Prague Biennale Photo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Výstava Biennale Photo 2009 v Karlínské hale
Prague Biennale Photo 2009

Prague Biennale Photo je festival fotografie a fotografická součást výstavy Prague Biennale, která se koná v Praze. Buď v pražském Karlíně nebo v Modřanech.

Ročník 2011[editovat | editovat zdroj]

Termín konání (červen - září)

Tento ročník se nekonal v Karlínské hale, ale v bývalé administrativní budově Microna v pražských Modřanech a skládal se ze dvou částí. Hlavním projektem byla sekce Romantický konstrukt s pracemi 15 autorů z 5 zemí (vizuální obrazy romanticky pojaté krajiny nebo domova s nádechem sentimentu nebo dekadence). Doplňující sekce Inside-Outside byla věnovaná současné polské fotografické scéně.[1]

Ročník 2009[editovat | editovat zdroj]

První ročník se uskutečnil v roce 2009. Expozice se dělila na několik částí s různými kurátory.

Celek Nový život, nový dokument obsahoval novou dokumentární fotografii ve střední Evropě. Kurátoři této části byli Tomáš Pospěch a Vladimír Birgus. Za Českou republiku se zúčastnili fotografky a fotografové Kateřina Držková a Barbora Kleinhamplová; Adam Holý; Hana Jakrlová; Jan Vaca. Z Polska vystavovali svá díla Mariusz Forecki; Grzegorz Klatka; Rafał Milach; Agnieszka Rayss a Urszula Tarasiewicz.

Ze Slovenska Martin Kollár a Jozef Ondzik. Z Maďarska Krisztina Erdei; Mátyás Misetics a Péter Szabó Pettendi.

Dalším celkem byla Nová Slovenská fotografia, kterou zaštítili kurátoři Lucia L. Fišerová a Václav Macek. Svá díla vystavovali Andrej Balco; Petra Bošanská; Petra Cepková; Radovan Čerevka; Juraj Chlpík; The Dudas Brothers; Jana Ilková; Šymon Kliman; Martin Kollár; Dalibor Krupka; Marek Kvetan; Pavel Maria Smejkal a Viktor Szemzö.

Předposledním celkem byl Real unreal, kde kurátor Vladimír Birgus představil soubory autorů jako Barbora Bálková; Tereza Vlčková; Barbora Žůrková a Radim Žůrek.

Poslední celek nesl název To nejnovější z New Yorku s podtitulem Young photographers from the Big Apple. Ten zaštítili kurátoři Lina Bertucci a Michael Mckinney. Umělci: Michele Abeles; Thomas Bangsted; Alison Brady; Catherine Czacki; Elleser Galleta; Liz Magic Laser; Leigh Ledare; Ryan Pfluger; Paul Salveson; Allison Sexton.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Archivovaná kopie. www.artmagazin.eu [online]. [cit. 2011-06-12]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-06-03. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]