Seznam medailistů na mistrovství Evropy v judu mužů – těžká váha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Historický přehled medailistů v judu na Mistrovství Evropy v judu mužů (těžká váha).

Zlato Stříbro Bronz Bronz
ME 1965 Sovětský svaz Parnaoz Čikviladze Západní Německo Günter Monczyk --- ---
ME 1966 Nizozemsko Wim Ruska Sovětský svaz Parnaoz Čikviladze Západní Německo Günter Monczyk Spojené království David Peake
ME 1967 Nizozemsko Wim Ruska Sovětský svaz Anzor Kibrocašvili Východní Německo Klaus Henning Sovětský svaz Vasile UsikMDA
ME 1968 Západní Německo Klaus Glahn Sovětský svaz Anzor Kiknadze Západní Německo Alfred Meier Rakousko Erich Butka
ME 1969 Nizozemsko Wim Ruska Sovětský svaz Givi Onašvili Sovětský svaz Vitalij Kuzněcov Rakousko Erich Butka
ME 1970 Západní Německo Klaus Glahn Nizozemsko Wim Ruska Nizozemsko Dirk Eveleens Východní Německo Heinz Schulze
ME 1971 Nizozemsko Wim Ruska Sovětský svaz Valentin Guțu Západní Německo Alfred Meier Sovětský svaz Givi OnašviliGEO
ME 1972 Nizozemsko Wim Ruska Sovětský svaz Givi Onašvili Španělsko Santiago Ojeda Sovětský svaz Vitalij Kuzněcov
ME 1973 Španělsko Santiago Ojeda Spojené království Keith Remfry Nizozemsko Peter Adelaar Sovětský svaz Džibilo Nižaradze
ME 1974 Sovětský svaz Givi Onašvili Nizozemsko Chris Dolman Francie Rémi Berthet Východní Německo Wolfgang Zuckschwerdt
ME 1975 Sovětský svaz Džibilo Nižaradze Sovětský svaz Sergej Novikov Československo Vladimír Novák Východní Německo Wolfgang Zuckschwerdt
ME 1976 Sovětský svaz Sergej Novikov Sovětský svaz Givi Onašvili Jugoslávie Momir Lucić Maďarsko Mihály Petrovszki
ME 1977 Francie Jean-Luc Rougé Sovětský svaz Džibilo Nižaradze Nizozemsko Peter Adelaar Východní Německo Wolfgang Zuckschwerdt
ME 1978 Nizozemsko Peter Adelaar Maďarsko Imre Varga Francie Jean-Luc Rougé Sovětský svaz Sergej Novikov
ME 1979 Francie Jean-Luc Rougé Sovětský svaz Vitalij Kuzněcov Nizozemsko Peter Adelaar Maďarsko Imre Varga
ME 1980 Sovětský svaz Alexej Ťurin Maďarsko Imre Varga Nizozemsko Peter Adelaar Francie Angelo Parisi
ME 1981 Sovětský svaz Grigorij Veričev Bulharsko Dimitar Zaprjanov Západní Německo Alexander von der Groeben Francie Laurent Del Colombo
ME 1982 Východní Německo Henry Stöhr Francie Angelo Parisi Sovětský svaz Grigorij Veričev Maďarsko András Ozsvár
ME 1983 Sovětský svaz Chabil Biktašev Bulharsko Dimitar Zaprjanov Francie Angelo Parisi Západní Německo Alexander von der Groeben
ME 1984 Západní Německo Alexander von der Groeben Východní Německo Dietmar Pufahl Nizozemsko Willy Wilhelm Československo Vladimír Kocman
ME 1985 Sovětský svaz Grigorij Veričev Západní Německo Alexander von der Groeben Jugoslávie Dragan Kusmuk Finsko Juha Salonen
ME 1986 Nizozemsko Willy Wilhelm Východní Německo Henry Stöhr Sovětský svaz Grigorij Veričev Švýcarsko Clemens Jehle
ME 1987 Rumunsko Mihai Cioc Švýcarsko Clemens Jehle Západní Německo Alexander von der Groeben Sovětský svaz Akaki Kibordzalidze
ME 1988 Sovětský svaz Grigorij Veričev Západní Německo Alexander von der Groeben Bulharsko Dimitar Zaprjanov Východní Německo Henry Stöhr
ME 1989 Polsko Rafał Kubacki Východní Německo Thomas Müller Sovětský svaz Grigorij Veričev Nizozemsko Hans Buiting
ME 1990 Sovětský svaz Sergej Kosorotov Belgie Harry Van Barneveld Východní Německo Frank Möller Rumunsko Marian Grozea
ME 1991 Německo Henry Stöhr Sovětský svaz Sergej Kosorotov Francie David Douillet Polsko Rafał Kubacki
ME 1992 Německo Frank Möller Flag of Russia (1991–1993).svg Sergej Kosorotov Francie David Douillet Nizozemsko Dennis Raven
ME 1993 Gruzie Davit Chachaleišvili Francie David Douillet Polsko Rafał Kubacki Německo Frank Möller
ME 1994 Francie David Douillet Polsko Rafał Kubacki Turecko Selim Tataroğlu Německo Frank Möller
ME 1995 Rusko Sergej Kosorotov Německo Frank Möller Nizozemsko Denny Ebbers Polsko Rafał Kubacki
ME 1996 Gruzie Davit Chachaleišvili Rusko Sergej Kosorotov Turecko Selim Tataroğlu Polsko Rafał Kubacki
ME 1997 Turecko Selim Tataroğlu Nizozemsko Dennis van der Geest Belgie Harry Van Barneveld Polsko Rafał Kubacki
ME 1998 Rusko Tamerlan Tmenov Polsko Rafał Kubacki Turecko Selim Tataroğlu Maďarsko Imre Csősz
ME 1999 Rusko Tamerlan Tmenov Slovensko Semir Pepic Estonsko Indrek Pertelson Turecko Selim Tataroğlu
ME 2000 Nizozemsko Dennis van der Geest Rusko Tamerlan Tmenov Německo Frank Möller Španělsko Ernesto Pérez
ME 2001 Rusko Tamerlan Tmenov Itálie Denis Braidotti Turecko Selim Tataroğlu Flag of Georgia (1990–2004).svg Alexandre Davitašvili
ME 2002 Rusko Tamerlan Tmenov Portugalsko Pedro Soares Nizozemsko Dennis van der Geest Polsko Janusz Wojnarowicz
ME 2003 Rusko Tamerlan Tmenov Španělsko Aythami Ruano Itálie Paolo Bianchessi Bělorusko Jurij Rybak
ME 2004 Turecko Selim Tataroğlu Estonsko Indrek Pertelson Nizozemsko Dennis van der Geest Rusko Tamerlan Tmenov
ME 2005 Rusko Alexandr Michajlin Polsko Janusz Wojnarowicz Nizozemsko Dennis van der Geest Izrael Adrian Kordon
ME 2006 Německo Andreas Tölzer Polsko Janusz Wojnarowicz Gruzie Zviad Chandžaliašvili Rusko Tamerlan Tmenov
ME 2007 Francie Teddy Riner Gruzie Laša Gudžedžijani Německo Andreas Tölzer Rusko Alexandr Michajlin
ME 2008 Rusko Tamerlan Tmenov Itálie Paolo Bianchessi Francie Pierre Robin Ukrajina Jevgenij Sotnikov
ME 2009 Estonsko Martin Padar Nizozemsko Grim Vuijsters Bělorusko Igor Makarov Rusko Alexandr Michajlin
ME 2010 Bělorusko Igor Makarov Maďarsko Barna Bor Německo Andreas Tölzer Polsko Janusz Wojnarowicz
ME 2011 Francie Teddy Riner Maďarsko Barna Bor Estonsko Martin Padar Polsko Janusz Wojnarowicz
ME 2012 Rusko Alexandr Michajlin Maďarsko Barna Bor Litva Marius Paškevičius Polsko Janusz Wojnarowicz
ME 2013 Francie Teddy Riner Gruzie Adam Okruašvili Maďarsko Barna Bor Francie Jean-Sébastien Bonvoisin
ME 2014 Francie Teddy Riner Gruzie Adam Okruašvili Německo André Breitbarth Litva Marius Paškevičius
ME 2015 Gruzie Adam Okruašvili Izrael Ori Sason Ukrajina Jakiv Chammo Rusko Renat Saidov
ME 2016 Francie Teddy Riner Izrael Ori Sason Rumunsko Daniel Natea Gruzie Levan Matyjašvili
ME 2017 Gruzie Guram Tušišvili Gruzie Adam Okruašvili Nizozemsko Roy Meyer Česko Lukáš Krpálek
ME 2018 Česko Lukáš Krpálek Rusko Tamerlan Bašajev Rakousko Stephan Hegyi Nizozemsko Henk Grol
ME 2019 Gruzie Guram Tušišvili Rusko Inal Tasojev Rakousko Stephan Hegyi Nizozemsko Henk Grol

Reference[editovat | editovat zdroj]