Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2014 – stíhací závod družstev ženy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rychlobruslení
na Zimních olympijských hrách 2014
stíhací závod družstev ženy
Speed skating pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní bruslařská unie
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Adler-Arena
Datum 21.–22. února 2014
Startující 32 rychlobruslařek z 8 zemí
Medailisté
Zlatá olympijská medaile Nizozemsko
Stříbrná olympijská medaile Polsko
Bronzová olympijská medaile Rusko
Soutěže
500 m muži ženy
1000 m muži ženy
1500 m muži ženy
3000 m ženy
5000 m muži ženy
10 000 m muži
stíh. závod družstev muži ženy

<< 2010 seznam medailistek 2018 >>

Stíhací závod družstev žen na Zimních olympijských hrách 2014 se konal v hale Adler-Arena ve dnech 21. a 22. února 2014. České závodnice se jej nezúčastnily.

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

Vítězné týmy z každé jízdy postoupily do dvou semifinálových jízd, ostatní družstva postoupila do finálových jízd o páté až osmé místo.

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta Postup
Čtvrtfinále 1
1. Rusko Olga Grafová
Jekatěrina Lobyševová
Julija Skokovová
3:01,53 0,00 Semifinále 1
2. Kanada Kali Christová
Christine Nesbittová
Brittany Schusslerová
3:02,06 +0,53 Finále C
Čtvrtfinále 2
1. Polsko Katarzyna Bachledová-Curuśová
Natalia Czerwonková
Luiza Złotkowská
3:02,12 0,00 Semifinále 1
2. Norsko Hege Bøkková
Mari Hemmerová
Ida Njåtunová
3:05,13 +3,01 Finále D
Čtvrtfinále 3
1. Japonsko Misaki Ošigiriová
Maki Tabataová
Nana Takagiová
3:03,99 0,00 Semifinále 2
2. Jižní Korea Kim Po-rum
No Son-jong
Jang Sin-jong
3:05,28 +1,29 Finále D
Čtvrtfinále 4
1. Nizozemsko Jorien ter Morsová
Lotte van Beeková
Ireen Wüstová
2:58,61 0,00 Semifinále 2
2. Spojené státy americké Brittany Boweová
Heather Richardsonová
Jilleanne Rookardová
3:02,21 +3,60 Finále C

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

Vítězné týmy obou jízd postoupily do finále o zlatou medaili, poražená družstva postoupila do finále o bronz.

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta Postup
Semifinále 1
1. Polsko Katarzyna Bachledová-Curuśová
Natalia Czerwonková
Luiza Złotkowská
3:00,60 0,00 Finále A
2. Rusko Olga Grafová
Jekatěrina Šichovová
Julija Skokovová
3:02,09 +1,49 Finále B
Semifinále 2
1. Nizozemsko Marrit Leenstraová
Jorien ter Morsová
Ireen Wüstová
2:58,43 0,00 Finále A
2. Japonsko Ajaka Kikučiová
Misaki Ošigiriová
Nana Takagiová
3:10,19 +11,76 Finále B

Finále[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta
Finále A
Zlatá medaile Nizozemsko Marrit Leenstraová
Jorien ter Morsová
Ireen Wüstová
2:58,05 (OR) 0,00
Stříbrná medaile Polsko Katarzyna Bachledová-Curuśová
Katarzyna Woźniaková
Luiza Złotkowská
3:05,55 +7,50
Finále B
Bronzová medaile Rusko Olga Grafová
Jekatěrina Lobyševová
Julija Skokovová
2:59,73 0,00
4. Japonsko Misaki Ošigiriová
Maki Tabataová
Nana Takagiová
3:02,57 +2,84
Finále C
5. Kanada Ivanie Blondinová
Kali Christová
Brittany Schusslerová
3:02,04 0,00
6. Spojené státy americké Brittany Boweová
Heather Richardsonová
Jilleanne Rookardová
3:03,77 +1,73
Finále D
7. Norsko Hege Bøkková
Camilla Farestveitová
Ida Njåtunová
3:08,35 0,00
8. Jižní Korea Kim Po-rum
No Son-jong
Jang Sin-jong
3:11,54 +3,19

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]