Portál:Florbal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sports and games.png Sport   Bike-icon.svg Cyklistika   Unihockey-Ball.png Florbal   Jordan F1 icon.png Formule 1   Soccer ball.svg Fotbal   Hockey puck 2.jpg Lední hokej   Pictogram Orienteering.png Orientační běh Rally pictogram.png Rallye   Chess.svg Šachy   Tennisball2.png Tenis    

Florball portal - Czech banner.png

Floorball ball.jpg
e

Florbal je kolektivní halový sport podobný pozemnímu hokeji. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů s lehkým dutým plastovým míčkem. Z každého týmu může být na hřišti v jeden moment maximálně pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči mají speciální florbalové hole a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři hokejku nemají.

Zajímavosti

Víte že...

...se florbal začal hrát roku 1986 poprvé ve Švédsku?

...Švédové byli jako jediní od roku 1991 do roku 2008, kteří vyhráli Mistrovství světa?

Článek

Pavel Kožušník (* 21. února 1977, Havířov) je český florbalista hrající nejvyšší mužskou soutěž, Fortuna Extraligu za tým Torpedo Havířov, v němž hraje většinu své hráčské kariéry, kromě roku a půl stráveného ve Švýcarsku. Hraje na pozici útočníka. Je nejstarším z florbalového rodu bratrů Kožušníků, dalšími z nich jsou prostřední Petr a nejmladší Miroslav.

Fotky českých reprezentantů

Pavel Kožušník

Chybějící články

Pomozte založit z oblasti florbalu tyto články:

Informace

Aktuální soutěže

5. – 14. prosince 2014 - Mistrovství světa - Švédsko (Göteborg)

Nové

Blížící se soutěže

Kategorie

Témata

  • Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Florbal}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.

Ostatní portály