Přeskočit na obsah

Serie B 1969/1970

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Serie B 1969/1970
ZeměItálieItálie Itálie
Informace
Ročník38. ročník
VítězVarese (2. titul)
Nejlepší střelec Roberto Bettega
Aquilino Bonfanti
Ariedo Braida (13 branek)
PostupujícíFoggia
Catania
SestupujícíReggiana
Piacenza
Janov

Soutěžní ročník Serie B 1969/1970 byl 38. ročník druhé nejvyšší italské fotbalové ligy. Konal se od 14. září 1969 do 14. června 1970.

Nejlepšími střelci se stali tři hráči: Roberto Bettega, Ariedo Braida (oba Varese) a Aquilino Bonfanti (Catania). Všichni vstřelili 13 branek.

Z 1. ligy sestoupilo Varese, Pisa a Atalanta. Naopak postup ze 3. ligy slavilo po 22 letech Piacenza, po 9 letech Taranto a po 2 letech se vrátilo Arezzo.

Tato sezona dosáhla negativního rekordu, když se vstřelilo průměrně jen 1,5 branek na zápas. Trenér Nils Liedholm dokázal svůj tým Varese v posledním kole vyhrát sezonu a postoupil do Serie A.

Poslední skončil Janov, které poprvé v klubové historii sestoupilo do 3. ligy.

Účastníci

[editovat | editovat zdroj]
Klub Město Stadion Trenér Minulá sezona
Arezzo Arezzo Stadio Comunale Omero Tognon 1. místo ve skupině B v Serii C (postup)
Atalanta Bergamo Stadio Comunale Corrado Viciani (1.–13. kolo)
Renato Gei (14.–30. kolo)
Battista Rota
16. místo v Serii A (sestup)
Catania Catania Stadio Cibali Egizio Rubino 11. místo v Serii B
Catanzaro Catanzaro Stadio Comunale Dino Ballacci 11. místo v Serii B
Cesena Cesena Stadio "Fiorita" Giuseppe Matassoni (1.–8. kolo)
Cesarino Cervellati (9.–18. kolo)
Adler Bonci + Orlando Poni (19.–20. kolo)
Luigi Bonizzoni
16. místo v Serii B
Como Como Stadio Giuseppe Sinigaglia Roberto Lerici (1.–7. kolo)
Maino Neri
6. místo v Serii B
Foggia & Incedit Foggia Stadio Pino Zaccheria Tommaso Maestrelli 8. místo Serii B
Janov Janov Stadio Luigi Ferraris Franco Viviani (1.–12. kolo)
Maurizio Bruno (13.–24. kolo)
Ermelindo Bonilauri + Aredio Gimona
6. místo Serii B
Livorno Livorno Stadio Comunale Aldo Puccinelli (1.–14. kolo)
Armando Picchi (15.–36. kolo)
Dino Bonsanti
11. místo Serii B
Mantova Mantova Stadio Danilo Martelli Gustavo Giagnoni 11. místo v Serii B
Modena Modena Stadio Alberto Braglia Leandro Remondini 17. místo Serii B
Monza Monza Stadio Gino Alfonso Sada Luigi Radice 11. místo Serii B
Perugia Perugia Stadio Santa Giuliana Guido Mazzetti 8. místo Serii B
Piacenza Piacenza Stadio Comunale Enrico Radio (1.–15. kolo)
Bruno Arcari
1. místo ve skupině A v Serii C (postup)
Pisa Pisa Stadio Arena Garibaldi Lauro Toneatto (1.–31. kolo)
Giuseppe Corradi
15. místo Serii A (sestup)
Reggiana Reggio Emilia Stadio Mirabello Romolo Bizzotto 4. místo v Serii B
Reggina Reggio Calabria Stadio Comunale Ezio Galbiati 5. místo v Serii B
Taranto Taranto Stadio Salinella Mario Caciagli (1.–32. kolo)
Renato Tofani
1. místo ve skupině C v Serii C (postup)
Ternana Terni Stadio Libero Liberati Umberto Pinardi (1.–16. kolo)
Dante Fortini (17. kolo)
Serafino Montanari
10. místo v Serii B
Varese Varese Stadio Franco Ossola Nils Liedholm 14. místo Serii A (sestup)
Poř. Tým Z V R P VG OG B
1. Varese3816175412149
2. Foggia3816166422548
3. Catania3815185341948
4. Mantova3812233392247
5. Monza3815158301945
6. Reggina38131510393441
7. Pisa38111710312939
8. Ternana3810199303139
9. Livorno38111611262538
10. Perugia38101513252535
11. Cesena3881911252835
12. Modena3891712243035
13. Como38111215334434
14. Arezzo385249152734
15. Atalanta3881713302933
16. Catanzaro3871912233033
17. Taranto3881713273533
18. Reggiana3862111223133
19. Piacenza3871813264532
20. Janov3861715193229
Poznámky
  • Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body
  • za výhru 2 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů.
  • při rovnosti bodů rozhodovalo skóre.
     Postup do Serie A
     Sestup do Serie C

Střelecká listina

[editovat | editovat zdroj]
Pořadí Jméno Klub Branky
1. Roberto BettegaVarese13
Aquilino BonfantiCatania13
Ariedo BraidaVarese13
4. Alberto BigonFoggia11
5. Paolo FerrarioCesena10
Luigino VallongoReggina10
7. Bruno SantonLivorno9

    V tomto článku byl použit překlad textu z článku Serie B 1969-1970 na italské Wikipedii.

    Externí odkazy

    [editovat | editovat zdroj]