Project CARS

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Project CARS
VývojářSlightly Mad Studios
VydavatelSlightly Mad Studios
SkladatelStephen Baysted
Herní sérieProject CARS
PlatformyPlayStation 4
Xbox One
Microsoft Windows
Datum vydání7. května 2015
Žánrzávodní videohra
Herní módysíťová hra pro více hráčů
videohra pro jednoho hráče
KlasifikacePEGI 3 a více
ESRB 6 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Project CARS (nebo také Community Assisted Racing Simulator) je závodní hra vyvíjená Slightly Mad Studios. Plánované vydání hry pro Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One je určeno na duben 2015. Verze pro Wii U a SteamOS má vyjít také v roce 2015, ale zatím není jasné přesnější datum. Project CARS bylo původně určeno pro PlayStation 3 a Xbox 360, ale po vydání novějších verzí těchto konzolí byl projekt zastaven.[1] Počáteční investice pochází přímo od hráčů, bez pomoci klasického vydavatele hry. Členové dostávají speciální odznaky, které se odvíjí podle toho jakou částkou přispěli.

Hra

Hra obsahuje

Konečný produkt má zachycovat co nejvěrnější podobu reálného závodění. K vyčlenění od dosavadních lídrů závodní komunity, Gran Turismo and Forza Motorsport, Slightly Mad Studios míří k otevřenému světu, kde si lze vybrat svou cestu a obtížnost k úspěchu.[2] Project CARS zahrne celý závodní víkend, začínající u testování, volných tréninků a kvalifikací k samotnému závodu, během kterých se bude dynamicky měnit počasí a světelné podmínky.[3]

Fyzické hodnoty

Hra přijala a zlepšila engine Madness, který byl součástí Need for Speed: Shift. Dnešní větší výkon počítačů umožňuje dokonalejší model opotřebení pneumatik "SETA", který je lepší než statický, dosud používaný model .[4] K přizpůsobení kvality řidičů, Slightly Mad Studios nabízí různé pomocníky, jako například ABS nebo automatické řazení. Hru je možné hrát s volantem, ale samozřejmě i bez volantu.

K priblížení se reálnému závodění se Slightly Mad Studios rozhodla navázat kontakt s profesionálními závodníky. Mezi ně patří bývalý Stig z televizní show Top Gear Ben Collins[5], mladší bratr závodníka Formule 1 Lewise Hamiltona Nicolas,[6] který je šampionem Clio Cup a European Touring Car Cup. Dalším závodníkem je Oliver James Webb, bývalý závodník Formule Reanult 3.5 a aktuálně vytrvalostní závodník ELMS.

Obsah

Od 6. června 2014, je dostupných 67 aut a 52 tratí, mezi kterými nechybí ani Masarykův Okruh v Brně. Další obsah by měl být k dostání formou DLC.

Virtuální realita

Roku 2012 byla představena podpora pro 3D brýle Oculus Rift.[7]


Reference

  1. http://kotaku.com/gorgeous-racing-game-does-the-smart-thing-abandons-cur-1459865337
  2. Project CARS Interview: How Slightly Mad Studios Are Taking Racing Games To An All New Level [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. First Look at Project CARS on PS4 [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. 1 Year of Project CARS – Multiplayer, New Tire Model & More [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. Ben Collins [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. Nicolas Hamilton [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  7. Oculus Rift virtual reality headset announcement [online]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy