Pražská fotografická škola

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pražská fotografická škola
sídlo školy - Nučická 9, Praha - Strašnice
sídlo školy - Nučická 9, Praha - Strašnice
Právní forma společnost s ručením omezeným
Datum založení 1. září 1972
IČO 02012634
Adresa Nučická 1746/9, Česko, 100 00, Česko
Zeměpisné souřadnice
Oficiální web www.fotografickaskola.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pražská fotografická škola (PFŠ) byla založena 1. září 1972 Dr. Ing. Václavem Vláškem CSc. V roce 1989 byla volně přidružena ke Svazu českých fotografů, od roku 1990 je školou samostatnou. Podle výpisu z obchodního rejstříku vznikla od 21. srpna 2013 s právní formou s.r.o.[1]

Studium[editovat | editovat zdroj]

Ve školním roce 2018/2019 má studium na Pražské fotografické škole formu večerního studia rozděleného do třech ročníků, respektive do čtyř s přípravným nultým ročníkem. Výuka je kombinací teoretické přípravy, seminářů a praktických cvičení. Věnuje se jak historii fotografie, technice snímání, autorskému právu, žurnalistice a počítačové grafice, tak všem hlavním oblastem fotografické tvorby – od krajiny, zátiší a reportáže přes fotografování architektury až po figurální a portrétní fotografii či akt v plně vybaveném ateliéru.

Lektoři a vedení[editovat | editovat zdroj]

Současnou ředitelkou Pražské fotografické školy je Mgr. Barbara Jaabouk Janů a Dr. Ing. Václavem Vláškem CSc byl odborným konzultanem. Lektorský tým tvoří osm členů: Mgr. Tomáš Kepka, Bc. Kristina Ovečková, Mgr. Markéta Pohořelá, Mgr. Martin Salajka, PhDr. Andrea Sloupová PhD., RNDr. Linda Vonásková PhD., RNDr. Stanislav Vaněk, Mgr. Roman Seikot a Ing. Lucie Zendlová PhD.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]