Petr Ludwig

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ing. Petr Ludwig
Narození1. dubna 1986 (35 let)
Pardubice
Povoláníspisovatel a podcaster
Žánrosobní rozvoj
Významná dílaKonec prokrastinace The End of Procrastination
RodičeMiroslav Ludwig[1]
Web oficiální stránka
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Petr Ludwig (* 1. dubna 1986 Pardubice) je český konzultant, podnikatel, publicista a spisovatel. Zaměřuje se na téma prokrastinace (chorobné odkládání úkolů), které zpracoval ve své knize „Konec prokrastinace“. V Brně vede vzdělávací společnost GrowJOB.[2]

Vzdělání a kariéra[editovat | editovat zdroj]

Petr Ludwig se narodil v Pardubicích. Po absolvování gymnázia v Pardubicích vystudoval Fakultu informačních technologií VUT v Brně. Současně studoval i na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, ale studium nedokončil. Při studiu založil společnost LifeWeb s.r.o., která se později přejmenovala na GrowJOB s.r.o. Společnost pomáhá firmám a podnikatelům lépe organizovat čas, zaměřuje se na osobní i firemní růst, pořádá školení a konference.[2] V současné době[kdy?] žije v Dubaji.

Kniha Konec prokrastinace[editovat | editovat zdroj]

Knihu „Konec prokrastinace: Jak přestat odkládat a začít žít naplno“ vydalo v roce 2013 nakladatelství Jan Melvil Publishing. Hlavním tématem publikace je chorobné odkládání, tzv. prokrastinace. Hlavní příčinou odkládání věcí je podle autora „neschopnost seberegulace“, tedy dovednost poručit si a poslechnout se.[3]

Podcast Deep talks[editovat | editovat zdroj]

Od roku 2017 vytváří podcast nazvaný Deep talks. Mezi hosty, se kterými vedl rozhovor se zařadili Tomáš Šebek, Jakub Horák, Eva Samková, Karel Kovy Kovář, Martin Šonka, Prof. Milan Hejný, Jaroslav Kmenta, Mikuláš Minář, Martina Viktorie Kopecká, Daniel Landa nebo Vratislav Hlásek[4].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Dostupné online.
  2. a b VALÁŠEK, Lukáš. Lenost? Ne, jen nevíme, co dělat dřív, říká autor knihy o prokrastinaci. Idnes.cz [online]. [cit. 20.12.2017]. Dostupné online. 
  3. DUFKOVÁ, Kateřina. Nová kniha Petra Ludwiga poradí, jak zatočit s prokrastinací [online]. [cit. 2017-12-20]. Dostupné online. 
  4. DEEP TALKS 13: Vratislav Hlásek. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]