Portál:Sportovní aktuality listopad 2006

Z Wikipedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Čas: 10:23 UTC  |  Datum: 22. březen
<< 'Listopad 2006' >>
12. listopadu
Tenis
Box
Lední hokej
  • Čeští hokejisté obsadili 2. místo ve finském turnaji Karjala Cup, když o konečné vítězství přišli 116 sekund před koncem utkání s Ruskem, ve kterém prohráli 2:3 na samostatné nájezdy. Po druhém turnaji série Euro Hockey Tour jsou Rusové s velkým náskokem v čele, Češi na posledním 4. místě.
Rychlobruslení
  • Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková v úvodu nové sezóny obsadila 3. místo v závodě na 3000 metrů v nizozemském Heerenveenu. Je to její zatím nejlepšího umístění v závodě Světovém poháru.
Atletika
11. listopadu
Atletika
Sportovní gymnastika
9. listopadu
Triatlon
8. listopadu
Motocyklový sport
  • Španělský motocyklový závodník Sete Gibernau, vicemistr světa v královské kubatuře MotoGP z let 2003 a 2004, který kvůli operaci nedokončil letošní sezónu, oznámil konec kariéry.
6. listopadu
Fotbal
Běh na lyžích
  • V mezinárodních závodech FIS v rámci přípravy ve finském Muoniu vybojoval dvě medailová umístění český lyžař Martin Koukal – na 10 km volně byl druhý, na 10 km klasicky třetí. Do 10. místa se v obou závodech umístili i další čeští reprezentanti Magál a Šperl.
5. listopadu
Triatlon
  • Český triatlonista Filip Ospalý obsadil 2. místo v závodu Světového poháru v mexickém Cancúnu. Na vítěze, Španěla Goméze, ztratil 10 sekund.
Krasobruslení
  • Český krasobruslař Tomáš Verner zakončil svou premiérovou účast v krasobruslařské Grand Prix na 5. místě. Po krátkém programu byl dokonce na 3. místě, ale ve volných jízdách se o dvě příčky propadl.
3. listopadu
Stolní tenis
  • Výkonná rada kontinentální unie stolního tenisu rozhodla, že mistrovství Evropy se uskuteční v roce 2010 v Praze.
Tenis
  • Český tenista Tomáš Berdych podlehl ve čtvrtfinále turnaje série Masters v Paříži Slovákovi Dominiku Hrbatému 4:6 6:1 2:6 a loňský titul tak neobhájí.
2. listopadu
Fotbal - Pohár UEFA 2006/07, výsledky českých klubů:
Olympijské hry
Rallye Dakar
  • Šestinásobný vítěz Rallye Dakar Karel Loprais oznámil, že kvůli problémům se zády (které jsou následkem havárie z roku 2003), se 29. ročníku závodu, který odstrartuje 6. ledna z Lisabonu, nezúčastní jako závodník, ale jen jako člen novinářského konvoje a poradce Loprais Tatra Teamu.

Archiv sportovních aktualit

2005: všechny měsíce
2006: ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
2007: ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
2008: ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
2009: ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
2010: ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
2011: ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenec