Seznam medailistů na mistrovství světa – Oštěp

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Oštěp - Historický přehled[editovat | editovat zdroj]

Poslední vítěz[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Rok Místo Zlatá medaile - Zlato Výkon vítěze Stříbrná medaile - Stříbro Bronzová medaile - Bronz
MS 1983 Helsinky Východní Německo Detlef Michel 89,48 USA Tom Petranoff Sovětský svaz Dajnis Kula
MS 1987 Řím Finsko Seppo Räty 83,54 Sovětský svaz Viktor Jevsjukov Československo Jan Železný
MS 1991 Tokio Finsko Kimmo Kinnunen 90,82 Finsko Seppo Räty Sovětský svaz Vladimir Sassimovič
MS 1993 Stuttgart Česká republika Jan Železný 85,98 Finsko Kimmo Kinnunen Spojené království Mick Hill
MS 1995 Göteborg Česká republika Jan Železný 89,58 Spojené království Steve Backley Německo Boris Henry
MS 1997 Athény Jihoafrická republika Marius Corbett 88,40 Spojené království Steve Backley Řecko Konstandinos Gatsioudis
MS 1999 Sevilla Finsko Aki Parviainen 89,52 Řecko Konstandinos Gatsioudis Česká republika Jan Železný
MS 2001 Edmonton Česká republika Jan Železný 92,80 Finsko Aki Parviainen Řecko Konstandinos Gatsioudis
MS 2003 Paříž Rusko Sergej Makarov 85,44 Estonsko Andrus Värnik Německo Boris Henry
MS 2005 Helsinky Estonsko Andrus Värnik 87,17 Norsko Andreas Thorkildsen Rusko Sergej Makarov
MS 2007 Ósaka Finsko Tero Pitkämäki 90,33 Norsko Andreas Thorkildsen USA Breaux Greer
MS 2009 Berlín Norsko Andreas Thorkildsen 89,59 Kuba Guillermo Martínez Japonsko Yukifumi Murakami
MS 2011 Tegu Německo Matthias de Zordo 86,27 Norsko Andreas Thorkildsen Kuba Guillermo Martínez
MS 2013 Moskva Česká republika Vítězslav Veselý 87,17 Finsko Tero Pitkämäki Rusko Dmitrij Tarabin
MS 2015 Peking Keňa Julius Yego 92,72 Egypt Ihab El-Sayed Finsko Tero Pitkämäki
MS 2017 Londýn Německo Johannes Vetter 89,89 Česko Jakub Vadlejch Česko Petr Frydrych

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Rok Místo Zlatá medaile - Zlato Výkon vítěze Stříbrná medaile - Stříbro Bronzová medaile - Bronz
MS 1983 Helsinky Finsko Tiina Lillaková 70,82 Spojené království Fatima Whitbreadová Řecko Anna Verouliová
MS 1987 Řím Spojené království Fatima Whitbreadová 66,64 Východní Německo Petra Felkeová Německo Beate Petersová
MS 1991 Tokio Čína Sü Te-mej 68,78 Východní Německo Petra Felkeová Východní Německo Silke Renková
MS 1993 Stuttgart Norsko Trine Hattestadová 69,18 Německo Karen Forkelová Bělorusko Natalja Šikolenková
MS 1995 Göteborg Bělorusko Natalja Šikolenková 67,56 Rumunsko Felicia Tilea Finsko Mikaela Ingbergová
MS 1997 Athény Norsko Trine Hattestadová 68,78 Austrálie Joanna Stone Německo Tanja Damaskeová
MS 1999 Sevilla Řecko Mirela Manjaniová 67,09 Rusko Taťjana Šikolenková Norsko Trine Hattestadová
MS 2001 Edmonton Kuba Osleidys Menéndezová 69,53 Řecko Mirela Manjaniová Kuba Sonia Bissetová
MS 2003 Paříž Řecko Mirela Manjaniová 66,52 Rusko Taťjana Šikolenková Německo Steffi Neriusová
MS 2005 Helsinky Kuba Osleidys Menéndezová 71,70 Německo Christina Obergföllová Německo Steffi Neriusová
MS 2007 Ósaka Česká republika Barbora Špotáková 67,07 Německo Christina Obergföllová Německo Steffi Neriusová
MS 2009 Berlín Německo Steffi Neriusová 67,30 Česká republika Barbora Špotáková Rusko Marija Abakumovová
MS 2011 Tegu Rusko Marija Abakumovová 71,99 Česká republika Barbora Špotáková Jihoafrická republika Sunette Viljoenová
MS 2013 Moskva Německo Christina Obergföllová 69,05 Austrálie Kimberley Mickleová Rusko Marija Abakumovová
MS 2015 Peking Německo Katharina Molitorová 67,69 Čína Lü Chuej-chuej Jihoafrická republika Sunette Viljoenová
MS 2017 Londýn Česká republika Barbora Špotáková 66,76 Čína Li Ling-wej Čína Lü Chuej-chuej

Související články[editovat | editovat zdroj]