Richard Correll

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Richard Correll
Rodné jméno Richard Thomas Correll
Narození 14. května, 1948
USA Los Angeles, California
Aktivní roky 1982 – současnost
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Richard Thomas "Rich" Correll (narozen 14. května, 1948) je americký televizní režisér, producent, herec a scenárista.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Correl se narodil v Los Angeleské oblasti, Kalifornie. Correll je syn Charles Correlle, který účinkoval v rádiovém programu, Amos & Andy, a bratr Charlese Corrella, Jr. (jenž pracoval na National Lampoon's Animal House jako kameraman a režíroval některé epizody seriálů Beze stopy, Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas, Beverly Hills 90210, Melrose Place a Hvězdná brána), Barbary Correllové a Dottie Correlové. Jako dětský herec hrál roli kamaráda Richarda Rickover v seriálu Leave It To Beaver (1957-63).

Jako teenager, se Correll stal blízkým přítelem legendárního komedianta němé éry Harolda Lloyda a jeho rodiny, a dobrovolně pomáhal Lloydovi k zachování a archivaci jeho rozsáhlé sbírky filmů. na této práci se podílel až dodnes a pracuje jako vedoucí archivář pro firmu Lloyd Trust. Sdílel své encyklopedické znalosti Lloydovy práce a života pro interview a komentáře pro DVD z roku 2005 a dokument The Third Genius z roku 1991.

Correl režíroval některé epizody seriálů The Suite Life of Zack and Cody, Family Matters, Krok za krokem, What I Like About You, That's So Raven, So Little Time, The Amanda Show, The Hogan Family, Yes, Dear, Two of a Kind, a spousta dalších. Je také spolu zakladatel Disney TV seriálu, Hannah Montana.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

jako Herec[editovat | editovat zdroj]

jako Producent[editovat | editovat zdroj]

jako Scenárista[editovat | editovat zdroj]

jako Režisér[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]