Richard David Bach

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Richard David Bach
Narození23. června 1936 (87 let)
Oak Park, Illinois, USA
PovoláníSpisovatel
NárodnostAmeričan
Významná dílaJonathan Livingston Racek, Most přes navždy, Iluze...
Manžel(ka)Leslie Parrish-Bach
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Tento článek je o spisovateli. O pseudonymu Stephena Kinga pojednává článek Richard Bachman.

Richard David Bach (* 23. června 1936 v Oak Park, Illinois, USA) je americký spisovatel. Je znám především bestsellerem Jonathan Livingston Racek z roku 1972 a filmem, který byl na jeho námět natočen. V jeho knihách se také objevuje jeho obliba letectví a dokonce i létání v metafoře. Letectví je jeho koníčkem od 17 let.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

V roce 1955 navštěvoval Long Beach State College. Po ukončení studií sloužil u amerického námořnictva a také u stíhacího křídla Národní letecké gardy v New Yersey. Od mládí měl dva velké koníčky, létání a literaturu, které ve svém psaní specifickým způsobem spojil do jednoho. [1]

Je autorem několika beletristických i faktických prací, včetně Jonathana Livingstona Racka (1970), Iluze (1977), Jediného (1989) a Out of My Mind (1999). Většina jeho děl je částečně autobiografická a používá aktuální nebo vysněné téma nějaké události jeho života, skrze kterou může ilustrovat svou filosofii.

Filosofie[editovat | editovat zdroj]

Ve svých knihách udržuje konzistentní filozofii: Naše pravá přirozenost není ohraničena prostorem ani časem, jsme vyjádřením bytí, skutečně se nerodíme ani neumíráme a vstupujeme do tohoto světa dojmů a podob, abychom se bavili, učili, sdíleli zkušenosti s těmi, na kterých nám záleží, zkoumali a především učili, jak milovat a milovat znovu.[2]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ᐉ 25 nej citátů Richarda Bacha. Youprani.cz [online]. [cit. 2023-06-01]. Dostupné online. 
  2. KNIHY, Dobré. Kniha Nikdo není daleko - Richard David Bach | Dobré Knihy.cz. Dobré knihy cz [online]. [cit. 2022-07-04]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]