Radlická radiála

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Radlická radiála
Základní údaje
StátČeskoČesko Česko
Region
Geodata (OSM)OSM, WMF
Praha, Stodůlky, Rozvadovská spojka směrem na Butovice.JPG
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Radlická radiála na západě Prahy nese v již zprovozněné části název Rozvadovská spojka. Někdy se v projektech označuje R5. Je pokračováním dálnice D5, na okraji Prahy je rozsáhlou mimoúrovňovou křižovatkou napojena na Pražský okruh a provizorně končí ve Stodůlkách napojením na Bucharovu ulici. V budoucnu má pokračovat až k napojení na Městský okruh.

Třebonice – Stodůlky[editovat | editovat zdroj]

První úsek, StodůlkyTřebonice, dlouhý 4 kilometry, byl postavený v letech 1976–1980 a zprovozněný 20. října 1980. Později byl pojmenován Rozvadovská spojka. Stavba zatím končí ve východních Stodůlkách v místě osmičkovitého mimoúrovňového křížení s Bucharovou ulicí. Rozděluje Třebonice na severní část, patřící k městské části Praha-Zličín, a jižní část, patřící, stejně jako Stodůlky, k městské části Praha 13.

Přibližně uprostřed své délky je tento úsek deltovitým mimoúrovňovým křížením propojen s Jeremiášovou ulicí, vedoucí podél západního okraje stodůlecké zástavby. U třebonické nákupní zóny Zličín je osmičkovitou mimoúrovňovou křižovatkou napojena na Řevnickou ulici. Kromě mostů, které jsou součástí mimoúrovňových křížení, je Rozvadovská spojka navíc v blízkosti stodůleckých Lužin přemostěna ještě Bavorskou ulicí.

Stodůlky – Zlíchov[editovat | editovat zdroj]

Pruh louky u Nových Butovic, kudy má být radlická radiála vedena

V druhé etapě byla plánována výstavba 5,4 km dlouhého úseku ZlíchovStodůlky, která měla probíhat v letech 2012–2015 [1].

Podle původních plánů ze 70. a 80. let 20. století měla radiála vést po povrchu – údajně i kvůli tomu byla začátkem 80. let zbourána část zástavby Radlic a Smíchova podél Radlické ulice a zkrácena tramvajová trať Smíchov - Radlice.[zdroj?] Souběžně, například ve Směrném územním plánu z roku 1986, se uvažovalo i o vedení komunikace v nové trase od usedlosti Koulka úbočím Kesnerky – tomu odpovídá i zalomení Radlické ulice v blízkosti stanice metra Radlická, kde nová komunikace má navázat na západní část Radlické ulice. Tyto plány byly zvažovány v různých variantách, která však vždy vyžadovaly rozsáhlé demolice domů. Začátkem 90. let byly tyto plány opuštěny a nahrazeny tunelovou variantou trasy Zlíchov – Radlice, tedy se zaústěním do Městského okruhu jižněji. Prověřovány byly i varianty severnějšího vedení, pod Pavím vrchem do blízkosti Ženských domovů.

Na Městský okruh má radiála navazovat mimoúrovňově na Zlíchově. Odtud povede pod Děvínem (resp. Dívčími hrady) 2 200 m dlouhý ražený tunel Radlice, který vyústí na povrch mimoúrovňovou křižovatkou. Na dalším úseku mají být již jen dva krátké hloubené tunely: tunel Butovice (délka 299 m) a tunel Jinonice (299 m)[2], délka 300 a více metrů by si výžádala vyšší vybavení těchto tunelů [3]. U stanice metra Jinonice bude mimoúrovňová křižovatka, další mimoúrovňová křižovatka má být u starých Butovic v místě dnešní křižovatky Radlické a Novoveské ulice. V těchto místech se odchýlí od dosavadního trasování Radlické ulice a povede kolem autobusového terminálu a stanice metra Nové Butovice, kde má být další mimoúrovňová křižovatka, až k nynějšímu provizornímu zakončení prvního úseku.

Ve směru z Prahy má mít kromě dvou základních jízdních pruhů ještě navíc jeden stoupací. Maximální podélný sklon má být kolem 5 %.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://tvstav.cz/clanek/524-radlicka-radiala
  2. Archivovaná kopie. mestskyokruh.info [online]. [cit. 2012-11-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-11-27. 
  3. Archivovaná kopie. www.rsd.cz [online]. [cit. 2014-10-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2009-08-15. 

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • Aleš Merta: Radlická radiála – od územní k investorské přípravě, Stavební listy 2/2005, str. 10-13
  • Václav Dohnálek, Jan Panuška, Alexandr Butovič, Radovan Chmelař: Radlická radiála – geotechnický průzkum a průzkumná štola tunelu Radlický, Tunel 4/2014, str. 24-32

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]