Piti Piti Pa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Piti Piti Pa
Peille - Le village vu de la chapelle Saint-Roch.JPG
Základní informace
Původní název L'Homme orchestre
Země FrancieFrancie Francie
ItálieItálie Itálie
Jazyky francouzština, italština
Délka 85 min
Žánr komedie
Námět Géza Radványi: Papillons de Paris, pas de deux
Scénář Jean Halain a Serge Korber
Režie Serge Korber
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Louis de Funès
Olivier de Funès
Paul Préboist
Noëlle Adam
Danielle Minazzoli
… více na Wikidatech
Produkce Gaumont, Rizzoli Films
Hudba François de Roubaix
Kamera Jean Rabier
Střih Robert Isnardon, Monique Isnardon a Inès Collignon
Výroba a distribuce
Premiéra 18. září 1970
Produkční společnost Gaumont Film Company
Distribuce Gaumont distribution
Piti Piti Pa na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Piti Piti Pa je francouzsko-italská komedie z roku 1970 v hlavní roli s Louisem de Funèsem.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Dívčí taneční skupina pod vedením slavného manažera a choreografa Evanse slaví úspěchy po celém světě. Uhlídat tento rej krasavic je pro Evanse úkol vskutku heroický. Snad proto u něj platí cosi o tom, že účel světí prostředky. Musí totiž udržet nejen profesionální kázeň, ale především i kázeň morální.

Muži, to je hlavně sexvztahmanželstvídítě a z toho pak pro dívku znamená konec taneční kariéry. Pro Evanse to znamená hledání nové tanečnice a pro soubor narušení disciplíny. I nová tanečnice však tají, že má dítě u chůvy v Římě, a samozřejmě je navštíví uprostřed úspěšného turné zde. Protože chůva se o děcko nemůže dál starat, tanečnice spolu s kolegyněmi řeší, kam s dítětem. A napadne je podstrčit Evansovi s patřičným průvodním dopisem, že se jedná o hřích jeho synovce... Zděšení zavládne, nejen když Evans najde ve svém pokoji nemluvně, ale když se synovec přizná, že skutečně zde během předchozího turné zplodil děcko. A tak děcka jsou tu najednou dvě! Co teď? Je třeba zachovat chladnou hlavu a hlavně: udržet si autoritu v dívčím souboru.

Vedle Louis de Funèse si zde zahrál roli synovce Funèsův vlastní syn Olivier. Kromě Paula Preboista zde ovšem další obvyklý Funèsův herecký ansámbl není.

Funès ve filmu Piti piti Pa překvapil nejen svým mistrovstvím vyprávět "pohádky", ale především svým perfektním tanečním uměním, založeným na originální a ve své době velmi avantgardní hudbě.

Hudbu k filmu zkomponoval předčasně tragicky zesnulý skladatel François de Roubaix 1939–1975. Byl to experimentátor se zvuky, s hudbou a jako první zapojil do hudby syntetizátory. Dodnes je ceněným skladatelem a hudba Piti Piti Pa patří k tomu nejlepšímu co složil.