Rebecca St. James

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rebecca St. James
Rebecca St. James-cropped.jpg
Základní informace
Narození 26. července 1977 (42 let)
Sydney
Žánry Kresťanský rock a contemporary Christian music
Povolání filmová herečka, písničkářka, zpěvačka, herečka, hudební skladatelka a spisovatelka
Nástroje hlas
Vydavatelé Reunion Records
ForeFront Records
Beach Street Records
Web rsjames.net
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rebecca St. James (* 26. července 1977 v Sydney v Austrálii jako Rebecca Jean Smallbone) je americká křesťanská zpěvačka, textařka, spisovatelka a herečka australského původu, několikanásobná držitelka Dove Award a Grammy Award.

Je známou aktivistkou hnutí pro-life a propagátorkou sexuální abstinence mladistvých, což se promítá i do její tvorby. Mezi její nejslavnější hity patří písně Wait for me a God.

V roce 2009 vyšel pro-life film Sarah´s choice, v němž ztvárnila hlavní roli.[1]

V České republice vystupovala v roce 2007 na Celostátním setkání mládeže v Táboře.[2]

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se v australském Sydney jako nejstarší ze sedmi dětí Davida a Helen Smallboneových (má jednu sestru a 5 bratrů).[3] Její otec byl organizátorem křesťanských koncertů, vlastnil nahrávací společnost a hudební obchod.

Rebecca začínala zpívat v baptistickém chrámovém sboru. Jako počátek její vlastní hudební kariéry se počítá rok 1990, kdy zahajovala australskou show Carmanova turné. V roce 1991 pak vydala své první album „Refresh My Heart“, u tohoto nezávislého alba ještě použila jméno Rebecca Jean. Krátce poté dostal její otec pracovní nabídku z USA a rodina se tam přestěhovala, částečně kvůli této nabídce, hlavně ale kvůli možnostem, který tento přesun skýtal Rebečině umělecké kariéře. Uzavřela smlouvu s nahrávací společností ForeFront Records a začala používat umělecké jméno Rebecca St. James.

Na rodinu krátce po přestěhování do USA dopadly těžké časy: otcovo australské podnikání nepřežilo jeho nepřítomnost a zkrachovalo a on zároveň ztratil své americké zaměstnání, což zanechalo rodinu, čekající dalšího potomka, ve velmi obtížné situaci. Otec tehdy založil úklidovou firmu a celá rodina se podílela na jejím chodu: uklízela po domech a upravovala zahrady a trávníky.[3]

V roce 1994 vydala Rebecca své první album u společnosti ForeFront Records: Rebecca St. James. V roce 2007 vystoupila také v České republice na Celostátním setkání mládeže v Táboře na charitativním koncertě pro Haiti.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://cs.christiantoday.com/article/rebecca-st-jamesova-hra-hlavnu-ulohu-v-pro-life-filme-sarahs-choice/16017.htm
  2. http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&type=11&article=5418
  3. a b http://www.hudba.signaly.cz/clanky-interpreti/7-interpreti/77-kdo-vlastn-je-rebecca-st-james

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]