 Německo Stuttgart Spojené království Joe Fraser Turecko Ahmet Önder Japonsko Kazuma Kaya
MS 2021 Dánsko Kitakjúšú Čína Hu Xuwei Filipíny Carlos Yulo Čína Shi Cong

Kůň našíř[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = pommel horse
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903 Belgie Antverpy Francie Georges Dejagere
Francie Joseph Lux
Nizozemsko N. Thysse
bez umístění bez umístění
MS 1905 Francie Bordeaux Francie Georges Dejagere Francie Marcel Lalue Francie Daniel Lavielle
MS 1907 Rakousko-Uhersko Praha České království František Erben Francie Jules Rolland České království Karel Sal
MS 1909 Lucembursko Lucemburk Nekonalo se
MS 1911 Itálie Turín Itálie Osvaldo Palazzi Itálie Giorgio Zampori
Itálie Paolo Salvi
bez umístění
MS 1913 Francie Paříž Itálie Giorgio Zampori Francie N. Aubry
Francie Marco Torrès
Itálie Osvaldo Palazzi
bez umístění
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922 Jugoslávie Lublaň Československo Miroslav Klinger Československo Stanislav Indruch
Jugoslávie Leon Stuckelj
Jugoslávie Peter Šumi
bez umístění
MS 1926 Francie Lyon Československo Jan Karafiát Československo Jan Gajdoš Československo Ladislav Vácha
MS 1930 Lucembursko Lucemburk Jugoslávie Josip Primožič Jugoslávie Peter Šumi Československo Jan Gajdoš
MS 1934 Maďarsko Budapešť Švýcarsko Eugene Mack Švýcarsko Edy Steinemann Československo Jan Sládek
MS 1938 Československo Praha Švýcarsko Michael Reusch Československo Vratislav Petracek Švýcarsko Léo Schuermann
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Švýcarsko Josef Stalder Švýcarsko Marcel Adatte Švýcarsko Walther Lehmann
MS 1954 Itálie Řím Sovětský svaz Grant Šaginjan Švýcarsko Josef Stalder Sovětský svaz Viktor Čukarin
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Boris Šachlin Sovětský svaz Pavel Stolbov Jugoslávie Miroslav Cerar
MS 1962 Československo Praha Jugoslávie Miroslav Cerar Sovětský svaz Boris Šachlin Čína Jü Li-feng
Japonsko Takaši Micukuri
MS 1966 Západní Německo Dortmund Jugoslávie Miroslav Cerar Sovětský svaz Michail Voronin Japonsko Takeši Kató
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Jugoslávie Miroslav Cerar Japonsko Eizó Kenmocu Sovětský svaz Viktor Klimenko
MS 1974 Bulharsko Varna Maďarsko Zoltán Magyar Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Japonsko Eizó Kenmocu
MS 1978 Francie Štrasburk Maďarsko Zoltán Magyar Západní Německo Eberhard Gienger Bulharsko Stojan Delčev
MS 1979 USA Fort Worth Maďarsko Zoltán Magyar USA Kurt Thomas Japonsko Kódži Gušiken
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Čína Li Siao-pching
Východní Německo Michael Nikolay
bez umístění Maďarsko György Guczoghy
Sovětský svaz Jurij Koroljov
MS 1983 Maďarsko Budapešť Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev Čína Li Siao-pching
Maďarsko György Guczoghy
bez umístění
MS 1985 Kanada Montréal Sovětský svaz Valentin Mogilnyj Čína Li Ning Japonsko Hirojuki Koniši
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Maďarsko Zsolt Borkai
Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev
bez umístění Bulharsko Ljubomir Geraskov
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Sovětský svaz Valentin Mogilnyj Východní Německo Andreas Wecker Čína Li Ťing
MS 1991 USA Indianapolis Sovětský svaz Valerij Beleňkij Čína Kuo Lin-jao Čína Li Ťing
MS 1992 Francie Paříž Čína Li Ťing
SNS Vitalij Ščerbo
Severní Korea Pae Gil-Su
bez umístění bez umístění
MS 1993 Spojené království Birmingham Severní Korea Pae Gil-Su Německo Andreas Wecker Maďarsko Karoly Schupkegel
MS 1994 Austrálie Brisbane Rumunsko Marius Daniel Urzica Francie Eric Poujade Švýcarsko Donghua Li
Ukrajina Vitalij Marynyč
MS 1995 Japonsko Sabae Švýcarsko Donghua Li Čína Chuang Chua-tung Japonsko Jošiaki Hatakeda
MS 1996 Portoriko San Juan Severní Korea Pae Gil-Su Švýcarsko Donghua Li Rusko Alexej Němov
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Německo Valerij Beleńkij Francie Eric Poujade Severní Korea Pae Gil-Su
MS 1999 Čína Tchien-ťin Rusko Alexej Němov Rumunsko Marius Daniel Urzica Rusko Nikolaj Krjukov
MS 2001 Belgie Gent Rumunsko Marius Daniel Urzică Čína Siao Čchin Ukrajina Olexandr Bereš
MS 2002 Maďarsko Debrecín Rumunsko Marius Urzică Čína Siao Čchin Japonsko Takehiro Kašima
MS 2003 USA Anaheim Čína Tcheng Chaj-pin
Japonsko Takehiro Kašima
bez umístění Rusko Nikolaj Krjukov
MS 2005 Austrálie Melbourne Čína Siao Čchin Rumunsko Ioan Silviu Suciu Japonsko Takehiro Kašima
MS 2006 Dánsko Aarhus Čína Siao Čchin Austrálie Prashanth Sellathurai USA Alexander Artemev
MS 2007 Německo Stuttgart Čína Siao Čchin Maďarsko Krisztián Berki Spojené království Louis Smith
MS 2009 Spojené království Londýn Čína Čang Chung-tchao Maďarsko Krisztián Berki Austrálie Prashanth Sellathurai
MS 2010 Nizozemsko Rotterdam Maďarsko Krisztián Berki Spojené království Louis Smith Austrálie Prashanth Sellathurai
MS 2011 Japonsko Tokio Maďarsko Krisztián Berki Francie Cyril Tommasone Spojené království Louis Smith
MS 2013 Belgie Antverpy Japonsko Kóhei Kamejama Spojené království Max Whitlock
Mexiko Daniel Corral
MS 2014 Čína Nan-ning Maďarsko Krisztián Berki Chorvatsko Filip Ude Francie Cyril Tommasone
MS 2015 Spojené království Glasgow Spojené království Max Whitlock Spojené království Louis Smith Arménie Harutyun Merdinyan
Japonsko Kazuma Kaya
MS 2017 Kanada Montréal Spojené království Max Whitlock Rusko David Beljavskij Čína Siao Žuo-tcheng
MS 2018 Katar Dauhá Čína Siao Žuo-tcheng Spojené království Max Whitlock Čínská Tchaj-pej Lee Chih-kai
MS 2019 Německo Stuttgart Spojené království Max Whitlock Čínská Tchaj-pej Lee Chih-kai Irsko Rhys McClenaghan
MS 2021 Japonsko Kitakjúšú USA Stephen Nedoroscik Čína Weng Hao
Japonsko Kazuma Kaya
Nebyla udělena

Kruhy[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = rings
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903 Belgie Antverpy Francie Josef Martinez Belgie François Walravens
Francie Joseph Lux
bez umístění
MS 1905 Francie Bordeaux Nekonalo se
MS 1907 Rakousko-Uhersko Praha Nekonalo se
MS 1909 Lucembursko Lucemburk Francie Marco Torrès
Itálie Giorgio Romano
bez umístění Itálie Giorgio Zampori
Itálie Angelo Mozzoncini
České království František Erben
MS 1911 Itálie Turín České království Ferdinand Steiner Francie Dominique Follaci
Francie Antoine Costa
Itálie Pietro Bianchi
bez umístění
MS 1913 Francie Paříž Francie Marco Torrès
Francie Laurent Grech
Itálie Guido Boni
Itálie Giorgio Zampori
bez umístění bez umístění
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922 Jugoslávie Lublaň Československo Miroslav Karásek
Československo Josef Malý
Jugoslávie Peter Šumi
Jugoslávie Leon Stuckelj
bez umístění bez umístění
MS 1926 Francie Lyon Jugoslávie Leon Stuckelj Československo Ladislav Vácha Československo Bedřich Šupčík
MS 1930 Lucembursko Lucemburk Československo Emanuel Löffler Československo Jan Gajdoš
MS 1934 Maďarsko Budapešť Československo Alois Hudec Švýcarsko Eugene Mack Lucembursko Mathias Logelin
Československo Jaroslav Kollinger
MS 1938 Československo Praha Československo Alois Hudec Švýcarsko Michael Reusch Československo Vratislav Petráček
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Švýcarsko Walther Lehmann Finsko Olavi Rove Švýcarsko Hans Eugster
MS 1954 Itálie Řím Sovětský svaz Albert Azarjan Sovětský svaz Eugen Korolkov Sovětský svaz Valentin Muratov
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Albert Azarjan Japonsko Nobuyuki Aihara Sovětský svaz Jurij Titov
MS 1962 Československo Praha Sovětský svaz Jurij Titov Japonsko Jukio Endó
Sovětský svaz Boris Šachlin
bez umístění
MS 1966 Západní Německo Dortmund Sovětský svaz Michail Voronin Japonsko Akinori Nakajama Itálie Franco Menichelli
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Japonsko Akinori Nakajama Japonsko Mitsuo Tsukahara Sovětský svaz Michail Voronin
MS 1974 Bulharsko Varna Rumunsko Danuţ Grecu
Sovětský svaz Nikolaj Andrianov
bez umístění Polsko Andrzej Szajna
MS 1978 Francie Štrasburk Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Sovětský svaz Alexandr Diťatin Rumunsko Danuţ Grecu
MS 1979 USA Fort Worth Sovětský svaz Alexandr Diťatin Rumunsko Danuţ Grecu Sovětský svaz Alexander Tkatchev
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Alexandr Diťatin Čína Huang Yubin Sovětský svaz Bogdan Makuts
MS 1983 Maďarsko Budapešť Japonsko Koji Gushiken
Sovětský svaz Dimitri Bilozertchev
bez umístění Čína Li Ning
MS 1985 Kanada Montréal Čína Li Ning
Sovětský svaz Jurij Koroljov
bez umístění Japonsko Kyoji Yamawaki
Sovětský svaz Jurij Balobanov
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Sovětský svaz Jurij Koroljov Čína Li Ning
Sovětský svaz Dmitrij Bilozerčev
bez umístění
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Západní Německo Andreas Aguilar Východní Německo Andreas Wecker Itálie Yuri Chechi
Sovětský svaz Vitalij Marinič
MS 1991 USA Indianapolis Sovětský svaz Grigory Misutin Německo Andreas Wecker Itálie Yuri Chechi
MS 1992 Francie Paříž SNS Vitalij Ščerbo Maďarsko Szilveszter Csollány SNS Grigory Misutin
MS 1993 Spojené království Birmingham Itálie Yuri Chechi Německo Andreas Wecker Bělorusko Ivan Ivankov
MS 1994 Austrálie Brisbane Itálie Yuri Chechi USA Paul O'Neill Německo Valeri Belenki
Rumunsko Dan Burincă
MS 1995 Japonsko Sabae Itálie Yuri Chechi Rumunsko Dan Burincă Bulharsko Jordan Jovčev
MS 1996 Portoriko San Juan Itálie Yuri Chechi Bulharsko Jordan Jovčev
Maďarsko Szilveszter Csollány
bez umístění
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Itálie Yuri Chechi Maďarsko Szilveszter Csollány Bělorusko Ivan Ivankov
MS 1999 Čína Tchien-ťin Čína Dong Zhen Maďarsko Szilveszter Csollány Řecko Dimosthenis Tampakos
MS 2001 Belgie Gent Bulharsko Jordan Jovčev Maďarsko Szilveszter Csollány Itálie Andrea Coppolino
MS 2002 Maďarsko Debrecín Maďarsko Szilveszter Csollány Bulharsko Jordan Jovčev Itálie Matteo Morandi
MS 2003 USA Anaheim Bulharsko Jordan Jovčev
Řecko Dimosthenis Tampakos
bez umístění Itálie Matteo Morandi
Itálie Andrea Coppolino
MS 2005 Austrálie Melbourne Nizozemsko Yuri van Gelder Rusko Alexander Safoshkin Itálie Matteo Morandi
MS 2006 Dánsko Aarhus Čína Chen Yibing Bulharsko Jordan Jovčev Nizozemsko Yuri van Gelder
MS 2007 Německo Stuttgart Čína Chen Yibing Nizozemsko Yuri van Gelder Bulharsko Jordan Jovčev
MS 2009 Spojené království Londýn Čína Yan Mingyong Bulharsko Jordan Jovčev Ukrajina Oleksandr Vorobiov
MS 2010 Nizozemsko Rotterdam Čína Chen Yibing Čína Yan Mingyong Itálie Matteo Morandi
MS 2011 Japonsko Tokio Čína Chen Yibing Brazílie Arthur Zanetti Japonsko Koji Yamamuro
MS 2013 Belgie Antverpy Brazílie Arthur Zanetti Rusko Alexandr Balandin USA Brandon Wynn
MS 2014 Čína Nan-ning Čína Liu Yang Brazílie Arthur Zanetti Čína You Hao
Rusko Denis Abljazin
MS 2015 Spojené království Glasgow Řecko Eleftherios Petrunias Čína You Hao Čína Liu Yang
MS 2017 Kanada Montréal Řecko Eleftherios Petrunias Rusko Denis Abljazin Čína Liu Yang
MS 2018 Katar Dauhá Řecko Eleftherios Petrunias Brazílie Arthur Zanetti Itálie Marco Lodadio
MS 2019 Německo Stuttgart Turecko İbrahim Çolak Itálie Marco Lodadio Francie Samir Aït Saïd
MS 2021 Japonsko Kitakjúšú Čína Lan Xingyu Itálie Marco Lodadio Itálie Salvatore Maresca
Rusko Grigorii Klimentev

Přeskok[editovat | editovat zdroj]

  • anglicky = vault
Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1934 Maďarsko Budapešť Švýcarsko Eugene Mack Švýcarsko Edy Steinemann Itálie Romeo Neri
MS 1938 Československo Praha Švýcarsko Eugene Mack Švýcarsko Walter Beck Švýcarsko Hans Naegelin
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950 Švýcarsko Basilej Švýcarsko Ernst Gebendinger Finsko Olavi Rove Švýcarsko Walther Lehmann
MS 1954 Itálie Řím Československo Leo Sotorník Západní Německo Helmuth Bantz Sovětský svaz Serguei Diaiani
MS 1958 Sovětský svaz Moskva Sovětský svaz Jurij Titov Japonsko Masao Takemoto Japonsko Takashi Ono
MS 1962 Československo Praha Československo Přemysl Krbec Japonsko Haruhiro Jamašita Japonsko Jukio Endó
Sovětský svaz Boris Šachlin
MS 1966 Západní Německo Dortmund Japonsko Haruhio Matsuda Japonsko Takeshi Kato Japonsko Akinori Nakajama
MS 1970 Jugoslávie Lublaň Japonsko Mitsuo Tsukahara Sovětský svaz Viktor Klimenko Japonsko Takeshi Kato
MS 1974 Bulharsko Varna Japonsko Shigeru Kasamatsu Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Japonsko Hiroshi Kajiyama
MS 1978 Francie Štrasburk Japonsko Junichi Shimizu Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Východní Německo Ralph Baerthel
MS 1979 USA Fort Worth Sovětský svaz Alexandr Diťatin Sovětský svaz Nikolaj Andrianov Východní Německo Ralph Baerthel
USA Bart Conner
MS 1981 Sovětský svaz Moskva Východní Německo Ralf-Peter Hemman Sovětský svaz Arthur Akopian Sovětský svaz Bogdan Makuts
MS 1983 Maďarsko Budapešť Sovětský svaz Arthur Akopian Čína Li Ning Východní Německo Bernd Jensch
MS 1985 Kanada Montréal Sovětský svaz Jurij Koroljov Čína Lou Jün
Francie Laurent Barbieri
-
MS 1987 Nizozemsko Rotterdam Čína Lou Jün
Východní Německo Sylvio Kroll
bez umístění Bulharsko Dan Kolev
MS 1989 Západní Německo Stuttgart Východní Německo Jörg Behrend Východní Německo Sylvio Kroll Sovětský svaz Vladimir Arťomov
MS 1991 USA Indianapolis Jižní Korea Yoo Ok-Ryul Sovětský svaz Vitalij Ščerbo Japonsko Yutaka Aihara
MS 1992 Francie Paříž Jižní Korea Yoo Ok-Ryul SNS Ihor Korobčynskyj Kanada Curtis Hibbert
Portoriko Victor Colon
MS 1993 Spojené království Birmingham Bělorusko Vitalij Ščerbo Čínská Tchaj-pej Feng Chih Chang Jižní Korea Yoo Ok-Ryul
MS 1994 Austrálie Brisbane Bělorusko Vitalij Ščerbo Čína Li Siao-šuang Jižní Korea Yeo Hong-Chul
MS 1995 Japonsko Sabae Rusko Alexej Němov
Ukrajina Grigory Misutin
bez umístění Bělorusko Vitalij Ščerbo
MS 1996 Portoriko San Juan Rusko Alexej Němov Itálie Andrea Massucchi
Jižní Korea Yeo Hong-Chul
bez umístění
MS 1997 Švýcarsko Lausanne Kazachstán Sergej Fedorčenko Rusko Nikolaj Krjukov Rumunsko Adrian Ianculescu
MS 1999 Čína Tchien-ťin Čína Li Siao-pcheng Lotyšsko Evgeni Sapronenko Švýcarsko Dieter Rehm
MS 2001