Petr Koblovský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Petr Koblovský
Narození 17. dubna 1975 (45 let)
Československo Ostrava, Československo
Vzdělání Yale Law School, Univerzita Karlova, VŠE, Masarykova Univerzita
Alma mater Právnická fakulta Masarykovy univerzity
Právnická fakulta Univerzity Karlovy
Fakulta financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické
Povolání ekonom, právník, pedagog
Titul Ph.D., Mgr., Ing., LL.M., LL.M., MIM.
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Petr Koblovský (* 17. dubna 1975) je český advokát, ekonom a vysokoškolský pedagog. Jako counsel spolupracuje s mezinárodní advokátní kanceláří DLA Piper, nicméně je činný také jako předseda správní rady Liberálního institutu, a předseda správní rady Centra pro behaviorální a ekonomické experimenty.

Studium a pedagogická kariéra[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval práva na Masarykově univerzitě a dále právnické fakultě univerzity Yale. Doktorát získal na Právnické fakultě Karlovy univerzity a titul z ekonomie a financí na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je také absolventem manažerského studijního programu CEMS MIM a na finanční právo zaměřeného programu LL.M. Finance vyučovaného na Institutu pro Právo a Finance na Goethe University. V letech 2006 až 2007 hostoval jako výzkumný pracovník na Harvardské právnické fakultě.

V letech 2002 a 2013 působil na Vysoké škole ekonomické, kde byl vyučujícím a garantem několika kurzů a posléze garantem magisterské specializace ekonomie a psychologie. Po odchodu z VŠE se v roce 2014 stal ředitelem Liberálního institutu, liberálního think-tanku, a v roce 2017 na tuto pozici rezignoval a stal se v Liberálním institutu předsedou správní rady.

Vedle výuky na CEVRO Institutu a několika dalších institucích působí také jako předseda správní rady Centra pro behaviorální experimenty, Institutu pro behaviorální a ekonomická studia a je členem ediční rady časopisu New Perspectives on Political Economy vydávaného českým institutem CEVRO a časopisu Law and Policy Review.

Profesní kariéra[editovat | editovat zdroj]

Jako advokát se specializuje na M&A transakce včetně jejich financování.

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]