Pohoda (festival)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pixies na festivalu Pohoda 2006

Pohoda je hudební festival konající se v Trenčíně obyčejně koncem června. Od roku 2000 je to největší hudební festival na Slovensku.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Festival vznikl roku 1997, místem konání byl Městský stadión Trenčín. Původním záměrem bylo uspořádat malý pohodový festival jako protiváha soudobým velkým koncertům. Tomu odpovídala také návštěvnost – prvního ročníku se zúčastnilo zhruba 2 000 lidí. Počet návštěvníků ale rok od roku rostl, a zatímco další rok to byl jen mírný nárůst na 3 000, roku 2005 denní návštěvnost dosáhla 25 000 lidí.

Ročníky 19982003 se konaly v Areálu Pod Sokolicami a v letech 2004 a 2005 se festival uskutečnil na Vojenském letišti Trenčín.

V posledních letech festival přinesl na Slovensko skupiny jako například Prodigy, Garbage, Stereo MC’s, Cardigans, Moloko, Cesaria Evora nebo Fun Lovin' Criminals. Festival se specializuje na world music a alternativní hudební formy.

V roce 2009 se kvůli silnému větru zhroutil stan, jednoho člověka zabil a 25 dalších zranil. Festival byl následně předčasně ukončen.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Pád stanu na festivalu v Trenčíně nepřežil jeden člověk

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]