Renault Kangoo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
První generace

Renault Kangoo je automobil vyráběný francouzskou firmou Renault. Jde o dlouho očekávaného nástupce vozu Renault 4. První vozy opustily výrobní linky závodu v Maubeuge v roce 1997.

První generace

Renault Kangoo lze klasifikovat jako reakci na trend, jež určoval směr konstrukce vozů v 90. letech minulého století. V roce 1997 sjel z výrobní linky Renault první vůz, určený pro přímý prodej. Uspokojoval zákazníky, kteří mají větší rodiny a vyhledávají prostor, pohodlí a relativní bezpečnost. Vozu k jeho užitnému prostoru napomáhala konstrukce karoserie, kterou by dnes byla klasifikována jako karosetie minivanu či kombi.

V té době se jednalo o vůz, který měl ze všech osobních automobilů Renault největší zavazadlový prostor. Cílovou skupinou klientů nebyly pouze větší rodiny, ale i firmy, které hojně využívaly tohoto vozu ke svým podnikatelským ůčelům. Ty si oblíbily zejména naftové motory, pro jejich ochotnost podřizovat se plně naloženému vozu a vykazovaly dynamiku v nízkých otáčkách. Dodával se s motorem o objemu 1149 ccm s 60 k, dále pak 1390 ccm s 75 k a v poslední řadě motorizace dieselová, 1870 ccm a svým výkonem 65 k.

Druhá generace

Druhá generace

Jako každý vůz, tak i Renault Kangoo podlehl modernizaci a od roku 2002 se do nabídky dostaly modely s novými motorizacemi. Motor 1,2 se dočkal osmi ventilů navíc a nyní se produkují verze 1.2 16V s výkonem 75 k , dále pak 1.6 16 V s 95 k, 1.9 dTi s turbodmychadlem a přímým vstřikováním nafty do válce a později 1.5 dCi s přímým vysokotlakým vystřikem common rail doplněn turbodmychadlem a vykazuje výkon 65 kW. V současné nabídce jsou motory 1.2 16V, 1.6 16V, 1.5dCi

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Renault Kangoo ve Wikimedia Commons