Přeskočit na obsah

Serie B 1974/1975

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Serie B 1974/1975
Vítězný tým
Vítězný tým
ZeměItálieItálie Itálie
Informace
Ročník43. ročník
VítězPerugia (1. titul)
Nejlepší střelec Fabio Bonci (14 branek)
PostupujícíComo
Verona
SestupujícíAlessandria
Arezzo
Parma

Soutěžní ročník Serie B 1974/1975 byl 43. ročník druhé nejvyšší italské fotbalové ligy. Konal se od 29. září 1974 do 26. června 1975.

Nejlepším střelcem se stal italský hráč Fabio Bonci (Parma), když vstřelili 14 branek.

Z 1. ligy sestoupila Foggia, Janov a Verona. Naopak postup ze 3. ligy slavilo po sedmi letech Alessandria, po 11 letech Sambenedettese a po 26 letech se vrátila Pescara.

Titul si poprvé odnesla Perugia, která byla ve vedení již od 10. kola. Postup do Serie A tak slavil poprvé ve své klubové historii. Po 23 letech slavilo také postup Como, které skončilo na 2. místě. A třetím postupujícím se stala Verona, která musela ale odehrát dodatečné utkání s Catanzarem, které vyhrálo 1:0 a vrátila se tak po jednom roce do Serie A.

V sestupových příčkách skončila poslední Parma, která byla potrestána třemi body. Poté Arezzo a posledním sestupujícím se stal nováček Alessandria, které prohrálo dodatečné utkání s Reggianou.

Účastníci

[editovat | editovat zdroj]
Klub Město Stadion Trenér Minulá sezona
Alessandria Alessandria Stadio Giuseppe Moccagatta Sergio Castelletti (1.–26. kolo)
Anselmo Giorcelli
1. místo ve skupině A v Serii C (postup)
Arezzo Arezzo Stadio Comunale Graziano Landoni (1.–10. kolo)
Mario Rossi
10. místo v Serii B
Atalanta Bergamo Stadio Comunale Heriberto Herrera (1.–9. kolo)
Angelo Piccioli
11. místo v Serii B
Avellino Avellino Stadio Partenio Antonio Giammarinaro (1.–24. kolo)
Elio Grappone (25.–30. kolo)
Oronzo Pugliese (31.–34. kolo)
Antonio Giammarinaro
13. místo v Serii B
Brescia Brescia Stadio Mario Rigamonti Umberto Pinardi 12. místo v Serii B
Brindisi Brindisi Stadio Franco Fanuzzi Antonio Renna (1.–7. kolo)
Giovanni Invernizzi (8.–18. kolo)
Antonio Renna
17. místo v Serii B
Catanzaro Catanzaro Stadio Nicola Ceravolo Gianni Di Marzio 14. místo v Serii B
Como Como Stadio Giuseppe Sinigaglia Giuseppe Marchioro 4. místo v Serii B
Foggia Foggia Stadio Pino Zaccheria Lauro Toneatto (1.–17. kolo)
Cesare Maldini
14. místo v Serii A (sestup)
Janov Janov Stadio Luigi Ferraris Guido Vincenzi (1.–18. kolo)
Luigi Simoni
15. místo v Serii A (sestup)
Novara Novara Stadio Comunale Gianni Seghedoni 8. místo v Serii B
Palermo Palermo Stadio La Favorita Corrado Viciani 7. místo v Serii B
Parma Parma Stadio Ennio Tardini Giorgio Sereni (1.–33. kolo)
Renato Gei
5. místo v Serii B
Perugia Perugia Stadio Santa Giuliana Ilario Castagner 15. místo v Serii B
Pescara Pescara Stadio Adriatico Domenico Rosati 1. místo ve skupině C v Serii C (postup)
Reggiana Reggio Emilia Stadio Mirabello Tito Corsi (1.–16. kolo)
Carmelo Di Bella
16. místo v Serii B
Sambenedettese San Benedetto del Tronto Stadio Fratelli Ballarin Marino Bergamasco 1. místo ve skupině B v Serii C (postup)
SPAL Ferrara Stadio Comunale Mario Caciagli (1.–15. kolo)
Guido Capello
9. místo v Serii B
Taranto Taranto Stadio Salinella Luciano Aristei (1. kolo)
Guido Mazzetti
6. místo v Serii B
Verona Verona Stadio Marcantonio Bentegodi Giancarlo Cadé (1.–23. kolo)
Luigi Mascalaito
16. místo v Serii A (sestup)
Poř. Tým Z V R P VG OG B
1. Perugia3817156442749
2. Como38181010402346
3. Verona3816139393045
4. Catanzaro3813196271845
5. Palermo3813178312543
6. Atalanta38141113373639
7. Janov38141014313338
8. Foggia38101810313538
9. Brescia38101711242837
10. Pescara3891811373836
11. Sambenedettese38131015364336
12. Novara38101513303335
13. SPAL3813916384235
14. Brindisi38111314323835
15. Taranto38101513243435
16. Avellino38111215332934
17. Reggiana3891613333634
18. Alessandria3891613353834
19. Arezzo3891514354433
20. Parma (-3 body)3891514303730
Poznámky
  • Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body
  • za výhru 2 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů.
  • při rovnosti bodů rozhodovalo skóre.
  • kluby Verona a Catanzaro odehráli dodatečné utkání, které skončilo 1:0.
  • kluby Alessandria a Reggiana odehráli dodatečné utkání, které skončilo 1:2.
     Postup do Serie A
     Sestup do Serie C

Střelecká listina

[editovat | editovat zdroj]
Pořadí Jméno Klub Branky
1. Fabio BonciParma14
2. Carlo BrescianiFoggia13
3. Francesco ChimentiSambenedettese12
Roberto PruzzoJanov12
5. Ezio BertuzzoBrescia11
6. Maurizio SimonatoSambenedettese10
7. Renato CappelliniComo9
Sergio PellizzaroPerugia9
Franco PezzatoSPAL9
Gianfranco ZigoniVerona9
Corrado SeratoPescara9

    V tomto článku byl použit překlad textu z článku Serie B 1974-1975 na italské Wikipedii.

    Externí odkazy

    [editovat | editovat zdroj]