SanDisk

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
SanDisk Corporation
Logo
Právní forma soukromá společnost
Založeno 1988
Zakladatel Eli Harari
Sanjay Mehrotra
Jack Yuan
Sídlo Flag of the United States.svg Milpitas, Kalifornie, USA
Klíčoví lidé Michael E. Marks (Chairman)
Sanjay Mehrotra (President & CEO)
Rozsah působení celý svět
Vyráběné produkty SSD disky
Digitální přehrávače hudby
USB disky
Obrat US$ 6.2 billion (2013)
Počet zaměstnanců 5,500+ (January 2014)
Oficiální web http://www.sandisk.com/

SanDisk Corporation je největší výrobce paměťových karet a záznamových médií na bázi flash pamětí. Byla založena v roce 1988 doktorem Eli Harari jako mezinárodní firma pro výrobu energeticky nezávislých paměťových médií. V listopadu 1995 se SanDisk stala veřejně obchodovatelnou společností (NASDAQ:SNDK). V roce 2004 dosáhla společnost zisku 1,8 miliard dolarů. Firma SanDisk zaměstnává celosvětově přibližně 900 zaměstnanců. Hlavní sídlo se nachází v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Výrobky jsou prodávány prostřednictvím dvou distribučních kanálů, a to pomocí obchodníků a OEM produktů. Výrobky lze zakoupit ve více než 100 tis. obchodech po celém světě.

Vyrábí a distribuuje flash paměťová média, která se používají v mnoha různých elektronických systémech. Technologie flash pamětí umožňuje ukládat data do malých, přenosných médií, která jsou důležitým faktorem pro další vývoj trhu s digitálními fotoaparáty, multimediálními mobilními telefony, USB flash paměťmi a dalšími digitálními zařízeními. SanDisk má patentováno více než 350 U.S. patentů, mezinárodních patentů a licencí pro různé technologie jiných společností.

Jako jediní vlastní práva pro výrobu a prodej všech formátů paměťových karet - CompactFlash (CF), SD, miniSD, SmartMedia, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick PRO a další Memory Stick produkty, xD-Picture Card a USB flash paměti.

Produkty[editovat | editovat zdroj]

Kromě flash pamětí se firma Sandisk také zabývá výrobou MP3 přehrávačů. A to jsou tyto série:

Nově:

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  • V tomto článku byl použit překlad textu z článku SanDisk na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]