Seznam kulturních památek v Brně

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dostupné mapy ke článku Z důvodu chyby v nástroji kmlexport u některých článků nefunguje zobrazení map na portálech Mapy.cz a Google a na portále OSM jsou chybně kódovaná písmena s diakritikou.

Tento seznam nemovitých kulturních památek ve městě Brno v okrese Brno-město vychází z Ústředního seznamu kulturních památek ČR, který na základě zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, vede Národní památkový ústav jako ústřední organizace státní památkové péče. Údaje jsou průběžně upřesňovány, přesto mohou obsahovat i řadu věcných a formálních chyb a nepřesností či být neaktuální.

Pokud byly některé části dotčeného území vyčleněny do samostatných seznamů, měly by být odkazy na tyto dílčí seznamy uvedeny v úvodu tohoto seznamu nebo v úvodu příslušné sekce seznamu.

Seznamy podle městské části[editovat | editovat zdroj]

Město Brno se skládá z 29 městských částí. Kulturní památky v každé z nich byly vyčleněny do samostatného seznamu:

Brno-Bohunice Brno-Bosonohy Brno-Bystrc Brno-Černovice Brno-Chrlice Brno-Ivanovice Brno-Jehnice Brno-jih Brno-Jundrov Brno-Kníničky Brno-Kohoutovice Brno-Komín Brno-Královo Pole Brno-Líseň Brno-Maloměřice a Obřany Brno-Medlánky Brno-Nový Lískovec Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Brno-sever Brno-Slatina Brno-Starý Lískovec Brno-střed Brno-Tuřany Brno-Útěchov Brno-Žabovřesky Brno-Žebětín Brno-ŽideniceKlikatelná mapa se seznamy kulturních památek v Brně podle městské části
Informace o tomto obrázku

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]