Pufflick

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

PUFFLICK (* 6.dubna 1993) je český zpěvák, rapper a DJ pocházející z Brna.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Pufflick působí v hudebním průmyslu již od roku 2012 kdy začal jako DJ v pražských hip hop klubech jako je M1 Lounge, RadostFX, Roxy či Fancy Lounge.[1] Jeho DJ kariéra byla pozastavena při prvním lockdownu v ČR což vedlo k prvnímu impulzu tvoření vlastní hudby. 10. května 2020 vydává první single Bones (Кости)[2], následuje spolupráce s ruským raperem Arturem Oceanwood která vede k sérii singlů a hudebních videí. Everyday (каждый день)[3] vychází 3. června 2020, následuje Numb (Онемение)[4] 26. srpna 2020.

Po menší pauze se vrací s novou spoluprácí tentokrát s americkým producentem Yung Cortex, dvorní producent zesnulého rappera Lil Peep, vydáva single G KLASSE (гелик)[5] který vychází 15. listopadu 2020 na výročí úmrtí Lil Peepa a je věnován právě jeho památce. 29.prosince 2020 vyhází další single produkován Yung Cortexem s názvem "ZNAČKA"[6].

V roce 2021 Pufflick začíná spolupracovat s dalšími zahraničními umělci a 31. ledna 2021 vydává single M.B.F.[7] s anglickým zpěvákem Jamie RX. 14. února potom single Story of My Life[8] s kanadským zpěvákem Tennisxclub.

Inspirován současně punkrockovou hudbou, kterou poslouchal v jeho dětství, a také trapem a hip hopem, které se objevily později, vytváří jedinečný zvuk, který je těžké označit jedním žánrem. Experimentální faktor není jen v hudbě, je to v použitém jazyce a stylu předání - můžete ho slyšet zpívat nebo rapovat - někdy v češtině, někdy v angličtině.[9]

  1. REFRESHER. Český DJ Pufflick: Hrál jsem i pro tři lidi, jednou jsem na přání pustil polský folk. refresher.cz [online]. [cit. 2021-02-23]. Dostupné online. (česky) 
  2. PUFFLICK - BONES music video https://youtu.be/ioeBxqfC6zo
  3. PUFFLICK x ARTUR OCEANWOOD - EVERYDAY https://youtu.be/avjfop_ellw
  4. PUFFLICK x ARTUR OCEANWOOD - NUMB https://youtu.be/pnyPExKmBS8
  5. PUFFLICK x YUNG CORTEX - G KLASSE https://youtu.be/lierRJDfiMs
  6. PUFFLICK - ZNAČKA https://youtu.be/kc-jVyXbUT8
  7. PUFFLICK ft. JAMIE RX - M.B.F. https://youtu.be/AujMbZB_xk8
  8. PUFFLICK ft. TENNISXCLUB - Story of My Life https://youtu.be/wDtjeFfAJFQ
  9. Pufflick | Spotify https://open.spotify.com/artist/7vBNxRtAaVLhNzIcUIimKg