Richard David Bach

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Richard David Bach
Pro nápovědu klikněte
Narození 23. června 1936 (78 let)
Oak Park, Illinois, USA
Povolání Spisovatel
Národnost Američan
Významná díla Jonathan Livingston Racek, Most přes navždy, Iluze...
Manželka Leslie Parrish-Bach
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Tento článek pojednává o spisovateli. O pseudonymu Stephena Kinga pojednává článek Richard Bachman.

Richard David Bach (* 23. června 1936 v Oak Park, Illinois, USA) je americký spisovatel. Je znám především bestsellerem Jonathan Livingston Racek z roku 1972 a filmem, který byl na jeho námět natočen. V jeho knihách se také objevuje jeho obliba k letectví a dokonce i létání v metafoře. Letectví je jeho koníčkem od 17 let.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

V roce 1955 navštěvoval Long Beach State College. Je autorem několika beletristických i faktických prací, včetně Jonathana Livingstona Racka (1970), Iluze (1977), Jediného (1989) a Out of My Mind (1999). Většina jeho děl je částečně autobiografická a používá aktuální nebo vysněné téma nějaké události jeho života, skrze kterou může ilustrovat svou filosofii.

Filosofie[editovat | editovat zdroj]

Ve svých knihách udržuje konzistentní filozofii: Naše pravá přirozenost není ohraničena prostorem ani časem, jsme vyjádřením bytí, skutečně se nerodíme ani neumíráme a vstupujeme do tohoto světa dojmů a podob, abychom se bavili, učili, sdíleli zkušenosti s těmi, na kterých nám záleží, zkoumali a především učili, jak milovat a milovat znovu.[zdroj?]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]