Pod jednou střechou

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pod jednou střechou
Life as we know it.svg
Základní informace
Původní název Life as We Know It
Země USAUSA USA
Jazyk angličtina
Délka 115 minut
Žánr komedie
Scénář Ian Deitchman
Kristin Rusk Robinson
Režie Greg Berlanti
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Katherine Heigl
Josh Duhamel
Josh Lucas
Melissa McCarthy
Christina Hendricks
Produkce Barry Jospehson
Paul Brooks
Hudba Blake Neely
Kamera Andrew Dunn
Střih Jim Page
Výroba a distribuce
Premiéra 2. října 2010
Produkční společnosti Village Roadshow Pictures
Gold Circle Films
Josephson Entertainment
Distribuce Warner Bros. Pictures
Roadwho Entertainment (Austrálie a Nový Zéland)
Rozpočet 38 milionů dolarů
Tržby 105 648 706 dolarů
Pod jednou střechou na ČSFD 
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pod jednou střechou je romantická komedie z roku 2010. Režie se ujal Greg Berlanti a hrají v něm Katherine Heigl a Josh Duhamel. Premiéru měl film 8. října 2010 a na DVD byl vydán 8. února 2011.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Holly Berenson (Katherine Heigl) vlastní malé pekařství v Atlantě a Eric Messer (Josh Duhamel) známý jako "Messer" je nadějný režisér televizních zápasů pro Atlanta Hawks. Jejich nejlepší kamarádi Peter (Hayes MacArthur) a Alison Novak (Christina Hendricks jim domluví rande na slepo, které dopadne příšerně a výsledkem je, že se nesnáší. Roky plynou a Peter a Alison jsou svoji a mají holčičku Sophie.

Poté co Sophie oslaví své první narozeniny, Peter a Alsion mají autonehodu a umírají. Holly a Messer se z jejich závěti dozvídají, že oba dva jsou zvoleni Sophie opatrovníky. Rozhodnou se nastěhovat k Sophie domů a starat se o ní.

Holly potkává Sama (Josh Lucas), Sophie pediatra, a zalíbí se jí. Jdou na rande, ale obdrží zprávu od Messera, že má Sophie horečku. Jedou do nemocnice a Messer vidí jak Holly políbí Sama.

Oba si uvědomují, že vychovávání dítěte je dražší než předpokládali a Holly si tak nemůže dovolit přístavbu restaurace ke své pekárně, jak plánovala. Messer jí nabídne, že investuje do její společnosti a Holly nakonec souhlasí. Aby stmelili jejich nové přátelství, rozhodnou se vyjít si na schůzku. Na konci schůzky spolu stráví noc a začínají k sobě navzájem něco cítit. Jejich sociální pracovnici se jejich vztah moc nelíbí a řekne jim, že buď si musí slíbit, že budou spolu nebo se rozejít. Messerovi je nabídnuta práce ve Phoenixu v Arizoně a zvažuje nabídku přijmout, s Holly to však neprodiskutuje. Když se to dozví, rozzlobí se na něj a řekne mu, ať práci přijme. A tak Messer odchází do Phoenixu. Čas plyne.

Na Díkuvzdání se Messer vrací do Atlanty a doufá, že vyřeší svůj vztah s Holly, ale zjišťuje, že začala chodit s doktorem Samem. Messer se s Holly pohádá, když zjistí, že chce prodat domů. Messer jí poví, že jí miluje, odchází a plánuje návrat do Phoenixu. Sam Holly poví, že kdyby se takhle hádal se svojí bývalou ženou, byly by stále spolu a že musí zjistit co sama cítí k Messerovi a odchází.

Sociální pracovnice přichází na poslední schůzku, aby určila zda se Holly a Messer mohou stát Sophie rodiči. Holly si uvědomí, že se nemůže o Sophie starat bez Messera a že ho miluje. Ona a Sophie jedou na letiště společně s jejich sociální pracovnicí. Když doběhne k bráně, zjistí, že jeho letadlo už odletělo. Domů se vrací zklamaná. K jejímu překvapení nachází Messera doma. Řekne jí, že si uvědomil, že Peter a Alison si je vybrali jako opatrovníky z toho důvodu, že dohromady tvoří rodinu.

Sophia slaví druhé narozeniny a celé sousedství se sejde na její oslavě. Holly vytvoří krásný dort pro Sophie a druhý dort s jedničkou. Když se jí Messer zeptá co to znamená, řekne, že je to pro ně, protože jsou spolu rok. Políbí se a zažnou zpívat "Hodně štěstí, zdraví.."

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

 • Katherine Heigl jako Holly Berenson
 • Josh Duhamel jako Eric Messer
 • Josh Lucas jako Sam
 • Melissa McCarthyjako DeeDee
 • Hayes MacArthurg jako Peter Novak
 • Christina Hendricks jako Alison Novek
 • Jessica St. Clair jako Beth
 • Sarah Burns jako Janine Groff
 • Faizon Love jako Walter
 • Will Sasso jako manžel miss Pensylvánie
 • DeRay Davis jako Lonnie
 • Jean Smart jako Holly matka
 • Brooke, Brynn a Alexis Clargett jako Sophie Christina Novak
 • Brooke a Kiley Liddell - starší Sophie
 • Markus Flanagan - šéfkuchař Phillipe