Serco

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Serco
Logo
Logo
Základní údaje
Právní forma Public limited company
Datum založení 1929
Adresa sídla Hook, Hart, RG27 9UY, Spojené království
Charakteristika firmy
Oblast činnosti služba
Identifikátory
Oficiální web www.serco.com
ISIN GB0007973794
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Dodávka Serco

Serco (Serco Group) je britská veřejná společnost s ústředím ve městě Hook ve hrabství Hampshire. Její podnikatelská činnost je velmi široká a sestává většinou z poskytování vládních služeb a veřejné správy (služeb, kterými je zmocnila vláda) – ty zahrnují vedení některých veřejných škol, nemocnic, školení řidičů, kontroly veřejné a soukromé pozemní a letecké dopravy, dále spravují vazební věznice a vězení, s několika vládami mají smlouvy na správu vojenské techniky a balistických jaderných zbraní. Další oblasti (ve zkratce): věda a výzkum (např. kryogenika), správa některých pozemních komunikací, práce pro ministerstvo vnitra Spojeného království a spravování balistického systému předčasného varování britské armády, stejně jako služby pro britské královské námořnictvo a letectvo; spravují četné věznice v Austrálii, letiště ve Spojených arabských emirátech, dodávají řídicí techniku a know-how pro železnice v Británii, Skotsku a Austrálii. Starají nejmodernější techniku od jaderných zbraní až po provozování několika skládek veřejného odpadu.

Skupina Serco byla založena v roce 1929. Jejím současným CEO je Christopher Hyman. Její akcie figurují na londýnské burze.

Deník The Guardian Serco nazval „pravděpodobně největší společností, o které jste nikdy neslyšeli“. Serco Group má cca 100 tisíc zaměstnanců v řadě zemích světa a její výnosy z roku 2011 činily 4,64 mld britských liber.[1] Od roku 1994 do současnosti zaznamenala růst 1200 %.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.serco.com/Images/FY11_results_tcm3-39439.pdf
  2. The Biggest Company You've Never Heard Of

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]