Power Rangers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Power Rangers je americká mediální a zábavní franšíza, kterou vytvořili Haim Saban a Shuki Levy a která vycházejí z televizního seriálu Strážci vesmíru z let 1993–1996, jehož předlohou byla japonská série Super Sentai. Díky úspěchu pořadu vzniklo od té doby množství dalších televizních seriálů, tři celovečerní filmy, videohry, komiksy a také hračky pro děti. Od roku 2018 je majitelem franšízy společnost Hasbro.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Power Rangers jsou skupina lidí (většinou dospívajících), kteří chrání svět před zlem. Obvykle mají pět členů a každý člen může vklouznout do bojového obleku (morph), aby udržel svou identitu v tajnosti a měl větší sílu. K boji se svými nepřáteli používají různé zbraně a takzvané zordy, obří bojové roboty. Aby je rozeznal, má každý strážce bojový oblek v určité barvě. Jsou to většinou červená, modrá, černá, žlutá, zelená a růžová. Každý strážce má speciální zbraň a speciální zord. Tato zbraň je v průběhu série většinou vylepšována nebo vylepšována.

Období nezávislá na obsahu vždy běží podle podobného schématu: darebák chce zničit nebo dobýt zemi nebo všechny lidi. Power Rangers jsou vybráni, aby s ním bojovali. Nepřítel vysílá všechny druhy monster, aby bojoval s Strážci. Ty jsou brzy lepší než monstrum; pak se zvětšuje. Strážci volají po svých kabelech a společně mohou porazit monstrum. Další, šestý, ranger je často přidán během aktuální sezóny. Často má jiné plány a cíle než Strážci nebo je někdy úplně naštvaný, ale většinou se pak připojí ke skupině.

V prvních ročních obdobích probíhaly spiknutí od sezony k sezóně. Stejní lidé stále získávali novou moc. Od šesté sezóny však byl tento koncept opuštěn. Od té doby se však objevují hostující vystoupení starých Strážců a také téměř v každé sezóně dvojitá epizoda, ve které Strážci ze současné a poslední sezóny spolu bojují. V desáté sezóně se k výročí shromáždili všichni červení strážci z předchozích ročníků.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]