Premier (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Premier (skupina))
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Premier
Skupina Premier ve Zlíně
Základní informace
Původ Česko Česká republika
Žánry pop rock
Aktivní roky 1992 - současnost
Web Oficiální stránky
Současní členové
Daniel Hrnčiřík, Jaroslav Bobowski, Daniel Wolczik, Jaroslav Mikoška
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Skupina Premier je česká pop rocková hudební formace ze Zlína, která byla založena v roce 1992 nerozlučnou dvojicí Danem Hrnčiříkem (basová kytara) a Jardou Bobowskim (zpěv), oba do té doby působící v punkové formaci Attak. Kapela koncertuje po celém Česku a Slovensku. Předskakovali také legendární britské skupině Slade.

Členové[editovat | editovat zdroj]

Současní[editovat | editovat zdroj]

Bývalí[editovat | editovat zdroj]

  • Pavel CAR Ivanovský
  • Michal Vašica
  • Martin Motýl

Natočené videoklipy[editovat | editovat zdroj]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Kapela byla založena v roce 1992 nerozlučnou dvojicí Danem Hrnčiříkem (basová kytara) a Jardou Bobowskim (zpěv), oba do té doby působící v punkové formaci Attak.

Slovy Jardy Bobowského: Kapela neměla původně žádnou ambici věnovat se vlastní tvorbě, ale spíše působit a hrávat po zábavách, jejichž návštěvnost začátkem devadesátých let byla zejména na zlínsku enormní.

Postupně se ke kapele přidali členové Martin Motýl, Pavel Ivanovský (bicí souprava) a Michal Vašica, kteří dali kapele prvotní impuls vytvářet vlastní autorskou tvorbu.

Na svět tedy přišli první skladby jako Nejsi /Já lásko zastavím čas/, Do sudu a pochopitelně dnes již fenomenální Hrobař, na který kapela natočila svůj první videoklip režírovaný Filipem Renčem, který pak dobývá veškeré jak televizní, tak i rádiové hitparády v Čechách i na Slovensku.

CD Hrobař získává po pouhém týdnu prodeje zlatou desku za 25 tisíc prodaných nosičů a po měsíci dokonce platinovou za více jak 50 tisíc prodaných nosičů.

Na pozici kytaristy nastupuje Jarda Mikoška a v roce 2010 talentovaný Daniel Wolczik. Postupně se vydávají další desky, natáčí videoklipy a kapela intenzivně koncertuje až po současnost. V roce 2016 kapela vydává svoji vůbec první akustickou desku, na kterou přizvala spousty zajímavých hostů z různých žánrových skupin...Za všechny můžeme jmenovat houslistu Standu Bartošíka ze skupiny Fleret, houslitu Tomáše Zindlera /Valašica/, trumptistu Frantu Slavíka z F DurJazzBand

a nebo třeba i Alberta Vyorala ...cimbál, z hudebního tělesa Kašava.

13. února kapela vydává první singl z nově připravované desky singl Na popel

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]