Seznam medailistů na mistrovství Evropy v běhu na 400 m překážek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je kompletní seznam medailistů v běhu na 400 m překážek na mistrovství Evropy v atletice mužů od roku 1934 do současnosti.

400 m překážek - Historický přehled[editovat | editovat zdroj]

Muži

Rok Místo Zlato Výkon vítěze Stříbro Bronz
1934 Turín Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Hans Scheele 53,2 Finsko Akilles Järvinen Řecko Christos Mantikas
1938 Paříž Francie Prudent Joye 53,1 Flag of Hungary (1915-1918, 1919-1946).svg József Kovács Švédsko Kell Areskoug
1946 Oslo Finsko Bertel Storskrubb 52,2 Švédsko Sixten Larsson Švédsko Rune Larsson
1950 Brusel Itálie Armando Filiput 51,9 Sovětský svaz Jurij Litujev Spojené království Harry Whittle
1954 Bern Sovětský svaz Anatolij Julin 50,5 Sovětský svaz Jurij Litujev Finsko Sven-Oswald Mildh
1958 Stockholm Sovětský svaz Jurij Litujev 51,1 Švédsko Per-Owe Trollsås Švýcarsko Bruno Galliker
1962 Bělehrad Itálie Salvatore Morale 49,2 Německo Jörg Neumann Německo Helmut Janz
1966 Budapešť Itálie Roberto Frinolli 49,8 Německo Gerd Lossdörfer Francie Robert Poirier
1969 Athény Sovětský svaz Vjačeslav Skomorochov 49,7 Spojené království John Sherwood Spojené království Andy Todd
1971 Helsinky Francie Jean-Claude Nallet 49,2 Východní Německo Christian Rudolph Sovětský svaz Dmitrij Stukalov
1974 Řím Spojené království Alan Pascoe 48,82 Francie Jean-Claude Nallet Sovětský svaz Jevgenij Gavrilenko
1978 Praha Německo Harald Schmid 48,51 Sovětský svaz Dmitrij Stukalov Sovětský svaz Vasilij Archipenko
1982 Athény Německo Harald Schmid 47,48 RM Sovětský svaz Alexandr Jacevič Východní Německo Uwe Ackermann
1986 Stuttgart Německo Harald Schmid 48,65 Sovětský svaz Alexandr Vasiljev Švédsko Sven Nylander
1990 Split Spojené království Kriss Akabusi 47,92 Švédsko Sven Nylander Švédsko Niklas Wallenlind
1994 Helsinky Ukrajina Oleg Tverdochleb 48,06 Švédsko Sven Nylander Francie Stéphane Diagana
1998 Budapešť Polsko Paweł Januszewski 48,17 Rusko Ruslan Maščenko Itálie Fabrizio Mori
2002 Mnichov Francie Stéphane Diagana 47,58 Česko Jiří Mužík Polsko Paweł Januszewski
2006 Göteborg Řecko Periklís Iakovakis 48,46 Polsko Marek Plawgo Spojené království Rhys Williams
2010 Barcelona Spojené království David Greene 48,12 Spojené království Rhys Williams Ukrajina Stanislav Melnykov
2012 Helsinky Spojené království Rhys Williams 49,33 Srbsko Emir Bekrić Ukrajina Stanislav Melnykov
2014 Curych Švýcarsko Kariem Hussein 48,96 Estonsko Rasmus Mägi Rusko Denis Kudryavtsev
2016 Amsterdam Turecko Yasmani Copello 48,98 Španělsko Sérgio Fernández Švýcarsko Kariem Hussein
2018 Berlín Turecko Karsten Warholm 47.64 Turecko Yasmani Copello Irsko Thomas Barr
2020 Paříž


Ženy - Závod žen se poprvé uskutečnil v roce 1978

Rok Místo Zlato Výkon vítěze Stříbro Bronz
1978 Praha Sovětský svaz Taťána Zelencovová 54,89 Německo Silvia Hollmannová Východní Německo Karin Roßleyová
1982 Athény Švédsko Ann Louise Skoglundová 54,58 Východní Německo Petra Pfaffová Francie Chantal Régaová
1986 Stuttgart Sovětský svaz Marina Stěpanovová 53,32 Východní Německo Sabine Buschová Východní Německo Cornelia Feuerbachová
1990 Split Sovětský svaz Taťjana Ledovská 53,62 Švýcarsko Anita Prottiová Švédsko Monica Westénová
1994 Helsinky Spojené království Sally Gunnellová 53,33 Německo Silvia Riegerová Rusko Anna Knorozová
1998 Budapešť Rumunsko Ionela Tirleaová 53,37 Ukrajina Taťána Antipovová Německo Silvia Riegerová
2002 Mnichov Rumunsko Ionela Tirleaová 54,95 Německo Heike Meißnerová Polsko Anna Olichwierczuková
2006 Göteborg Rusko Jevgenija Isakovová 53,93 Řecko Fani Chalkiáová Ukrajina Taťána Antipovová
2010 Barcelona Rusko Natalja Anťuchová 52,92 RM Bulharsko Vanja Stambolovová Spojené království Perri Shakesová-Draytonová
2012 Helsinky Rusko Irina Davydovová 53,77 Česko Denisa Rosolová Ukrajina Anna Jaroščuková
2014 Curych Spojené království Eilidh Childová 54,48 Ukrajina Hanna Titimecová Rusko Irina Davydovová
2016 Amsterdam Dánsko Sara Petersenová 55,12 Polsko Joanna Linkiewicz Švýcarsko Léa Sprungerová
2018 Berlín Švýcarsko Léa Sprungerová 54,33 Ukrajina Hanna Ryžykovová Spojené království Meghan Beesleyová
2020 Paříž