Sega Nomad

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sega Nomad 1995-1999
Mega Jet 1993
Sega game gear 1991-1997

Sega Nomad (také znám jako Genesis Nomad) je druhá kapesní konzole od společnosti Sega, která se prodávala pouze ve Spojených státech. Šlo o přenosnou verzi Mega Drive, ale nepoužíval add-ony 32x, sega/mega cd a power base conveter. Prodával se od roku 1995 až do roku 1999, prodalo se 1 milion kusů.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 1991 vznikla první kapesní konzole od Segy Game Gear. Sega neudělala se systémem díru do světa ,ale genesis/mega drive ano a tak se Sega rozhodla vydat exkluzivně na japonských aerolinkách konzoli Mega jet. Fungovala tak, že jste do monitoru v letadle zapojili mega jet a mohli jste hrát. Ale konzole nebyla ani moc kapesní. Proto se sega rozhodla vydat další kapesní genesis, tentokrát se jmenovala project venus, a měla mít dotykovou obrazovku (s barvami), kterou později měl game.com od tiger, který ale neměl barevnou, ale pouze 4 odstínovou šedou a černou. Protože to bylo ale drahé tak to Sega udělala bez dotykové obrazovky.

V říjnu 1995 v Severní Americe vyšel Nomad. Jeho cena byla 149 dolarů, což je o dvacet víc, než stál Sega Game Gear, a o sto víc, než stál Game Boy. Dalším problémem bylo, že byl vydán ve stejný čas jako Sega Saturn a tvůrci se zaměřili na Saturn, a na konci Nomadova krátkého čtyřletého života se začal prodávat Dreamcast.

Vzhled a technické specifikace[editovat | editovat zdroj]

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

Konzole vypadá docela dobře ale v kapse se nosí hrozně protože je velká a objemná, přesto má velmi hezký a dobrý d-pad a horní část se svazuje dolů na přední části najdete d-pad, šest tlačítek, reproduktor, a tlačítko start a mode (přepínání mezi šesti a třemi tlačítky). Na horní části konzole je ac adapter, zapínač, av out (můžete hrát i přes televizi) a slot na kazety. V dolní části jsou sluchátka a nastavení zvuku a port pro druhého hráč. zadní části má prostor pro prsty a dává se zde krabička na baterky.

Technické specifikace[editovat | editovat zdroj]

Konzole používá stejný procesor jako sega genesis a je kompatibilní se všemi hrami na genesisu a s některými z mega driveru pokud nejsou v regionu uzamčenými, není kompatibilní s sega 32x, sega CD nebo s power base conventer ale Genesis nomad je plně kompatibilní s sega aktivátor, mega mouse, team player adapter a doplňků sítě sega channel a XBAND. Má taky velmi chudou životnost pro hraní, zatímco na game gear jste mohli hrát cca. 5-7 hodin tady to bylo pouhých 2-3 hodiny a měl docela malou obrazovku. Dnes jí na ebay najdete za sto dolarů.

Herní knihovna[editovat | editovat zdroj]

Herní knihovna konzole se skládá z her, které vyšly pro sega genesis a málo her které vznikly pro mega drive.

Konzole nedokáže přehrát hry bez licence, bootleg hry a hry vyrobené domácí výrobou (homebrew).

Některé hry od třetí strany nebyli kompatibilní s nomádem ale pomocí game genie ano.

Nomad kvůli žádné kompatibilitě s add-ony nedokázal hrát hry z master systému, 32x a Sega CD.

Související články[editovat | editovat zdroj]