Rocknet aréna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rocknet aréna
ústřední vstup do haly (2014)
ústřední vstup do haly (2014)
PolohaZadní Vinohrady, Chomutov, Česko
Souřadnice
Otevření2011
VlastníkStatutární město Chomutov
PovrchLed
Cena výstavbycca 530 milionů korun
Týmy
Piráti Chomutov (2011–2019 )
Kapacita
5 250[1]
Rozměry
26/28 × 60 m
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rocknet aréna v Chomutově je krytá sportovní hala, která byla otevřena v dubnu roku 2011. Slouží hokejovému klubu Piráti Chomutov a nachází se v lokalitě Zadních Vinohrad. V roce 2013 byla pojmenována podle jednoho z generálních partnerů klubu SD ARÉNA. V červnu 2018 byla pronajata firmě Rocknet, podle které ponese až do roku 2023 jméno Rocknet aréna.[2]

Kapacita arény je 5250[1] diváků. Objekt je tvořen hlavní halou s tribunami, šatnami a tréninkovou halou s kapacitou 100 diváků. Nad ledovou plochou visí světelná kostka se 4 led obrazovkami a jedním světelným prstencem. Pod tribunami se nacházejí bufety a toalety, v rozích stadionu jsou partyboxy a restaurace. V horních patrech arény nalezneme VIP zónu a skyboxy. V blízkosti arény se nachází multifunkční kino, fotbalový stadion, atletický stadion a aquapark. Aréna byla vystavěna s pomocí evropských dotací v rámci projektu IPRM Chomutov. Je postavena na místě areálu bývalých kasáren na Zadních Vinohradech a sídla 41. sektoru velení, řízení a průzkumu AČR.

Aréna byla otevřena exhibicí chomutovských veteránů vs. veteráni České republiky. První ostré utkání zde odehráli Piráti Chomutov 2. srpna 2011 s týmem HC Energie Karlovy Vary, které domácí vyhráli 3:2. Na tento den si i klub připravil akci s názvem hokejová rEVOLUCE, při které byly představeny po vzoru NHL nové dresy, logo a název. Zde byla započata nová éra chomutovského hokeje, která byla završena grandiózní oslavou postupu do extraligy v dubnu roku 2012, rok po otevření nové arény.

Svoje domácí zápasy v Rocknet Aréně tady odehrává hokejový tým Piráti Chomutov.

Zázemí haly[editovat | editovat zdroj]

8 bufetů, restaurace, fanshop, toalety, partyboxy, dětský koutek, skyboxy.

Doprava[editovat | editovat zdroj]

Do areálu je několik možností způsobu dopravy. Parkování přímo v areálu pojme několik stovek aut. Dále je možná doprava MHD. Do areálu se lze dostat i pěšky, a to cca 1–2 km z centra města.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]