Seznam medailistů na mistrovství světa v biatlonu – štafeta mužů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Související informace naleznete také v článku Mistrovství světa v biatlonu.

Seznam medailistů na mistrovství světa v biatlonu ze štafet mužů představuje chronologický přehled stupňů vítězů ve štafetách mužů na 4 x 7,5 km na mistrovství světa konaného pravidelně od roku 1958 oficiálně od 1966 s výjimkou olympijských ročníků.

Štafeta (4 × 7,5 km)[editovat | editovat zdroj]

Rok Dějiště Zlato Stříbro Bronz
1958 Rakousko Saalfelden ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Adolf Wiklund
Olle Gunneriusson
Sture Ohlin
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Wiktor Butakow
Walentin Pszenicyn
Dmitrij Sokołow
 
NorskoNorsko Norsko
Arvid Nyberg
Asbjørn Bakken
Knut Wold
 
1959 Itálie Courmayeur Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vladimir Melanin
Dmitrij Sokołow
Walentin Pszenicyn
 
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Sven Agge
Adolf Wiklund
Sture Ohlin
 
NorskoNorsko Norsko
Knut Wold
Henry Hermansen
Ivar Skogsrud
 
1961 Švédsko Umeå FinskoFinsko Finsko
Kalevi Huuskonen
Paavo Repo
Antti Tyrväinen
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Aleksander Priwałow
Walentin Pszenicyn
Dmitrij Sokołow
 
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Klas Lestander
Tage Lundin
Stig Anersson
 
1962 Finsko Hämeenlinna-Tavastehus Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vladimir Melanin
Walentin Pszenicyn
Nikołaj Puzanow
 
FinskoFinsko Finsko
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Kalevi Huuskonen
 
NorskoNorsko Norsko
Jon Istad
Olav Jordet
Henry Hermansen
 
1963 Rakousko Seefeld in Tirol Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vladimir Melanin
Nikołaj Mieszczariakow
Walentin Pszenicyn
 
FinskoFinsko Finsko
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Veikko Hakulinen
 
NorskoNorsko Norsko
Jon Istad
Olav Jordet
Egil Nygård
 
1965 Norsko Elverum NorskoNorsko Norsko
Olav Jordet
Ola Wærhaug
Ivar Nordkild
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikołaj Puzanow
Vladimir Melanin
Wasilij Makarow
 
PolskoPolsko Polsko
Stanisław Szczepaniak
Józef Rubiś
Józef Gąsienica Sobczak
 
1966 Německo Garmisch-Partenkirchen NorskoNorsko Norsko
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ivar Nordkild
Olav Jordet
 
PolskoPolsko Polsko
Józef Gąsienica Sobczak
Stanisław Szczepaniak
Stanisław Łukaszczyk
Józef Rubiś
 
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
 
1967 Východní Německo Altenberg NorskoNorsko Norsko
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ola Wærhaug
Olav Jordet
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Wiktor Mamatow
Rinat Safin
Nikołaj Puzanow
 
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
 
1969 Polsko Zakopane Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Wiktor Mamatow
Rinat Safin
Władimir Gundarcew
 
NorskoNorsko Norsko
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
 
FinskoFinsko Finsko
Kalevi Vähäkylä
Mauri Röppänen
Mauno Peltonen
Esko Marttinen
 
1970 Švédsko Östersund Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Wiktor Mamatow
Rinat Safin
Aleksander Uszakow
 
NorskoNorsko Norsko
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Hans-Gert Jahn
Hansjörg Knauthe
Dieter Speer
Horst Koschka
 
1971 Finsko Hämeenlinna-Tavastehus Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Wiktor Mamatow
Rinat Safin
Nikołaj Muchitow
 
NorskoNorsko Norsko
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Ivar Nordkild
 
PolskoPolsko Polsko
Józef Różak
Andrzej Rapacz
Aleksander Klima
Józef Stopka
 
1973 USA Lake Placid Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Rinat Safin
Jurij Kołmakow
Giennadij Kowalow
 
NorskoNorsko Norsko
Tor Svendsberget
Esten Gjelten
Ragnar Tveiten
Kjell Hovda
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Dieter Speer
Manfred Geyer
Herbert Wiegand
Günther Bartnick
 
1974 Sovětský svaz Minsk Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Aleksander Uszakow
Nikolaj Kruglov
Jurij Kołmakow
 
FinskoFinsko Finsko
Simo Halonen
Carl-Henrik Flöjt
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
 
NorskoNorsko Norsko
Kjell Hovda
Kåre Hovda
Terje Hanssen
Tor Svendsberget
 
1975 Itálie Anterselva FinskoFinsko Finsko
Carl-Henrik Flöjt
Simo Halonen
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Aleksander Jelizarow
Aleksander Uszakow
Nikolaj Kruglov
 
PolskoPolsko Polsko
Jan Szpunar
Andrzej Rapacz
Ludwik Zięba
Wojciech Truchan
 
1977 Norsko Lillehammer Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexandr Tichonov
Aleksander Jelizarow
Aleksander Uszakow
Nikolaj Kruglov
 
FinskoFinsko Finsko
Erkki Antila
Raimo Seppänen
Simo Halonen
Heikki Ikola
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Manfred Geyer
 
1978 Rakousko Hochfilzen Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Manfred Beer
Frank Ullrich
Klaus Siebert
Eberhard Rösch
 
NorskoNorsko Norsko
Odd Lirhus
Sigleif Johansen
Roar Nilsen
Tor Svendsberget
 
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Gerhard Winkler
Andreas Schweiger
Hansi Estner
Heinrich Mehringer
 
1979 Německo Ruhpolding Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
 
FinskoFinsko Finsko
Simo Halonen
Heikki Ikola
Erkki Antila
Raimo Seppänen
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Władimir Alikin
Władimir Barnaszow
Nikolaj Kruglov
Alexandr Tichonov
 
1981 Finsko Lahti Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
 
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter Angerer
Andreas Schweiger
Fritz Fischer
Franz Bernreiter
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Władimir Alikin
Anatolij Aljabjev
Władimir Barnaszow
Władimir Gawrikow
 
1982 Sovětský svaz Minsk Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Bernd Helmich
 
NorskoNorsko Norsko
Eirik Kvalfoss
Kjell Søbak
Odd Lirhus
Rolf Storsveen
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Władimir Alikin
Anatolij Aljabjev
Władimir Barnaszow
Wiktor Siemionow
 
1983 Itálie Anterselva Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Algimantas Šalna
Jurij Kaszkarow
Piotr Miłoradow
Siergiej Bułygin
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank-Peter Roetsch
 
NorskoNorsko Norsko
Kjell Søbak
Eirik Kvalfoss
Odd Lirhus
Øyvind Nerhagen
 
1985 Německo Ruhpolding Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Kaszkarow
Algimantas Šalna
Siergiej Bułygin
Andriej Zenkow
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
Ralf Göthel
Andre Sehmisch
 
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter Angerer
Walter Pichler
Fritz Fischer
Herbert Fritzenwenger
 
1986 Norsko Oslo Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Kaszkarow
Dmitrij Wasiliew
Walerij Miedwiedcew
Siergiej Bułygin
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jürgen Wirth
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
Andre Sehmisch
 
ItálieItálie Itálie
Werner Kiem
Gottlieb Taschler
Johann Passler
Andreas Zingerle
 
1987 USA Lake Placid Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
Andre Sehmisch
Jürgen Wirth
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Dmitrij Wasiliew
Jurij Kaszkarow
Aleksander Popow
Walerij Miedwiedcew
 
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Ernst Reiter
Herbert Fritzenwenger
Peter Angerer
Fritz Fischer
 
1989 Rakousko Feistritz Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank Luck
Andre Sehmisch
Birk Anders
Frank-Peter Roetsch
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Kaszkarow
Siergiej Czepikow
Aleksander Popow
Siergiej Bułygin
 
NorskoNorsko Norsko
Geir Einang
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Eirik Kvalfoss
 
1990 Finsko Kontiolahti ItálieItálie Itálie
Pieralberto Carrara
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Andreas Zingerle
 
FrancieFrancie Francie
Christian Dumont
Xavier Blond
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
 
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank Luck
Andre Sehmisch
Mark Kirchner
Birk Anders
 
1991 Finsko Lahti NěmeckoNěmecko Německo
Ricco Groß
Frank Luck
Mark Kirchner
Fritz Fischer
 
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Kaszkarow
Aleksander Popow
Sergej Tarasov
Siergiej Czepikow
 
NorskoNorsko Norsko
Geir Einang
Eirik Kvalfoss
Jon Åge Tyldum
Gisle Fenne
 
1993 Bulharsko Borowec ItálieItálie Itálie
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Pieralberto Carrara
Andreas Zingerle
 
RuskoRusko Rusko
Walerij Miedwiedcew
Walerij Kirijenko
Sergej Tarasov
Siergiej Czepikow
 
NěmeckoNěmecko Německo
Sven Fischer
Frank Luck
Mark Kirchner
Jens Steinigen
 
1995 Itálie Anterselva NěmeckoNěmecko Německo
Ricco Groß
Mark Kirchner
Frank Luck
Sven Fischer
 
FrancieFrancie Francie
Lionel Laurent
Patrice Bailly-Salins
Thierry Dusserre
Hervé Flandin
 
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Igor Chochrjakow
Aleksander Popow
Aleh Ryżenkau
Wadim Saszurin
 
1996 Německo Ruhpolding RuskoRusko Rusko
Wiktor Maigurow
Władimir Draczew
Sergej Tarasov
Aleksiej Kobielew
 
NěmeckoNěmecko Německo
Ricco Groß
Peter Sendel
Frank Luck
Sven Fischer
 
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Alaksiej Ajdarau
Aleh Ryżenkau
Wadim Saszurin
Aleksander Popow
 
1997 Slovensko Brezno-Osrblie NěmeckoNěmecko Německo
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
 
NorskoNorsko Norsko
Egil Gjelland
Jon Åge Tyldum
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
 
ItálieItálie Itálie
René Cattarinussi
Wilfried Pallhuber
Patrick Favre
Pieralberto Carrara
 
1999 Finsko Kontiolahti BěloruskoBělorusko Bělorusko
Alaksiej Ajdarau
Petr Iwaszko
Wadim Saszurin
Aleh Ryżenkau
 
RuskoRusko Rusko
Wiktor Maigurow
Władimir Draczew
Siergiej Rożkow
Pawieł Rostowcew
 
NorskoNorsko Norsko
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
 
2000 Finsko Lahti RuskoRusko Rusko
Wiktor Maigurow
Siergiej Rożkow
Władimir Draczew
Pawieł Rostowcew
 
NorskoNorsko Norsko
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 
NěmeckoNěmecko Německo
Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
 
2001 Slovinsko Pokljuka FrancieFrancie Francie
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
 
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Alaksiej Ajdarau
Aleksander Syman
Aleh Ryżenkau
Wadim Saszurin
 
NorskoNorsko Norsko
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 
2003 Rusko Chanty-Mansijsk NěmeckoNěmecko Německo
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
 
RuskoRusko Rusko
Wiktor Maigurow
Pawieł Rostowcew
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
 
BěloruskoBělorusko Bělorusko
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Aleh Ryżenkau
 
2004 Německo Oberhof NěmeckoNěmecko Německo
Frank Luck
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
 
NorskoNorsko Norsko
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 
FrancieFrancie Francie
Ferreol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
 
2005 Rakousko Hochfilzen NorskoNorsko Norsko
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 
RuskoRusko Rusko
Siergiej Rożkow
Nikolaj Kruglov
Pawieł Rostowcew
Siergiej Czepikow
 
RakouskoRakousko Rakousko
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
 
2007 Itálie Anterselva RuskoRusko Rusko
Ivan Čerezov
Maksim Czudow
Dmitrij Jaroszenko
Nikolaj Kruglov
 
NorskoNorsko Norsko
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
 
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Rösch
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
 
2008 Švédsko Östersund RuskoRusko Rusko
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Dmitrij Jaroszenko
Maksim Czudow
 
NorskoNorsko Norsko
Emil Hegle Svendsen
Rune Bratsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
 
2009 Jižní Korea Pchjongčchang NorskoNorsko Norsko
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 
RakouskoRakousko Rakousko
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
 
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
 
2011 Rusko Chanty-Mansijsk NorskoNorsko Norsko
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
 
RuskoRusko Rusko
Anton Šipulin
Jevgenij Usťugov
Maxim Maximov
Ivan Čerezov
 
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Ołeksandr Biłanenko
Andrij Deryzemla
Serhij Semenov
Serhij Sedniew
 
2012 Německo Ruhpolding NorskoNorsko Norsko
Ole Einar Bjørndalen
Rune Brattsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
 
FrancieFrancie Francie
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
 
NěmeckoNěmecko Německo
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Arnd Peiffer
 
2013 Česko Nové Město na Moravě NorskoNorsko Norsko
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
FrancieFrancie Francie
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
NěmeckoNěmecko Německo
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
2015 Finsko Kontiolahti NěmeckoNěmecko Německo
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
NorskoNorsko Norsko
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
FrancieFrancie Francie
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
2016 Norsko Oslo NorskoNorsko Norsko
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
NěmeckoNěmecko Německo
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
KanadaKanada Kanada
Christian Gow
Nathan Smith
Scott Gow
Brendan Green
2017 Rakousko Hochfilzen RuskoRusko Rusko
Alexej Volkov
Maxim Cvetkov
Anton Babikov
Anton Šipulin
FrancieFrancie Francie
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
RakouskoRakousko Rakousko
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
2019 Švédsko Östersund NorskoNorsko Norsko
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
NěmeckoNěmecko Německo
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
RuskoRusko Rusko
Matvej Jelisejev
Nikita Poršněv
Dmitrij Malyško
Alexandr Loginov
2020 Itálie Anterselva FrancieFrancie Francie
Emilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
NorskoNorsko Norsko
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
NěmeckoNěmecko Německo
Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
2021 Slovinsko Pokljuka NorskoNorsko Norsko
Sturla Holm Laegreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
Ruská biatlonová unieRuská biatlonová unie Ruská biatlonová unie
Said Karimulla Chalili
Matvej Jelisejev
Alexandr Loginov
Eduard Latypov
2023 Německo Oberhof
2024 Česko Nové Město na Moravě
2025 Švýcarsko Lenzerheide