République (počítačová hra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
République
Vývojáři Camouflaj LLC a Logan Games
Designér Ryan Payton
Engine Unity
Platformy iOS (v přípravě: Windows, OS X)
Datum vydání 19. prosince 2013 (iOS, epizoda 1), 30. dubna 2014 (iOS, epizoda 2); 2014 (Windows, OS X)
Žánry stealth, survival horor
Herní mód single-player
Některá data mohou pocházet z datové položky.

République je videohra typu stealth-survival horror, kterou vydala společnost Camouflaj LLC, ve spolupráci s Logan Games. První vydání hry (19. prosince 2013)[p 1] bylo určeno pouze pro iOS, plánované je vydání i pro systémy Windows a OS X (během roku 2014). Druhá epizoda hry (s navazujícím příběhem) byla pro iOS vydána 30. dubna 2014.

Vývoj hry byl financován pomocí kampaně na Kickstarteru, která byla úspěšná (ukončena k 11. květnu 2012) a vynesla tvůrcům více než 500 000 dolarů.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Hra République kombinuje prvky stealth akce se survival hororem. Hráč komunikuje s hlavní hrdinkou Hope přes mobilní telefon a počítač a pomáhá jí v útěku. Hráč ovládá kamery, ke kterým se dostal díky svým hackerským schopnostem, umístěné ve fiktivním totalitním státě; République. Hráč musí během hry používat tzv. "OMNI View", což je software, který mu umožní širší pohled, odemykat a zamykat dveře, rozptylovat hlídky, či získávat informace. V některých případech musí hráč "OMNI View" upgradovat na vyšší verze, aby se mohl dostat do oblastí s vyšším zabezpečením. Ve Windows a OS X verzi hry bude mít hráč přístup k více kamerám najednou.[1]

Epizoda 1[editovat | editovat zdroj]

République (resp. 1. epizoda nazvaná Exordium) se odehrává v nejpojmenovaném totalitním státě (podobný Orwellovu románu 1984), v zařízení Metamorphosis. Prizraci, lidé, kteří jsou oddáni totalitnímu systému, provádí experimenty na tzv. Pre-Cal lidech. Ti se narodili a vyrostli v objektu. Jedna Pre-Cal žena, Hope (dabovaná Renou Stroberovou) zkontaktuje hráče pomocí telefonu a požádá ho, jeslti by jí nemohl pomoci dostat se z Metamorphosis. Společně s hráčem pak přijímá pomoc od Coopera, který v přestrojení pracuje v zařízení pro USA.

Epizoda 2[editovat | editovat zdroj]

Druhá epizoda pod názvem Metamorphosis byla pro iOS zařízení uvedena 30. dubna 2014. Nabízí několik vylepšení oproti první epizodě, např. 3D mapu, nové možnosti systému "OMNI View", ARC Prizrak, a další.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. 19. prosince 2013 byla pro iOS vydána 1. epizoda hry.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku République (video game) na anglické Wikipedii.

  1. Team Meeting About République PC & Mac kickstarter.com (anglicky)

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]