V tomto článku je použita zastaralá šablona "Příbuzenstvo".

Pippa Middletonová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pippa Middletonová Matthewsová
Pippa Middletonová Matthewsová v červnu 2013
Pippa Middletonová Matthewsová v červnu 2013
Rodné jméno Philippa Charlotte Middleton
Narození 6. září 1983 (35 let)
Reading, Spojené království
Alma mater Marlborough College
Univerzita v Edinburghu
Manžel(ka) James Matthews
Děti Arthur Michael William
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Příbuzenstvo
matka Carole Elizabeth Middletonová
otec Michael Francis Middleton
sestra Catherine, vévodkyně z Cambridge
bratr James William Middleton
švagr princ William, vévoda z Cambridge

Philippa Charlotte "Pippa" Middletonová Matthewsová (* 6. září 1983 Reading, Berkshire) je mladší sestra Catherine, vévodkyně z Cambridge.

Život[editovat | editovat zdroj]

Philippa Charlotte Middletonová se narodila Michaelu Francisovi Middletonovi a jeho ženě Carol Elizabeth (rozené Goldsmithové). Má starší sestru – Catherine Elizabeth Middletonovou, která se stala v roce 2011 vévodkyní z Cambridge, když se vdala za prince Williama, vévodu z Cambridge, a mladšího bratra Jamese Williama (* 1987).

Middletonovi nepatřili do britské aristokracie, otec Michael Francis pocházel ze střední třídy, matka Carol Elizabeth ze staré hornické rodiny z Harrison County. Oba manželé pracovali v oblasti civilního letectví, Carol Elizabeth byla letuška a Michael Francis dispečer letového provozu.

V roce 1987 založili Middletonovi zásilkovou společnost "Party Pieces", která byla úspěšná na britském trhu a udělala z nich milionáře. Rodina se poté usadila v domě ve vesnici Bucklebury v Berkshire.

V roce 2011 byla Pippa svědkyní na svatbě své sestry.[1] V červenci 2016 se zasnoubila a 20. května 2017 se vdala za britského miliardáře, manažera hedgeových fondů Jamese Matthewse.[2] Svatba se konala v Englefieldu v hrabství Berkshire v kostele svatého Marka.[3]

22. dubna 2018 bylo oznámeno, že je Pippa těhotná. 15. října se jí narodil syn Arthur Michael William Matthews.

Charitativní aktivity[editovat | editovat zdroj]

Pippa Middletonová se zúčastnila řady náročných sportovních akcí, přičem jejím cílem bylo získat peníze na charitu. V červnu 2014 absolvovala cyklistický závod Race Across America, kdy týmy štafetovým způsobem překonají vzdálenost ze západního pobřeží Ameriky na východní. Předtím se zúčastnila triatlonové štafety v anglickém Blenheimu, Vasova běhu na 90 kilometrů ve Švédsku nebo duatlonového závodu Highland Cross na 80 kilometrů ve Skotsku.[4] V srpnu 2014 po trati dlouhé 6,5 kilometru přeplavala úžinu Bospor.[5]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.lidovky.cz/princ-william-a-kate-si-vybrali-svedky-bratra-harryho-a-sestru-pippu-1gw-/lide.asp?c=A110214_145711_lide_glu
  2. Sestra vévodkyně Kate je zasnoubená. Bude si brát britského miliardáře. Lidovky.cz [online]. 2016-7-20. Dostupné online. 
  3. ZÁRODŇANSKÝ, Rastislav. Téměř královská svatba. Sestra vévodkyně Kate Pippa Middletonová se vdala [online]. Revue iDNES.cz, 2017-05-20 [cit. 2017-05-21]. Dostupné online. (česky) 
  4. Pippa Middletonová v českém dresu projela USA, kolo vydraží. iDNES.cz [online]. 2014-6-24. Dostupné online. 
  5. Pippa Middletonová přeplavala Bospor a shání peníze pro charitu. iDNES.cz [online]. 2014-8-5. Dostupné online.