Seznam členů Senátu Parlamentu České republiky (2010–2012)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Senátoři 2010–2012

Toto je seznam členů Senátu Parlamentu České republiky v 8. dvouletém volebním období 2010–2012 zahájeném 23. října 2010 po skončených volbách do jedné třetiny horní komory.

Vedení[editovat | editovat zdroj]

Na ustavující schůzi 24. listopadu 2010 složili senátoři slib a zvolili vedení na funkční období 2010–2012.

Kluby[editovat | editovat zdroj]

  • Klub TOP 09 a Starostové: předsedkyně Soňa Paukrtová, 5 členů
  • Senátorský klub České strany sociálně demokratické: předseda Petr Vícha, 41 členů
  • Senátorský klub Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové: předseda Václav Koukal, 6 členů
  • Senátorský klub Občanské demokratické strany: předseda Richard Svoboda, 25 členů
  • Nezařazení do klubu: 4 členové

Seznam senátorů[editovat | editovat zdroj]

Senátní obvod Jméno Volební strana Rok zvolení
1. - Karlovy Vary Jan Horník nestr. za TOP 09 a „STAN“ 2004, 2010
2. - Sokolov Pavel Čáslava ODS 2006
3. - Cheb Miroslav Nenutil ČSSD 2008
4. - Most Alena Dernerová nestr. za S.cz 2010
5. - Chomutov Václav Homolka KSČM 2007
6. - Louny Marcel Chládek ČSSD 2008
7. - Plzeň-město Dagmar Terelmešová ČSSD 2010
8. - Rokycany Luděk Sefzig ODS 2000, 2006
9. - Plzeň-město Jiří Bis ČSSD 2008
10. - Český Krumlov Tomáš Jirsa ODS 2004, 2010
11. - Domažlice Jiřina Rippelová ČSSD 2006
12. - Strakonice Miroslav Krejča ČSSD 2008
13. - Tábor Pavel Eybert ODS 1996, 1998, 2004, 2010
14. - České Budějovice Jiří Pospíšil ODS 1996, 2000, 2006
15. - Pelhřimov Milan Štěch ČSSD 1996, 2002, 2008
16. - Beroun Jiří Oberfalzer ODS 2004, 2010
17. - Praha 12 Tomáš Grulich ODS 2006
18. - Příbram Josef Řihák ČSSD 2008
19. - Praha 11 Milan Pešák ODS 2010
20. - Praha 4 Tomáš Töpfer nestr. za ODS 2006
21. - Praha 5 Miroslav Škaloud ODS 2002, 2008
22. - Praha 10 Jaromír Štětina nestr. za TOP 09 a „STAN“ 2004, 2010
23. - Praha 8 Alena Palečková ODS 1996, 2000, 2006
24. - Praha 9 Tomáš Kladívko ODS 2008
25. - Praha 6 Petr Bratský ODS 2010
26. - Praha 2 Daniela Filipiová ODS 2000, 2006
27. - Praha 1 Zdeněk Schwarz nestr. za ODS 2008
28. - Mělník Veronika Vrecionová ODS 2010
29. - Litoměřice Alexandr Vondra ODS 2006
30. - Kladno Jiří Dienstbier[p 1] nestr. za ČSSD 2008
Jiří Dienstbier ml.

[p 2]

ČSSD 2011
31. - Ústí nad Labem Jaroslav Doubrava S.cz 2010
32. - Teplice Jaroslav Kubera ODS 2000, 2006
33. - Děčín Jaroslav Sykáček nestr. za ČSSD 2008
34. - Liberec Přemysl Sobotka ODS 1996, 1998, 2004, 2010
35. - Jablonec nad Nisou Soňa Paukrtová nestr. za SOS 2000, 2006
36. - Česká Lípa Karel Kapoun ČSSD 2008
37. - Jičín Josef Táborský ČSSD 2010
38. - Mladá Boleslav Jaromír Jermář ČSSD 2006
39. - Trutnov Pavel Trpák ČSSD 2008
40. - Kutná Hora Jaromír Strnad ČSSD 2010
41. - Benešov Karel Šebek ODS 2006
42. - Kolín Pavel Lebeda nestr. za ČSSD 2008
43. - Pardubice Miluše Horská nestr. za Nestraníci 2010
44. - Chrudim Petr Pithart KDU-ČSL 1996, 2000, 2006
45. - Hradec Králové Vladimír Dryml ČSSD 2008
46. - Ústí nad Orlicí Petr Šilar KDU-ČSL 2010
47. - Náchod Petr Pakosta ODS 2006
48. - Rychnov nad Kněžnou Miroslav Antl nestr. za ČSSD 2008
49. - Blansko Jozef Regec ČSSD 2010
50. - Svitavy Václav Koukal nestr. za KDU-ČSL 2006
51. - Žďár nad Sázavou Dagmar Zvěřinová ČSSD 2008
52. - Jihlava Miloš Vystrčil ODS 2010
53. - Třebíč Vítězslav Jonáš ODS 2006
54. - Znojmo Marta Bayerová KSČM 2008
55. - Brno-město Jan Žaloudík nestr. za ČSSD 2010
56. - Břeclav Jan Hajda ČSSD 2006
57. - Vyškov Ivo Bárek nestr./ČSSD 2002, 2008
58. - Brno-město Stanislav Juránek KDU-ČSL 2010
59. - Brno-město Richard Svoboda ODS 2006
60. - Brno-město Miloš Janeček ČSSD 2008
61. - Olomouc Martin Tesařík ČSSD 2010
62. - Prostějov Božena Sekaninová ČSSD 2006
63. - Přerov Jiří Lajtoch ČSSD 2007, 2008
64. - Bruntál Jaroslav Palas ČSSD 2010
65. - Šumperk Adolf Jílek KDU-ČSL 2000, 2006
66. - Olomouc Karel Korytář ČSSD 2008
67. - Nový Jičín Zdeněk Besta ČSSD 2010
68. - Opava Václav Vlček ODS 2006
69. - Frýdek-Místek Eva Richtrová ČSSD 2008
70. - Ostrava-město Antonín Maštalíř ČSSD 2010
71. - Ostrava-město Otakar Veřovský ČSSD 2006
72. - Ostrava-město Petr Guziana ČSSD 2008
73. - Frýdek-Místek Petr Gawlas ČSSD 2010
74. - Karviná Petr Vícha ČSSD 2006
75. - Karviná Radek Sušil ČSSD 2008
76. - Kroměříž Miloš Malý ČSSD 2010
77. - Vsetín Jiří Čunek KDU-ČSL 2006
78. - Zlín Alena Gajdůšková ČSSD 2002, 2008
79. - Hodonín Zdeněk Škromach ČSSD 2010
80. - Zlín Jana Juřenčáková nestr. za „STAN“ 2006
81. - Uherské Hradiště Hana Doupovcová ČSSD 2008

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Jiří Dienstbier zemřel 8. ledna 2011 a mandát zanikl. Prezident republiky vyhlásil doplňovací volby v senátním obvodu č. 30 na pátek 18. března 2011 a sobotu 19. března 2011.
  2. Jiří Dienstbier mladší zvolen v březnových doplňovacích volbách 2011. Mandát vyprší 25. října 2014.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Šéfem Senátu zvolen Štěch, prvním místopředsedou Sobotka, Tiscali.cz, 24. 11. 2010

Související články[editovat | editovat zdroj]