SK Slavia Praha 2011/2012

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
SK Slavia Praha
Sezóna2011—12
ObrázekMartin Vaniak.jpg
PrezidentČesko Aleš Řebíček
PředsedaČesko Miroslav Platil
TrenérČesko Michal Petrouš
Česko František Straka
(výměna 3/10/2011)
Česko Martin Poustka
(výměna 8/3/2012)
1. Gambrinus liga12. místo
Ondrášovka Cup3. kolo
Nejlepší střelecLiga : Česko Zbyněk Pospěch (6)
Celkem :
Česko Zbyněk Pospěch (7)
Doma
Venku
← 2010/11
2012/13 →
Podrobnější informace naleznete v článku SK Slavia Praha.

Tento článek se podrobně zabývá sestavou a zápasy týmu SK Slavia Praha v sezoně 2011 – 2012. V této sezoně SK Slavia Praha neobhajovala žádnou trofej z předchozí sezony 2010/11 ani nenastupovala v Evropských pohárech.

V letní pauze přišlo vyřešení nejpalčivějších finančních problémů včetně majetkového vyrovnání s firmou ENIC. Sportovní stránka však zlepšení nedoznala. V domácím poháru se tým probojoval jen do 3. kola, kde po prohře 0–3 ostudně vypadl s Divizním Převýšovem. Krátce poté přišlo střídání na postu hlavního trenéra – Adama Petrouše nahradil známý hecíř František Straka, což ,v ohledu na jeho sparťanskou minulost, těžce nesli fanoušci červenobílých. Výsledky se na nějaký čas zlepšily, ale protesty fanoušků sílily. Ještě před Derby s AC Sparta Praha však odstoupil i on a na lavičku Slavie usedl již třetí trenér v sezoně. Byl jím asistent trenéra Straky – Martin Poustka. Ten ve svém zkráceném angažmá, čítajícím 9 zápasů, dovedl Slavii jen k zisku 10 bodů a konečnému 12. místu v lize, což byl nejhorší výsledek během 19 sezon samostatné české ligy a zároveň od sezony 1972/73, kdy skončila na 14. místě. Martin Poustka (tak, jak avizovala dohoda s klubem) na postu trenéra skončil ke konci května 2012.

Podrobný popis sezony[editovat | editovat zdroj]

Květen/Červen[editovat | editovat zdroj]

Předešlou sezonu končila Slavia poněkud rozpačitě. V Gambrinus lize si připsala na své standardy nelichotivé 9. místo, což pro ni znamenalo nejhorší umístění v samostatné České lize a zároveň od sezony 1990/91, kdy skončila taktéž na 9. místě. V domácím poháru, zvaném Ondrášovka Cup, si vedla o mnoho lépe, ale o to horší bylo vyvrcholení jejího působení v soutěži. V úvodním utkání semifinále proti SK Sigma Olomouc totiž, z důvodů protestů fanoušků Slavie, došlo k ukončení utkání během poločasové přestávky (za solidního stavu 1-1) a následným trestům ve formě finanční pokuty a kontumace utkání na 0-3 ve prospěch hostujícího týmu. Toto rozhodnutí velmi ovlivnilo i odvetné utkání, které frustrovaná Slavia prohrála 0-1.

Velký vliv na nevydařenou sezonu měla špatná finanční a majetková situace klubu. Slavia dokonce dlouho balancovala na hraně konkurzu. Ten byl nakonec odvrácen společnými silami firmy Natland Group a.s. a bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka, kteří odkoupili téměř 100 % akcií klubu a zaplatili většinu dluhů, především zaměstnancům a hráčům Slavie. Tím zároveň získali pro klub licenci zaručující start v nejvyšší soutěži i pro ročník 2011/12. Rozpočet klubu na novou sezonu byl na jednání představenstva stanoven přibližně na 100 milionů korun[1].

Červenec[editovat | editovat zdroj]

Vedení lavičky klubu se znovu ujal trenér Michal Petrouš, který úspěšně dovedl tým k záchraně na ligové scéně. Do začínající sezony však měl ztíženou práci, jelikož klub opustila řada opor z předešlých sezon. Nejcitelnější byla ztráta brankáře Martina Vaniaka, který ukončil kariéru, a kapitána Karola Kisela, který byl na svou žádost uvolněn do klubu FC Sydney, z kterého před rokem přišel. Dalšími, kdo opustili klub byli Jiří Koubský, Benjamin Vomáčka či Jakub Hora, čili další základní kameny sestavy. Všichni tito hráči opustili klub bez finanční náhrady. Jediní, kdo přinesli do klubu svým odchodem finance, byli Ondřej Čelůstka a Milan Černý, za které Slavia inkasovala celkem 70 milionů korun. Jediným nově příchozím, kterého měl trenér k dispozici pro celou letní přípravu byl tak gólman Kamil Čontofalský. To se podepsalo na výsledcích v přípravných zápasech. Slavia jich sehrála celkem 8. Prvních pět zápasů prohrála se skóre 2-10. Zbylé tři skončili remízami se zahraničními soupeři, což lehce zlepšilo špatný dojem z přípravy.

První ligové zápasy nezačaly pro tým příliš dobře. V zahajovacím utkání celého ročníku prohrály na "domácím" hřišti (ovšem jako hosté) s Bohemians 1905 0-2. Na první pohled bylo jasné, že tým potřebuje posílit na všech postech. Jako první posily přišly Róbert Cicman a Adam Hloušek, k dispozici na nadcházející utkání mohl být i Kamil Čontofalský, který měl problémy s transferkartou.

Srpen[editovat | editovat zdroj]

Pro obec Převýšov bylo vítězství nad Slavií jednou z největších historických událostí

Posily se v týmu zaváděli velmi zvolna a tým si nechal utéct start soutěže. Před zářijovou reprezentační pauzou, čili po 5 odehraných kolech, měla Slavia na kontě pouhých 5 bodů a v tabulce jí patřilo nepříliš lichotivé 10. místo. Jediná srpnová ligová výhra přišla ve 3. kole, v zápase proti 1. FK Příbram, kdy Slavia v Synot Tip Aréně zvítězila 3-1.

10. srpna vstoupila Slavia i do druhé soutěže, kterou tuto sezónu hrála. Ve druhém kole Ondrášovka Cupu narazila na divizní celek FK Meteor Praha VIII. Pražský celek s přehledem porazila 6-0 a lehce postoupila do 3. kola. Skutečný šok pro celý český fotbal obstarala Slavia ve 3. kole. Tým cestoval na stadion nováčka v Divizi C, celku Převýšova. Očekáváním byla jasná výhra hostí,[2] ale opak byl pravdou. Slavia podlehla 0-3 a postarala se o zatím největší překvapení fotbalového podzimu na v rámci Česka.[3] Odpovědí na tento výsledek byly vysoké pokuty hráčům i realizačnímu týmu a ultimátum pro trenérský tým. To se týkalo příštího zápasu proti FK Baumit Jablonec, kdy (podle slov vedení) musela Slavia bodovat. Jinak hrozilo odvolání trenéra a přeřazení některých hráčů do B-týmu[4]. Tímto propadákem skončilo působení klubu v pohárové soutěži. Slavia tak již od 1. září působila pouze v jediné soutěži, kterou byla 1. Gambrinus liga 2011/12.

Září[editovat | editovat zdroj]

František Straka vystřídal 3. října 2011 na postu trenéra Adama Petrouše. Sám zde vydržel jen 157 dní a pro silně negativní reakce z řad "fans" červenobílých nakonec z funkce odstoupil

Ligová soutěž kvůli reprezentační pauze pokračovala až 11. září a Slavia tak v září sehrála pouze 3 zápasy. Získala v nich pouhý bod a nevstřelila ani branku. V "klíčovém" 6. kole tým nebodoval, dokonce ze hřiště FK Baumit Jablonec odvezl vysokou porážku 0-4. Vedení klubu však neodvolalo trenéra Petrouše a namísto toho došlo, poměrně překvapivě, k odvolání jeho asistentů. Na jednu z uvolněných pozic asistentů byl jmenován i bývalý gólman klubu Martin Vaniak.[5] Navíc Slavia během krátké doby získala tři posily. Martin Latka, Tomáš Frejlach a Jan Blažek hrají na různých postech, čímž se zdálo být, že tým byl dostatečně doplněn. Ani s těmito změnami se však nepodařilo zvítězit v domácím utkání 7. kola proti Dukle Praha. Zápas skončil bezgólovou remízou. V osmém kole pak přišlo na řadu Pražské derby a další porážka, tentokrát 0-3. Ani za této situace nedošlo k změně na postu hlavního trenéra, kde nadále zůstával Michal Petrouš[6].

Říjen[editovat | editovat zdroj]

Měsíc říjen byl pro další vývoj v klubu klíčovým. Hned na jeho počátku hostila Slavia Sigmu Olomouc a po pěti kolech, kdy vstřelila pouze jediný gól a za tři remízy získala pouhé 3 body, utkání těsným výsledkem 1-0 vyhrála. Velkým překvapením pak bylo následné odvolání trenéra Michala Petrouše, ke kterému došlo při pozápasové tiskové konferenci. Zároveň s tím bylo oznámeno jméno nového trenéra, kterým se stal František Straka, proslulý svou klubovou příslušností k největšímu rivalovi AC Spartě Praha.[7] To vyvolalo nečekaně velkou nevoli v obou fanouškovských táborech pražských "S". Největší protest se konal při venkovním zápase s FK Viktorií Žižkov, který tým i přes možnost čtrnáctidenní přípravy prohrál 0-1[8]. K zisku bodů nepomohla ani viditelně zlepšená hra.

Působení nového trenéra bylo vidět i v následujícím domácím zápase s SK Dynamo České Budějovice. Domácí soupeře jasně přehráli a dva vstřelené góly stačily k tříbodovému zisku. Stejně tomu bylo i v zápase proti 1. FC Slovácko hraném v Uherském Hradišti. Zde pomohl k vítězství bleskový 1. poločas, který tým z Edenu ovládl poměrem 3-0, když dva góly vstřelil záložník Petr Janda. Slavia tak zakončila měsíc říjen poprvé s kladnou statistikou, když ve 4 zápasech získala 9 bodů a vstřelila 6 gólů oproti 2 inkasovaným.

Listopad[editovat | editovat zdroj]

Ve 13. kole přivítala Slavia na svém stadionu úřadujícího mistra FC Viktorii Plzeň. Slavia nebyla v zápase lepším týmem, přesto zvítězila 2-1 a utnula vítěznou sérii svého soupeře. Tři ligová vítězství v řadě zažila Slavia naposledy 8. března 2010. Euforii z vítězné série však ve 14. kole utnul FC Hradec Králové. Slavia sice o poločase vedla 1–0, když krátce před přestávkou proměnil pokutový kop, nařízený za faul na Adama Hlouška, útočník Zbyněk Pospěch, ale během druhé půle o vedení přišla a těžce bránila remízu. To se jí nakonec podařilo, a tak po výsledku 1–1 odvezla ze soupeřova hřiště alespoň bod.[9]

K zápasu 15. kola cestoval do Edenu tradiční rival FC Baník Ostrava, se kterým má Slavia velmi dobrou vzájemnou bilanci. Od roku 2002, během 18 posledních ligových klání, totiž prohrála jen dvakrát, proti čemuž stojí 11 vítězství.[10] Když přičteme ještě aktuální formu ostravského klubu, cítila se Slavia celkem oprávněně favoritem utkání. Oba soupeři však nepředvedli příliš dobrý výkon a utkání skončilo bezbrankovým výsledkem 0–0, což nevyhovovalo ani jednomu z týmů. Výsledek nepomohl ani averzi slávistických fandů vůči osobě trenéra Straky, která tak dál trvá.[11]. Dvě remízy lehce zkazily dojem z dobrého nárůstu kvality hry, ale faktem zůstává pozitivní bilance, která odstartovala nástupem nového trenéra.

Prosinec[editovat | editovat zdroj]

Poslední utkání podzimní části se opět odehrálo na domácí půdě klubu, když k již druhému sezónnímu zápasu přicestoval rozjetý FC Slovan Liberec. Druhý tým tabulky prokázal své kvality a uštědřil Slavii porážku 1–3, první domácí v sezoně 2011/12. Poločasové skóre 0–3 nenechalo téměř žádné naděje na bodový zisk, a tak výsledek ve druhé půli pouze korigoval stoper Martin Latka, pro něhož to byl první gól od návratu do klubu.[12]

První část sezony tak nezanechala příliš dobrý dojem. Brzké vypadnutí z poháru a až 10. místo v tabulce Gambrinus ligy zanechaly velký prostor pro možné budoucí zlepšení klubu.

Leden/ Únor[editovat | editovat zdroj]

Adam Hloušek ukončil své hostování ve Slavii ke konci roku 2011. Jeho dalším působištěm je 1. FC Norimberk

V zimní přestávce opustila klub dlouholetá opora a nejlepší ligový střelec klubu v podzimní části (spolu s Pospěchem), záložník Petr Janda. Stříbrný medailista z Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2007 odmítl prodloužit smlouvu a stal volným hráčem. V boji o něj byl nejúspěšnější turecký Antalyaspor, hrající Süper Lig.[13] Mezi zájemci měl být dle spekulací i slavný Galatasaray SK.[14] Bohužel pro českého hráče se volba neukázala příliš šťastnou, protože jeho klub obsadil až 15. místo a sestoupil.

I další změny se nesly ve znamení oslabování kádru, ze kterého v přestupovém období odešlo celkem 9 hráčů mezi kterými byl i Adam Hloušek, kterému skončilo hostování z 1. FC Norimberk. Naopak do týmu přišli jako noví Jiří Böhm z Viktorie Žižkov, Milan Škoda z Bohemians 1905 a Matúš Čonka z MFK Košice.

Přípravné zápasy vyvrcholili na herním soustředění ve španělském Las Palmas, kde si slávisté připsali 100% úspěšnost ve formě dvou výher nad domácím UD Las Palmas a UD Vecindario. V jarní polovině sezony nastupovala Slavia už jen v Gambrinus lize. A start do soutěže nebyl příliš šťastný. V 17. kole, na hřišti 1. FK Příbram, uhráli sešívaní bezbrankovou remízu, a když totožný výsledek přišel i v domácím utkání proti FK Teplice, nespokojenost fanoušků s trenérem Františkem Strakou rychle stoupala.

Březen[editovat | editovat zdroj]

Bohužel ani březen žádné znatelné zlepšení nepřinesl. V 18. kole cestovala Slavia do Mladé Boleslavi a proti místnímu FK Mladá Boleslav předvedla doposud nejlepší jarní výkon. Poté, co domácí ovládli první poločas v poměru 2-0, nastoupila na hřiště jiná Slavia než v předešlých zápasech. Sebevědomý a bezstarostný výkon znamenal srovnání na 2-2, ale domácí bohužel vstřelili ještě jednu branku, na kterou sešívaní již nedokázali reagovat. Paradoxně tak zlepšený výkon přinesl ještě méně bodů než ten předešlý – mdlý.

A po této prohře došla trpělivost i trenéru Františku Strakovi, který na svou funkci rezignoval.[15] Důvodů měl skutečně mnoho, ať již šlo o zápasovou bilanci, kdy za 10 zápasů nasbíral pouhých 13 bodů (během prvních 4 zápasů získal 9 bodů, poté následovaly jen remízy), při skóre 11:10 nebo o nenávist ze strany fanoušků Slavie,[16] či Sparty.[17] A právě blížící se Pražské derby možná zapříčinilo rychlejší odchod Františka Straky než s jakým se počítalo.[18]

Nový trenér byl znám po pár dnech a slavia brala ze svých řad. Celý realizační tým ze Strakova vedení zůstal a post hlavního trenéra se posunul jeho asistent Martin Poustka.[19] Smlouvu dostal do konce sezóny a hráčský kádr pod jeho vedením nedoznal velkých změn. Hra se naopak k lepšímu změnila, ale góly bohužel stále nepřicházely. Následující dva zápasy skončili výsledkem 0-0, ale nutno podotknout, že soupeři nebyli z nejlehčích. FK Baumit Jablonec i FK Dukla Praha patřili v letošní sezoně k tomu lepšímu, co nabízel letošní ročník Gambrinus ligy.

24. března přišlo na řadu Pražské derby a Sparta byla velkým favoritem. A jak známo, favorit v derby nevyhrává, což se ukázalo i tentokrát. Slavia předvedla výborný výkon a ve 14. minutě se dostala do vedení. Z náběhu se trefil stoper Martin Latka a byly šance i na další góly, které bohužel již nepřišly. Naopak v 74. minutě vyrovnal Tomáš Přikryl a určil konečný stav duelu 1-1. Remíza byla více než zasloužená a dodala fanouškům dávno ztracenou naději do dalších zápasů.[20]

Duben[editovat | editovat zdroj]

V rámci 23. kola cestoval tým Slavie k venkovnímu duelu proti SK Sigma Olomouc. Dlouhá cesta však nepřinesla ani bodový zisk ani pochvalný fotbal. Po prohře 0-1 klesla šance na účast v Evropských pohárech na minimum a bylo téměř jasné, že klub v nich bude i třetí rok v řadě chybět.

Poté naštěstí přišlo spásné domácí vítězství nad FK Viktoria Žižkov (2-0), které alespoň přiblížilo Slavii k záchraně v Gambrinus lize. V 58. minutě si nejprve soupeř vstřelil vlastní gól, což povzbudilo ofenzivu a o 15 minut později se ještě trefil Lukáš Jarolím. Třetí brankou v sezoně se posunul na 1. místo mezi střelci sešívaných, které aktuálně sdílel se Zbyňkem Pospěchem.

Od poloviny měsíce následovala série, kterou žádný fanoušek nevidí rád. Počínaje zápasem s SK Dynamo České Budějovice (0-1), přes domácí duel s 1. FC Slovácko (0-1) a zápas na hřišti úřadujícího mistra Gambrinus ligy FC Viktoria Plzeň (0-3), nedokázala Slavia vstřelit branku. Na gól se už podruhé v sezoně čekalo více než 300 minut, což rozhodně nebývalo v historii sešívaných zvykem.

Květen[editovat | editovat zdroj]

Čekání na gól ukončil až Milan Škoda ve 14. minutě zápasu s FC Hradec Králové. Zimní posila na pozici útočníka, která přišla z Bohemians 1905, se trefila poprvé v novém angažmá a odstartovala kanonádu, kterou fanoušci pamatují z dob, kdy se otevírala Synot Tip Aréna. Během prvního poločasu se trefil ještě Vitalij Trubila a druhou brankou i Škoda. V 53. minutě byla ve prospěch sešívaných odpískán pokutový kop, kterého se po bouřlivém skandování a vybízení fanoušků ujal David Hubáček. Kop provedl úspěšně a vstřelil svůj první gól v dresu SK Slavia Praha během dlouhého sedmiletého angažmá, během kterého nastoupil k více než 200 zápasů. Na konečných 5-0 ještě upravil Zbyněk Pospěch, který se znovu usadil na pozici nejlepšího ligového střelce svého klubu. Vyjma zápasu s regionálním FK Meteor Praha VIII (Pohár České pošty), vstřelila Slavia poprvé více než 3 branky za utkání. Dalším neopomenutelným faktem je to, že touto výhrou si sešívaní zajistili ligovou záchranu, ne jejíž definitivu si museli počkat až do 28. kola.

Synot Tip Aréna, kterou v posledních dvou sezónách sdílela s Bohemians 1905, by od příští sezony měla opět užívat sama

V posledních dvou duelech tedy sešívaným "o nic nešlo", ale vždy jde alespoň o čest. Ta utrpěla vážnou ránu při duelu v Ostravě. Místní FC Baník Ostrava bojující o záchranu měl do hry větší chuť a sešívaní nekladli odpor. Prohra 0-3, díky které se Baník téměř jistě zachránil, byla ještě milosrdná. Hráči i fanoušci týmu Bohemians 1905, který prohra Slavie poslala do II. ligy, tak nemohli klubu, s nímž sdílejí jeden stadion přijít na jméno a částečně ji obvinili, že zápas vypustila.[21] A právě Bohemians 1905 byli posledním sezónním soupeřem Slavie. K vlastní záchraně potřebovali vyhrát obrovským rozdílem, což se nakonec nestalo. Slavia měla utkání ve vlastní režii a v 53. minutě se dostala do vedení. Pátý gól v sezoně vstřelil Zbyněk Pospěch. Bohemians o 7 minut později sice vyrovnali, ale porážku stejně neodvrátili. Krátce před koncem vstřelili Daniel Veselý a Zbyněk Pospěch dva slepené góly a Slavia zvítězila ve Vršovickém derby 3-1.

Sezona tedy pro Slavii skončila 12. května, a hodnotit ji směle můžeme jako neúspěch. Nejhorší umístění od sezony 1983/84 bylo doprovozeno brzkým vypadnutím z domácího poháru. Ligová záchrana přišla až po 28. kole a během 30 ligových kol vyšla Slavia 16x brankově naprázdno. Návštěvnost domácích zápasů se oproti sezoně 2009/10 snížila o více než 30 % a klub během této sezony vystřídal 3 hlavní trenéry. Všechna tato fakta měla za příčinu mimo jiné to, že v roli trenéra A-týmu nebude pokračovat Martin Poustka (dle předem dohodnutých podmínek), pověřený vedením klubu po rezignaci Františka Straky.[22]

Krátce po skončení sezony dostal vlastník a prezident klubu Aleš Řebíček na stůl rezignaci Generálního manažera Miroslava Platila, který vedl klub v posledních dvou sezónách.[23] Ve funkci ho krátce poté nahradil Zbyněk Kusý, bývalý generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, který s tímto týmem 3x zvítězil v Extralize a v roli manažera má mnoho reprezentačních úspěchů.[24][25] Krátce po svém příchodu přivedl nový GM i staronového kouče Petra Radu, kterého Slavia vykoupila ze smlouvy u FK Teplice za 5 milionů korun.[26] A Slavia už má i první posilu. Do klubu se vrací bývalý kapitán Karol Kisel, který bude vykonávat i post manažera mládeže.[27]

A protože pozitivních zpráv není nikdy dost, oznámili představitelé sestupujícího Bohemians 1905, že maximalizují svou snahu o ukončení pronájmu Synot Tip Arény, což je pozitivní pro fanoušky Slavie i Bohemky.[28]

Klub[editovat | editovat zdroj]

Majetková situace[editovat | editovat zdroj]

Ještě na konci minulé sezony došlo ve Slavii k pohybu akcií. Společnosti Natland Group se podařilo odkoupit podíl společnosti ENIC, který dosud vlastnil 16 %, ale podle vlastních slov šlo o 98 %. Zároveň s tím ji uhradil více než 100milionový dluh[29].

Jen o několik dní později se dohodli dva největší akcionáři – společnost Natland Group a Aleš Řebíček. Společně založili společnost VISCONTIA a.s., která nyní drží 99,97 % akcií klubu[30]. Poměr akcií v této společnosti byl k 15. červnu takovýto :

K nečekanému zvratu došlo 3. srpna 2011. Bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček se dohodl se společností Natland Group na odkoupení jejího většinového podílu ve společnosti VISCONTIA a.s., čímž se stal téměř 100% vlastníkem klubu[31][32]. Později se stal ještě novým prezidentem klubu a předsedou dozorčí rady jmenoval svého bratra. Momentální podíl akcií :

Realizační tým[editovat | editovat zdroj]

Post Jméno
Hlavní trenér Česko Martin Poustka
Česko František Straka (do 08/03/2012)
Česko Michal Petrouš (do 02/10/2011)
Asistent trenéra Česko Petr Vrabec
Trenér brankářů Česko Martin Vaniak
Vedoucí mužstva Česko Miroslav Držmíšek
Prezident klubu Česko Aleš Řebíček
Generální manažer Česko Miroslav Platil

Další informace[editovat | editovat zdroj]

Synot Tip Aréna – Eden
Vlastník klubu Česko Aleš Řebíček (Viscontia a.s.)
Domácí stadion Synot Tip Aréna (21.000 diváků/ 105 × 68 m)

Sada dresů[editovat | editovat zdroj]

Domácí sada dresů nese tradiční barvy klubu prvně uvedené již v roce 1896 a od roku 1956 jsou prakticky neměnné. Venkovní dres je taktéž sešitý ze dvou barevně odlišných podélných půlek, přičemž tyto dresy užívá Slavia pro venkovní zápasy od sezony 2010/11. Na jaře 2012, používá Slavia ve venkovních zápasech starší černé venkovní dresy bez loga hlavního sponzora.

  • Výrobce: Umbro
  • Hlavní sponzor: Bez sponzora, Synot Tip (pouze na podzim)
Domácí dres
Venkovní dres
Alternativní dres
Gólmanský dres
2. gólmanský d.
3. gólmanský d.

Soupiska[editovat | editovat zdroj]

První tým[editovat | editovat zdroj]

Aktuální k 30. června 2012
# Pozice Hráč
1 B Česko Karel Hrubeš
4 O Česko David Hubáček (2. zástupce)
5 O Česko Milan Nitrianský
6 Z Mali Bassirou Dembélé
7 U Česko Stanislav Vlček (1. zástupce)
8 O Slovensko Matúš Čonka
9 U Česko Jiří Böhm
10 Z Česko Tomáš Frejlach
11 Z Česko Štěpán Koreš
12 Z Česko Václav Prošek
13 O Česko Marek Čepelák
14 U Česko Ondřej Petrák
15 Z Česko Viktor Šimeček
19 U Česko Martin Voráček
# Pozice Hráč
20 Z Česko Lukáš Jarolím (kapitán)
21 U Česko Milan Škoda
22 U Česko Jiří Vondráček
23 Z Česko Martin Hurka
24 O Bělorusko Vitali Trubila
26 O Slovensko Róbert Cicman
27 U Česko Zbyněk Pospěch
28 O Česko Martin Latka
29 B Česko Martin Berkovec
30 Z Česko Martin Dostál
32 Ú Česko Jan Blažek
33 Z Bosna a Hercegovina Zoran Milutinović
34 B Slovensko Kamil Čontofalský

Změny v kádru v letním přestupovém období 2011[editovat | editovat zdroj]

Přišli do týmu
Číslo Pozice Nár. Hráč Věk Odkud přišel Do roku Typ Cena Zdroj
34 B Slovensko Kamil Čontofalský 33 Řecko AE Larissa 2013 přestup zdarma iSport.cz
26 O Slovensko Róbert Cicman 26 Slovensko MFK Košice 2013+ přestup zdarma iDNES.cz/Fotbal
9 Z Česko Adam Hloušek[33] 22 Česko FK Baumit Jablonec 2012 hostování aktuálně.cz
5 O Česko Milan Nitrianský[34] 20 Česko SK Č. Budějovice 2015 přestup 10 mil. Kč† Fotbal.Sport.cz Archivováno 4. 7. 2020 na Wayback Machine.
10 Z Česko Tomáš Frejlach[35] 25 Česko FC Baník Ostrava 2014 přestup tn.cz Archivováno 20. 7. 2020 na Wayback Machine.
32 Ú Česko Jan Blažek[36] 23 Česko FC Slovan Liberec 2012+ hostování iSport.cz
28 O Česko Martin Latka[37] 26 Řecko Panionios GSS 2013 přestup zdarma MEDIAFAX.cz
22 Ú Česko Jiří Vondráček 18 Česko FK Náchod 2012 hostování slavia.cz
19 Ú Česko Martin Voráček 18 Česko FC Písek 2012 hostování slavia.cz

Poznámky:      = nezveřejněno (dohoda mezi kluby),      = odhadovaná cena,   +   = opce na prodloužení smlouvy

Z mládežnického systému
Číslo Pozice Nár. Hráč Věk
12 Z Česko Václav Prošek 18
21 Z Česko Viktor Šimeček 17
15 Ú Česko Luboš Tusjak 19
16 Ú Česko Matěj Paprčiak 20
Odešli z týmu
Číslo Pozice Nár. Hráč Věk Kam odešel Typ Cena Zdroj
28 B Česko Martin Vaniak 40 ukončil kariéru × × iDNES.cz/Fotbal
11 Z Slovensko Karol Kisel 34 Austrálie Sydney FC konec smlouvy zdarma slavia.cz
19 O Česko Jiří Koubský 29 Slovensko FC Spartak Trnava konec smlouvy zdarma slavia.cz
22 O Česko Benjamin Vomáčka 33 Česko FC Baník Ostrava hostování tn.cz Archivováno 20. 7. 2020 na Wayback Machine.
23 Z Česko Jakub Hora 20 Česko FC Viktoria Plzeň konec host. × slavia.cz
18 Ú Makedonie Riste Naumov 30 bez angažmá konec smlouvy × eurofotbal.cz
25 B Česko Zdeněk Zlámal 24 Česko SK Sigma Olomouc konec host. × slavia.cz
3 Z Mali Bassirou Dembélé 21 bez angažmá konec smlouvy × eurofotbal.cz
5 O Česko Ondřej Čelůstka 22 Turecko Trabzonspor přestup 35 mil. Kč ahaonline.cz
13 Z Česko Milan Černý 23 Turecko Sivasspor přestup 30 mil. Kč† iHNED.cz
15 Ú Česko Radek Gulajev 22 Česko FC Hradec Králové hostování ½ roku slavia.cz
26 O Česko Petr Mareš 20 Česko FC Graffin Vlašim hostování ½ roku slavia.cz
12 Ú Česko Pavel Vyhnal 21 Česko FK Sezimovo Ústí hostování ½ roku slavia.cz

Poznámky:      = nezveřejněno (dohoda mezi kluby),      = odhadovaná cena

  • Neúspěšně testovaní hráči (léto 2011)
Česko obránce Jan Charuza z týmu FK Mladá Boleslav
Zdroj: SK Slavia Praha

Změny v kádru v zimním přestupovém období 2012[editovat | editovat zdroj]

Přišli do týmu
Číslo Pozice Nár. Hráč Věk Odkud přišel Do roku Typ Cena Zdroj
8 O Slovensko Matúš Čonka 21 Slovensko MFK Košice 2014 přestup SN.cz
9 Ú Česko Jiří Böhm 24 Česko Viktoria Žižkov 2012+ hostování zdarma SN.cz
21 O Česko Milan Škoda 26 Česko Bohemians 1905 hostování slavia.cz
26 O Česko Petr Mareš 21 Česko FC Graffin Vlašim návrat z hostování
29 B Česko Martin Berkovec 22 Česko FK Sezimovo Ústí návrat z hostování slavia.cz
12 Ú Česko Pavel Vyhnal 21 Česko FK Sezimovo Ústí návrat z hostování
12 Ú Česko Radek Gulajev 21 Česko FC Hradec Králové návrat z hostování
6 Z Mali Bassirou Dembélé 22 z B-týmu / volný hráč × zdarma slavia.cz

Poznámky:      = nezveřejněno (dohoda mezi kluby),      = odhadovaná cena,   +   = opce na prodloužení smlouvy

Z mládežnického systému
Číslo Pozice Nár. Hráč Věk
1 B Česko Karel Hrubeš 18
13 O Česko Marek Čepelák 18
Z Česko Daniel Veselý 19
Odešli z týmu
Číslo Pozice Nár. Hráč Věk Kam odešel Typ Cena Zdroj
9 Z Česko Adam Hloušek 24 Německo 1. FC Norimberk konec host. × SN.cz
15 Ú Česko Luboš Tusjak 20 Česko Viktoria Žižkov hostování ½ roku SN.cz
26 O Česko Petr Mareš 21 Česko Viktoria Žižkov hostování s opcí SN.cz
8 Z Česko Petr Janda 25 Turecko Antalyaspor konec smlouvy zdarma slavia.cz
2 O Česko Josef Kaufman 27 Slovensko Spartak Trnava hostování ½ roku aktualne.cz
12 Ú Česko Pavel Vyhnal 21 Česko Bohemians 1905 hostování ½ roku slavia.cz
1 B Česko Jan Hanuš 23 Česko FC Graffin Vlašim hostování ½ roku SN.cz
17 O Česko Jan Zákostelský 20 Česko FC Graffin Vlašim hostování ½ roku SN.cz
15 Ú Česko Radek Gulajev 23 Česko FK Ústí nad Labem přestup slavia.cz

Poznámky:      = nezveřejněno (dohoda mezi kluby),      = odhadovaná cena

  • Neúspěšně testovaní hráči (zima 2012)
Brazílie obránce Luiz Carvalho
Brazílie obránce Bruno Tiosi
Zdroj: SK Slavia Praha

Rezervní tým[editovat | editovat zdroj]

Působí v Divizi A.[38]
Aktuální k 1. prosince 2011
# Pozice Hráč
1 B Česko Patrik Malina
1 B Česko Jiří Měsíček
1 B Česko David Pokorný
O Česko Ladislav Brůžek
2 O Česko Marek Čepelák
5 O Česko Daniel Galus
4 O Česko Michal Hell
18 O Česko Marek Kindel
2 O Česko Lukáš Mráz
7 O Česko Lukáš Palko
4 O Česko Jakub Sudek
3 O Česko Jakub Šimkovský
O Česko František Vodrhánek
# Pozice Hráč
Z Makedonie Filip Duranski
19 Z Česko Jan Jílek
6 Z Česko Petr Kolařík
17 Z Česko Petr Kučera
8 Z Česko Pavel Niedermeier
15 Z Česko David Smolák
9 Ú Kanada Niall Cousens
10 Ú Česko Marek Červenka
14 Ú Česko Jan Mikula
20 Ú Panama José Diego Alvaréz Peréz
16 Ú Česko Matěj Paprčiak
11 Ú Česko Daniel Veselý
9 Ú Česko Filip Žák

Hráčské statistiky[editovat | editovat zdroj]

Aktuální ke konci sezony 2011/2012
Česko Gambrinus liga Česko Ondrášovka cup Přátelsky
Pozice Národnost Jméno Zápasy Čistá konta Vyloučení Zápasy Čistá konta Vyloučení Zápasy Čistá konta Vyloučení
B Česko Martin Berkovec± 8 3 0 0 1 0 0 0 8 2 0 0
B Slovensko Kamil Čontofalský 20 8 0 0 1 0 0 0 2 0 0 0
B Česko Jan Hanuš 3 0 0 0 0 0 0 0 3 1 0 0
Pozice Národnost Jméno Zápasy Gól Vyloučení Zápasy Gól Vyloučení Zápasy Gól Vyloučení
O Slovensko Róbert Cicman 20 0 3 0 0 0 0 0 8 0 0 0
O Slovensko Matúš Čonka± 7 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0
O Česko Martin Dostál 15 0 3 0 2 0 1 0 13 0 0 0
O Česko David Hubáček 27 1 2 0 2 0 0 0 12 0 2 0
O Česko Josef Kaufman 7 0 3 0 2 0 0 0 7 0 0 0
O Česko Martin Latka 18 2 9 0 0 0 0 0 3 0 0 0
O Česko Milan Nitrianský 24 0 3 0 0 0 0 0 5 1 0 0
O Česko Jakub Sudek 3 0 0 0 1 0 1 0 1 0 0 0
O Bělorusko Vitali Trubila 24 2 5 0 0 0 0 0 8 0 1 0
O Česko Luboš Tusjak 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0
Pozice Národnost Jméno Zápasy Gól Vyloučení Zápasy Gól Vyloučení Zápasy Gól Vyloučení
Z Mali Bassirou Dembélé± 2 0 1 0 0 0 0 0 4 0 1 0
Z Makedonie Filip Duranski 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Z Česko Tomáš Frejlach 6 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Z Česko Adam Hloušek 11 1 4 0 1 0 0 0 0 0 0 0
Z Česko Martin Hurka 19 2 2 0 1 0 0 0 12 1 0 0
Z Česko Petr Janda 12 3 1 0 1 0 0 0 4 0 0 0
Z Česko Lukáš Jarolím 27 3 6 0 1 0 0 0 10 3 0 0
Z Česko Štěpán Koreš 6 1 0 0 2 2 0 0 6 0 1 0
Z Bosna a Hercegovina Zoran Milutinović 22 0 4 0 2 0 0 0 12 5 0 0
Z Česko Ondřej Petrák 20 0 5 0 1 0 0 0 11 1 0 0
Z Česko Václav Prošek 6 0 0 0 1 0 0 0 13 0 0 0
Z Česko David Smolák 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0
Z Česko Daniel Veselý 4 1 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0
Pozice Národnost Jméno Zápasy Gól Vyloučení Zápasy Gól Vyloučení Zápasy Gól Vyloučení
Ú Česko Jan Blažek 14 2 6 0 0 0 0 0 5 2 0 0
Ú Česko Jiří Böhm± 9 0 1 0 0 0 0 0 4 2 0 0
Ú Česko Matěj Paprčiak 6 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
Ú Česko Zbyněk Pospěch 22 6 4 0 1 1 0 0 6 1 0 0
Ú Česko Milan Škoda± 9 2 4 0 0 0 0 0 4 0 0 0
Ú Česko Stanislav Vlček 25 1 0 0 2 0 0 0 11 2 0 0
Ú Česko Jiří Vondráček 1 0 0 0 2 1 0 0 12 0 0 0
Ú Česko Martin Voráček 3 0 0 0 2 0 0 0 7 1 1 0
Ú/O Česko Jan Zákostelský 1 0 0 0 1 0 0 0 4 0 0 0
Přátelsky Přátelsky
Pozice N Jméno Zápasy GólČistá konta Vyloučení Pozice N Jméno Zápasy GólČistá konta Vyloučení
B Česko Jiří Měsíček 1 0 0 0 Z Česko Viktor Šimeček 5 0 0 0
Ú Česko Pavel Vyhnal 6 0 0 0 O Česko Jan Charuza 3 0 0 0
B Česko Karel Hrubeš 3 1 0 0 O Česko Marek Čepelák 5 0 0 0
O Brazílie Bruno Tiosi 1 0 0 0 Z Brazílie Luiz Carvalho 1 0 0 0

Vysvětlivky: † = odehrál pouze podzimní část, ± = odehrál pouze jarní část.

Zápasy v sezoně 2011/12[editovat | editovat zdroj]

Letní přípravné zápasy[editovat | editovat zdroj]

Datum Soupeř Místo Výsledek Střelci Slavie
26/06/2011 Česko FK Mladá Boleslav Čelákovice 0-1
26/06/2011 Česko FC Hradec Králové Čelákovice 0-2
05/07/2011 Česko Dynamo České Budějovice Nová Včelnice 0-2
05/07/2011 Česko FC Slovan Liberec Nová Včelnice 1-3 Gól 6' Petrák
09/07/2011 Česko FC Hradec Králové Opatovice 1-2 Gól 36' Pospěch
17/07/2011 Německo Bayern München U23 Cogolo di Pejo , Itálie 2-2 Gól 40' Jarolím, Gól 90' Milutinović
20/07/2011 Itálie Parma FC Levico Terme, Itálie 0-0
23/07/2011 Itálie SS Lazio Aurenzo di Cadore, Itálie 3-3 Gól 18'65' Jarolím, Gól 28' Milutinović

Zimní přípravné zápasy[editovat | editovat zdroj]

Datum Soupeř Místo Výsledek Střelci Slavie
18/01/2012 Česko FK Spartak MAS Sezimovo Ústí Eden, Praha 0-1
22/01/2012 Česko SK Kladno Eden, Praha 2-2 Gól 47' Böhm, Gól 75' Vlček
25/01/2012 Česko FK Pardubice Eden, Praha 4-0 Gól 37' Milutinović, Gól 44' Voráček Gól 46' Blažek, Gól 75' Vlček
28/01/2012 Slovensko ŠK Slovan Bratislava Bratislava, Slovensko 0-2
01/02/2012 Česko Zbrojovka Brno Eden, Praha 2-1 Gól 21' Nitrianský, Gól 44' Hurka
??/02/2012 Španělsko UD Las Palmas Las Palmas, Gran Canaria, Španělsko 1-0 Gól 10' Böhm
??/02/2012 Španělsko UD Vecindario Las Palmas, Gran Canaria, Španělsko 3-2 Gól 36' (pen) Blažek, Gól 75, 83' Milutinović

Souhrn působení v soutěžích[editovat | editovat zdroj]

Soutěž Fáze startu Momentální
pozice/ kolo
Konečná
pozice/ kolo
První zápas Poslední zápas
1. Gambrinus liga 12. místo 29. července 2011 12. května 2012
Ondrášovka Cup 2. kolo 3. kolo 10. srpna 2011 31. srpna 2011

Poslední úprava: 12. května 2012 (ke konci sezony).

Gambrinus liga[editovat | editovat zdroj]

Hlavní článek: 1. Gambrinus liga 2011/12

Ligová tabulka[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V R P VG OG B
10. Dynamo Č. Budějovice 30 9 8 13 30 51 35
11. SK Sigma Olomouc 30 11 10 9 42 38 34
12. SK Slavia Praha 30 8 10 12 28 34 34
13. FC Hradec Králové 30 8 7 15 22 38 31
14. FC Baník Ostrava 30 7 7 16 31 48 28

Poslední úprava: 10. května 2012.
Vysvětlivky: Z = Zápasy; V = Výhry; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body.
‡ Týmu SK Sigma Olomouc bylo odebráno 9 bodů.

Celkem Doma (5. místo) Venku (14. místo)
Z V R P VG OG GR Body V R P VG OG Body V R P VG OG Body
30 8 10 12 28 34 -6 34 7 6 2 21 9 27 1 4 10 7 25 7

Poslední úprava: konec sezony.

Kolo po kole[editovat | editovat zdroj]

Kolo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Hřiště V V D V D V D V D V D V D V D D V D V D V D V D V D V D V D
Výsledek P P V R R P R P V P V V V R R P R R P R R R P V P P P V P V
Pozice 16 14 11 11 10 12 12 13 13 13 11 10 9 9 10 10 10 10 11 10 10 11 11 10 12 12 12 11 12 12

Poslední úprava: konec sezony.
Hřiště: D = Domácí; V = Venkovní. Výsledek: V = Výhra; P = Prohra; R = Win; P = Remíza

Podzimní část[editovat | editovat zdroj]

Jarní část[editovat | editovat zdroj]

Ondrášovka Cup[editovat | editovat zdroj]

Podrobně: Ondrášovka Cup 2011/12

Jednozápasová kola

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Zákulisí Slavie: rozpočet bude 100 milionů, vlastníkem je i Řebíček [online]. DNES, 24. května 2011 [cit. 2011-11-08]. Dostupné online. 
  2. Snad je trochu potrápíme... Jak se Převýšov chystal zaříznout Slavii [online]. Deník Sport, 1. září 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. 
  3. Ostudný krach v poháru. Divizní amatéři převýšili Slavii! [online]. Deník Sport, 31. srpna 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. 
  4. Pokuty pro slávisty! Hráči přijdou o peníze, trenéři mají ultimátum [online]. Deník Sport, 1. září 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. 
  5. Vaniak se VRACÍ do slávistické kabiny, bude ASISTENTEM trenéra! [online]. tn.cz, 19. září 2011 [cit. 2011-10-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-08-10. 
  6. Vedení klubu jedná o sportovní situaci [online]. slavia.cz, 1. října 2011 [cit. 2011-10-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-10-03. 
  7. Potvrzeno: Straka nahradil Petrouše u fotbalistů Slavie. Aktuálně.cz [online]. Economia, 2. října 2011 [cit. 10.11.2011]. Dostupné online. 
  8. On-line: Strako, vrať se na Spartu. Fanoušci Slavie zuří, Žižkov vyhrál [online]. Hospodářské noviny, 17. října 2011 [cit. 2011-11-10]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]
  9. Hradec po 523 minutách skóroval a uhrál s rozjetou Slavií remízu [online]. Sport.cz, 20. listopadu 2011 [cit. 2011-12-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-11-22. 
  10. Preview: Slavia Praha – Baník Ostrava [online]. eurofotbal.cz, 28. listopadu 2011 [cit. 2011-12-05]. Dostupné online. 
  11. Bez gólů i bez formy, Slavia a Ostrava demonstrovaly, proč tonou v bídě [online]. Sport.cz, 28. listopadu 2011 [cit. 2011-12-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-12-01. 
  12. Liberec po Letné vyloupil i Eden, slávističtí fandové pěnili [online]. Sport.cz, 3. prosince 2011 [cit. 2011-12-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-12-04. 
  13. Petr Janda podepsal smlouvu v tureckém Antalyasporu [online]. slavia.cz, 26. ledna 2012 [cit. 2012-05-15]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-12. 
  14. Jasná zpráva: Janda končí, v zimě chce ze Slavie do ciziny [online]. Deník Sport, 1. listopadu 2011 [cit. 2011-12-05]. Dostupné online. 
  15. František Straka rezignoval na funkci trenéra Slavie [online]. slavia.cz, 8. března 2011 [cit. 2012-05-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-22. 
  16. Slávisté protestovali proti angažování trenéra Straky [online]. Česká televize, 17. října 2011 [cit. 2012-05-21]. Dostupné online. 
  17. VIDEO: Rodina Straky má strach: Chuligáni posprejovali dům! [online]. Deník Sport, 14. října 2011 [cit. 2012-05-21]. Dostupné online. 
  18. Proč Straka skončil? Chuligáni plánovali ničení vesnice, říká manželka [online]. Deník Sport, 9. března 2011 [cit. 2012-05-21]. Dostupné online. 
  19. Trenéru Poustkovi se splnil sen, povede Slavii [online]. Lidové noviny, 10. března 2011 [cit. 2012-05-21]. Dostupné online. 
  20. Sparta remizovala v derby 1:1, Liberec ztrácí už pouze bod [online]. Česká televize, 24. března 2011 [cit. 2012-05-21]. Dostupné online. 
  21. Klokani zkusí ještě prodat auta. Ale spadli jsme, to je jasné, ví Sňozík [online]. Sport.cz, 9. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné online. 
  22. Byla to pro mě vysoká škola trenéřiny, loučí se Poustka s áčkem Slavie [online]. iDnes.cz, 14. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné online. 
  23. Generální ředitel Miroslav Platil končí, ve funkci ho nahradí Zbyněk Kusý [online]. slavia.cz, 22. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]
  24. Fotbalovou Slavii povede Kusý, bývalý manažer hokejistů Pardubic střídá Platila [online]. ihned.cz, 22. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-22. 
  25. Zbyněk Kusý: Čeká nás ještě dlouhá a trnitá cesta (VIDEO) [online]. slavia.cz, 22. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-25. 
  26. Do Slavie přichází trenér Petr Rada [online]. slavia.cz, 23. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-26. 
  27. Karol Kisel převezme funkci manažera mládeže po Petru Hurychovi [online]. slavia.cz, 22. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-05-29. 
  28. Klokani míří zpět do Ďolíčku [online]. slavia.cz, 18. května 2012 [cit. 2012-05-24]. Dostupné online. 
  29. Slavia zaplatila stomilionový dluh a dohodla se se společností ENIC. [online]. SKS Odbor přátel, 14. června 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]
  30. Konec sporů: Natland se dohodl se zástupci ENICu a uhradil dluhy Slavie [online]. iHned.cz, 15. června 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-10-10. 
  31. Exministr Řebíček koupil fotbalovou Slavii a je jejím prezidentem [online]. E15.cz, 3. srpna 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. 
  32. Řebíček je většinovým vlastníkem Slavie, odkoupil i podíl Natlandu [online]. iDnes.cz, 3. srpna 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. 
  33. Hloušek se vrací do Slavie, bude v ní hostovat z Jablonce [online]. eurofotbal.cz, 29. července 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné online. 
  34. Obránce Nitrianský odchází z Českých Budějovic do Slavie [online]. Sport.cz, 18. srpna 2011 [cit. 2011-09-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-07-04. 
  35. Slavia má novou posilu – Tomáše Frejlacha! [online]. Slavia.cz, 5. září 2011 [cit. 2011-10-02]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]
  36. Slavia ulovila další posilu, do Edenu přichází Jan Blažek [online]. isport.cz, 15. září 2011 [cit. 2011-10-02]. Dostupné online. 
  37. Slavia má další posilu, vrací se ztracený syn Latka [online]. tn.cz, 19. září 2011 [cit. 2011-10-02]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-11-07. 
  38. SK Slavia Praha B – MUŽSTVO 2011 / 2012 [online]. slavia.cz [cit. 2011-12-04]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-11-30. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]