Poštulkovy tvarůžkové moučníky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Poštulkovy tvarůžkové moučníky
Tvarůžkové moučníky
Tvarůžkové moučníky
Základní informace
Kategorie Slané pečivo
Tvar šátečky, kremrole, koláčky, dortíky aj.
Průměrná cena 25,- Kč
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Poštulkovy tvarůžkové moučníky jsou originálním produktem rodinné Tvarůžkové cukrárny v Lošticích v Olomouckém kraji. Jedná se o slané zákusky z olomouckých tvarůžků s tvarůžkovou pěnou, které jsou doplněny povidly, oříšky či perníkem. Tvarůžkové moučníky jsou držiteli certifikátu Haná regionální produkt.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Tvarůžkové moučníky vyrábí cukrárna v Lošticích již od roku 2009. Své jméno získaly dle rodiny majitelů cukrárny. Jak uvádí Zbyněk Poštulka: „Inspirací pro nás byl i pan Tomio Okamura, který v jednom z rozhovorů doporučil regionu Haná držet se svého tradičního produktu, kterými jsou právě olomoucké tvarůžky z Loštic.“[1] S cílem rozšířit nabídku pro gastroturisty, kteří do Loštic přijíždějí, tak vznikl v rodinné cukrárně jako první Loštický šáteček a Loštický koláček. Dnes je v nabídce více než 15 druhů tvarůžkových moučníků.

O moučnících[editovat | editovat zdroj]

Tvarůžkové srdce

„Moučníky se tváří jako sladké zákusky, ale ve skutečnosti chutnají slaně,“ uvádí cukrárna na svých stránkách.[1] Základem moučníků je převážně máslové listové těsto (případně těsto bramborové či piškotové), které je doplněno jemnou tvarůžkovou pěnou. Jemná chuť je doplněna biopovidly, ořechy, perníkem, křenem či špenátem, šunkou. V nabídce pro příležitost rodinných oslav jsou také slané tvarůžkové dorty.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Tvarůžkové moučníky získaly certifikát Haná regionální produkt, který zaručuje místní původ výrobků, jejich kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Kvalitu moučníků potvrzují získaná ocenění pro jednotlivé výrobky: Regionální potravina, Výrobek OK a Česká chuťovka.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Archivovaná kopie [online]. [cit. 2014-01-19]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-01-18. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]