Sega Nomad

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
sega nomad 1995-1999

Sega Nomad (také znám jako Genesis Nomad) je druhá kapesní konzole od společnosti Sega, která se prodávala pouze ve Spojených státech. Šlo o přenosnou verzi Mega Drive ale nepoužíval add-ony 32x, sega/mega cd a power base conveter. prodával se od roku 1995 až do roku 1999, prodalo se 1 milion kusů.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 1991 vznikla první kapesní konzole od segy game gear . sega neudělala se systémem díru do světa ale genesis/mega drive ano a tak se sega rozhodla vydat exkluzivně na japonských aerolinkách konzoli Mega jet . fungovala tak že jste do monitoru v letadle zapojili mega jet a mohli jste hrát . ale konzole nebyla ani moc kapesní . proto se sega rozhodla vydat další kapesní genesis tentokrát se jmenovala "project venus,, a měla mít dotykovou obrazovku (s barvami), kterou později měl game.com od tiger který ale neměl barevnou ale pouze 4 odstínovou šedou a černou, protože to bylo ale drahé tak to sega udělala bez dotykové obrazovky .

V říjnu 1995 v Severní Americe vyšel Nomad. Jeho cena byla 149 dolarů, což je o dvacet víc než stál Sega Game Gear a o sto víc než stál Game Boy. Dalším problémem bylo, že byl vydán ve stejný čas jako Sega Saturn a tvůrci se zaměřili na Saturn, a na konci Nomadova krátkého čtyřletého života se začal prodávat Dreamcast.

toto je Mega jet od segy který vznikl v roce 1993
sega game gear 1991-1997

Vzhled a technické specifikace[editovat | editovat zdroj]

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

Konzole vypadá docela dobře ale v kapse se nosí hrozně protože je velká a objemná , přesto má velmi hezký a dobrý d-pad a horní část se svazuje dolů na přední části najdete d-pad, šest tlačítek , reproduktor , a tlačítko start a mode (přepínání mezi šesti a třemi tlačítky) . Na horní části konzole je ac adapter , zapínač , av out (můžete hrát i přes televizi) a slot na kazety . V dolní části jsou sluchátka a nastavení zvuku a port pro druhého hráč . zadní části má prostor pro prsty a dává se zde krabička na baterky.

Technické specifikace[editovat | editovat zdroj]

Konzole používá stejný procesor jako sega genesis a je kompatibilní se všemi hrami na genesisu a s některými z mega driveru pokud nejsou v regionu uzamčenými , není kompatibilní s sega 32x, sega CD nebo s power base conventer ale Genesis nomad je plně kompatibilní s sega aktivátor, mega mouse, team player adapter a doplňků sítě sega channel a XBAND . Má taky velmi chudou životnost pro hraní , zatím co na game gear

jste mohli hrát cca. 5-7 hodin tady to bylo pouhých 2-3 hodiny a měl docela malou obrazovku . Dnes jí na ebay najdete za sto dolarů.

herní knihovna[editovat | editovat zdroj]

Herní knihovna konzole se skládá z her které vyšli pro sega genesis a málo her které vznikly pro mega drive .

Konzole nedokáže přehrát hry bez licence , bootleg hry a hry vyrobené domácí výrobou (homebrew) .

Některé hry od třetí strany nebyli kompatibilní s nomádem ale pomocí game genie ano .

Nomad kvůli žádné kompatibilitě s add-ony nedokázal hrát hry z master systému, 32x a Sega CD.

související články[editovat | editovat zdroj]