Roblox

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Roblox
Logo Robloxu
Logo Robloxu
Základní informace
Vydavatel Roblox Corporation
Režiséři David Baszucki
Erik Cassel
Platforma Microsoft Windows
macOS
Xbox One
Android
iOS
Datum vydání 2004
Žánr MMORPG
Herní mód multiplayer videohra
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Staré logo hry Roblox ukazující první písmeno R

Roblox je multiplayerová online hra umožňující hráčům vytvářet vlastní hry s otevřeným světem, sdílet s ostatními a hrát je. Hra je dostupná pro Android, iOS, MacOS, PlayStation 4, Windows a Xbox One. Její vývoj započala Roblox Corporation ve Španělsku v roce 2004 pod původním názvem DynaBlocks,[1] v září 2006 byl Roblox oficiálně vydán.

(Platí jen pro PC,na mobilu,tabletu a XBOXU se ve Studiu vytvářet nedá.) Při instalaci hry Roblox se stáhne také Roblox studio, v němž lze vytvářet vlastní hry, za které lze získávat herní měnu, tzv. robuxy (dříve i tixy, Do smrti Davida Cassella), a při velké popularitě hry i reálné peníze. Adopt Me, současně nejpopulárnější hra získala v roce 2019 již 2 miliardy návštěv. [2] Odkazy: Roblox Hry s otevřeným světem Počítačové hry MMORPG Hry

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Roblox na anglické Wikipedii.

  1. EDGERTON, Jason. Roblox Indie Games Coming To Xbox in December. Youth Independent News [online]. 2015-09-25 [cit. 2019-03-25]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. TAKAHASHI, Dean. The DeanBeat: Roblox’s kid developers make enough ‘robux’ to pay for college. VentureBeat [online]. 2017-07-21 [cit. 2019-03-25]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]