Seona Dancing

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Seona Dancing byla britská popová skupina ze začátku 80. let 20. století, která lze zařadit do nové britské vlny. Tvořili ji Ricky Gervais a Bill Macrae.

Skupina vznikla v červenci 1982, kdy Gervais i Macrae byli v posledním ročníku University College London. Macrae stál za klávesami, Gervais zpíval, na psaní se podíleli oba dva.

Po nahrání demo pásky čítající 16 písniček podepsali smlouvu s nakladatelstvím London Records, které vydalo dvě jejich singlové desky (7 a 12"):

  • More to Lose
  • Bitter Heart.

Bitter Hearts i přes propagaci v televizi a natočenému videoklipu vyšplhala jen na 79. příčku britské hitparády.

More to Lose videoklip nemělo, ale skupina písničku zahrála naživo v tehdejším seriálu Razzamatazz. Písnička se dostala jen na 117. příčku mezi britskými singly. Nicméně, od roku 1985 byla pouštěna v rádiích (nejdříve na DWRT-FM, později i na jiných stanicích) na Filipínách pod „falešným“ jménem Fade/Medium. Teprve o rok později uvedla DWXB-102 autory písničky správně. Na Filipínách se More to Lose stala značně populární písničkou nové vlny rozčarované filipínské mládeže a dalo by se říci její hymnou.[1]

Po nedostaveném úspěchu a stagnaci se duo na přelomu let 1983/84 rozpadlo. Bill Macrae se poté dal na sólovou dráhu, ale nedosáhl výrazného úspěchu. Ricky Gervais poté chvíli pracoval v kanceláři, na konci 90. let ale prorazil se seriálem Kancl a stal se úspěšným stand-up komikem, hercem a producentem, známým v Británii a později i Hollywoodu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]