Rudá Sonja

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Rudá Sonja je americko-italský film z roku 1985 natáčený v Itálii. Je řazen do žánru meč a magie. V hlavních rolích vystupují Brigitte Nielsen a Arnold Schwarzenegger, režisérem byl Richard Fleischer.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Celá rodina Rudé Sonji je vyvražděna vojáky královny Gedren. Ona sama přežije a v noci ji podivný duch obdaří nadpřirozenou silou.

O mnoho později v jiném místě se kněžky rozhodují zničit talisman, nadaný obrovskou mocí. Těsně před zničením je ale jejich chrám přepaden vojskem královny Gedren, která se rozhodne talismam využít pro své dobyvačné plány. Přepad přežije jen jediná kněžka - sestra Rudé Sonji. Smrtelně raněnou ji nalezne válečník Kalidor, který jí pomůže sestru nalézt.

Rudá Sonja mezitím prodělala bojový výcvik. Od umírající sestry se dozví, že talisman je třeba zničit do 14 dnů, jinak nastane zkáza světa. Sonja se vydá na cestu, nestojí však zpočátku o Kalidororovu pomoc. Po cestě objeví ve městě, zničeném pomocí talismanu, malého prince a jeho opatrovníka. Společně i s Kalidorem, který se k nim znovu přidá, jdou do centra Gerendiny říše najít a zničit talisman.