Scooby-Doo (postava)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Převlek Scooby-Doo

Scooby-Doo je animovaná postavička mluvícího psa, který se svou partou lidských kamarádů (Daphne, Shagy, Velma a Fred) snaží přijít na kloub nejrůznějším záhadám. Objevuje se v americké animované sérii Scooby-Doo, v několika hraných filmech a počítačových hrách.

Popis a povaha[editovat | editovat zdroj]

Scooby je hnědý pes středního vzrůstu s černými fleky (doga). Má na sobě světle modrý obojek se svými iniciálami. Scooby-Doo je veselý, ale velmi ustrašený pes. Má také velmi rozvinutou chuť k jídlu. Jeho nejoblíbenějším pokrmem jsou Scoobyho keksy. Je nejlepším přítelem Shagyho.

Seznámení[editovat | editovat zdroj]

Vše to začalo, když si Scoobyho nikdo nechtěl v útulku koupit. Jednou omylem vypadl z přepravní dodávky která převážela zvířata. Scooby se v cizím prostředím moc neorientoval a tak se stalo že zabloudil na hřbitov. Tam uviděl, jak duchové vylézají z hrobů. Scooby se bál a proto utekl k domu, kde bydlel Shagy. Shagymu se Scooby zalíbil, proto se rozhodl, že si ho nechá. Další den vzal Scoobyho s sebou do školy. Tam se při nehodě, ze které byl obviněn, seznámil s ostatními členy jejich party.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]