S tebou mě baví svět

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
S tebou mě baví svět
Země Československo
Jazyk Čeština
Délka 82 min
Žánr Komedie / Rodinný
Režie Marie Poledňáková
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Július Satinský
Václav Postránecký
Jana Šulcová
Eliška Balzerová
Zdena Studenková
Pavel Nový
Květa Fialová
Jan Faltýnek
Výroba a distribuce
Premiéra 1982
Ocenění bylo to oceněné jako filmová komedie století
S tebou mě baví svět na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

S tebou mě baví svět je česká filmová rodinná komedie režisérky Marie Poledňákové z roku 1982.

Děj filmu[editovat | editovat zdroj]

Děj snímku začíná v době příprav každoroční a tradiční "pánské jízdy" třech velkých kamarádů lékaře Alberta Horáka (Július Satinský), dirigenta a hudebního režiséra Michala Adámka (Václav Postránecký) a studiového zvukaře Pepy Bednáře (Pavel Nový) na chalupu v Beskydech. Jejich plány jim pozmění manželky, které se vzbouří a přibalí jim na dovolenou děti. Komické situace vyvolává i skutečnost, že se šesti dětmi ve věku od 1 do 10 let musí cestovat vlakem.

Chalupa v malebném horském prostředí bez elektřiny, s latrínami a s nutností štípat dříví, nosit a ohřívat vodu nabízí zejména zásluhou přítomnosti dětí mnoho možností pro humorné situace. Potřeba děti smysluplně zaměstnat nutí jejich otce vymýšlet různé soutěže a úlohy, kterých se i oni sami zúčastňují. Večer unavení ani nepomyslí na plánované zálety, ale jen do okamžiku, kdy se Pepa přizná k nočním výletům do údolního hotelu v horském středisku. Albert a Michal se mu v tom snaží zabránit, jeho úniky u nich vyprovokují snahu zjistit skutečnou pravdu.

Noční výlet se ale projeví únavou, která způsobí volný program pro děti. Nečekaná návštěva manželek (Jana Šulcová, Zdena Studenková a Eliška Balzerová) je zaskočí v situaci, ze které vyústí předčasný odjezd dětí domů a tichou domácnost jejich otcům. Pomsta manželek na sebe nenechá dlouho čekat.

Poznámka[editovat | editovat zdroj]

Film byl v divácké anketě vybrán za nejlepší českou filmovou komedii 20. století.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]