Rick DiPietro

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Šablona:Infobox medaile Šablona:Infobox medaile soutěž Šablona:Infobox medaile položka |} Rick DiPietro (* 19. září 1981[1]) je americký hokejový brankář, který nastupoval naposledy v American Hockey League za Charlotte Checkers.[2]

Kariéra

Draftován byl při vstupním draftu NHL roku 2000 klubem New York Islanders, kam přešel z týmu Boston University. DiPietro byl čtvrtým Američanem, který obsadil nejvyšší draftovou pozici při vstupním draftu. V sezóně 2000-2001 odchytal 20 zápasů, z nichž pouze tři byly vítězné. Poté byl dodatečně poslán do IHL klubu Chicago Wolves a AHL klubu Bridgeport Sound Tigers. Zpět byl povolán v sezóně 2002-2003 a začalo se mu více dařit. Na ZOH 2006 v Turíně byl číslem jedna Americké hokejové reprezentace a odehrál zde 4 ze 6 utkání. 12. září 2006 podepsal patnáctiletou smlouvu s New Yorkem Islanders, což je historicky nejdelší oficiální kontrakt v NHL. V roce 2007 DiPietra postihlo mnoho zranění. 19. listopadu 2007 vychytal své sté vítězství, když jeho tým porazil New York Rangers 2:1. Roku 2008 se objevil ve své první NHL All-Star Game. Potom ho pronásledovala samá zranění, kvůli kterým až na pár zápasů vůbec nehrál, a 8. ledna 2010 se vrátil do svého prvního zápasu po zraněních, ale jeho tým prohrál s Dallas Stars 4:3.

Hráčská kariéra

Reprezentační kariéra

Di Pietro hrál za Americkou hokejovou reprezentaci na:

Úspěchy

Reference

Externí odkazy

Rick DiPietro – statistiky na Hockeydb.com (anglicky) Rick DiPietro – statistiky na Eliteprospects.com (anglicky) Rick DiPietro – statistiky na NHL.com (anglicky)

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rick DiPietro na anglické Wikipedii.

Výběr v prvních kolech vstupního draftu NHL týmem New York Islanders
Předchůdce:
'
2000
Rick DiPietro
Nástupce:
'